Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 2 минута, Grizzly Adams рече

Још познато као "ултиматум".

Za razliku od "prodaj nam federalnu imovinu na Jugu ili ćemo da je otmemo nasilno"... što je poznato kao "miroljubivi pregovori"...

  • Оплаках :)) 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

ОК, сад разумем што Аурор пређе на оне сличице...

Оћу само да објасним још једну генералну поуку из ове и сличних прича. Једнострано и необјективно посматрање историје има за последицу једну веома озбиљну ствар. Многи, посебно млади, људи виде да са официјелном причом "нешто није у реду" и покушавају да одговоре на то. Проблем настаје што опет многи нису довољно елоквентни и упућени да овакве историјске догађаје потпуно себи разјасне и сагледају у целости. На пример, да можеш бити истовремено против робовласништва и инвазије - из потпуно легитимних разлога. У огромној већини сукоба у историји ниједна страна није била потпуно "добра" или "лоша", већ је у питању мешавина свега и свачега. Онда треба посматрати сваки аспект појединачно и видети где је ко био на правој страни, а где на кривој.

Е сад, проблем настаје због онога што рекох - нису сви довољно способни за тај интелектуални задатак, па онда се инстинктивно бране од сваког против-аргумента на први начин који им падне на памет. И то може неопрезну особу да одведе у другу крајност. На тај начин, "победници који пишу историју" често направе велике проблеме у будућности. То се дешавало у историји више пута са катастрофалним последицама. Да не помињем чувене примере.

Зато је наш, веома тежак и одговоран, задатак да се потрудимо да будемо што објективнији и сагледамо ствари из свих углова. То дугујемо наредним генерацијама, да би их сачували од ко зна чега.

Ето, уз одјавну шпицу желим вам пријатан и успешан дан! :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Grizzly Adams рече

Зато је наш, веома тежак и одговоран, задатак да се потрудимо да будемо што објективнији и сагледамо ствари из свих углова. То дугујемо наредним генерацијама, да би их сачували од ко зна чега.

Управо то и радимо на овим темама. Само, по мом искуству, кад се примени објективни критеријум и крену да се износе егзактни подаци са којима нема расправе јер су општеприхваћени, доживимо врло често да се саговорник једноставно искључи из расправе јер не жели да историја и чињенице сметају његовој аргументацији.

Ако пропагираш истинито сагледавање ствари из свих углова, не можеш да прекинеш расправу онда кад се наведе пар конкретних примера за то да су очеви оснивачи радили све супротно од онога што су пропагирали, па и по цену да кажеш да су пропагирали једно а радили друго, и да њихови прокламовани идеали можда нису одговарали ономе што су им били стварни идеали. Заправо можеш, али тиме нико не добија ништа, не напредује се.

Само ако се не плашимо да доведемо у питање и своја уверења ако не издрже тест историје или истине можемо доћи до нечега стварно корисног, или можемо да пређемо на следећи ниво игрице.

Ако, уместо тога, у судару са истином једноставно изаберемо да јако затворимо очи и претварамо се да нешто не постоји, односно изаберемо да се држимо својих уверења ма колико она можда не издржала судар са чињеницама (само зато што у тим уверењима налазимо привремену "сигурност" у односу на стално преиспитивање које носи свакакве тешкоће са собом), онда ће историја да нам се понови, само сваки пут много бруталније због свега што нова времена са собом носе.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, RYLAH рече

егзактни подаци са којима нема расправе јер су општеприхваћени

Има пуно ствари које су општеприхваћене, а уопште нису тачне.

пре 15 минута, RYLAH рече

Само ако се не плашимо да доведемо у питање и своја уверења ако не издрже тест историје или истине можемо доћи до нечега стварно корисног

Управо тако. Слажемо се 100%.

пре 16 минута, RYLAH рече

Ако, уместо тога, у судару са истином једноставно изаберемо да јако затворимо очи и претварамо се да нешто не постоји, односно изаберемо да се држимо својих уверења ма колико она можда не издржала судар са чињеницама (само зато што у тим уверењима налазимо привремену "сигурност" у односу на стално преиспитивање које носи свакакве тешкоће са собом), онда ће историја да нам се понови, само сваки пут много бруталније због свега што нова времена са собом носе.

То је то. :dobro:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је стварно комендија... :)

За оне који не прате вести - спортски коментатор на ESPN-у који се ето зове Роберт Ли (иначе је азијског порекла...) је повучен са неке утакмице због свог имена. SJW лудилу никад краја.

http://www.foxnews.com/entertainment/2017/08/23/espns-decision-to-pull-announcer-robert-lee-from-game-sparks-outcry.html

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Grizzly Adams рече

То је стварно комендија... :)

За оне који не прате вести - спортски коментатор на ESPN-у који се ето зове Роберт Ли (иначе је азијског порекла...) је повучен са неке утакмице због свог имена. SJW лудилу никад краја.

http://www.foxnews.com/entertainment/2017/08/23/espns-decision-to-pull-announcer-robert-lee-from-game-sparks-outcry.html

Шта није у реду са тим људима?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам испратила претходне стране, зафркавају ли се ови: http://thehill.com/policy/defense/347446-mcmaster-showed-trump-1970s-photos-of-afghan-women-wearing-miniskirts-in ??

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Џуманџи рече

Нисам испратила претходне стране, зафркавају ли се ови: http://thehill.com/policy/defense/347446-mcmaster-showed-trump-1970s-photos-of-afghan-women-wearing-miniskirts-in ??

Фејк њуз.

Значи, та екипа задужена за ратовање одржала је Трампу презентацију о Авганистану, историји и могућностима да се нешто тамо "уради". Па су у оквиру тога илустровали да је то некад пре ових талидебилана била колико-толико цивилизована земља где су се жене, ето, облачиле како желе.

А новине од свега тога наравно пишу - "показали му голишаве женске"... Па ти види.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Grizzly Adams рече

У огромној већини сукоба у историји ниједна страна није била потпуно "добра" или "лоша", већ је у питању мешавина свега и свачега. Онда треба посматрати сваки аспект појединачно и видети где је ко био на правој страни, а где на кривој.

Podržavam, samo moram da dodam: ne u većini sukoba, nego u svakom sukobu... ne postoji ni jedan sukob u kojem je neka strana bila potpuno dobra... što ne znači da treba zaključiti da su zaraćene strane uvek iste i isto odgovorne... ili još gore, proglasiti zlikovce za žrtve...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

ne u većini sukoba, nego u svakom sukobu

Прво сам написао "у сваком", па променио на "у већини"...

Шта ћеш, борба је немилосрдна. Не смеш противнику да оставиш ни милиметар за маневар. :smeh1:

  • Хахаха 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja bih se slozila sa ovom ekipicom koja misli da je razlog za napad juga robovlasnistvo, ali onda bih morala da zakljucim da je razlog za gadjanje Srbije 1999. teror Srba nad albancima i borba protiv zlog diktatora. Jer eto, kao sto Republika nije imala drugih nacin da prisili juznjake na oslobadjanje robova nikako drugacije. Morali su da proliju krv miliona ljudi koji sigurno nisu bili robovlasnici a verovatno nisu ni bili zagovornici robovlasnistva.

Eto, kolektivna je krivica juga sto odmah nisu ukinuli robovlasnistvo, verovatno tamo ljudi ne bi nikad pozeleli da daju crncima slobodu sve dok im ne dodje batina od jaceg.  Isto tako mi Srbi nikako ne bi prekinuli da terorisemo albance da nas nato nije gadjao.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Crna-Emilija рече

Ja bih se slozila sa ovom ekipicom koja misli da je razlog za napad juga robovlasnistvo, ali onda bih morala da zakljucim da je razlog za gadjanje Srbije 1999. teror Srba nad albancima i borba protiv zlog diktatora. Jer eto, kao sto Republika nije imala drugih nacin da prisili juznjake na oslobadjanje robova nikako drugacije. Morali su da proliju krv miliona ljudi koji sigurno nisu bili robovlasnici a verovatno nisu ni bili zagovornici robovlasnistva.

Eto, kolektivna je krivica juga sto odmah nisu ukinuli robovlasnistvo, verovatno tamo ljudi ne bi nikad pozeleli da daju crncima slobodu sve dok im ne dodje batina od jaceg.  Isto tako mi Srbi nikako ne bi prekinuli da terorisemo albance da nas nato nije gadjao.

 

Добродошла на форум! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Grizzly Adams рече

Има пуно ствари које су општеприхваћене, а уопште нису тачне.

Хоћеш да кажеш да су закони о две централне банке, као и постојање две централне банке, огромне царине којима се штитила домаћа привреда, освајачки ратови, паљење Вашинтона, порези који су увођени, привреда Југа која је скоро у потпуности почивала на робовској радној снази... све фалсификати само да би се облатили очеви оснивачи или јужњачки сецесионисти или ко већ трећи? Јер апсолутно за све ово постоје и писани и материјални докази.

Не тражим ја уопште да ти мени кажеш било шта, већ само да имаш све чињенице испред себе без да затвараш очи пред њима. Сви смо ми мењали по милијарду ставова на форуму (на боље, надам се), и ником нисмо дужни да полажемо рачуне за то. Само је безвезе да истрајаваш у предрасудама толико јако да нећеш ни да разговараш о неким чињеницама ако не иду у прилог оправдавању тих ствари, и после тога опуштено понављаш потпуно исте ствари, као да ниси имао доказане и неспорне чињенице испред себе.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...