Jump to content

Након самоубиства жртве вршњачког злостављања, насилници прете његовој сестри


Препоручена порука

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1334679111' post='620947]

царе, па није ово једном било па је дете скочило ...

то је разлика у решавању проблем, под условом да желиш да га решиш а не да га умножиш. поготово не да ти страх, јаке емоције и тврд темперамент не контролишу твој и самим тим дететов живот.

рецимо, овако нешто је оличење цивилизованости.

за почетак.

https://www.pouke.org...276#entry591431

I sta su resili time ? Ima li manje nasilja u americkim skolama? Problematika nasilja na svim nivoima mi nije nepoznata i odlicno znam o cemu govorim . Koreni nasilja se ne resavaju nasiljem vec promenom velikog broja drugih stvari .Direktno nasilje, oni koje se desava sada i ovde , koje se direktno fizicki ugrozava tebe ili tvoju porodicu se resava samo vecim nasiljem i to nema nikave veze sa emocijama ili temperamentom .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није ми јасно о чему се сада расправља. Да ли уопштено о насиљу или о конкретном Алексином случају. У Алексином случају требало је реаговати, или се склонити (променити школу, ако треба и град и земљу), или узвратити, како год, само реаговати. Мени се чини да је дечачић био препуштен, у суштини, сам себи.

А ако се расправља уопштено свакако да се насиљем насиље не неутралише.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I sta su resili time ? Ima li manje nasilja u americkim skolama? Problematika nasilja na svim nivoima mi nije nepoznata i odlicno znam o cemu govorim . Koreni nasilja se ne resavaju nasiljem vec promenom velikog broja drugih stvari .Direktno nasilje, oni koje se desava sada i ovde , koje se direktno fizicki ugrozava tebe ili tvoju porodicu se resava samo vecim nasiljem i to nema nikave veze sa emocijama ili temperamentom .

ти да си ауторитет у решавању проблем, уопште не би морао лаик као ја да ти објашњава неке очигледне ствари.

поента је да се тако крену да решавају ствари једном за свагда, а даљим насиљем се само умножавају проблеми. штонобирекло, градација агресије је вербал, песница, мотка, нож, пиштољ - и крај. дакле, може само уназад да се води прича ка стишавању а ако се распламсава јасно је где ће да заврши. не гаси се ватра бензином ...

не треба бити ајнштајн да то укапираш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није ми јасно о чему се сада расправља. Да ли уопштено о насиљу или о конкретном Алексином случају. У Алексином случају требало је реаговати, или се склонити (променити школу, ако треба и град и земљу), или узвратити, како год, само реаговати. Мени се чини да је дечачић био препуштен, у суштини, сам себи.

не знам јел јесте, ал очигледно мајка слабо реагује или је очајна да би икако реаговала. а отац ко зна где је ... искрено речено, требали су сви пре родитеља да заштите алексу, а то је сигурно прича која је трајала и игнорисана, приде родитељи такве ствари обично последњи сазнају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1334681260' post='620962]

ти да си ауторитет у решавању проблем, уопште не би морао лаик као ја да ти објашњава неке очигледне ствари.

поента је да се тако крену да решавају ствари једном за свагда, а даљим насиљем се само умножавају проблеми. штонобирекло, градација агресије је вербал, песница, мотка, нож, пиштољ - и крај. дакле, може само уназад да се води прича ка стишавању а ако се распламсава јасно је где ће да заврши. не гаси се ватра бензином ...

не треба бити ајнштајн да то укапираш.

Ma kapiram ja da sam glup i primitivan , toliko si uspeo da mi objasnis .Sa druge strane ti nisi shvatio da se ja slazem da stvari treba resavati sistemski na najsirem nivou , da je potrebno citavo drustvo promeniti pocevsi od pobljsanja opste ekonomske situacije preko promena svesti ljudi kroz obrazovanje i medije u pravcu pozitivnih vrednosti ,tolerancije a kroz verske ustanove uticaj na vernike da se drze osnovnih postulata vere u odnosu sa drugima(vecina religija propoveda manje vise iste stvari u domenu socijalnih odnosa).Naravno i pravosudni sistem mora da bude adekvatan kao i da je zakonodavac obavezan do propise primerene kazne .Organi reda bi morali takodje da rade svoj posao korektno i profesionalno..Takodje nisi shvatio da , a Bog ce dati da ne naucis na sopstvenom iskustvu, da ima situacija gde nema drugog izlaza i da neke granice moraju da se postave. Ja nisam autoritet po pitanju bezbednosti samo sam rekao da mi je materija poznata i da imam nekog iskustva .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

негативно претходно искуство не умањује наду у бољу будућност или позитиван исход сваке следеће ситуације.

видиш, ја најмање имам разумевања да неко други треба да реши проблем који ме оптерећује ... ваљда ја треба да се потрудим да цео механизам покренем да би био решен мој проблем, а не да изигравам калимера који ће да кука на туђе мањкавости јер нема разумевања за моју тешкоћу.

ако систем решавања проблема не постоји, очигледно (погледати клип који сам уназад поставио) постоје начини да се нешто и промени, прво упорношћу, па масовношћу, итд.

чак и најкорумпиранији системи решавају проблеме по неком правилу а људима не мањка цивилизованости чак и кад су морално посрнули или су у најгорим околностима.

неке ствари нису ван човека, јер човек је створен као способан за добро - невезано од спољашњих околности.

оно где се неретко упада у замку је да се не пази да само сок од поморанџе може да се истисне из поморанџе, сигурно неће кренути да цурка ливадски мед.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...
  • Гости
Mora da plati 220.000 zato što je branio sina od napasnika

Dve godine posle samoubistva četrnaestogodišnjeg Alekse koji je bio žrtva vršnjačkog nasilja, sud je kaznio njegovog oca sa 220.000 dinara, zato što je svog sina zaštitio u školi, pišu Naše novine.

jpeg

Bojan Janković, otac Alekse Jankovića (14), koji je pre dve godine nakon vršnjačkog nasilja izvršio samoubistvo, moraće da plati 220.000 dinara jer je prilikom jednog od napada na njegovog sina pokušao da ga odbrani.

Sud prilikom donošenja presude nije uzeo u obzir to da je Aleksa bio maltretiran i što škola i policija u Nišu nije učinila ništa povodom toga pa je otac malog Alekse bio primoran da reaguje. 

"Ova presuda je strahovito uzdrmala našu porodicu i stavila nam so na otvorenu ranu. Ipak sam ponosan što sam postupio kao otac i otišao da spasavam svoje dete"- priča Janković.

Bojan Janković je osuđen zbog nanošenja lakših telesnih povreda maloletniku koji je maltretirao njegovog sina. On je tog dana otišao sa sinom do porodice dečaka koji je maltretirao Aleksu da bi se mirnim putem rešio problem, ali kada je zapretio policijom i on i njegov sin su bili napadnuti. 

Janković kaže da je neverovatno da sud nije uzeo u razmatranje sve događaje koje je imao predočene kroz presudu Prekršajnog suda školi i direktorki Suzani Popović Ickovski koji su kažnjeni sa 500.000, odnosno 50.000 dinara. 

Sud u Nišu je presudio da Bojan Janković treba da plati 170.000 dinara troškova advokata optužbe i 50.000 dinara na ime kazne. Direktorka škole se pojavila na suđenju kao svedok protiv njega.

"Taj iznos je za nas ogoman i ne znamo kako ćemo da ga platimo. Ali to je ništa u odnosu na osećaj ponovnog ubijanja našeg Alekse" - priča Janković. 

Aleksa je čak osam puta bio prebijen, imao je potres mozga, hematome, modrice po glavi i telu, povredu noge, primao je infuziju, lomili su mu naočare, a o svemu su bili obavešteni direktorka škole, psiholog, razredni starešina, školski policajac, Policijska uprava Niša, ali niko nije učinio ništa da to nasilje spreči. Posle više meseci fizičkog i verbalnog zlostavljanja Aleksa se 10. maja 2011. godine ubio skokom sa trećeg sprata zgrade u kojoj je živeo.

 

Izvor: Naše novine

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jesu to ti novi EU zakoni?

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/185387/Direktorka%3A+Aleksu+su+drugovi+pretukli%2C+ali+samo+jedanput.html

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/188656/Nasilnici+prete+i+Aleksinoj+sestri.html

Овај трагичан догађај, самоубиство Алексе Јанковића услед непрекидног вршњачког злостављања је добио и наставак. Кретени који су криви за смрт Алексе још увек су на слободи и толико су се осилили да сада прете и Алексиној сестри.

Овај пример врло сликовито показује стање нашег друштва у коме су закони дебилни, одговорни (директорка, разредни, психолог, педагог, полиција) не раде посао за који су плаћени. Штавише, ова директорка (која је узгред и члан неког НВО-а) напала је новинаре Преса и претила им тужбом јер нарушавају углед њене школе (и њено радно место).

Какав црни углед школе. То није углед. То је само илузија угледа или боље рећи ЛАЖ.

Полиција је открила ко прети и ухапсила је мале кретене од којих најмлађи има само 11 година и ту се њихова надлежност завршава због закона који су такви какви су.

Ја бих рецимо ту узео закон (шипку) у своје руке и решио проблем на један врло нехришћански начин, али ме такође занима шта ви мислите. Шта треба у оваквој ситуацији чинити?

Ovo sto si ti rekao, dobar pajser pa na livadu oceve pa udri, a mali nasilnici da gledaju sta ih ceka kada napune 18 godina. Taman da budu punoletni kada izadjes sa robije ....

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...