Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 22 минута, Grizzly Adams рече

Па авио саобраћај је једна од најрегулисанијих области.

Значи, само тражиш од мене да предвидим будућност и шта ће најпаметнији људи на свету да смисле... То ти је као да питаш некога 1940-те да ти предвиди тачно како ће да изгледа интернет и iPhone.

Не знам како би изгледао бољи пут, јер те ствари смишљају људи сто пута паметнији од мене. Али знам - на основу хиљаду пута поновљеног искуства - да приватници све праве боље од државе. Оно је била само једна илустрација од човека који је доказани иноватор и бизнисмен.

I mora biti regulisan, vec ti je na jednoj temi objasnjeno koliko je komplikovana kontrola letenja i sam si se cak i slozio pa dobro ajde tako je, ne moze privatnik imati prostor do svemira, vec koliko spratova moze da gradi. 

Dalje ne trazim da predvidis buducnost, zanima me sta to ne valja sa sadasnjim autoutevima, pa onda kao smatras da bi privatnik na sopstvenu inicijativu bolje odradio? Sta ne valja? I onda mi das neki video koji samo daje neku viziju, ideju podstrek za buducnost koja uopste ne mora da se tako zavrsi, ali je dobra recimo za rjesavanje problema saobracajnih guzvi na prilazima gradovima. Iako i dalje tu ima puno teskoca jer broj automobila koji se zaglavi u guzvama ogroman je i prema tome bi morala da postoji ogromna mreza tunela ispod podzemlja, a tako nesto bar za sad izgleda kao naucna fantastika i sa tehnologijom koju posjedujemo, a koja nimalo nije sputana od strane drzave, prvenstvo sa finansijske strane. Zato te i dalje pitam kad izadjes van grada i vozis se od Berlina prema Hamburgu na 300 kilometru gdje nema zive duse osim prirodne ljepote oko tebe, sta ne valja sa takvim autoputem? Ne valja jedino sto ga je finansirala drzava, a izgradili inzenjeri, to je jedini zlocin. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

Управо сада, Juanito рече

А ти си расиста и фашиста онда.

- Zalazes se za socijalnu zastitu.
- Zalazes se za gun control

- zalazes se za subvencionistanje

-zalazes se za univerzalnu zdrastvenu zastitu. 

Pa u cemu si libertarijanac?
 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Grizzly Adams рече

Ма све смо заостали... Смилујте се па пошаљите неку кинту. :smeh1:

САД дебело заостају у авиосабраћују од Европе и једног дела Азије. И то баш због регулација (чисто економских, не говорим о безбедносним) које су у САД далеко веће. Услуге америчких авиокомпанија су срамотно лоше и прескупе. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Grizzly Adams рече

Ма не може ништа без државе... Шта да ти кажем...

Kako bi smo leba jelida nije drzave..... 

Ali cekaj.. da nema drzave nas bi pekari potrovali 'lebom.. 

Drzava nas cuva njozi fala.. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Juanito рече

САД дебело заостају у авиосабраћују од Европе и једног дела Азије. И то баш због регулација (чисто економских, не говорим о безбедносним) које су у САД далеко веће. Услуге америчких авиокомпанија су срамотно лоше и прескупе. 

To napisi justinijanu a ne grizliju, on je taj koji brani regulacije. 
 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Млађони рече

Inace, tesla je trofaznu struju izmislio 100 % bez pomoci drzave.

Tesla nije izmislio trofaznu struju, vec motor, generator, sta li vec koji je upotrebljava. To da je on izmislio trofaznu struju je urbani mit. Kome prosipas pamet ovdje onda? Da li ti je jasno sada kada te kvalifikujem kao bezobraznog da to nije bez osnova? 

  • Волим 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Пионири су они који први нешто крену да раде, док се још није умешала држава итд. Што се лета у Космос тиче, нема више пионира.

The Great Northern was the only privately funded – and successfully built – transcontinental railroad in U.S. history. No federal land grants were used during its construction, unlike all other transcontinental railroads.

https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Northern_Railway_(U.S.)

Направили су људи многе велике ствари. Ево изнад пример.

Ма не може ништа без државе... Шта да ти кажем...

Значи од тога да је све приватна иницијатива и да је приватницима све могуће долазимо до тога да је изграђен један једини велики пројекат без државних субвенција у целој историји САД?

С тим што ни то није истина, наравно, што се може прочитати доле:

https://www.jstor.org/stable/2113221

http://socialdemocracy21stcentury.blogspot.rs/2011/07/government-intervention-james-j-hill.html?m=1

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Justin Waters рече

I mora biti regulisan

Шта то значи? Да ћата удари печат?

Да, наравно да све мора бити "регулисано", али то не значи аутоматски државну регулацију. Односи у свакој фирми су регулисани - зато што власник регулише шта и како да се ради. Односи у мојој кући су регулисани - јер ја одређујем "регулације". Итд.

Да, свакако ће бити "регулисано" - као што сам на другој теми илустровао да приватни власник пута не би пуштао пијане возаче, али то не значи аутоматски државу.

пре 5 минута, Justin Waters рече

Dalje ne trazim da predvidis buducnost, zanima me sta to ne valja sa sadasnjim autoutevima, pa onda kao smatras da bi privatnik na sopstvenu inicijativu bolje odradio? Sta ne valja? I onda mi das neki video koji samo daje neku viziju, ideju podstrek za buducnost koja uopste ne mora da se tako zavrsi, ali je dobra recimo za rjesavanje problema saobracajnih guzvi na prilazima gradovima. Iako i dalje tu ima puno teskoca jer broj automobila koji se zaglavi u guzvama ogroman je i prema tome bi morala da postoji ogromna mreza tunela ispod podzemlja, a tako nesto bar za sad izgleda kao naucna fantastika i sa tehnologijom koju posjedujemo, a koja nimalo nije sputana od strane drzave, prvenstvo sa finansijske strane. Zato te i dalje pitam kad izadjes van grada i vozis se od Berlina prema Hamburgu na 300 kilometru gdje nema zive duse osim prirodne ljepote oko tebe, sta ne valja sa takvim autoputem? Ne valja jedino sto ga je finansirala drzava, a izgradili inzenjeri, to je jedini zlocin. 

Па као што сам ти рекао - не знам. Све што постоји може да се усаврши - да буде ефикасније, брже, безбедније... Увек може боље. И то је оно што из неоспорног искуства знамо да приватници одлично раде, а исто знамо да је држава жива катастрофа по том питању. Да се они питају ми би још возили регулисана воловска кола.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, RYLAH рече

То кад будемо правили мотивациони филм ил кад он буде писао своју аутобиографију.

У реалности се врло добро зна како стоје ствари.

Нешто нисам сигуран да он мисли да је он све сам створио и да држава треба да се уклони из свега. Илон сасвим сигурно није либертаријанац. Вероватно би се насмејао на ове аргументе који њега користе као доказ да је државу могуће апсолутно уклонити.

И при том ја не кажем да није могуће, само кажем да су ми аргументи које смо до сада чули од слабих, преко смешних, до бизарно смешних. Моја свађа овде је са аргументима, а не са самом идејом коју подржавам. И баш зато што је подржавам, немилосрдан сам према чињењу медвеђе услуге тој идеји лошим аргументима.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Justin Waters рече

Tesla nije izmislio trofaznu struju, vec motor, generator, sta li vec koji je upotrebljava. To da je on izmislio trofaznu struju je urbani mit. Kome prosipas pamet ovdje onda? Da li ti je jasno sada kada te kvalifikujem kao bezobraznog da to nije bez osnova? 

I kakve to veze ima sa mojom ponetom? 
Sta god da je izmislio - izmislio je bez pomoci drzave. VElika stvar izmisljena na sasvim slboodnom trzstu pod privatnom inicijativom.

Sta ti oces da sitnicaris dal sam pogodio sta je tacno izmislio? Pa da me hvatas "gotch ya" moment, sto sam pogresio sta je tacno izmislio?

I ja sam onda BEZOBRAZAN? 

Znas sta nije urbani mit? Sta god da je izmislio bitno je zacovecanstvo i uradio je to bez pomoci svemocne drzave totalno uz pomoc privatnika, bez ikakvih subvencija. 

I to je ono sto je sustina prica a ne sta je tacno izmislio... ali eto ako ti je drago..svaka ti cast uhvatio si me ne znam sta je tacno tesla izmislio bezobrazan sam 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Juanito рече

Нешто нисам сигуран да он мисли да је он све сам створио и да држава треба да се уклони из свега. Илон сасвим сигурно није либертаријанац. Вероватно би се насмејао на ове аргументе који њега користе као доказ да је државу могуће апсолутно уклонити.

Virtue signalling is the conspicuous expression of moral values done primarily with the intent of enhancing standing within a social group. The term was first used in signalling theory, to describe any behavior that could be used to signal virtue—especially piety among the religious.[1] In common parlance the term has become more commonly used as a pejorative characterization by commentators to criticize what they regard as the platitudinous, empty, or superficial support of certain political views, and also used within groups to criticize their own members for valuing outward appearance over substantive action.[2][3][4] This more recent usage of the term has been criticized for misusing the concept of signalling and encouraging lazy thinking.[5]

Same old story ne od tebe od elona

Ista fora kod svih bogatih.. nemaju kohones niti vremena da se bave ozbiljnom politikom vec uvek zauzimaju neke popularne stavove. 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, RYLAH рече

Значи од тога да је све приватна иницијатива и да је приватницима све могуће долазимо до тога да је изграђен један једини велики пројекат без државних субвенција у целој историји САД?

Па није баш један, али ајде...

Поента је да су "државне субвенције" могуће само зато што држава отима народу огромну количину пара. Исте те паре биле би на тржишту и без државе и уложиле би се у разне, па и велике пројекте.

Твоја логика је одприлике - држава је неопходна јер нам отима гомилу пара, па нам онда да нешто мало за "субвенције". Мислим... стварно...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Млађони рече

Ista fora kod svih bogatih.. nemaju kohones niti vremena da se bave ozbiljnom politikom vec uvek zauzimaju neke popularne stavove. 

Па неће да почиње битку коју не може да добије. Нормално је то.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Млађони рече

- Zalazes se za socijalnu zastitu.
- Zalazes se za gun control

- zalazes se za subvencionistanje

-zalazes se za univerzalnu zdrastvenu zastitu. 

Pa u cemu si libertarijanac?
 

Не залажем се ни за шта од тога. Једино мислим да су ваши аргументи за gun control и ”капитални пројекти могу без државне координације” јако лоши.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Juanito рече

САД дебело заостају у авиосабраћују од Европе и једног дела Азије. И то баш због регулација (чисто економских, не говорим о безбедносним) које су у САД далеко веће. Услуге америчких авиокомпанија су срамотно лоше и прескупе. 

Sta to SAD radi americkim kompanijama u odnosu na Turkish Airlines ili Emrates? U cemu se sastoje te regulacije pitam informativno? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...