Jump to content

ПРИДРУЖИТЕ СЕ: Саборно читање Псалтира за добробит народа и мир у Цркви

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 часа, Milica Bajic рече

Ево сада сам поделила на катизме како треба. Хвала пуно @AnaLaz 

Да ли се на крају Катизме моли Трисвето? 

Како да делим Катизме?

A u toku katizme se 2x izgovara samo "Slava Ocu i Sinu i Svetome Duhu", bez daljeg zavrsetka. Ako to ne mozes da nadjes `de je tacno, sama nekako uglavi tako da obe slave budu na nekim granicama trecina katizme. Npr. ako katizma ima 8 psalama, onda moze posle treceg i posle sestog...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
  • Одговори 958
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ј А Н У А Р    2 0 1 9.

 

 

 

јануар.PNG

крај јануара.PNG

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Ф Е Б Р У А Р

 

februar.thumb.PNG.1aead09e605c3119c4719842c881e56c.PNG

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Много ми значи и помаже ово читање са вама браћо и сестре. Брзо се живи и свашта се дешава, али ових 15 минута дневно ми помажу да одржим везу са самом собом, са животом у себи. Ничег ме више није страх и не муче ме више многа питања. Хвала још једном. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 3.2.2019. at 17:21, Milica Bajic рече

Много ми значи и помаже ово читање са вама браћо и сестре. Брзо се живи и свашта се дешава, али ових 15 минута дневно ми помажу да одржим везу са самом собом, са животом у себи. Ничег ме више није страх и не муче ме више многа питања. Хвала још једном. 

Neizmerno duboka i silna knjiga. Kaze Zlatoust - "bolje da sunce ne izadje, nego da se prestane sa citanjem Psaltira". :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, obi-wan рече

Neizmerno duboka i silna knjiga. Kaze Zlatoust - "bolje da sunce ne izadje, nego da se prestane sa citanjem Psaltira". :)

I svaka mu se pozlatila :pcelica:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

М А Р Т

 

1689440991_.thumb.PNG.6c6cea5772060765c824be1c8cba23c7.PNG

 

.............

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Желим да вам се придружим у читању Псалтира. И сама га редовно читам.

Коме треба да се обратим да ме дода на списак, како то иде?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

......

 

Capture.PNG.b1f8ea43387b8232cafdadbdd2d7dbcb.PNG

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала на указаном поверењу!  Са великим задовољством се придружујем !

Молитву пре читања имам. Подела и распоред су ми јасни. Како сам израчунала, могу да кренем од понедељка, 04. марта, са првом катизмом.

Само ме занима да ли се заједнички чита у неко одређено време у току дана или  када ко може?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Јелена М. рече

Хвала на указаном поверењу!  Са великим задовољством се придружујем !

Молитву пре читања имам. Подела и распоред су ми јасни. Како сам израчунала, могу да кренем од понедељка, 04. марта, са првом катизмом.

Само ме занима да ли се заједнички чита у неко одређено време у току дана или  када ко може?

U pocetku je bilo predloga da bude isto vreme za sve, ali to je u praksi neizvodljivo, tako da mozes sama sebi da odredis vreme. I mozes da krenes i odma`, od one katizme koja ti danas pripada, ne mora da bude od prve. Dobrodosla u "ekipu". :pivo:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, obi-wan рече

U pocetku je bilo predloga da bude isto vreme za sve, ali to je u praksi neizvodljivo, tako da mozes sama sebi da odredis vreme. I mozes da krenes i odma`, od one katizme koja ti danas pripada, ne mora da bude od prve. Dobrodosla u "ekipu". :pivo:

Poslala sam joj pp sinoc. Svakako je neizvodljivo.

 

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, obi-wan рече

U pocetku je bilo predloga da bude isto vreme za sve, ali to je u praksi neizvodljivo, tako da mozes sama sebi da odredis vreme. I mozes da krenes i odma`, od one katizme koja ti danas pripada, ne mora da bude od prve. Dobrodosla u "ekipu". :pivo:

Хвала свима!

Почињем од сутра и то по програму баш од прве.  :):ok:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Milica Bajic 

Nadjoh medju porukama na ovoj temi i ovu ispod - podela na katizme, i koji psalmi su obuhvaceni kojim brojem, ako nekome opet ustreba...

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
On 1.11.2018. at 18:48, Milica Bajic рече

@obi-wan хвала, ниси ни ти лош ;) кад већ није она ту

Ево слике, мој Псалтир није подељен на катизме, макар ја не видим... ?

Могу ли и ја да будем у резерви? Шта ако се деси да не можеш више да читаш?

IMG_20181101_184049.jpg

IMG_20181101_184106.jpg

IMG_20181101_184127.jpg

мени некако боље лежи псалтир који је превео  владика Атанасије, читао сам и неке друге преводе ал ми је Атанасијев некако најпотпунији. 

IMG_20190320_210904.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...