Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

Управо сада, Avocado рече

Jel bi mogao da navedeš jednu zemlju u kojoj je ropstvo nestalo samo od sebe bez izričite zakonske zabrane?

"Само од себе" значи без рата и проливања крви. У том смислу, већина нормалног света.

пре 2 минута, Avocado рече

Zaboravio si da je "invaziji" prethodilo proglašenje nezavisnosti ili se praviš?

So what? Државе су добровољно ушле у унију и имају право да изађу кад год желе.

пре 2 минута, Avocado рече

Naravno da će država čiji se deo pobunio da pokrene invaziju protiv pobunjenog dela.

"Наравно..."

Замисли...

пре 7 минута, Avocado рече

Glavni cilj SAD jeste nesporno bio da sačuva stvorenu federaciju. Da se Jug otcepio iz nekog drugog razloga, isto tako bi reagovali...

Ето.

пре 8 минута, Avocado рече

to ne negira činjenicu da je glavni cilj pobunjenika bio da zadrže i sačuvaju svoje robove.... zato su pokušali da se otcepe... te ovaj rat svakako ima veze sa robovlasništvom...

Има везе зато што је Линколн врло брзо схватио да ће остати у историји остати запамћен као највећи дивљак па брзо смислио супер оправдање за своје злодело. Иначе су узроци рата сасвим другачији, као што си изнад објаснио.

пре 9 минута, Avocado рече

Divni, hrabri borci za slobodu - slobodu da ti prokleti Jenki ne oduzme robove...

Мислио сам на осниваче.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Аурор рече

 

lee.jpg

 

"No bill of attainder, ex post facto law, or law denying or impairing the right of property in negro slaves shall be passed."

- Constitution of the Confederate States of America, Article I Section 9(4)

Relevantniji citat, zar ne?  :D

 

  • Волим 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Аурор рече

 

lee.jpg

Па све је погодио, нема шта. Агресивни по свету, деспоти код куће... Логично следи из империје.

И на крају ће пропасти, уништити већину онога што су паметни људи направили.

Увек исто.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Grizzly Adams рече

"Само од себе" значи без рата и проливања крви. У том смислу, већина нормалног света.

Pa i severnjaci su hteli da im zabrane robove bez rata i prolivanja krvi, ali su ovi hteli da se tuku da bi zadržali svoje robove...

Tu tuču i danas slave iako su dobili po nosu... tj. slave što nisu svoje robove dali bez otpora...

 

Цитат

So what? Државе су добровољно ушле у унију и имају право да изађу кад год желе.

Nisu imale to pravo.

 

Цитат

Има везе зато што је Линколн врло брзо схватио да ће остати у историји остати запамћен као највећи дивљак па брзо смислио супер оправдање за своје злодело. Иначе су узроци рата сасвим другачији, као што си изнад објаснио.

Objasnio sam razloge za "invaziju".

Uzroci rata su sasvim jasni i nesporno se vrte oko robovlasništva.

Pred rat se izuzetno intenzivirala svađa oko robovlasništva... Severnjaci su pizdeli na zlo koje se dešava na Jugu... Južnjaci su pizdeli što im Severnjaci ne vraćaju odbegle robove...

Usled toga Demokratska stranka se podelila na severnu i južnu i to isključivo podeljeno po pitanju dozvole robovlasništva.

Kandidat novostvorene Republikanske stranke pobeđuje na izborima za predsednika sa anti-robovlasničkom platformom.

Južnjaci i tokom izbora pričaju da će se otcepiti ako on pobedi i to i rade nakon što je on pobedio.

Sever naravno reaguje kao što bi i svaka država reagovala... čak i oni koji su bili indiferentni prema robovlasništvu su naravno protiv toga da im pobunjenici otcepe dobar deo države.

Linkolnovo "zlo" ukidanje ropstva potlačenim slobodarskim robovlasnicima bolje da ne komentarišem.

Ne znam iz kojih lilihip istorija čitate te ideje da je anti-robovlasništvo smišljeno kao nekakvo naknadno "opravdanje"... kad se svi događaji koji su uzrokovali rat vrte oko stava o robovlasništvu...

Da, SAD bi se borile protiv pobunjenika u bilo kom slučaju, ali ovi se jesu pobunili da bi zadržali svoje robove...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ОК, нема сврхе да се расправљам.

Само кажем да би САД данас била боље без тог непотребног рата. Робовласништво би нестало као и свуда. Економски интереси и везе су превише јаки да би "одвајање" имало неког значаја.

Све што је рат донео јесте империја и милион мртвих. Ништа друго.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Grizzly Adams рече

So what? Државе су добровољно ушле у унију и имају право да изађу кад год желе.

 

Istoricari kazu da je to protivustavno...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Grizzly Adams рече

Занимљиво је како мејнстрим медији месецима пене и чупају косу око бесмислених твитова, а сад кад је кренуо у рат - ником ништа. Супер прецедник. Баш нам се свиђа.

Какви крвожедни лицимури...

Ма медији тако зарађују, мене занима да ли ће ултрадесничари да опросте, као онда око Сирије. 

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Istoricari kazu da je to protivustavno...

Нормално. Дворске луде су ту да забављају краљеве.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Нормално. Дворске луде су ту да забављају краљеве.

 

A kako se onda zovu ovi drugi istoricari sto kazu da se se civilni rat nije desio zbog robovlasnistva? :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

A kako se onda zovu ovi drugi istoricari sto kazu da se se civilni rat nije desio zbog robovlasnistva? :)

Кад сам ја био млади пионир и учио историју, учили су нас да за сваки рат постоје две различите ствари:

1. Узрок
2. Повод

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Grizzly Adams рече

И на крају ће пропасти, уништити већину онога што су паметни људи направили.

Увек исто

Znaš li za ovaj serijal slika iz 1836. (The Course of Empire, Thomas Cole)? 

The Savage State

savagestate_large.jpg

The Arcadian or Pastoral State

pastoralstate_large.jpg

The Consummation of Empire

consummationofempire_large.jpg

Destruction

destructionofempire_large.jpg

Desolation

desolationofempire_large.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Аурор рече

The Course of Empire, Thomas Cole

Да бре. Где се налазе?

Прилично сам сигуран да сам их видео лајв, да не чује @Lady Godiva... :smeh1:

 

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Grizzly Adams рече

Робовласништво би нестало као и свуда.

Neće biti. Procena je da je,danas, oko 20 miliona ljudi u nekoj vrsti ropstva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...