Jump to content

Kako se boriti, kako shvatiti sebe kao ličnost (a u svetlu homoseksualne sklonosti)


Препоручена порука

Ne nisi me uvredio, samo ne znam kako sve ovo sto imam da ti kazem povezujes sa protestantima.

 

Ja jesam na ivici zileta ali ne pritiskam jako ni na jednu stranu. Mnogi bi ako me ne procitaju dva puta optuzili da sirim homoseksualizam a ne da ustvari imam razumevanja za homoseksualnu prirodu i krst koja ona nosi sama po sebi.

 

Evo pokusacu da zatvorim svoje reci sa onim savetima koje sam ti dao a to je, da se neprestano molis, ma sta ti drugi ljudi pricali i ukazivali. Ja ne umem da budem unutar tvog organizma i znam sta je homoseksualna priroda ali umem da svedocim i znam, da dok god imas mira i mirne savesti, da stanes sa strahopostovanjem pred Ikonom Boga zivoga i usrdno i iskreno se molis, ti si onda na pravom putu i ne sme niko ama bas niko da ti svedoci drugacije.

naravno da se molim ali neznam na koje molitve ti mislis,molim se za sebe,moje grehe,za umrle,porodicu,prijatelje,neprijatelje,tj ko me smatra....jel si na to mislio?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

i za cega mislis da se molim?za to sto jesam?

Ne nego za ljubav onoga koga si ovde svedocio da ti je najvise na svetu stalo do Njega. (Boga).

 

Za tu ljubav se i mi svi molimo iako poneki cak i gresniji od tebe.

 

Ne postoji drugo resenje i niko ga nikad nije dao a da je to objavljeno i napisano u svet.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jesam na to sam mislio.

naravno da se molim,Boga stvarno imam u svom srcu,neka njegova cuda ili Marije Djeve kad procitam toliko me obuzme milina oko srca tako da da,mogu komotno reci da osecam ljubav prema Bogu i da mi je moja vera u mnogim stvarima pomogla jer se oslanjam na savete oca Tadeja,Patrijarha Pavla itd.i sve mi to prija,mom srcu,mozgu,koliko se zalazu za coveka u tim savetima,cak mi je jedan savet oko ovog mog problema malo i pomogao a to je "NE MORITE SEBE BRIGOM KOJA VAS JEDE DAN I NOC I NE DAJE VAM MIRA NI NA TREN.TAKVA BRIGA JE GREHOVNA BOLEST.ONA POKAZUJE DA SE COVEK OSLANJA NA SEBE,I DA JE ZABORAVIO NA BOGA"Sv Teofan Zatvornik

Link to comment
Подели на овим сајтовима

naravno da se molim,Boga stvarno imam u svom srcu,neka njegova cuda ili Marije Djeve kad procitam toliko me obuzme milina oko srca tako da da,mogu komotno reci da osecam ljubav prema Bogu i da mi je moja vera u mnogim stvarima pomogla jer se oslanjam na savete oca Tadeja,Patrijarha Pavla itd.i sve mi to prija,mom srcu,mozgu,koliko se zalazu za coveka u tim savetima,cak mi je jedan savet oko ovog mog problema malo i pomogao a to je "NE MORITE SEBE BRIGOM KOJA VAS JEDE DAN I NOC I NE DAJE VAM MIRA NI NA TREN.TAKVA BRIGA JE GREHOVNA BOLEST.ONA POKAZUJE DA SE COVEK OSLANJA NA SEBE,I DA JE ZABORAVIO NA BOGA"Sv Teofan Zatvornik

Vinke brate ti onda sve imas i sve znas i to me raduje.

 

Hristos vaskrese.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vinke brate ti onda sve imas i sve znas i to me raduje.

 

Hristos vaskrese.

Vaistinu Voskrese,ali opet problem oko toga..kada sam to procitao mom komsiji i rekao mu sta ja mislim da to znaci,da moje brige prepustim Bogu,on mi je tu misao srusio i rekao da ne shvacam sve bukvalno i da Bog sigurno nebi odobravao da nastavim sa mojim zivotom ovako kako ga vodim jer to je greh i moram da se borim,ali vidim da vecina vas tu ima misljenje koje sam ja imao dok mi drugi nisu poremetili moj mir.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чуј,брате,

верујем да је теби бтвој терет другачији од нашег.

Паз сад вамо:

сви који ти пишемо, и трудимо се да помогнемо, имамо неку муку. И ничији живот није мед и млеко.

 

Рекох да трпим и борим се - а то значи

 

смерно трпљење и активна борба са палом природом, са унутарњим трвењима.

Али пре свега, иза мене стоји јак духовник који ме чита као отворену књигу. Како?

Одем на прву исповест код њега, и прво што сам чула јесте:

 

Христос те воли, ми у цркви који смо волимо те баш такву каква јеси...

али почни да цениш себе мало више ... итд итд.

 

 

Христос нас држи у зеници ока Његовог! ЉУБАВ, ВЕРА, НАДА!

 

п.с. мењај духовнике к'о кошуље док не налетиш на правог

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чуј,брате,

верујем да је теби бтвој терет другачији од нашег.

Паз сад вамо:

сви који ти пишемо, и трудимо се да помогнемо, имамо неку муку. И ничији живот није мед и млеко.

 

Рекох да трпим и борим се - а то значи

 

смерно трпљење и активна борба са палом природом, са унутарњим трвењима.

Али пре свега, иза мене стоји јак духовник који ме чита као отворену књигу. Како?

Одем на прву исповест код њега, и прво што сам чула јесте:

 

Христос те воли, ми у цркви који смо волимо те баш такву каква јеси...

али почни да цениш себе мало више ... итд итд.

 

 

Христос нас држи у зеници ока Његовог! ЉУБАВ, ВЕРА, НАДА!

 

п.с. мењај духовнике к'о кошуље док не налетиш на правог

ali mene takva borba sa tim mojih grehom dovodi do ocaja,mogu komotno reci da bi se skinuo sa antidepresiva da mi nije tog problema,ne muci me stalno,ali naleti period kad bi pocupao kosu sa glave koliko me izjeda iznutra,znam da sam slab i da ceo zivot ne mogu da se borim protiv njega i to mi neda mira

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa Moravani su najtolerantniji što se toga tiče iako su svi veliki vjernici, s nama se inačev sprdaju češki neznabohi da samo KAO, Katolička Autonomna oblast, nešto ko SAO Krajina dakle. A ti desno i dole pravo na slici što stoje i sjede u plavim "sukbnjicama" nisu nikakve djevojčice već dječaci, hahahahaha. 

http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Katolick%C3%A1_AO

Vidite da su ovdje na videu na slici

https://goo.gl/STEkgP

svi dječaci u tim plavim "skoro" suknjicama, polusuknjicama, pregačama ili dugim košuljama ko u Rusa. Stari Sloveni su bili mnogo tolerantniji što se toga tiče nego današnji ljudi. Inače se tako malim dječacima na Moravi kaže cereček (od coureček, cureček - curiti), djeca su cerečci, cereček i cerečka, žensko i muško dijete pod 5 godina. A to zato što stalno plaču i nisu u stanju sami dugo ostati bez majke, mokra su sa svih strana, bilo da se upiške ili plaču - takve su "gender" pojmove imali stari Sloveni a Moravani su zadržali mnogo takvih starih slovenskih običaja, izmedju ostalih i obred inicijacije cerečka tj. njihove predaju na brigu ocu pošto taj običaj potiče iz doba kasnog matrijarhata. Stari Sloveni su praktikovali dosta toga što se danas smatra "nenormalnim" ili nestandardnim a na Moravi su opstali još do danasreliktna  folklorna travestija i folklorne "orgije":

https://www.pouke.org/forum/topic/24925-коме-је-у-ствари-потребан-8-март-о-даровима-срца/?p=1261541

https://www.pouke.org/forum/topic/12319-православци-причају-с-католицима-и-протестант/?p=1337200

https://www.pouke.org/forum/topic/40582-dr-andrej-fajgelj-uče-dečake-da-ljube-drugare/?p=1337566

https://www.pouke.org/forum/topic/36408-četnički-sabor-na-moravi-moravani-18102014/?p=1359072

Evo na toim videima su takodjer stariji hoši, chalani a na posljednjem

četvrtom tim u plavim pregačama se kaže cerečci, muška ćerka dakle:

https://www.pouke.org/forum/topic/39823-vojna-muzika-parade-i-vojničke-pjesme-iz-cijelog-svijeta/?p=1318188

A ovdje imate to sve o reliktnoj folklornoj travestiji i reliktnim folklornim orgijama na Moravi:

https://www.pouke.org/forum/topic/30750-vratili-se-veri-predaka-ovo-su-srbi-koji-slave-boga-peruna-foto-video/page-30

https://www.pouke.org/forum/topic/30750-vratili-se-veri-predaka-ovo-su-srbi-koji-slave-boga-peruna-foto-video/page-31

https://www.pouke.org/forum/topic/30750-vratili-se-veri-predaka-ovo-su-srbi-koji-slave-boga-peruna-foto-video/page-32

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne,nikad,ustvari jesam jednom davno,bio je jako neprijatan san...trebao sam da imam odnos sa devojkom a nisam bio potentan ni malo

da, genetika .

Uglavnom, iskustva sa ovoga sajta su takva da je popriličan broj  homoseksualaca  depresivan, ponekad sklon suicidu.

Šta god da radiš ili misliš, nemoj dozvoliti da zapadneš u slično ili isto stanje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

da, genetika .

Uglavnom, iskustva sa ovoga sajta su takva da je popriličan broj  homoseksualaca  depresivan, ponekad sklon suicidu.

Šta god da radiš ili misliš, nemoj dozvoliti da zapadneš u slično ili isto stanje.

na samoubistvo naravno da ne pomisljam,niti bi ikad pomislio,znamo da je to najveci greh,a depresivnost...sve zavisi kakvu podrsku imas ili ako si sam u tome.Depresivnost se javlja kod nas zato sto se uporno boris protiv sebe i stalno gubis i neznas vise kako da vodis tu bitku da bi ti imalo bilo lakse..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pijem antidepresive,jer kum kad mi je umro,jos vise sam se priblizio crkvi i tad nastaje ovaj problem zbog koga sam najvise u depresiji i naravno kao i svaki od vas ponekad gubim veru

 

Пијем и ја антидепресиве, а и лијечио сам се и хоспитално, индивидуално и групно, јер су ми два кума погинула. Након погибије другог, као највећи гријех сам доживљавао што нијесам био у стању да бринем о његовим родитељима (знам он би о мојима бринуо). Када сам желио покајање и исповијест тог гријеха, свештеник ме притисао са предбрачним сексом, рекох: кајем се што га нијесам имао више :) !

Професорка Ксенија Кончаревић је недавно у "Православљу" објавила аргументован чланак о будаластим исповиједањима.

Наравно, када је хомосексуалност у питању, некада су ти "упитници" били много обимнији, што значи да је појава била итекако заступљена. Нађи прекретични чланак на ту тему медиавелисте др Станоја Бојанина "Хомосексуалност у средњевековној Србији" ( ако успијем да га извадим из пдф-а поставићу га).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...