Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 1 сат, Paradoksologija рече

republikanac i konzervativac koji je istupio protiv ratova u Iranu i Iraku.

Trebalo je da naglasiš neokonzervativac, i da je bio od onih koji su pritiskali i bili ZA rat i protiv Iraka i protiv Irana. Lični prijatelj Pola Volfovica. :)

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Eliot_A._Cohen

- In the run-up to the 2003 Invasion of Iraq, he was a member of Committee for the Liberation of Iraq, a group of prominent persons who pressed for an invasion.

- Cohen was one of the first neoconservatives to publicly advocate war against Iran and Iraq.

 

Bio je i savetnik u Buš administraciji, a napisao je i knjigu u kojoj objašnjava zašto generalno treba da se bije vojno i kako je to sjajna stvar:

From 2007 to 2009, he served as counselor to Secretary of State Condoleezza Rice. He is the author of The Big Stick: The Limits of Soft Power and the Necessity of Military Force.

 

Ali bitno da je ovo što se dešava potpuno strašno i bez presedana, da je Tramp fašista, da mu je inauguralni govor bio 'dark and divisive' i da 'napada slobodnu štampu' (lol), tu se slaže sa liberalima pa je i on sad neki 'ozbiljan čovek' koga treba čuti... :)

Komedija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Аурор рече

U ovim zemljama (sa izuzetkom Irana) je rat i totalni kolaps države - centralnog autoriteta.

To su glupi i debilni izgovori, prije svega jer je SAD sama izazvala rat i prije svega jer se Iran ne uklapa u sliku. Nije on samo htjeo da zabrani izbjeglicama iz tih zemalja, vec je htjeo da protjera ljude sa legalnim papirima koji nemaju nista s ratom, samo zato sto su obiljezeni kao Jevreji onomad u trecem rajhu. Sreca je pa postoji federalni sud koji to svakako nije dozvolio i jos sto sta nece dozvoliti sto ce izaci spod pera Donalfa Trumptlera. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Justin Waters рече

To su glupi i debilni izgovori, prije svega jer je SAD sama izazvala rat i prije svega jer se Iran ne uklapa u sliku. Nije on samo htjeo da zabrani izbjeglicama iz tih zemalja, vec je htjeo da protjera ljude sa legalnim papirima koji nemaju nista s ratom, samo zato sto su obiljezeni kao Jevreji onomad u trecem rajhu. Sreca je pa postoji federalni sud koji to svakako nije dozvolio i jos sto sta nece dozvoliti sto ce izaci spod pera Donalfa Trumptlera. 

:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Justin Waters рече

To su glupi i debilni izgovori, prije svega jer je SAD sama izazvala rat i prije svega jer se Iran ne uklapa u sliku. Nije on samo htjeo da zabrani izbjeglicama iz tih zemalja, vec je htjeo da protjera ljude sa legalnim papirima koji nemaju nista s ratom, samo zato sto su obiljezeni kao Jevreji onomad u trecem rajhu. Sreca je pa postoji federalni sud koji to svakako nije dozvolio i jos sto sta nece dozvoliti sto ce izaci spod pera Donalfa Trumptlera. 

Уредба је глупост. Него, колико сам сконтао, изгледа да је Обама радио малтене то исто и тад је прошло непримећено: Линк 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, GeniusAtWork рече

Уредба је глупост. Него, колико сам сконтао, изгледа да је Обама радио малтене то исто и тад је прошло непримећено: Линк 

Pa da to je ostalo ispod pompeznih naslova. Obamina administracija je marikarala tih 7 zemalja kao potencijalno opasne, ali nisu stavili restrikciju za izdavanje viza za sve gradjane uopste na odredjeno ili neodredjeno vrijeme. To je razlika kao nebo i zemlja. Marikarnje ovih zemalja sa Obamine strane, a izostavljanje Saudijske Arabija, Katra, Pakistana i Afganistana, je svakako debilizam, ali Trumpova uredba za zabranu izdavanja viza svim gradjanima tih "nesigurnih" zemalja je nacizam hitlerovskog tipa. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Justin Waters рече

Pa da to je ostalo ispod pompeznih naslova. Obamina administracija je marikarala tih 7 zemalja kao potencijalno opasne, ali nisu stavili restrikciju za izdavanje viza za sve gradjane uopste na odredjeno ili neodredjeno vrijeme. To je razlika kao nebo i zemlja. Marikarnje ovih zemalja sa Obamine strane, a izostavljanje Saudijske Arabija, Katra, Pakistana i Afganistana, je svakako debilizam, ali Trumpova uredba za zabranu izdavanja viza svim gradjanima tih "nesigurnih" zemalja je nacizam hitlerovskog tipa. 

Ова забрана ни по чему није спорна. Чињеница је да из тих земаља долазе људи који су опасни по америчку безбедност. Чињеница је да су терористички акт 11. септембра извели људи који су сви (или скоро сви) били пореклом из Саудије или су били саудијски држављани. Такође, што се Европе тиче, чињеница је да су многи од терориста који су извршили ове нападе по Европи дошли као избеглице из арапско-исламских држава. Поучен тим искуством и чињеницом да се не може контролисати ко све улази у земљу, да ли само обични људи или терористи, Трамп се одлучио на овај корак.

Забрана ни по чему није ,,хитлеровска", нити је уперена против свих муслимана. Као што и сам Трамп рече, односи се само на одређене исламске земље, а не на све. Што је и логично, јер је из тих земаља било највише терориста. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Православни Србин рече

Ова забрана ни по чему није спорна. Чињеница је да из тих земаља долазе људи који су опасни по америчку безбедност. Чињеница је да су терористички акт 11. септембра извели људи који су сви (или скоро сви) били пореклом из Саудије или су били саудијски држављани. Такође, што се Европе тиче, чињеница је да су многи од терориста који су извршили ове нападе по Европи дошли као избеглице из арапско-исламских држава. Поучен тим искуством и чињеницом да се не може контролисати ко све улази у земљу, да ли само обични људи или терористи, Трамп се одлучио на овај корак.

Забрана ни по чему није ,,хитлеровска", нити је уперена против свих муслимана. Као што и сам Трамп рече, односи се само на одређене исламске земље, а не на све. Што је и логично, јер је из тих земаља било највише терориста. 

Ali Saudijska Arabija nije ma crnoj listi, a trebala bi jer je najveci finansijer tog terorozma protiv koga se Trump navodno bori.

Druga stvar teroristicke napade po evropi su vecinom izveli domaci stanovnici, ljudi rodjeni u Evropi, a ne sirijske izbjeglice.

I jeste zabrana hitlerovska zato sto markira sve gradjane jedne zemlje kao opasne bez obzira kakve su ima namjere, da li postene ili mutne da udju u SAD.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Православни Србин рече

Ова забрана ни по чему није спорна.

Спорна је управо због онога што кажеш у следећој реченици:

 

пре 11 минута, Православни Србин рече

Чињеница је да су терористички акт 11. септембра извели људи који су сви (или скоро сви) били пореклом из Саудије или су били саудијски држављани.

 

Забрана се не односи на Сауд. Арабију, нити на једну земљу из које је дошао неки терориста који је извршио било какав напад на Американце, било кући или ван. А забраном су обухваћени и држављани земаља који већ имају зелену карту, тј. трајну боравишну и радну дозволу за САД. Они су сигурно прошли кроз најстроже могуће безбедоносне провере да би добили карту, зашто се сада иживљавати над њима? И зашто над људима који имају дупло држављанство: неко је крив што случајно има и држављанство неке од тих седам земаља, па је сада потенцијални теориста? Глупости обичне и демагогија, коју је започео његов претходник а он све то сада доводи на нови степен лудила.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е ако је све тако, онда признајем да сте у праву. Искрено, нисам дубље улазио у то, само сам на вестима чуо да је Трамп изјавио да се забрана односи на оне земље из којих су дошли терористи. Логички сам закључио да се ради и о Саудијској Арабији. Међутим, ако се забрана не односи на Саудијску Арабију, већ на неке друге, небитне државе, онда се могу сложити са вама да је забрана спорна и да је реч о демагогији. Било који амерички председник који прича о борби против тероризма, а толерише Саудијску Арабију, он у ствари просипа обичну демагогију и само замајава људе. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...