Jump to content

Брак - заједница мушкарца и жене

Оцени ову тему


da li biste stupili u brak bez ljubavi?  

186 члановâ је гласало

  1. 1. da li biste stupili u brak bez ljubavi?

    • da
      5
    • ne
      158
    • mozda
      13
    • da iz interesa
      5


Препоручена порука

пре 49 минута, Flojd рече

udaj za njega i pocni da se molis za njega i za decu.

 

пре 49 минута, Flojd рече

udavaj se i radjaj decu.

 

пре 50 минута, Flojd рече

nego da si se udala za njega i izradjali decu .

 

пре 50 минута, Flojd рече

udavaj se i radjaj.

 

пре 51 минута, Flojd рече

Znaci udavaj se ne pametuj mnogo

Znači, 90% žena ne bi imalo problem sa sterilitetom u ova zla vremena kad bi izbacile ovakve smorove iz okoline.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.3k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

13 hours ago, Дејан said:

i obazrivo sa raznoraznim literaturama i čitanjima.

Nije raznorazna literatura, u Bibliji je tako napisano :) Poslanica Pavlu navodno vazi za one koji su se preobratili u braku pa da se ne razvode a na drugim mestima se govori protiv takvog sklapanja braka, kao npr: "Како ли се слаже Христос с Велијаром? Или какав удео има верни с неверником?"  (ne znam da navodim biblijske citate, Druga poslanica Korincanima).

Ne smatram sebe sveticom, daleeeko od toga nego se tu javlja problem sto ja zelim da svoj zivot uskladim sa Bozijom recju a ako on ne zeli ili ga uopste te teme ne interesuju (nebitno sto je formalno krsten) onda cemo se jako razici po svim pitanjima, upravo zbog toga se ne preporucuje takav brak. :sossos:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Anne_ рече

Poslanica Pavlu navodno vazi za one koji su se preobratili u braku pa da se ne razvode

Ako ste zajedno 12 godina vi ste već u nekoj vrsti braka, bez obzira što to nije ovenčano crkvenim brakom. Tako da mislim da bi bilo pogrešno ostavljati ga. Ali, to je na tebi da odlučiš.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

25 minutes ago, Smaragdni kamičak said:

@Anne_ Voliš li ga???

Zeno rasplaka me pitanjem ? Naravno da ga volim, zbog toga sam se i smutila i bila spremna da zrtvujem vezu ako bi to bilo najbolje za nas po Bozijoj volji ali nemam snage za to. 

Imam osecaj kao da cepam sebe i kao da mi se postavlja izbor i ako promasim Bog ce me kazniti. Nekako mislim da bi me isto kaznio i da uradim sve “kako treba” a da ropcem i kukam, onda to nema smisla. U svakom slucaju svesna sam da ne verujem kako treba i zbunjena sam i ne znam kako da se ponasam, sludela me epidemija i price o kraju sveta pa sad mislim da moram preko noci da postanem kao pustinjak ali dodvoravanjem i dobrim delima se ne dolazi do Gospoda tako da za pocetak pretpostavljam da treba da se smirim. Hvala svima na odgovorima :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Anne_ рече

Imam osecaj kao da cepam sebe i kao da mi se postavlja izbor i ako promasim Bog ce me kazniti. 

Uh... nemoj Boga da posmatraš kao nekoga ko jedva čeka da te kazni... a pogotovo te neće kazniti zato što voliš svog muškarca. ;) 

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Anne_ рече

Zeno rasplaka me pitanjem ? Naravno da ga volim, zbog toga sam se i smutila i bila spremna da zrtvujem vezu ako bi to bilo najbolje za nas po Bozijoj volji ali nemam snage za to. 

Imam osecaj kao da cepam sebe i kao da mi se postavlja izbor i ako promasim Bog ce me kazniti. Nekako mislim da bi me isto kaznio i da uradim sve “kako treba” a da ropcem i kukam, onda to nema smisla. U svakom slucaju svesna sam da ne verujem kako treba i zbunjena sam i ne znam kako da se ponasam, sludela me epidemija i price o kraju sveta pa sad mislim da moram preko noci da postanem kao pustinjak ali dodvoravanjem i dobrim delima se ne dolazi do Gospoda tako da za pocetak pretpostavljam da treba da se smirim. Hvala svima na odgovorima :) 

auh ala ti kaznjavas sebe

Ti!

a kako "treba" verovati?

Jel stvarni mislis da Bog samo gleda kako ce da nas kazni?

Da mi je ova pamet bila pre 12 godina mozda i 14, ne bih uopste mislio kako "treba" vec kako ja stvarno osecam! Taj zivot je vredan zivljenja! A bolje da Bogu odgovaram za zivot koji hocu da vodim nego za neki koji necu (a taj uvek donosi bezmerno mnogo frustracija i haosa)

Izvini ako je ovo grubo, nije na tvoj racun zaista vec se nadam da ces ziveti po svom osecaju i po ljubavi koju imas!

Bogu je to dovoljno.

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Anne_ рече

tako da za pocetak pretpostavljam da treba da se smirim. 

:351780:?

ps.sve drugo vec imas 

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Anne_ Ако треба нешто да зезнеш, само се мени обрати! Гаранција на услугу! 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Anne_ рече

Nije raznorazna literatura, u Bibliji je tako napisano :) Poslanica Pavlu navodno vazi za one koji su se preobratili u braku pa da se ne razvode a na drugim mestima se govori protiv takvog sklapanja braka, kao npr: "Како ли се слаже Христос с Велијаром? Или какав удео има верни с неверником?"  (ne znam da navodim biblijske citate, Druga poslanica Korincanima).

Ne smatram sebe sveticom, daleeeko od toga nego se tu javlja problem sto ja zelim da svoj zivot uskladim sa Bozijom recju a ako on ne zeli ili ga uopste te teme ne interesuju (nebitno sto je formalno krsten) onda cemo se jako razici po svim pitanjima, upravo zbog toga se ne preporucuje takav brak. :sossos:

Možda je najbolje da nađeš parohijskog sveštenika i da se posavetuješ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Mardarije рече

a on ce joj reci kojim danima ne sme imati seks:) 

Dobro brate, nemoj sad da dolivas ulje na vatru i zbunjujes.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Дејан рече

Dobro brate, nemoj sad da dolivas ulje na vatru i zbunjujes.

 

 

Necu. Treba samo da zna da su i popovi obicni i gresni ljudi i da ih ima raznih. Pocetnicima u veri savetujem nekog blagog i "tolerantnog" svestenika, inace se lako mogu sablazniti, otici i nikad se vise ne vratiti u crkvu. Osetio sam na sopstvenoj kozi(a i jos primera mojih blizih), ali sam hvala Bogu ostao, ali promenio duhovnika. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Anne_ рече

Zeno rasplaka me pitanjem ? Naravno da ga volim, zbog toga sam se i smutila i bila spremna da zrtvujem vezu ako bi to bilo najbolje za nas po Bozijoj volji ali nemam snage za to. 

Imam osecaj kao da cepam sebe i kao da mi se postavlja izbor i ako promasim Bog ce me kazniti. Nekako mislim da bi me isto kaznio i da uradim sve “kako treba” a da ropcem i kukam, onda to nema smisla. U svakom slucaju svesna sam da ne verujem kako treba i zbunjena sam i ne znam kako da se ponasam, sludela me epidemija i price o kraju sveta pa sad mislim da moram preko noci da postanem kao pustinjak ali dodvoravanjem i dobrim delima se ne dolazi do Gospoda tako da za pocetak pretpostavljam da treba da se smirim. Hvala svima na odgovorima :) 

Pazi, možeš i da ga ostaviš, da se ,,spasavaš sama'' ali nikako ti neće biti drago kad ga u budućnosti m sretneš negde i vidiš da je on samo u još gorem stanju, pogotovo tako ogorčen zbog rastanka, tek će tada po difoltu tražiti utehu samo u ljudima koji misle kao i on sam. To je najverovatnije da se desi, izvučeno, nažalost, iz mog iskustva.

Ti i pored njega, nenametljivo, možeš duhovno da sazrevaš i da plus time daš i njemu šansu, da gledaš to kao na svoj podvig. Nadam se samo da nemaš takvih problema sa njim tipa da mu smeta da ti ideš u Crkvu i sl.

A svakako treba da se poveriš duhovniku, bez obzira na savet koji ćeš dobiti, dobićeš i njegovu molitvu za sebe koja će ti pomoći više od svega.

Samo hrabro.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...