Jump to content

Бога не можеш познати испуњавајући одређена правила


Препоручена порука

Da izdvojim ovo: "Не схватају да се такве везе не могу одржати некаквим рецептима које ћете добити од лекара или у апотеци. Нити било каквим испуњавањем правила–ако чиним то и то, онда је све у реду. Можете да испуните све наложено, али да све то буде узалуд." i " Смисао давања милостиње о којем се говори у Јеванђељу нема социјалну позадину већ духовну – да те научи да општиш са својим братом, да састрадаваш са њим у тузи, да му се нађеш у нужди, да научиш да се одричеш, да схватиш да постоји други човек"

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Христос, Васкрсли из мртвих, излио је у нас силу да бисмо вршили врлине. Потребно је да будемо не просто бубалице који испуњавају правила, дужни смо да вршимо врлине, гледајући и разумејући Бога, имајући силу Божију за њихово испуњавање и будемо свесни  лепоте врлине коју у нас полаже Бог. Врлине нису само спољашњи закони, већ својство Божанске природа која се излива у нас и снажи нас, преображава и освећује.

 

Свештеномученик Данил Сисојев

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U odnosima - nikako. Pravilo (u odnosu) je sablon, nesto planski definisano sa sve granicama, nema tu (da tako kazem) "poniranja" u licnost.

Заповести, пост, типик...?

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заповести, пост, типик...?
iznad svih je LJUBAV...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

iznad svih je LJUBAV...

ne_shvata "љубави немамништа сам..."

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заповести, пост, типик...?

Hmm, pa, imamo samo dvojednu zapovest koja i nije zapovest. :D Sto se posta i ostalog tice, to je manje-vise bitno, ipak to nije odnos, vec plod stremljenja. Bas sam sa ortakom pricala, kaze, kad god je "ispostio" i duhovno i fizicki - nista. Kaze: "Valjda utripujem "e, sad "licim na nesto" ( <- u smislu stajanja pred Bogom)". :D Tako i meni. :D Znaci, kad god pomislim da sam Ok, da "moj hriscanski zivot" pocinje da bude normalan... Ispadne cvonjak. :D

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E, al' fora je da volis bezuslovno. DakleM, da nista, ili cak i samar dobijes kao "platu", tj. da ti bude svejedno oce l' bit' plodova i kakvih. :D

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...