Jump to content

Лажно учење мормона ("цркве Исуса Христа светаца последњих дана") – Епископ Александар Милеант

Оцени ову тему


ribar

Препоручена порука

Samo dijalog:

Најкраће речено: Вјерска организација,основана средином средином деветнаестог вијека  у САД-у, од стране извјесног Џозефа Смита. Смит је тврдио да га је посјећивао неки анђео Морон, који му је открио постојање некаквих златних плоча, на којима је исписан текст данашње ''Мормонове књиге''- књиге која је један од извора вјеровања(Уз Библију) Цркве Исуса Христа,Светаца последњих дана, одн. мормона.  Подразумијева се, након што је Смит преписао садржину са поменутих плоча оне су- мистериозно нестале. 0104_cheesy ''Мормонова књига'' ,иначе, изашла је из штампе 1830. године.

Мормони вјерују да је Христос, након Васкрсења описаном у Новом завјету, отишао на тло америчког континента, и тамо проповиједао- Индијанцима.... Иначе, не исповиједају вјеру у Свету Тројицу, его вјерују да су Отац, Син и Дух богови за себе, одн. вјерују у 3 засебна бога.

Мормонским богослужењима и састанцима не могу присуствовати вјерниц других конфесија...

Интенресантна је ствар из њихове праксе и то да крштавају умрле....

Може се рећи да је центар Мормонизма,данас,  Солт Лејк Сити, гдје имају заиста импозантан храм, и гдје око 80% становништва исповиједа ову религију.

Иначе, колико сам имао прилику да чујем, мормони важе за породичне људе, подстичу вјернике на рађање што већег броја дјеце и сл- т.ј. на очување породичних вриједности.

Позз

To bi bilo najosnovnije o mormonima... Znaš kako, ne može se čak ni reći da su se oni udaljili od izvornog hrišćanstva, jer bi to podrazumijevalo- da su oni /bili/ hrišćani. Naravno, to nije tako. Mormoni nikada nisu bili pripadnici Crkve- da bi se od nje odvojili. Jednostavno, Smit je dobio ''otkrovenje'' od anđela Mormona, koji mu je pokazao zlatne ploče na kojima se nalazi tekst za koji mormoni tvrde da je napisan cca 600 god. p.n.e. ,a govori o događajima nakon Hristovog vaskrsenja, na tlu američkog kontinenta... Te ploče,naravno, nikad niko nije vidio.(Smith ih je prevodio na taj način što ih je stavljao u šešir.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 155
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Samo dijalog:

Најкраће речено: Вјерска организација,основана средином средином деветнаестог вијека  у САД-у, од стране извјесног Џозефа Смита. Смит је тврдио да га је посјећивао неки анђео Морон, који му је открио постојање некаквих златних плоча, на којима је исписан текст данашње ''Мормонове књиге''- књиге која је један од извора вјеровања(Уз Библију) Цркве Исуса Христа,Светаца последњих дана, одн. мормона.  Подразумијева се, након што је Смит преписао садржину са поменутих плоча оне су- мистериозно нестале. 0104_cheesy ''Мормонова књига'' ,иначе, изашла је из штампе 1830. године.

Мормони вјерују да је Христос, након Васкрсења описаном у Новом завјету, отишао на тло америчког континента, и тамо проповиједао- Индијанцима.... Иначе, не исповиједају вјеру у Свету Тројицу, его вјерују да су Отац, Син и Дух богови за себе, одн. вјерују у 3 засебна бога.

Мормонским богослужењима и састанцима не могу присуствовати вјерниц других конфесија...

Интенресантна је ствар из њихове праксе и то да крштавају умрле....

Може се рећи да је центар Мормонизма,данас,  Солт Лејк Сити, гдје имају заиста импозантан храм, и гдје око 80% становништва исповиједа ову религију.

Иначе, колико сам имао прилику да чујем, мормони важе за породичне људе, подстичу вјернике на рађање што већег броја дјеце и сл- т.ј. на очување породичних вриједности.

Позз

To bi bilo najosnovnije o mormonima... Znaš kako, ne može se čak ni reći da su se oni udaljili od izvornog hrišćanstva, jer bi to podrazumijevalo- da su oni /bili/ hrišćani. Naravno, to nije tako. Mormoni nikada nisu bili pripadnici Crkve- da bi se od nje odvojili. Jednostavno, Smit je dobio ''otkrovenje'' od anđela Mormona, koji mu je pokazao zlatne ploče na kojima se nalazi tekst za koji mormoni tvrde da je napisan cca 600 god. p.n.e. ,a govori o događajima nakon Hristovog vaskrsenja, na tlu američkog kontinenta... Te ploče,naravno, nikad niko nije vidio.(Smith ih je prevodio na taj način što ih je stavljao u šešir.)

Hvala ti brate na pojašnjenju!O njima nisam nikada ni čuo eto nek se nešto novo nauči odmah mi iskreno nešto plaho drago što sjedoh danas za računar.
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хтедох да кажем да је Србији потребано да рађа што више беба да неби изумрли . Једино због тога су нам потребни мормони . 0703_read

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovdje u Bosni kod nas povremeno djeluju jehovini svjedoci, jesu li i ovi na njihov kalup ili?

I Jehovini svjedoci,kao i mormoni, predstavljaju svojevrsni kult. Razlike postoje na teološkom planu. JS kao izvor vjere koriste Sveto Pismo, te literaturu koju izdaje sjedište Organizacije (The Watchtower Society) u Bruklinu... Sigurno si primjetio njihove časopise Kula stražara(od prošle godine se naziva ''Stražarska kula'') i Probudite se.

JS odbacuju hrišćansku vjeru u Jednog Boga- Svetu Trojicu, odbacuju Hristovu božansku prirodu- već tvrde da je On stvoreni anđeo, nemaju apostolsko prejemstvo, članovima zabranjuju transfuziju krvi, a veoma su poznati po pogrešnim tumačenjima biblijskih proročanstava.(Dovoljan je ovaj primjer- vjeruju da je Isus ''nevidljivo došao'' 1914. godine- to u kontekstu onog Drugog dolaska o kojeg hrišćani(a i muslimani isus-sinai) iščekuju.)

Ovo je njihov zvanični sajt, ima dosta informacija, pa možeš baciti pogled: www.watchtower.org

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хтедох да кажем да је Србији потребано да рађа што више беба да неби изумрли . Једино због тога су нам потребни мормони . isus-sinai

da vi zaista vi imate stim problema.Natalitet vam je katastrofa.

Oprosti brate malo se može tvoj tekst zloupotrebiti.Kada sam pročitao ovaj tekst nasmijao sam se i odlučio te pitati:Jesu li vam potrebni mormoni da vam prave djecu.

Brate naravno nije se na ovo odnosio tvoj govor ovo je samo da se vidi na što može rečenica uputiti kada se dvojako može shvatiti.

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovdje u Bosni kod nas povremeno djeluju jehovini svjedoci, jesu li i ovi na njihov kalup ili?

I Jehovini svjedoci,kao i mormoni, predstavljaju svojevrsni kult. Razlike postoje na teološkom planu. JS kao izvor vjere koriste Sveto Pismo, te literaturu koju izdaje sjedište Organizacije (The Watchtower Society) u Bruklinu... Sigurno si primjetio njihove časopise Kula stražara(od prošle godine se naziva ''Stražarska kula'') i Probudite se.

JS odbacuju hrišćansku vjeru u Jednog Boga- Svetu Trojicu, odbacuju Hristovu božansku prirodu- već tvrde da je On stvoreni anđeo, nemaju apostolsko prejemstvo, članovima zabranjuju transfuziju krvi, a veoma su poznati po pogrešnim tumačenjima biblijskih proročanstava.(Dovoljan je ovaj primjer- vjeruju da je Isus ''nevidljivo došao'' 1914. godine- to u kontekstu onog Drugog dolaska o kojeg hrišćani(a i muslimani isus-sinai) iščekuju.)

Ovo je njihov zvanični sajt, ima dosta informacija, pa možeš baciti pogled: www.watchtower.org

Aha fala ti bratac. Jehovini svjedoci su mi poznati koriste oni kao literaturu kuran stari i novi zavjet i prave jedan mix.Ali o ovima zaista nikada do prije tri dana ne čuh.
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovdje u Bosni kod nas povremeno djeluju jehovini svjedoci, jesu li i ovi na njihov kalup ili?

I Jehovini svjedoci,kao i mormoni, predstavljaju svojevrsni kult. Razlike postoje na teološkom planu. JS kao izvor vjere koriste Sveto Pismo, te literaturu koju izdaje sjedište Organizacije (The Watchtower Society) u Bruklinu... Sigurno si primjetio njihove časopise Kula stražara(od prošle godine se naziva ''Stražarska kula'') i Probudite se.

JS odbacuju hrišćansku vjeru u Jednog Boga- Svetu Trojicu, odbacuju Hristovu božansku prirodu- već tvrde da je On stvoreni anđeo, nemaju apostolsko prejemstvo, članovima zabranjuju transfuziju krvi, a veoma su poznati po pogrešnim tumačenjima biblijskih proročanstava.(Dovoljan je ovaj primjer- vjeruju da je Isus ''nevidljivo došao'' 1914. godine- to u kontekstu onog Drugog dolaska o kojeg hrišćani(a i muslimani isus-sinai) iščekuju.)

Ovo je njihov zvanični sajt, ima dosta informacija, pa možeš baciti pogled: www.watchtower.org

Aha fala ti bratac. Jehovini svjedoci su mi poznati koriste oni kao literaturu kuran stari i novi zavjet i prave jedan mix.Ali o ovima zaista nikada do prije tri dana ne čuh.
Oni pozivaju u potpuno nenasilje, čak zabranjuju opiranje nasilnicima, kod nas muslimana je vjerovanje da iza njihovog formiranja stoje jevreji.Izuzetno velikim finansiskim resursima raspolažu, itd
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хтедох да кажем да је Србији потребано да рађа што више беба да неби изумрли . Једино због тога су нам потребни мормони . isus-sinai

da vi zaista vi imate stim problema.Natalitet vam je katastrofa.

Oprosti brate malo se može tvoj tekst zloupotrebiti.Kada sam pročitao ovaj tekst nasmijao sam se i odlučio te pitati:Jesu li vam potrebni mormoni da vam prave djecu.

Brate naravno nije se na ovo odnosio tvoj govor ovo je samo da se vidi na što može rečenica uputiti kada se dvojako može shvatiti.

Нису нама потребни мормони да нам праве децу него је Србима потребна свест да иѕумиремо као нација нажалост.Изумрећемо као Инке и многе нестале цивилизације

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хтедох да кажем да је Србији потребано да рађа што више беба да неби изумрли . Једино због тога су нам потребни мормони . isus-sinai

Brate razumio sam što si htio reči, samo ono je bila mala šala zbog mogučnosti dvojakog razumjevanja.samo bi budala mogao pomisliti da si na nešto drugo mislio od izrečenog.
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хтедох да кажем да је Србији потребано да рађа што више беба да неби изумрли . Једино због тога су нам потребни мормони . isus-sinai

Brate razumio sam što si htio reči, samo ono je bila mala šala zbog mogučnosti dvojakog razumjevanja.samo bi budala mogao pomisliti da si na nešto drugo mislio od izrečenog.
Ко разуме сватиће ме  :smiley:

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Надам се да ће нешто по том питању предузети ово наше , нажалост , пропало руковотство .

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nema na čemu. Učimo jedni od drugih. isus-sinai

Evo još par interesantnih informacija: Jehovini svjedoci vjeruju da Bog(- kojeg zovu Jehova, odn. tako iščitavaju jevrejski tetragramaton JHVH) živi na sazvježđu Orion... Tu informaciju su objavili u jednoj 'Kuli stražara' šezdesetih godina. Mada, pomenuta sekta mjenja doktrinu maltene, iz mjeseca u mjesec. Primjera radi:  danas uče da Hristos nije bio razapet na krstu, već na drvetu(samo na vertikalnom stubu, rukama prikovan iznad glave.) Međutim, njihov osnivač Čarls Tejz Rasel nije poznavao ovo učenje- ispovijedao je da je Hristos razapet na krstu.

Da ne pominjem koliko su puta predviđali kraj svijeta: prvo 1912., pa 1914., 1936., čak i 1975. godine! Imam kopiju tog teksta iz ''Kulte stražara'' (1975.) gdje se kaže da će te godine nastupiti Kraj svijeta, odn. Aramegon(tako nazivaju poslednju bitku u kojoj će Bog da uništi griješnike.)

Svjedoci imaju svoj jedinstveni prevod Svetog pisma-nazvali su ga The New World Translation, odn. Prevod Novi svijest... Dovoljno je reći da taj prevod nijedna hrišćanska zajednica ne smatra validnim, iz prostog razloga što je prepun grešaka... Dodavali su riječi,stihove, izbacivali ono što im ne odgovara- samo da bi prilagodili svojoj doktrini.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nema na čemu. Učimo jedni od drugih. isus-sinai

Evo još par interesantnih informacija: Jehovini svjedoci vjeruju da Bog(- kojeg zovu Jehova, odn. tako iščitavaju jevrejski tetragramaton JHVH) živi na sazvježđu Orion... Tu informaciju su objavili u jednoj 'Kuli stražara' šezdesetih godina. Mada, pomenuta sekta mjenja doktrinu maltene, iz mjeseca u mjesec. Primjera radi:  danas uče da Hristos nije bio razapet na krstu, već na drvetu(samo na vertikalnom stubu, rukama prikovan iznad glave.) Međutim, njihov osnivač Čarls Tejz Rasel nije poznavao ovo učenje- ispovijedao je da je Hristos razapet na krstu.

Da ne pominjem koliko su puta predviđali kraj svijeta: prvo 1912., pa 1914., 1936., čak i 1975. godine! Imam kopiju tog teksta iz ''Kulte stražara'' (1975.) gdje se kaže da će te godine nastupiti Kraj svijeta, odn. Aramegon(tako nazivaju poslednju bitku u kojoj će Bog da uništi griješnike.)

Svjedoci imaju svoj jedinstveni prevod Svetog pisma-nazvali su ga The New World Translation, odn. Prevod Novi svijest... Dovoljno je reći da taj prevod nijedna hrišćanska zajednica ne smatra validnim, iz prostog razloga što je prepun grešaka... Dodavali su riječi,stihove, izbacivali ono što im ne odgovara- samo da bi prilagodili svojoj doktrini.

Brate moj, koliko se veselim danu kada nešto novo naučim u njemu.Ovo mi je o njima novo.Kopirat ću neka imam za sebe.Fala ti .ako imaš još napiši.Dolazili su oni meni na vrata za vrijeme ramazana, posta, kao što su Ljubi dolazili mormoni
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре пар година кад сам радила, у Кнез Михајловој видим ја скупио се народ око неких ликова обучених у идентична оделца. Кад оно: мормони. Деле народу памфлете (а народ узима све што је за џ). А имала сам код себе сјајан текст једног грчког свештеника о религијама и Једној Цркви и одем у копирницу, ископирам у десетине примерака и почнем да делим тим истим људима и онима који би прилазили пулту. Чак сам и мормонима поделила, обративши им се на енглеском, јер сам чула да на том језику и причају.

Е сад, да ли сам тиме ишта постигла, Бог зна.

Важно ми је било да реагујем, као што је једном један отац реаговао, дошавши на трибину Акакија, на којој сам била из радозналости и рекао му да се врати у Цркву па да се тек онда бори против екуменизма ... а напољу су стајали момци који су са благословом тог оца делили памфлете на ту тему.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...