Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

Управо сада, Juanito рече

Значи у Европи одлично лече ментална обољења? С обзиром на то да је оружје строго контролисано, из твог писања би се могло закључити да ће психопате свакако набавити оружје и убијати људе чешће него у САД јер су људи остављени без могућности да се бране. У стварности се дешава доста ређе. 

Ерго, САД треба да усвоје европски здравствени систем. :smeh1:

А тек криминал колико је пута мањи него у САД, нарочито криминал усмерен према невиним обичним људима. Како ли тек то објаснити? Више социјалдемократије, мање криминала? :ani_biggrin:

Па не би рекао криминал мањи. Само се разликује, јер се и друштво разликује. У САД је криминал концентрисан на одређеним местима где су банде итд. Европа је "егалитарнија" па је распоређен "равноправније".

Што се психијатрије тиче, конкретно мислим на неке лекове за депресију и сл. за које сам склон да верујем да имају нежељене ефекте, а не на здравствени систем.

Али ОК, ти мене мало зезуцкаш, а ја се примио... ;)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 5 минута, Grizzly Adams рече

Па не би рекао криминал мањи. Само се разликује, јер се и друштво разликује. У САД је криминал концентрисан на одређеним местима где су банде итд. Европа је "егалитарнија" па је распоређен "равноправније".

Неће бити. Живео и тамо и вамо. Не да је мањи, него не може да се пореди. Мислим на насилан криминал, где неко може да буде убијен лако, да се разумемо. Ту су САД шампиони у пдносу на Европу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Juanito рече

Неће бити. Живео и тамо и вамо. Не да је мањи, него не може да се пореди. Мислим на насилан криминал, где неко може да буде убијен лако, да се разумемо. Ту су САД шампиони у пдносу на Европу. 

Па, ако не грешим, живео си у једном од тих "жаришта" где је висока стопа криминала.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Grizzly Adams рече

Па, ако не грешим, живео си у једном од тих "жаришта" где је висока стопа криминала.

Не говорим о стопи. Такве врсте криминала скоро да нема у Европи. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Juanito рече

Не говорим о стопи. Такве врсте криминала скоро да нема у Европи. 

Осим у Црној Гори... ;)

То није спорно, али ако избациш тих пар великих жаришта - стопа је вероватно мања него у Европи. Ево пропутовах пола Америке претходних пар година, толико је мирно да је досадно. Наравно, избегавам места као што су Детроит, јужни Чикаго и сл.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Juanito рече

Не говорим о стопи. Такве врсте криминала скоро да нема у Европи. 

Postoje ovakva poredjenja, vise parametara:

http://www.nationmaster.com/country-info/compare/Denmark/United-States/Crime

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Аурор рече

Oba zakona su krenula od godinu nakon što je krenuo dijagram, jedan je za 'background checks', a drugi je istekao 2004.

A i studije kažu da nisu imale efekta.

Ma jok, povećanje broja oružja je imalo efekta... :)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Ma jok, povećanje broja oružja je imalo efekta... :)

Мислим да је смисленија корелација она о дављењу и потрошњи сладоледа...

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Paradoksologija рече

Мислим да је смисленија корелација она о дављењу и потрошњи сладоледа...

Upravo tako, poenta je i bila da su ukupna količina oružja i ukupan 'gun crime' nepovezane stvari.

Ni povećanje ni smanjenje prvog neće imati efekat na drugo (ali ako i ima, pre će povećanje ovog da dovede do smanjenja 'gun crime').

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tipični češki simpatizeri i fanovi Donalda Trumpa su pripadnici vecinske populacije (dakle ne Romi i Vijetnamci). Recimo su to takodjer često i vaspitanici ustava za delikventne maloljetnike koji se bave društveno korisnim radom (prave drvene dječije konjice u okviru psihoterapeutskog programa savladjivanja agresivnosti) i skracuju si vrijeme snimanjem raznih volovinki i "challenge" na You Tube, omiljeno im je gutanje sušenih meksičkih Chilli Papričica Trinidad Scorpion Butch Taylor u cilju skupljanja lajkova za Trampov meksički zid. :D 

Ochutnávka Triniad Scorpion Butch Tailor

http://tinyurl.com/y8fob5a6

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...