Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 9 минута, Аурор рече

Pa koja je treća?

Pa treća je ona koja postoji u realnosti (za razliku od onoga što pominješ)... niko ne zabranjuje fosilna goriva... ni blizu toga... samo se smajuju štetne emisije...

Tako da je besmisleno da nas podsećaš da "Civilizacija trenutno počiva na fosilnim gorivima" i da pišeš kao da neko hoće da zabrani fosilna goriva.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 2 минута, Avocado рече

Pa treća je ona koja postoji u realnosti (za razliku od onoga što pominješ)... niko ne zabranjuje fosilna goriva... ni blizu toga... samo se smajuju štetne emisije...

Tako da je besmisleno da nas podsećaš da "Civilizacija trenutno počiva na fosilnim gorivima" i da pišeš kao da neko hoće da zabrani fosilna goriva.

Pa ako se (najvećim delom) sagorevanjem fosilnih goriva oslobađa CO2, a ograničava se emisija CO2...  confused1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Аурор рече

Pa ako se (najvećim delom) sagorevanjem fosilnih goriva oslobađa CO2, a ograničava se emisija CO2...  confused1

Onda šta? Onda se nužno zabranjuje sagorevanje fosilnih goriva ili se možda samo ograničava?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Аурор рече

Pa ako se (najvećim delom) sagorevanjem fosilnih goriva oslobađa CO2, a ograničava se emisija CO2...  confused1

Брате, морам да те питам нешто. Независно од било ког става о било чему, да ли разликујеш ова два:

а) 0

b) y такво да је х неки велики број, а y за неколико процената мање од x

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Juanito рече

Брате, морам да те питам нешто. Независно од било ког става о било чему, да ли разликујеш ова два:

а) 0

b) y такво да је х неки велики број, а y за неколико процената мање од x

Ti pričaš o degree, ja pričam o principu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аурор рече

A šta ti misliš o principu bespravne gradnje u Nišu?

Ја сам мртав озбиљан. Држава забрањује вожњу на аутопутевима тиме што ограничава брзину јер за кретање је неопходна брзина. Шта мислиш о томе?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Juanito рече

Ја сам мртав озбиљан. Држава забрањује вожњу на аутопутевима тиме што ограничава брзину јер за кретање је неопходна брзина. Шта мислиш о томе?

Na Autobahn u Nemačkoj nema ograničenja nikakvih, možda bi bilo bolje i bez njih...

Ionako samo služi da policija ima za nešto da kažnjava ljude i da im uzima pare.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Аурор рече

Nisam mislio da će potpuno da se zabrani emisija CO2...

Morali bismo i internet da gasimo, diskutovali bismo ko stari Grci po trgovima. :)

Ne, pisao si kao da neko hoće da potpuno zabrani sagorevanje fosilnih goriva, pa evo već nekoliko poruka unazad pokušavam da saznam da li to stvarno misliš (i odakle ti takva ideja ako to stvarno misliš) ili nas zajebavaš (a ako je ovo drugo, zašto to radiš)... ili možda lažeš i foliraš i sebe (što bi se lepo uklopilo u moje pretpostavke o tvojim dogmama)...

  • Волим 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Аурор рече

Civilizacija trenutno počiva na fosilnim gorivima.

Možemo npr. da je nemamo, a da imamo malko čistiji vazduh i stepen i po nižu temperaturu, ali razmisli koliko je to dobra razmena.

Tako je, i niko nije za neko ozbiljno sankcionisanje fosilnih goriva, jer bi se cela civilizacija raspala, to bi bilo ludilo.

Ali u cenu foslinih goriva trenutno ne ulaze moguce negativne posledice koje njihvo sagorevanje ima, to se ostavlja trenutno na brigu trzistu i svesti ljudi, i trenutno raspravljamo, da li je to dovoljno dobro resanje, da li mozemo nesto bolje da uradimo.

Ni bi ja vodio ovu raspravu zbog par stepeni toplije zemlje, to zvuci besmisleno, ali kazu ljudi to bi moglo da bude opsanije nego sto zvuci. Njujork je na primer bio prekriven sa nekoliko kilometara leda za vreme poslednjeg ledenog doba, kada je prosecna temperatura bila 4 stepena manja nego sada. Svoje stavove baziram na poverenju u ljude koji su kompetentnije od mene i za koje sam procenio da nemaju ideolosko slepilo da bi izmisljali iz politickih razloga nekakve bauke.

Tesko je biti zabrinut za stvari koje ce se potenciajlno desiti za 50-100 godina, jos teze razluciti kao laik koliko su realni (verovatno ni eksperti ne znaju). Pitanje je i dal neko iskreno moze da bude zabrinut za to, ideolski razlozi ce nekako uvek provlaciti u raspravi na ovu temu.

Zamislimo da smo su najgori alramisti u pravu, migracije stotine milona ljudi i sveopsti kolaps koji to prati. Koliko bi to kostalo? Da li bi ovakva mera bila previse skupa ako smanjuje sansu takvih posledica? Kako ti zamisljas da bi se taj problem nabolje resio ako pretpostavimo ovakav najgori scenario?

 

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Аурор рече

Na Autobahn u Nemačkoj nema ograničenja nikakvih, možda bi bilo bolje i bez njih...

Ionako samo služi da policija ima za nešto da kažnjava ljude i da im uzima pare.

Само у крајњој левој траци нема. 

Но добро, шта мислиш о забрани вожње у насељеним местима тако што се ограничава брзина?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Juanito рече

Само у крајњој левој траци нема. 

Но добро, шта мислиш о забрани вожње у насељеним местима тако што се ограничава брзина?

Često viđam budale kako proleću po gradu, mi normalni bismo išli normalno i da nema ograničenja...

Ne znam, evo. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...