Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

Нема ту никаквог "губљења". Ово је сасвим јасно и очигледно терање неке идеологије и фантазија преко мог џепа. И зато сам против. Ко оће да се бори за или против нечега - само напред! Али не мојим парама.

 

Јасно да јасније не може бити.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Grizzly Adams рече

Ово је сасвим јасно и очигледно терање неке идеологије и фантазија преко мог џепа.

Kad bi se ekonomija preimenovala u eko-nomiju, možda bi se levičari zainteresovali za nju, pa bi nešto i naučili...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Аурор рече

Pa nije, ozbiljno... :)

Broj libertarijanaca koji se protive tome je 0. Najprirodnije moguće pravilo.

Има диспозицију и има санкцију. То је регулација.

Заболе ме колко се либертаријанаца томе противи или не противи, норме и њихове дефиниције су настале далеко пре било које тренутно популарне идеолошке догме. 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Grizzly Adams рече

Ко оће да се бори за или против нечега - само наперд! Али не мојим парама.

Можда држава мало да те ошиша повећањем пореза, почињеш да се везујеш. :tongue:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, RYLAH рече

Има диспозицију и има санкцију. То је регулација.

Заболе ме колко се либертаријанаца томе противи или не противи, норме и њихове дефиниције су настале далеко пре било које тренутно популарне идеолошке догме. 

Pa nismo za haos i nikakve norme, nego samo protiv državne interferencije u ekonomiju.

Zaštita od ubijanja, krađe, pljačke i ostalog je neophodno za slobodno tržište.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Аурор рече

Pa nismo za haos i nikakve norme, nego samo protiv državne interferencije u ekonomiju.

Zaštita od ubijanja, krađe, pljačke i ostalog je neophodno za slobodno tržište.

Сад си контрадикторан, јер се сваки закон, био он добар или лош, тиче и екононмије.

Рецимо, да би се заштитила животна средина (пошто смо на тој теми сад) потребно је било уградити филтере или направити нове машине које мање загађују ваздух. Прописане су регулације и еколошки стандарди којих фирме морају да се придржавају и ваздух у индустријски развијеним земљама које се тих стандарда придржавају је далеко бољи него у време доношења тих регулација. 

Даље, слободно тржиште, будући само по себи фикција, није ништа друго него "dog eat dog" уколико нема принуде учесника на том тржишту да се понашају тако да поштују права других. Увек се враћам на онај феноменалан документарац The men who built America, где можеш да видиш шта су све радили на "слободном тржишту" док га држава није узела под своје и регулисала - многе од тих пракси су данас забрањене и крајње илегалне искључиво захваљујући законима.

Даље, пошто међу тим ликовима имаш масу апсолутних кретена који не мисле ни на шта друго сем на себе и своје дупе, морао си да заштитиш друге учеснике на тржишту - раднике - од таквих кретена. После тога више није било побуна радника, пуцање на раднике, пребијања радника, отказа због болести, дечјег рада и сличних ствари, а људи су добили слободне дане и гарантоване зараде. 

Све је то постепено доводило до овог степена напретка, права и слобода какве имамо данас. Ово о чему ја причам не треба мешати са оним љуцкоправашима који кукају за сваку могућу ситницу и траже СВОЈА ПРАВА, нити са овим монструмом од система који је тренутно у Србији, јер те ствари ни у лудилу не подржавам, али ово што читам од либерала на овом форуму врло често везе са реалношћу нема, посебно кад се потегну неки историјски аргументи да би се оправдали ставови.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одговор на насиље је нормална ствар, ту нема либертаријанца који се не слаже. У ствари смо често за строжије "регулације" по том питању.

 

Овде говоримо о "регулацијама" које су "ничим изазване". Када ти неко намеће правила и кажњава а да ниси учинио никакво насиље.

 

Дође неко да ти отме паре безвезе, ти се успротивиш, а они ти кажу - ти си за анархију и хаос...

 

Фак дет. Одо у планину.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, RYLAH рече

Сад си контрадикторан, јер се сваки закон, био он добар или лош, тиче и екононмије.

Naravno da uopšte nisam kontradiktoran. 

пре 45 минута, RYLAH рече

Рецимо, да би се заштитила животна средина (пошто смо на тој теми сад) потребно је било уградити филтере или направити нове машине које мање загађују ваздух. Прописане су регулације и еколошки стандарди којих фирме морају да се придржавају и ваздух у индустријски развијеним земљама које се тих стандарда придржавају је далеко бољи него у време доношења тих регулација. 

Super! :)

Nadam se da se levonjare osećaju kao anđeli nebeski kada posmatraju efekat u jednoj dimenziji...

пре 45 минута, RYLAH рече

Даље, слободно тржиште, будући само по себи фикција, није ништа друго него "dog eat dog"

Tržište i treba da bude "dog eat dog", uz poštovanje pravila igre. To i jeste čist Darvinov (tj. Spenserov) "survival of the fittest".

Koji tržišni entitet izgubi igru - neka crkne.

пре 45 минута, RYLAH рече

морао си да заштитиш друге учеснике на тржишту - раднике - од таквих кретена. После тога више није било побуна радника, пуцање на раднике, пребијања радника, отказа због болести, дечјег рада и сличних ствари, а људи су добили слободне дане и гарантоване зараде. 

Све је то постепено доводило до овог степена напретка, права и слобода какве имамо данас.

:smeh1:

History, as told by Mali Perica...

пре 45 минута, RYLAH рече

људи су добили слободне дане и гарантоване зараде. 

Something for nothing - sve što bi puk hteo na ovome svetu. :)

I to još treba da se smatra nekakvim "civilizacijskim dostignućem"... Da te Bog sačuva.

пре 45 минута, RYLAH рече

ово што читам од либерала на овом форуму врло често везе са реалношћу нема, посебно кад се потегну неки историјски аргументи да би се оправдали ставови.

The irony is overwhelming. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Аурор рече

Tržište i treba da bude "dog eat dog", uz poštovanje pravila igre.

Управо та "правила игре" су регулације. Ко год да их донесе, да ли су регулације формалне или неформалне, тржиште је регулисано, као и сви односи међу људима. Што даље имплицира да је "слободно тржиште" фикција. Надам се да сам сад мало јаснији кад сам се само надовезао на оно што си ти рекао.

пре 32 минута, Аурор рече

History, as told by Mali Perica...

Слободан си да ме исправиш у конкретним стварима које сам погрешно навео, ако уопште знаш ишта о том периоду сем либертаријанских бајки.

пре 33 минута, Аурор рече

Something for nothing - sve što bi puk hteo na ovome svetu. :)

Далеко од тога. Загарантована зарада је праг неопходне егзистенције. Значи, кретен који би да те не плати ништа, или да те плати таман толико да не цркнеш, и коме увек премало радиш а превише примаш, не може да ради баш шта хоће. Исто као и максимално радно време.

Ко хоће више од тога, слободан је да ради више или боље.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Grizzly Adams рече

Када ти неко намеће правила и кажњава а да ниси учинио никакво насиље.

Као на пример кад трујеш околину, а зла 

! ! !   ДРЖАВА ! ! !

те натера да ставиш филтере и уведеш чистије технологије, и престанеш да трујеш и себе и све око себе, а то је морало да се деси путем принуде јер се испоставило да си ти толики кретен који не види даље од долара који ће данас да заради? (не причам о теби лилно, наравно, ово је историјска чињеница) 

И онда кукаш на зли систем који те кажњава и отима ти паре, а ти си само хтео да слободно послујеш и трујеш све око себе, што је ваљда део твоје слободе.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...