Jump to content

Које су ми протестантске заједнице симпа и зашто?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, Вукашин Ковачевић рече

То је питање за школованог теолога као @obi-wan , јасно је да у њиховим црквама немају, али постоји велика и све већа заједница православаца у Америци који често из радозналости (и услед осећаја духовне празнине), посете Грчку или Руску православну цркву и кроз пар дана одлуче да постану катакумени

Samo da znas da I SPC u Americi I Kanadi ima katihumene, a ne samo braca Grci I Rusi :-) ; mi smo skromniji pa se ne hvalimo :-)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, "Tamo daleko" рече

Samo da znas da I SPC u Americi I Kanadi ima katihumene, a ne samo braca Grci I Rusi :-) ; mi smo skromniji pa se ne hvalimo :-)

:slavaaa:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Вукашин Ковачевић рече

То је питање за школованог теолога као @obi-wan , јасно је да у њиховим црквама немају, али постоји велика и све већа заједница православаца у Америци који често из радозналости (и услед осећаја духовне празнине), посете Грчку или Руску православну цркву и кроз пар дана одлуче да постану катакумени

Kod svih Protestanata, a ima ih na stotine i vise razdrobljenih denominacija (i stalno se dodatno parcelisu i dele), nema ni govora o bilo kakvoj blagodatnosti njihovih zajednica. Pre svih, i sama ta cinjenica da su beskrajno podeljeni i usitnjeni do neverovatnih razmera, vec jasno govori da tu nema ni miligrama Duha Istine. Naravno, jos je tu i citav niz razloga, ali nema potrebe da to nabrajamo kad vec sve to manje-vise znamo.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Вукашин Ковачевић рече

Не знам да ли има баптиста, али знам да сведоци немају никакав пролаз код нас, као ни мормони. Они су у великој заблуди, мислећи да смо ми жељни посебности њихове истине у мору протестантске конфузије и модернизма, као у Америци, не познајући ни најмање нашу историју и уопште, историју цркве.
 

 

 

:D 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ariadna рече

@Вукашин Ковачевић , sta znaci katakumen? 

Неко ко се припрема за крштење

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@obi-wan , hvala, ali kod Vas nema nijedne informacije. Inace, iako i ja pisem nepravilno, mislim na cosavu latinicu, skrecem paznju da se pripadnistvo veri u srpskom jeziku pise malim slovom tako da pisemo: protestanti, pravoslavci, katolici, mormoni, nazareni...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ariadna рече

da li to mislis na Amerikance koji postaju pravoslavni? Gde o tome mogu informacije da se nadju?

Постоје православне групе на Фесјбуку на енглеском, а постоји и доста православних канала из Америке на Youtube, ако желиш конкретне наћи ћу их.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Sofija_ , ja se slazem sa tim stavom. Nisam pisala o duhovnom nego o kulturnom aspektu a duzni smo svi zajedno da se borimo i da apelujemo, pogotovo oni koji su roditelji imaju veliku silu.

Na primeru iz tvog saveta bi to bilo ovako: ja pisem pravopisno ispravno i nadam se da ce moj primer preuzeti drugi / a to ne ide tako, nego se nekad mora i skrenuti paznja (dobronamerna) na greske jer ljudi smatraju da je nebitno kako pisu svoj maternji jezik.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Ariadna рече

@obi-wan , hvala, ali kod Vas nema nijedne informacije. Inace, iako i ja pisem nepravilno, mislim na cosavu latinicu, skrecem paznju da se pripadnistvo veri u srpskom jeziku pise malim slovom tako da pisemo: protestanti, pravoslavci, katolici, mormoni, nazareni...

A ja eto pisem velikim, kontra takvom pravopisu... sta ces...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Ariadna рече

hvala ti, ne moras, dao si mi konkretna uputstva, bas me interesuje ta tema, zanimljiva je!

Изволи за сваки случај, можда их не би нашла обичном претрагом, последњи је канал веома познатог протестантског теолога и радио личности који је прешао у православље
https://www.youtube.com/channel/UCLXxULchJCYPZF4SlG8XS4A
https://www.youtube.com/user/y2am
https://www.youtube.com/user/CRInstitute
 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...