Jump to content

Kako se boriti, kako shvatiti sebe kao ličnost (a u svetlu homoseksualne sklonosti)


Препоручена порука

mozes li mi malo pojasniti Snezo?

Па ево нешто из личног искуства, неби ли ти приближила..:)

Када имам лош период, када је мени са мном толико црно да и Бога оцрним, чак ни тада не постављам питање ЗАШТО? јер се тим питањем се само вртиш у круг, а одговор не добијаш...питај КАКО? КУДА? и добићеш и одговор, а и помоћ .. само, пут је то, није то за дан, није то магија.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znaci mislis da preterujem sa tim sto se ustvari ne mogu izboriti sa tim i da se opustim i molim?

Pa daaa Vinke,covece  Bozji.

 

Posveti  se ljubavi prema  Hristu  i  moli se onakav kakav jesi ali uvek nek  ti  bude ne kako nama no kako Otac hoce  za nas.

 

I dok god Otac ne  da tebi licno zavrsnu, drugi  za tebe po tom pitanju i ne treba da  postoje. Molimo se  svi da ne preterujemo ali smo svi svesni svojih slabosti a  neke uspemo i da  pobedimo za  neko vreme a  neke same od sebe  nestanu, dok druge Bog sam  otkloni i zastiti te da  ne povredis sebe ili druge. Potpuno opusteno i potpuno ne drugacije od bilo koga od  nas, jer nikome  nije zagarantovana nikakva  pobeda osim vere  i ljubavi prema Onome koji pobedu donosi i daruje, po milosti i  blagodati a ne po nasim umovanjima i mudrostima.

 

Opusteno covece vidis  li koliko ti Hristos znaci,pa to je za svako postovanje.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ako su objavili da je psihopatolosko stanje bez tretmana lecenja istog nisu onda nista otkrili,jer ako su psihijatri dosli do tog saznanja,trebali bi znati i kako ga leciti jer ljudsku psihu poznaju,zato u te teorije ne verujem jer mi ni jedan dokaz nisu pruzili.Tako mogu psiholoskom bolescu nazvati i heteroseksualca koji ima vise partnera,ili samo dva.Nezna kako sebe da zadovolji pa bi lepo onda od njih bilo da i to obrazloze kako je psihicki poremecaj ali ga ne znaju izleciti

Хетеросексуалац који има два и више партнера, се по хришћанској / православној / терминологији зове блудник.

Слажем се са тобом блудници су заиста посебна врста болесника........и то тешких :smeh1: .........али излечивих.

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хетеросексуалац који има два и више партнера, се по хришћанској / православној / терминологији зове блудник.

Слажем се са тобом блудници су заиста посебна врста болесника........и то тешких :smeh1: .........али излечивих.

A za ostale  grehe el treba Vinke  da ide na neke posebne tretmane? :)

 

A sad, ako mozda ima i nekih vrlina na korist drugih i  vredno ih umnozava, se racuna to? Neko  delo bas onako, recimo  herojsko? Ili  recimo krotost  jedna tako retka uzvisena osobina?

 

Sta ce se njemu racunati opste  na tom poslednjem Hristovom sudu?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A za ostale grehe el treba Vinke da ide na neke posebne tretmane? :)

 

Нема потребе, довољно је да остане баба девојка :))

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://mindreadingsblog.wordpress.com/2012/12/20/misterija-gej  Evo koga ne mrzi neka procita malo duze istrazivanje homoseksualnosti objasnjeno od vise naucnika i raznih istrazivackih organizacija.Ni ja jos nisam sve procitao ali se vidi do sad sto jesam kolika su razna istrazivanja vrsena na tu sklonost i jasno pise da nije stvar izbora sto sam do sad i sam znao.Problem u mojoj psihi je sad kad imam partnera (ko je od pocetka citao zna nas odnos) imam osecaj zbog tih reci da je greh da izdajem Boga,dok nisam imao partnera osecaj usamljenosti i toga sto sam je ocajnicki,na koju god stranu da se okrenem tesko je suociti se sa oba nacina mog postojanja i oba me dovode do "ludacke kosulje"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Др Џо Мани, водећи сексолог на Џонс Хопкинс универзитету, изјавио је: " Нису пронађене хромозомске разлике између хомосексуалних субјеката и хетеросексуалних  контролних примерака  и на бази садашњег знања  нема се на основу чега оправдати  хипотеза да су хомосексуалци или бисексуалци , било ког степена или типа , другачије хромозомске структуре од хетеросексуалаца."

 

Jesi li sigurna da to nisu ti psihoanalitičari koji naplaćuju svoje sesije desetine dolara/evra/min, 100 i više na sat a zato pričaju te bajke o izlječivosti homosexualnosti bogatim roditeljima nesrećne djece? To su onda obični a bestidni šarlatani i prevaranti! "Liječenje" homosexualnosti psihoterapijom je ista besmislica i šarlatanstvo jednako tom kao i liječenje raka travama ili viskom.

http://znanost.geek.hr/clanak/muska-homoseksualnost-ima-temelje-u-genima/

http://www.dvojceki.com/dvostruka-strka/238-blizanci-i-homoseksualnost.html

http://net.hr/danas/znanost/domaci-strucnjaci-ljudski-mozak-zaista-ima-spol-ali-se-to-cesto-prenaglasava/

https://en.wikipedia.org/wiki/Simon_LeVay

http://www.bu.edu/thenerve/archives/spring-2010/reviews-spring-2010/homosexuality/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1887219

http://www.gay-serbia.com/teorija/2002/02-11-17-queer-teorija-3/index.jsp

http://zena.blic.rs/Porodica/29775/Braca-blizanci-u-istom-trenutku-priznali-ocu-da-su-gej-Ovo-je-njegova-reakcija

https://goo.gl/TB9Rs6

https://goo.gl/OHY1YV

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je jedan češki muzičar i youtuber, inače gay koji dugo nije bio vidjet u javnosti a sad ima "come back video" od prije nekoliko dana u kojem je opisao šta se sve desilo s njim u medjuvremenu. Priznao je da je zbog emocionalno vrlo iscrpljujće i nesrećne veze tj. ljubavi propao do depresije, droga i alkohola. Utvrdjen mu bio maniodepresivni bipolarni poremećaj sa autodestruktivnim sklonostima, bio tamo i nekakav pokušaj samoubistva. Sad se dao nekako na kamaru uz pomoć ljekara, ponovo ima uzde u rukama a njegov privatni i emocionalni život mu nije više kao odrtgnuta kočija bez kontrole i kočijaša. Pishoterapija mu je pomogla u mnogo toga ali od homosexualnosti ga očigledno riješila i izbavila nije, to su samo pobožne želje, homosexualnost je definitivno nemoguće "liječiti" samo i isključivo psihoterapijom, maximalno u kombinaciji s još nečim kao potporna i pomoćna terapija. Možda nečim i nekom metodom to u budućnosti moguće bude kad i ako se otkriju genetski i ostali mehanizmi, do tada bih prije povjerovao u čudotvorna izliječenja molitvom ili po zagovoriu svetitelja nego psihoterapijom. Inače ljekari koji usprkos tome što ne mogu pokazati jasne primjere i rezultate liječenja pishoterapijom su isto toliko šarlatani i lažovi kao na primjer i takvi koji tvrde da rak, aids i sl. bolesti liječe homeopatski, bionergijom, viskom, travama i mastima.

https://goo.gl/5FH8GE

Ovo je drugi jedan mladenec, pjevač, zabavljač

i član mjuziklovog pozorišta Semafor u Pragu,

njemu bi psihoterapija sigurno pomogla u dosta toga

ali teško da bi sad od njega napravila hetero mladenca

to onda prije nekakvo čudo, mirakl ravan tome da slijepci

progledaju, paralizovani prohodaju, mrtvi ustanu iz mrtvih i sl:

https://goo.gl/xjexb8

https://goo.gl/UcxL01

https://goo.gl/z4jAes

A ovaj je na tom slično kao i taj gore,

i kod njega bi to htjelo neki veći mirakl:

https://goo.gl/hsx1xN

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je jedan češki muzičar i youtuber, inače gay koji dugo nije bio vidjet u javnosti a sad ima "come back video" od prije nekoliko dana u kojem je opisao šta se sve desilo s njim u medjuvremenu. Priznao je da je zbog emocionalno vrlo iscrpljujće i nesrećne veze tj. ljubavi propao do depresije, droga i alkohola. Utvrdjen mu bio maniodepresivni bipolarni poremećaj sa autodestruktivnim sklonostima, bio tamo i nekakav pokušaj samoubistva. Sad se dao nekako na kamaru uz pomoć ljekara, ponovo ima uzde u rukama a njegov privatni i emocionalni život mu nije više kao odrtgnuta kočija bez kontrole i kočijaša. Pishoterapija mu je pomogla u mnogo toga ali od homosexualnosti ga očigledno riješila i izbavila nije, to su samo pobožne želje, homosexualnost je definitivno nemoguće "liječiti" samo i isključivo psihoterapijom, maximalno u kombinaciji s još nečim kao potporna i pomoćna terapija. Možda nečim i nekom metodom to u budućnosti moguće bude kad i ako se otkriju genetski i ostali mehanizmi, do tada bih prije povjerovao u čudotvorna izliječenja molitvom ili po zagovoriu svetitelja nego psihoterapijom. Inače ljekari koji usprkos tome što ne mogu pokazati jasne primjere i rezultate liječenja pishoterapijom su isto toliko šarlatani i lažovi kao na primjer i takvi koji tvrde da rak, aids i sl. bolesti liječe homeopatski, bionergijom, viskom, travama i mastima.

https://goo.gl/5FH8GE

Ovo je drugi jedan mladenec, pjevač, zabavljač

i član mjuziklovog pozorišta Semafor u Pragu,

njemu bi psihoterapija sigurno pomogla u dosta toga

ali teško da bi sad od njega napravila hetero mladenca

to onda prije nekakvo čudo, mirakl ravan tome da slijepci

progledaju, paralizovani prohodaju, mrtvi ustanu iz mrtvih i sl:

https://goo.gl/xjexb8

https://goo.gl/UcxL01

https://goo.gl/z4jAes

A ovaj je na tom slično kao i taj gore,

i kod njega bi to htjelo neki veći mirakl:

https://goo.gl/hsx1xN

Slazem se.Jos nigde nije potvrdjeno da je homoseksualnost izleciva kako kod psihoterapeuta tako i u crkvi.Postoje ljudi koji su seksualnost potisnuli do srzi,tj monasi ali njih ima i heteroseksualnih koliko i homoseksualnih,Ako homoseksualac ide u monahe samo da bi sebe izlecio ili suzbio homoseksualnost u sebi a da nije veran Bogu,od toga nema nista,kad tad to isplovi napolje,Imamo jako puno takvih primera.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Postoje ljudi koji su seksualnost potisnuli do srzi,tj monasi ali njih ima i heteroseksualnih koliko i homoseksualnih,Ako homoseksualac ide u monahe samo da bi sebe izlecio ili suzbio homoseksualnost u sebi a da nije veran Bogu,od toga nema nista,kad tad to isplovi napolje,Imamo jako puno takvih primera.

 

У овоме гријешиш. То је типична предрасуда, исте врсте као и оне које се гаје преме гејевима.

Религиозно осјећање може да буде толико дубоко, да сексуалност нити сублимира нити потискује, већ је једноставно у односу на њу у "над" позицији. Тако је и код већине православних, будистичких монаха итд. Друга је ствар када је целибат наметнут свештенству и наравно постоје и случајеви о којима говориш, али су они много ређи, него што то претпоставља предрасуда: монах си јер си потиснуо сексуалност.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У овоме гријешиш. То је типична предрасуда, исте врсте као и оне које се гаје преме гејевима.

Религиозно осјећање може да буде толико дубоко, да сексуалност нити сублимира нити потискује, већ је једноставно у односу на њу у "над" позицији. Тако је и код већине православних, будистичких монаха итд. Друга је ствар када је целибат наметнут свештенству и наравно постоје и случајеви о којима говориш, али су они много ређи, него што то претпоставља предрасуда: монах си јер си потиснуо се

Slazem se,ali pogledaj sta se desava u SPC,Vatikanu i drugim religijama.Naravno da ima onih koji su usli u celibat radi Boga,ali verujem da ih nista manje nema onih koji su usli zbog ovog problema,lakse im je potisnuti nesto sto ce kad tad puci.To nije predrasuda,to je cinjenica

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Дај мислим стварно, какав кредибилитет даје овај човек овако обучен (срећа па је скинуо качкет) и онако здушно говори, заправо пљује и пљује на све стране?! Бог зна да се јежим таквих људи. Иду и зло сеју. И да говори неке истине, а сигуран сам да их има, не могу ни да дођем до њих кад видим оваквог чудака који ми сам личи да је хомосексуалац...

 

Или не дај Боже, онај несретни стрипер... Дајте се људи у памет! Потребни су стабилни и јасни извори, не позивајте се на ове љубоморке који нису добили оно што су тражили. 

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako govorimo o datosti prilikom rodjenja, moze li se to pobediti?

Зашто се неби могло побиједити? Зар нас Црква не учи да нема искушења које се у заједници са Богом не може надвладати? Вјерујемо ли ми у то? Овде не мислим да ће свако искушење уклонити од нас, него да ми имамо оружје којим му се можемо увијек супротстављати . Када га одлажемо губимо, када стражимо са њим, на крају излазимо као побједници. То је рат који траје читав наш живот, не само један дан или једну битку. Проблем је што ми не желимо да се боримо него се миримо са својим страстима и манама.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...