Jump to content

Наше фотографије дана (не учитавајте туђе са нета већ своје)

Оцени ову тему


Препоручена порука

12 minutes ago, Tvrtko рече

:naklon:

Jesi li ti napravila ovu fotografiju?

Žive duše nema... u koje li je doba snimljena? :)

Jesam... često idem preko tog mosta, ali sinoć primijetih da osim mene i osobe koja je bila u mom društvu, na mostu nema nikoga. Zato i fotografisah.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драга браћо и сестре, ова фотографија је направљена након упокојења схи игумана Мојсија 2010 испред пријемнице српске царске лавре. Архимандрита Мојсија сам упознао 2007. године у Сокобањи где је боравио на лечењу и опоравку неколико недеља. Ето Бог је устројио да се нас четворо сокобањаца затекнемо на његовој сахрани у манастиру Хиландару. Неколико од монаха са слике нисам успео да препознам.

(5107).JPG

Са лева на десно: Отац Теодор, (тадашњи) типикар схимонах Иларион (иначе хирург по професији), схи архимандрит игуман Методије, гостопримац Симеон, схи јеромонах Никанор, н, н, митрополит Амфилохије,  схи јеромонах Марко, хиландарски монах н, протат Свете Горе схи Игуман Дохијара Георгије (његове књиге можете наћи и на српском језику) , н, монах Лазар, члан протата испред манастира Хиландара схимонах Стефан, јеромонах Стефан, н, јеромонах Теодосије, гост манастира.

(трећа глава са лева скроз позади сам ја)

 

Пре неки дан имаосам прилику да усисавам олтар Сокобањске саборне цркве. Па ево пар фотографија нашег Часног престола.

Domaći snimci055.jpg

Domaći snimci054.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13235676_1712717945650696_87100826927898

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јутарња служба у Сокобањи

 

Вака служба јутрос беше

отац Вања службу служи

видиш сејо тако беше

а вако је Горе било:

 

Domaći snimci258.jpg

Јутрос сам био на небу,

гледао звезде снене,

а Господ је био са мном

Бог је био уз мене.

Domaći snimci257.jpg

И много је светлости

било свуда јој

о какав је Рааај

грешна душо знаај.

Domaći snimci259.jpg

Свети оци службу творе

дрхће небо

бучи море

чак и сунце тихо сија.

Domaći snimci261.jpg

Рајске душе вапе горе

где год кренеш рај је свуда,

њине душе с Богом зборе

с много бола с много труда.

Domaći snimci262.jpg

Свети оци службу служе

молбе дају Рај се спушта

што смо грешни да одуже

чиста у Рај стић` ће душа.

Domaći snimci263.jpg

Старци многи тамо биће

нама радост да уделе

многе слуге газде биће

а радосне биће свеле.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Крстатац (1075 мнв), Сокобања

 

Ишли смо на Голготу

данас по јакој киши

ишли смо кроз срамоту

у свет духовно виши.

7.jpg

 

Три стотине нас

до једног прелепог крста

пело се по блату на час

у знаку тропрста.

4.jpg

 

Беше много света

и би велика дружба

у ношњама пар детета

и горска планинска служба.

6.jpg

8.jpg

1.jpg

5.jpg

Ево још пар слика

са места где смо данас били

на једној је чека

на другој су облаци сиви.

2.jpg

3.jpg

9.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...