Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 1 минут, Branka62 рече

Neće biti. Procena je da je,danas, oko 20 miliona ljudi u nekoj vrsti ropstva.

Da smo na vreme ukinuli drzave sad bi smo hodali po zemaljskom eshatonu... a sad, ako nam je...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 15 минута, Grizzly Adams рече

Да бре. Где се налазе?

Прилично сам сигуран да сам их видео лајв, да не чује @Lady Godiva... :smeh1:

Ne znam pojma gde su.

Sad videh da nam se dopao isti citat, anbilivabl...

 

A direct source of literary inspiration for The Course of Empire paintings is Byron's Childe Harold's Pilgrimage (1812–18). Cole quoted this verse, from Canto IV, in his newspaper advertisements for the series:

There is the moral of all human tales;

'Tis but the same rehearsal of the past.
First freedom and then Glory – when that fails,
Wealth, vice, corruption – barbarism at last.
And History, with all her volumes vast,
Hath but one page...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Grizzly Adams рече

ОК, нема сврхе да се расправљам.

Само кажем да би САД данас била боље без тог непотребног рата. Робовласништво би нестало као и свуда. Економски интереси и везе су превише јаки да би "одвајање" имало неког значаја.

Naravno da ćemo se složiti oko toga da bi SAD danas bile bolje bez tog nepotrebnog rata... bile bi bolje da južnjačka govna nisu oružjem htela da brane svoje suvereno pravo da imaju robove... bile bi bolje i da su ih severnjaci polupali i kasnije zbog segregacije i Jim Crow zakona... kao što će biti bolje i kad se sklone spomenici koji veličaju pomenuta južnjačka robovlasnička govna...

 

Цитат

Све што је рат донео јесте империја и милион мртвих. Ништа друго.

Ništa drugo = sloboda za par miliona crnih robova

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne boj se malo stado :D

 

US's largest anti-Muslim group cancels dozens of rallies after seeing size of anti-fascist crowds in Boston

http://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/act-cancel-america-first-rallies-largest-anti-muslim-group-counter-protesters-a7906836.html?cmpid=facebook-post

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Branka62 рече

Neće biti. Procena je da je,danas, oko 20 miliona ljudi u nekoj vrsti ropstva.

Мислим на "западни свет". Ови остали... О томе причамо на другим темама па опет "грешимо".

ОК.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, cloudking рече

US's largest anti-Muslim group cancels dozens of rallies after seeing size of anti-fascist crowds in Boston

Bad news je ako iko zbog pretnji nasiljem ne izražava svoje mišljenje u najslobodnijoj zemlji na svetu.

To znači da se ide u nešto ružno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, cloudking рече

Ne boj se malo stado :D

 

US's largest anti-Muslim group cancels dozens of rallies after seeing size of anti-fascist crowds in Boston

http://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/act-cancel-america-first-rallies-largest-anti-muslim-group-counter-protesters-a7906836.html?cmpid=facebook-post

Zemlja amerika i engleska biće zemlja proleterska.:smeh1:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Grizzly Adams рече

Мислим на "западни свет". Ови остали... О томе причамо на другим темама па опет "грешимо".

ОК.

Pričamo o Americi od pre sto i kusur godina. Da li je tvoja poenta; Da su se ti robovi strpeli još stotinjak godina, ropstva ne bi bilo i bez rata?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Grizzly Adams рече

У целом свету је ропство нестајало само од себе због индустријске револуције и драстичних промена у економским односима које је донела. Није било никаквог разлога да се покрене инвазија и рат у коме је страдало скоро милион људи. Линколн је то само искористио као оправдање.

Главни циљ Грађанског рата у САД био је да се унија држава претвори у империју. Тј. да се заувек уништи суверенитет и независност појединих држава које су оснивачи подразумевали. Они нису имали намеру да направе нову империју, него управо супротно - против такве су се борили. И хтели су да спрече да постане исто што је била Велика Британија. Али ето... Што једна будала може да уништи, сто паметних не могу да поправе.

Дал је могуће да баш нико не чита оно што поставим на овим темама?

Очеви оснивачи су основали две централне банке. Разлика у односу на ону трећу је само у томе што је трећа коначно успела. Очеви оснивачи су уводили и порезе, и то како на централном нивоу тако и по државама или мањим територијалним јединицама.

Очеви оснивачи су водили освајачке ратове. Очеви оснивачи нису склопили пар година између себе без неког рата. 

Оно што су очеви оснивачи писали за пук се драстично разликује у односу на оно што су очеви оснивачи радили. А радили су на стварању нове империје, која би се простирала од океана до океана, и која је првобитно требало да обухвата и Канаду, али су ту издували у освајачком рату против Канаде који се неславно завршио (запалили им Канађани Вашингтон. Тад је Медисон био прецедник. Отац оснивач.). 

Очеви оснивачи су тако названи баш зато што су успешно градили јединствену државу и учвршћивали власт федерације.

Што се тиче робовласништва - то јесте био узрок рата. Пољопривредно друштво Југа се жестоко ослањало на џабе радну снагу. Као што се данас ослања на полуробовске Мексиканце илегалце. Јеру пољопривреди, колико год да се механизујеш, треба много људства. А ослобађање робова је у то време био страшан удар на привреду Југа којој су црнци као бесплатна радна снага били погонско гориво.

Тако да економски разлози јесу преовлађујући, ал не некакав порез који данас наводе Мики Маус историчари, него губљење радне снаге и драстично повећање трошкова које су на Југу доживели укидањем ропства. Јер ни данас нема машине која ће да замени Мексиканца, а замисли како је било тек онда са црнцима.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma južnjaci su Bibliju shvatali bukvalno,ovi severnjaci bili napredniji,krenuli u simboliku,metaforu,slojevitost teksta i to je ustvari pravi uzrok sivil vora.Tradicionalisti vs iluminirani tumači.Ovaj Rylah pojma nema.:smeh1:

  • Радостан 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Аурор рече

Bad news je ako iko zbog pretnji nasiljem ne izražava svoje mišljenje u najslobodnijoj zemlji na svetu.

To znači da se ide u nešto ružno.

Dobro da se to ovde nije desilo... lepo ti pise... videli vece ljudstvo i us*ali se... niko ih nije vijao motkama i gonio da pobegnu.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, cloudking рече

Dobro da se to ovde nije desilo... lepo ti pise... videli vece ljudstvo i us*ali se... niko ih nije vijao motkama i gonio da pobegnu.

Pa nije to bio miroljubivi kontra-protest, zna se šta bi bilo...

I onda kad budu izašli bad guys sa druge strane, biće skandal, čak i ako nisu nasilni :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Branka62 рече

Pričamo o Americi od pre sto i kusur godina. Da li je tvoja poenta; Da su se ti robovi strpeli još stotinjak godina, ropstva ne bi bilo i bez rata?

Институција ропства не би преживела крај XIX века у сваком случају. Западна цивилизација је то једноставно превазишла.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, RYLAH рече

Дал је могуће да баш нико не чита оно што поставим на овим темама?

Čitam ja, često ti ne ide u prilog ni ono što sam okačiš.

пре 25 минута, RYLAH рече

Очеви оснивачи су основали две централне банке.

*Koje uopšte nisu bile centralne banke u savremenom smislu, koje su bile privremene, zbog ratova i nisu kontrolisale preko 20% valute.

пре 25 минута, RYLAH рече

Разлика у односу на ону трећу је само у томе што је трећа коначно успела.

Jeste, ali malo sutra.

пре 19 минута, RYLAH рече

Очеви оснивачи су уводили и порезе

*Ne i income tax u savremenom smislu, on je tu od 1913.

(To se lepo videlo crvenom bojom na dijagramu članka koji si dao, što si izabrao da ignorišeš)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Grizzly Adams рече

Институција ропства не би преживела крај XIX века у сваком случају. Западна цивилизација је то једноставно превазишла.

Dakle, odgovor je: Da?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...