Jump to content

Након самоубиства жртве вршњачког злостављања, насилници прете његовој сестри


Препоручена порука

Niš: Direktorka podnela ostavku

Izvor: Press

Beograd -- Direktorka niške Oš "Sreten Mladenovićć Mika“, u kojoj su deca maltretirala vršnjaka Aleksu Janković, koji se zbog toga ubio, pre tri dana podnela ostavku.

20462416004edf507f06c47133166552_368x466.jpg

Prema saznanjima Pressa, direktorka Suzana Popović Ickovski se na takav korak odlučila posle velike medijske pažnje koju je nakon pisanja Pressa privukao ovaj slučaj i optužbi roditelja da škola nije adekvatno reagovala, zbog čega se protiv nje i škole vodi prekršajni postupak.

Izvor Pressa navodi da je direktorka ostavku podnela pre tri dana na sastanku školskog odboru, a ista vest se brzo raširila po Nišu, pošto svi znaju za slučaj 14-godišnjeg Alekse.

Svoju ostavku Suzana Popović Ickovski nije želela ni da potvrdi ni da negira Pressu, kao ni načelnik školske uprave u Nišu Živorad Jovanović, koji nije želeo ništa da komentariše.

"Nisam dobio zvanično obaveštenje, tako da ne mogu ni da potvrdim, a ni da demantujem te informacije. Po pravilu, trebalo bi da na istoj sednici kada direktor podnese ostavku školski odbor imenuje vršioca dužnosti. U roku od osam dana trebalo bi o tome zvanično da me obaveste, a ja ministra prosvete, koji potvrđuje tu odluku“, rekao je Jovanović Pressu.

Čak ni i inspekcija Ministarstva prosvete i nauke, koja je u junu utvrdila niz propusta škole i zatražila smenu direktorke, kao i pokretanje prekršajne prijave protiv nje i škole, nema informacije o tome da je Suzana Popović Ickovski rešila da napusti mesto direktorke.

"Ona nije u obavezi da o tome obavesti Ministarstvo prosvete i nauke, već samo školski odbor. Direktor, naime, ostavku podnosi odboru, koji o tome i odlučuje. Ukoliko on to prihvati, dužni su da postave v. d. direktora do izbora novog“, rečeno je Pressu u Prosvetnoj inspekciji.

Press podseća da se Aleksa ubio jer je godinu dana u školi trpeo maltretiranje. Čak osam puta je prebijen. Imao je potres mozga, hematome, modrice po glavi i telu, trpeo je uvrede, lomili su mu naočare.

Porodica Janković kaže da je čula za ostavku i poručuju da treba da odgovaraju i profesorka, školski odbor, policija...

Prema njihovim rečima direktorka je ostavku trebalo da podnese istog dana kada se Aleksa ubio, dodajući da ona i na ovaj način potvrdila svoju odgovornost, koja će tek biti dokazana na sudu.

"Iako je direktorka najodgovornija, ona nije jedini krivac, jer i neki nastavnici iz te škole snose veliku odgovornost. šta je sa profesorkom biologije koja mu je rekla: ’I neka si dobio batine, trebalo je više da te biju’? šta je sa ljudima iz školskog odbora koji su nonšalantno odbacili zaključke Prosvetne inspekcije? šta je sa školskim policajcem koji ništa nije učinio da spreči nasilje? šta je sa policijom koja je tri puta dolazila kod nas i ništa nije preduzela“, pita se Bojan Janković.

IZVOR

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije mudro nego savjesno. Ne zivimo mi u tako osvijestenoj sredini da bi nju neko kaznio (uopste na Balkanu, osim mozda Slovenije). Npr.velika afera bi sa pedofilom soc.radnikom pa ne bi ostavki. Bio je slucaj da su mali huligani pretukli djecaka do smrti; pa su jadni roditelji trazili pravdu po medjunarodnim org. I kad je cetvorogodisnjakinja mucki ubijena, niko ne dobi ni otkaz ni dade ostavku.

Aleksina slika je potresna!!! tako njezan, kao djevojcica!! Zasto ga niko nije zastitio, ZASTO????????? tuzansmajli8904 Nebitno je sad sta treba uraditi sa nasilnicima; oni su nasilje i okrutnost vjerovatno u svojoj porodici naucili. Uostalom, krivlji su roditelji, nastavnici, pedagog, psiholog, socijalni radnik - nesto od toga, ako ne i sve, skola je imala. NE BI MOGLE DA SE DESAVAJU TAKVE STVARI DA SVI OBAVLJAJU SVOJU DUZNOST, OD RODITELJSKE DO STRUCNJACKE...

ovako nesto je valjda Dostojevski imao na umu kad rece:"Svi smo za sve krivi".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

имам једно непријатно, и подвлачим, реторичко питање:

шта мислите како ће сам Алекса да одговара пред Богом за крај свог живота?

само размишљајте, унесите и емоције и молитву и знање и разум и неки таленат, све што имате на располагању ...

немојте да одговарате, нисам зато ни питао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nema sta da mislim o tome.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije mudro nego savjesno. Ne zivimo mi u tako osvijestenoj sredini da bi nju neko kaznio (uopste na Balkanu, osim mozda Slovenije).

Да је жена делала по савести прича не би била оваква каква јесте, па нека ту причу гута неко други. Уосталом, причамо о савести (?) која се активира са закашњењем од годину дана, па и више... Далеко је то од савесног...(барем када је моје поимање у питању), него жена крпи позадину - оставком је сачувала радно место и то је то. Једноставна ствар.

:)

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1323277312' post='539465]

имам једно непријатно, и подвлачим, реторичко питање:

шта мислите како ће сам Алекса да одговара пред Богом за крај свог живота?

само размишљајте, унесите и емоције и молитву и знање и разум и неки таленат, све што имате на располагању ...

немојте да одговарате, нисам зато ни питао.

i ja sam mislila o tome... ;(

sjecam se da sam davno citala da je neki svetogorski shimonah (Siluan bjese?) molio za samoubice, protiv kanona, a u skladu sa onim sto je rekao Bog 'budite milostivi' 'milosrdja hocu'

Bog je nas Bog milostiv, i racuna sve, i patnju. Nece osuditi one koji su pohulili zbog prevelike patnje. 'kome je manje dato, bice manje bijen'. a sta je dato jadnom djetetu zrtvi zla... vjerujem da ce imati zastupnike na sudu takvi veliki pacenici... na nesrecu mnogo ih je ;(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

нисам питао шта је нама чинити из љубави, али улазити у Божју Промисао и разлучивати шта ће Он учинити, мислим да није мудро бавити се тиме.

не знамо ни ми шта бисмо учинили у некој ситуацији, а камоли да познајемо Његову вољу и Суд.

питао сам сасвим нешто друго.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1323277312' post='539465]

имам једно непријатно, и подвлачим, реторичко питање:

шта мислите како ће сам Алекса да одговара пред Богом за крај свог живота?

само размишљајте, унесите и емоције и молитву и знање и разум и неки таленат, све што имате на располагању ...

Imam jaku zelju da ti odgovorim na ovo sto si pisao.

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1323277312' post='539465]

немојте да одговарате, нисам зато ни питао.

Ne da nema sta da mu odgovara nego da ga pita GDE SI BIO BRE!?

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да је жена делала по савести прича не би била оваква каква јесте, па нека ту причу гута неко други. Уосталом, причамо о савести (?) која се активира са закашњењем од годину дана, па и више... Далеко је то од савесног...(барем када је моје поимање у питању), него жена крпи позадину - оставком је сачувала радно место и то је то. Једноставна ствар.

:)

Heh prvi pust se slazem sa dunjom. :)

Dala je ostavku zbog pritisaka verovatno i da ne bude da je "najurena sa posla" klasicna stvar za svakog kog treba da najure sa posla tako.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imam jaku zelju da ti odgovorim na ovo sto si pisao.

Ne da nema sta da mu odgovara nego da ga pita GDE SI BIO BRE!?

значи, треба Бога да окривимо за зло, јер има сужених умова који га чине?

то уствари значи да је Бог све лоше створио, самим тим и тебе и мене и све живо, да је Бог уствари зао, клониравши нас својом злом природом. па што се буниш онда, кад си наводно зло створен, да си примио зло?

како би онда постојало добро уопште, ко га је створио - ђаво можда?

браво, обманут си од ђавола да се слабошћу и бесом посвађаш са најбољим пријатељем, Богом.

а то што твој најбољи пријатељ не жели да пије крв другима и да бесни, већ да вас мири, то је онда велики проблем.

мислим да имаш лични проблем са Богом, и то безразложно бесан.

мада Бог одговара на питања, тражи одговор па ћеш и бити услишен.

да не улазим у дубиозу да људско нечињење, које је Бог поставио од родитеља па надаље, даје највећу слободу и ширину деловању зла.

а друго, Бог не слама нечију вољу неком ко га не жели у свом присуству.

обично су људи убеђени да желе Бога а уствари га терају и негирају свим својим хтењима и делима.

нажалост, на крају заврше као самоубице или тињају убилачким бесом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1323561348' post='541486]

значи, треба Бога да окривимо за зло, јер има сужених умова који га чине?

Ne. Treba da ga okrivimo za zlo, ako neko kome je cinjeno zlo mora da mu se pravda zbog nacina koji je izabrao da od tog zla pobegne jer za drugi nije mogao da nadje. Ako vec ne stiti od tog zla, zasto osudjuje nacin na koji se borimo sa zlom?

мислим да имаш лични проблем са Богом, и то безразложно бесан.

Imam problem sa idejom nekog pravednog Boga kome ovaj mali Aleksa mora da se PRAVDA za ono sto je on uradio, pored toga sto mu ovaj (Bog ) nije pruzio nikakvo resenje niti ikako pomogao(a uz to je svemocan dakle mogao je nekako). Sa tom idejom imam velikih lichnih problema, jer je jednostavno nepravedna prema zrtvi.

Stvarno sa takvom idejom imam iskreno dubinskih problema.

обично су људи убеђени да желе Бога а уствари га терају и негирају свим својим хтењима и делима.

нажалост, на крају заврше као самоубице или тињају убилачким бесом.

Nemoj da zbog religije zaboravis da pricamo o detetu od 15 godina koje pucaju hormoni sve u 16.

Ne znam puno osoba koje bi izabrale neku trecu soliciju pored toga da ih neko maltretira i tuce svaki dan a da niko ne radi nista po tom pitanu da se osecaju na ovom svetu totalno nezasticeno i nemocno.

Stvarno ne zelim da ulazim u religijski aspekt price.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ја ни дечка не кривим нити осуђујем за оно што је урадио, само мислим да је направио највеће зло од свих, и то самом себи.

и жао ми је, али треба да се подсетимо да није ни биологија ни социјално окружење изговор за оно што чинимо јер нисмо робови већ имамо слободну вољу.

то што је неко, обманут или полудео, помислио да ће се ослободити скочивши са запаљеног брода са ланцем и сидром око врата уместо са појасем за спасавање не ставља ме у ситуацију да негирам учињено, нити да правим од тога нешто што није, а поготово не да ме тера да оптужујем Бога за запаљен брод, јер Га је направио незапаљеног и окруженог водом.

Ne. Treba da ga okrivimo za zlo, ako neko kome je cinjeno zlo mora da mu se pravda zbog nacina koji je izabrao da od tog zla pobegne jer za drugi nije mogao da nadje. Ako vec ne stiti od tog zla, zasto osudjuje nacin na koji se borimo sa zlom?

не знам где је кривица, видећемо и чућемо у Судњи дан, не желим да изигравам Судију. већ сам ти објаснио да Бог помаже онима који Га желе.

Бог је и Живот, сем тога што је Љубав и Правда. ко неће живот, тај неће ни Бога ни Божју помоћ. да је икако дечак хтео живот, Бог би га спасио и од самог себе, преживео би. барем је то неко моје мишљење ...

Imam problem sa idejom nekog pravednog Boga kome ovaj mali Aleksa mora da se PRAVDA za ono sto je on uradio, pored toga sto mu ovaj (Bog ) nije pruzio nikakvo resenje niti ikako pomogao(a uz to je svemocan dakle mogao je nekako). Sa tom idejom imam velikih lichnih problema, jer je jednostavno nepravedna prema zrtvi.

Stvarno sa takvom idejom imam iskreno dubinskih problema.

питање Судњег дана није правдање, јер нема адвокатуре нити тужитеља нити бранитеља. има само грешник и Судија, и то не неки "људски праведан" како Га људи погрешно замишљају да ће бити реципрочан типа око за око већ испуњавајући оно што јесте - Праведна Љубав. то исто тако ни не негира почињена зла, али нисам Он па да ти кажем како ће и коме судити, нити је то мој позив. тачније, није ничији од људи и анђела.

решења су увек пружена (гледајући сопствени живот неког ко је примао батине), само неко неће да их прихвати и нису задовољила неки личан критеријум. ти имаш предрасуду како ће то све изгледати, практично си направио целу скицу и разраду од неке умишљене идеје, а нико под Богом не зна шта ће бити и како ће се одиграти. још не желиш ни да преиспиташ свој став, него инсистираш на њему.

друго је што верници имају поверења у Бога, али и то није без разлога.

Nemoj da zbog religije zaboravis da pricamo o detetu od 15 godina koje pucaju hormoni sve u 16.

Ne znam puno osoba koje bi izabrale neku trecu soliciju pored toga da ih neko maltretira i tuce svaki dan a da niko ne radi nista po tom pitanu da se osecaju na ovom svetu totalno nezasticeno i nemocno.

Stvarno ne zelim da ulazim u religijski aspekt price.

не заборављам никако да причамо о деци, множина, подједнако о онима који су га малтретирали до очаја и подједнако о оном које је као жртва постало и самоубица. то што непотребне статистике има или нема, не даје ти за право да сводиш реалност на детерминизам на основу једне и по познате, нагнуте сопствене и једне полупознате из новина.

још мање не заборављам да је Бог из неког разлога омогућио људима да се молимо и у цркви за све оне које не могу свештеници да спомињу на службама.

а поготово не заборављам да се човек плаши за свој живот у таквим тренуцима до стања одузимања нечијег, или свог, и зато и нисам пристао на робовање страху.

то што не желиш, а хваташ се Бога и религије, да не помињем предрасуду коју гајиш, то је нешто што радиш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Niš: Direktorka podnela ostavku

Izvor: Press

Beograd -- Direktorka niške Oš "Sreten Mladenovićć Mika“, u kojoj su deca maltretirala vršnjaka Aleksu Janković, koji se zbog toga ubio, pre tri dana podnela ostavku.

Prema saznanjima Pressa, direktorka Suzana Popović Ickovski se na takav korak odlučila posle velike medijske pažnje koju je nakon pisanja Pressa privukao ovaj slučaj i optužbi roditelja da škola nije adekvatno reagovala, zbog čega se protiv nje i škole vodi prekršajni postupak.

Izvor Pressa navodi da je direktorka ostavku podnela pre tri dana na sastanku školskog odboru, a ista vest se brzo raširila po Nišu, pošto svi znaju za slučaj 14-godišnjeg Alekse.

Čak ni i inspekcija Ministarstva prosvete i nauke, koja je u junu utvrdila niz propusta škole i zatražila smenu direktorke, kao i pokretanje prekršajne prijave protiv nje i škole, nema informacije o tome da je Suzana Popović Ickovski rešila da napusti mesto direktorke.

"Ona nije u obavezi da o tome obavesti Ministarstvo prosvete i nauke, već samo školski odbor. Direktor, naime, ostavku podnosi odboru, koji o tome i odlučuje. Ukoliko on to prihvati, dužni su da postave v. d. direktora do izbora novog“, rečeno je Pressu u Prosvetnoj inspekciji.

Press podseća da se Aleksa ubio jer je godinu dana u školi trpeo maltretiranje. Čak osam puta je prebijen. Imao je potres mozga, hematome, modrice po glavi i telu, trpeo je uvrede, lomili su mu naočare.

"Iako je direktorka najodgovornija, ona nije jedini krivac, jer i neki nastavnici iz te škole snose veliku odgovornost. šta je sa profesorkom biologije koja mu je rekla: ’I neka si dobio batine, trebalo je više da te biju’? šta je sa ljudima iz školskog odbora koji su nonšalantno odbacili zaključke Prosvetne inspekcije? šta je sa školskim policajcem koji ništa nije učinio da spreči nasilje? šta je sa policijom koja je tri puta dolazila kod nas i ništa nije preduzela“, pita se Bojan Janković.

IZVOR

Kakva bre prekrsajna prijava? Treba krivicno da odgovaraju ili cemo krivicne prijave da ostavimo za pogresno parkiranje... Zaista nemam reci!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...