Jump to content

Novak Đoković u pritvoru? Haos u Australiji, ovakav skandal svet ne pamti!

Оцени ову тему


Препоручена порука

 

ovo je prava podrška normalnog naroda - samo muzika i ljubav....bez politike....

BRAVO...!!!!  IPAK IMA NADE ZA NAS....:dobro:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Просечан србенда Ма разумем ја вас...чак и секу Јесику кој аваља дислакове (не могу спавати од секирације)...брате, ја то мало грубо кажем, намерно, јер много сентиментаишемо.

Види само ово:

1. Визу Ђоковићу је дала амбасада Аустралије

2. Амбасада је део Министарства инострних пслова

3. То министарство је део Владе

4. Гранична полиција нема овлашћења да укида визе осим ако су фалификоване

5. Дакле, због овога, да је како није, треба да добије отказ макар целокупно конзуларно оделење амбасаде. А да је како није неки државни секретар да поднесе оставку.

6. Виза је овера државе Аустралије, има снагу скоро колико и пасош. Дакле нема ту права и правде - ничега, само апсурд

 

А душа...роде, не може он, српско сељаче, да побеђује у њиховом спорту 10 година, да носи крст, да се крсти, и сад још да неће да се вакцинише. Не може то. Ова драма око њега траје пар месеци....ја чак сматрам да су све намерно изрежирали, да би га довели и "сместили" му ово. Ово уопште не сводим на локални ниво. А то за попа....људи, па родитељу не да да види дете. Ја сам сина водио у хитну, дете пред колапсом, не дају ми ући. Лествице су спуштене са короном на ницо где је корона чести изнад свих правила. Јер уведена су локална правила, по хитном поступку, тзв. епидемиолошке мере - и то све друго не важи. Целокупни системи функционисања администрација су поремећени, исчашени. Који поп бре? Па колико су пута прекршена сва, СВА основна права људи на којима почивају западне цивилизације? СВА та права су покршена на њиховим људима? Чему се ви чудите ико?

То са Ћоковићем је, по мени, намерно, и чак сматрам да није на локалном ниву. Аустралија је колонија, није незавсна земља ни по чему, Аустралиен опен један од набољлих трнира и ту "смештају" једном "антиваксеру" - ово је порука. Има да се игра како газда каже. Проблем је што Срби то кгледају кроз призму као неко нешто против нас. Па немају они ништа против Ђоковића, он је "само" из погрешне државе, и непослушан је био овај пут - не може тако, неће да може.

Ми живимо у свету следећем: НАТО окружи Русију 10 000 километара далеко од својих граница, и каже Русима: Ви покрећете војску, угрожавате нас.

Е...тако и Ђоковић, угрожава им планове. Оно кад те силују, роде, нема да се отимаш, него да шириш ноге и пишеш им љубавне поруке. То је то.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ПС:

Пази, Брнабићка каже да су у обезбедили лаптоп и сим катицу.

Они су му одузели лаптоп и сим-картицу, каве то има везе са короном? Није могао да користи своју картицу и свој комјутер....значи да је третиран скоро као терориста. Показују се мишићи. Који поп...која права. Чехиња је збрисала кући није се ни жалила.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Ćiriličar рече

ПС:

Пази, Брнабићка каже да су у обезбедили лаптоп и сим катицу.

Они су му одузели лаптоп и сим-картицу, каве то има везе са короном? Није могао да користи своју картицу и свој комјутер....значи да је третиран скоро као терориста. Показују се мишићи. Који поп...која права. Чехиња је збрисала кући није се ни жалила.

Ал овај наш је тврдоглава Србенда ;) Нема предаје па макар.. (Апсолутно поштујем)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Ćiriličar рече

Чехиња је збрисала кући није се ни жалила.

Није збрисала, него је у ћелији где и Новак. 

Она жели да збрише, ал јој не дају. Рекла је да се нада да ће је пустити данас да напусти тај смештај и Аустралију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Плаво Небо рече

Ал овај наш је тврдоглава Србенда ;) Нема предаје па макар.. (Апсолутно поштујем)

Он ако му дозволе да игре треба да сазове прес у Аустралији, и да јавно крене доживотно да бојкотује Аустралиан опен. Тако би им задао смртни ударац и ушао у историју, а том турниру нанио чтету до века.

Ако му дозволе да игра, да опет узме турнир, само ће бити полтрон и у служби те болесне машинерије.

Јер нико нормалан се не отима да буде део неке "заједнице" која те неће. Нека буде фаца, нека их гони правно до врховног суда, али нака јавно бојкотује Аустралиан опен и то јавно каже. Тиме ће се показати фаца, ничим друго.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"What is the background to this?

While Tennis Australia had granted Djokovic approval under a policy endorsed by Victoria state, the same policy had not been approved by Canberra.

So it is clear that the federal government has overruled the state in this case. Australia is a federation but its constitution allocates border control to Canberra, not state authorities.

On Thursday, Mr Morrison said the ABF had sent letters to Tennis Australia back in November outlining federal conditions for vaccinated entry."

WWW.BBC.COM

What was meant to be the start of a new year of tennis glory has turned into a diplomatic storm.

 

Према овоме што пише на сајту амбасаде, ако и одобре улаз, мора се ићи у карантин две недеље и мора се урадити тест. А ако не смеш да примиш вакцину, мораш да наведеш разлог који се сматра тренутно валидним. Или још седам дана карантина од дана вакцинације са једном Janssen-Cilag дозом.

https://covid19.homeaffairs.gov.au/vaccinated-travellers

 

Зар су нам још једино спортисти преостали као неки узор патриотизма, човекољубља и морала? Како они доприносе општем материјалном и духовном напретку Србије? Како доприносе материјално, то је јасно и зависи од појединца и жеље да се то јавно види или не. Или само онако најпростије - трошењем зарађеног новца у Србији.

А духовно? Као продукт данашњег професионалног спорта видим гордост, инат, бес, обожавање, пристрасност, занесеност, зависност, фанатизам,...

Квалитетно шутирање лопте је постало патриотски чин. У прошлом веку је у дефиницију патриотизма убачен и спорт.

Који је од данас популарних спортова измишљен на Истоку Европе (да не прецизирам у православним земљама)? Сад ми паде на памет...

 

Фасцинира толика занесеност ликом и делом Ђоковића.

По страни то у каквом се духовном стању налази Ђоковић. Сви ми који нисмо васпитани од малена у Православљу смо имали сличне путеве. Али као неко ко својим изјавама и потезима утиче на масу која је изгубила компас, никако му не треба ићи низ длаку, између осталог, ни због тога што је Србин ни што је најбољи у тенису. А на зрелост одлуке о (не)вакцинисању, где је Новакс сада у центру пажње, довољно утиче баш то духовно стање формирано највише на њуејџу, људским правима и слободама која су, на жалост, дубоко продрла и у Православље.

Шта Србија има од тога што је он најбољи, можда, и у историји тениса? Ево, не доумевам... За педесет година ће људи чути за њега само када га спомене неки коментатор или ако неки објекат добије име по њему. Иза њега ће остати и пехари, послужавници и медаље. Подстицај на здрав живот или јачање воље за напретком и успехом нису настали са Ђоковићем и спортом. Једину праву корист од њега ће имати целокупна тениска машинерија.

 

Сав смисао и циљ спорта који би могао бити на корист једино видим у аматерској верзији. Ту се не гледа висина награде нити што боље представа за менаџере ради могућег потписивања бољег уговора. Колико је сада пуно острашћености, беса и мржње у спорту. Због једног фаула или грешке судије, људи су спремни да изваде очи једни другима. Смучиле су ми се те ствари одавно и не пратим више никакве спортске догађаје нити такмичења. Ту скоро да и нема више никаквог витештва, човекољубља и морала. Ако се и деси неки случај, обично заврши у миксу занимљивих видеа на Јутјубу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ђорђе Р рече

Није збрисала, него је у ћелији где и Новак. 

Она жели да збрише, ал јој не дају. Рекла је да се нада да ће је пустити данас да напусти тај смештај и Аустралију.

Sada su u celiji? 😂😂😂

Nisu vise ni u hotelu? 😂😂

Koja ste vi uzaludna ekipa dokonih tipova majko mila . Pa mogli bi komotno da radite u Informeru, Blucu i slicnim tabloidima kao pisci naslova...

😂😂😂😂

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Ćiriličar рече

Он ако му дозволе да игре треба да сазове прес у Аустралији, и да јавно крене доживотно да бојкотује Аустралиан опен. Тако би им задао смртни ударац и ушао у историју, а том турниру нанио чтету до века.

Ако му дозволе да игра, да опет узме турнир, само ће бити полтрон и у служби те болесне машинерије.

Јер нико нормалан се не отима да буде део неке "заједнице" која те неће. Нека буде фаца, нека их гони правно до врховног суда, али нака јавно бојкотује Аустралиан опен и то јавно каже. Тиме ће се показати фаца, ничим друго.

Ово што му раде, раде му због избора који су ове године у Аустралији. И ја сам помислио да би требао то да бојкотује до краја каријере и да још каже како ни после никад више неће да им крочи на тло. Међутим, размислио сам.. Да сам на његовом месту, ако би му дозволили да игра, играо бих али бих смислио начин да ољагам ове њихове политичаре који су се бусали како чине ''праву ствар'', а у ствари само желе да оправдају своје небулозне мере које ни једна држава није примењивала. Да им узме паре од освајања турнира па нека их поклони ако треба коме хоће.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Плаво Небо рече

. И ја сам помислио да би требао то да бојкотује до краја каријере и да још каже како ни после никад више неће да им крочи на тло.

Pa naravno, nije budala da osvoji turnir i zaradi milion-dva dolara 😂😂

Predlizi mu ovaj tvoj genijalan plan, garant ce mu se dopasti.. 😂😂😂

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, В.и.к.т.о.р рече

Зар су нам још једино спортисти преостали као неки узор патриотизма, човекољубља и морала? Како они доприносе општем материјалном и духовном напретку Србије?

Поента свега је та, што Ђоковић уопште не жели да буде узор патриотизма, и поента је та што је небитно чиме се човек бави, шта је битно ако је неко квалитетан, првенствено човек, чиме се бави, зар је већа вредност ако је човек политичар а патриота (упс, оксиморон :D)од рецимо спортисте патриоте, њему патриотизам следи од  човечности а не обратно .Новак је првенствено добар човек и прилично јака духовна громада...сви његови потези произилазе из тога.Новак је тренутно наш најбољи амбасадор Србије.Он је многооо многооо више од  спортисте и биће сигурно запамћен у генерацијама које долазе не као спортиста (информативно да) већ првенствено као човек,као неко ко је рекао не светским моћницима и глобалистима, па и по цену спортске каријере, материјалног благостања...итд...то може само духовно јак човек и неко ко духовно ставља испред материјалног...неко коме је бити човек на првом месту.

Старина Новак...о Новаку....кадар бити, ...у мору хаоса и искушења, и поред имања...од свих утећи и на старшном месту постојати.

 

  • Свиђа ми се 1

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ćiriličar рече

Он ако му дозволе да игре треба да сазове прес у Аустралији, и да јавно крене доживотно да бојкотује Аустралиан опен. Тако би им задао смртни ударац и ушао у историју, а том турниру нанио чтету до века.

Ko ti je diler tebra, daj telefon...

Zadao bi im smrtni udarac? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Bilbija рече

Pa naravno, nije budala da osvoji turnir i zaradi milion-dva dolara 😂😂

Predlizi mu ovaj tvoj genijalan plan, garant ce mu se dopasti.. 😂😂😂

Откуд ти знаш да и није поклонио неки милион.. И да не би.. И да можда тако и не размишља.. Не иде да причам шта бих урадио на његовом месту, да ли бих ја поклонио..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...