Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 8 часа, Аурор рече

Ti miroljubivi citati su iz perioda kad je Muhamed hteo da se privoli Jevrejima ne bi li ga prihvatili kao proroka, pa su ga oni odbili (pokušali da ubiju u par navrata), pa je napisao da su majmuni i svinje. 

Inače je prilično jasno iz istorijskog konteksta da se oni ne odnose na nemuslimane.

Прочитај поново, помињу се хришћани и Јевреји.

И за ове насилне цитате они кажу да су настали у специфичним ситуацијама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 11 часа, Аурор рече

Nema nikakve veze koliko je veliki broj varijacija koje postoje, njih bismo i zanemarili kad bismo procenjivali...

Nema nikakve logičke greške ovde.

Ima veze, cak da ima i samo jedna varijacija, jer ne mozes tvrditi da je samo prva prava.

Citav tvoj stav je jedan ogroman Scotsman.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Жика рече

Прочитај поново, помињу се хришћани и Јевреји.

И за ове насилне цитате они кажу да су настали у специфичним ситуацијама.

Ma neka ga nek bira ono sto mu odgovara. Losi dijelovi Kurana su istinski, a dobri su izuzeci koji ne vaze danas.

Ista taktika koju Dokins koristi za hriscanstvo :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ћириличар рече

Ima veze, cak da ima i samo jedna varijacija, jer ne mozes tvrditi da je samo prva prava.

Citav tvoj stav je jedan ogroman Scotsman.

... i to poprilično nepotreban ako je Auror iskren... da zaista smatra da nije problem u svim muslimanima, ne bi morao uopšte da pravi No True Scotsman logičku grešku i priča o muslimanima, pa posle to pegla kako se ne odnosi na sve muslimane, nego samo na "prave muslimanima"... mogao bi odmah da umesto "musliman" koristi izraze poput "radikalni islamisti" i slično i niko ne bi ni imao primedbe na to što piše...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ћириличар рече

Ma neka ga nek bira ono sto mu odgovara. Losi dijelovi Kurana su istinski, a dobri su izuzeci koji ne vaze danas.

Ista taktika koju Dokins koristi za hriscanstvo :)))

Читао сам да је Докинс постао верник. Да ли је то истина?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Жика рече

Читао сам да је Докинс постао верник. Да ли је то истина?

Prije ce Lucifer se vratiti u Raj :)) Jok ba, nevjernik je to najveceg kalibra :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Avocado рече

mogao bi odmah da umesto "musliman" koristi izraze poput "radikalni islamisti" i slično i niko ne bi ni imao primedbe na to što piše...

E pa to je poenta, tzv. "radikalni islamisti" su zapravo pravi muslimani.

Znam šta pišem, ne pravim "No true Scotsman" logičku grešku.

Screenshot_2017-06-04-20-42-05-1.thumb.png.0b03fcc5a66d097d9d1d9a9e9222eb0d.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Avocado рече

... i to poprilično nepotreban ako je Auror iskren... da zaista smatra da nije problem u svim muslimanima, ne bi morao uopšte da pravi No True Scotsman logičku grešku i priča o muslimanima, pa posle to pegla kako se ne odnosi na sve muslimane, nego samo na "prave muslimanima"... mogao bi odmah da umesto "musliman" koristi izraze poput "radikalni islamisti" i slično i niko ne bi ni imao primedbe na to što piše...

Isto kao kada bismo pricali o komunistima. Ko su pravi komunisti? Staljinisti, lenjinisti, trockisti, maoisti, titoisti, obicni socijalisti?

Nekako ne vidim da tu pravi ovu gresku nego ispravno ih svrsta u "svi su varijacije na istu temu".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

NEsto se ne secam da smo im ostali duzni a mi smo kao "miroljubivi hriscani" dok su oni "muslimanski krvoloci"


Зато, са православног становишта, и јесмо ту где смо и какви јесмо. Зато нас и видите као лоше хришћане и слабо нам нешто иде набоље. Они који су литургијски верници су (већином) тога итекако свесни. Сами себи суд једемо и пијемо.
П.С.
Тако су наш пород и атеисти уместо светитеља. А ми их волимо јер су наши. ;)
"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ћириличар рече

Staljinisti, lenjinisti, trockisti, maoisti, titoisti, obicni socijalisti?

Kako pravim grešku, kad imaš tekstove iz kojih se jasno zaključi šta to znači?

A ovi su svi isti, samo što ovaj "demokratski socijalista" nije baš naklonjen ubijanju toliko... U Nemačkoj su socijal-demokrate odbijale da se bore protiv komunista koji su dizali oružani ustanak.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo Janko misli da jesu... mada ni on ne predlaže neko privremeno ili konačno rešenje tog "problema"...




Предлажем.
Да ми познајемо своју веру и живимо њоме, и познајемо њихово учење, мирно бисмо живели са њима. Земљу им не бисмо продавали, у њихову веру нико (илити слабо ко) би прелазио, ми не би ратовали већ би нас било као и многих других народа који су били истобројни или приближно бројни са нама пре 1. Св. рата.
Обзиром да је ово неоствариво у савременом, секуларном и атеизираном друштву, остаје ми да са занимањем пратим како пацифистичка левица временом облачи милитантно одело јер нема адекватно решење. Личе ми на веселу докторку из филма " Кад јагањци утихну".
Биће занимљива вечера... ;)
  • Волим 1
"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Аурор рече

Kako pravim grešku, kad imaš tekstove iz kojih se jasno zaključi šta to znači?

A ovi su svi isti, samo što ovaj "demokratski socijalista" nije baš naklonjen ubijanju toliko... U Nemačkoj su socijal-demokrate odbijale da se bore protiv komunista koji su dizali oružani ustanak.

O Boze.. Svi ovi komunisti su tumacili Marksa :) Kao sto muslimani tumace Kuran i islam.

I kod oba je nastalo brdo pravaca koji se cak i mrze medjusobno jer ne smatraju jedni druge istinskim Skotima kolike su razlike u pitanju. A sve iz tumacenja istih izvora.

Ma sto se i trudim da ovo objasnom velikosrpskom cetnickom agresoru? Svi ste isti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...