Jump to content
  • Милан Ракић
    Милан Ракић

    ПАТРИЈАРХ ИРИНЕЈ: Никада нећемо против Русије која је увек била наша подршка и нада (ВИДЕО)

      Поглавар Српске православне цркве Патријарх Иринеј говорио је екслузивно за “Раша Тудеј” о односима Србије и Русије.

       

    Он је рекао да високо цени пријатељство са Русијом која је увек долазила да спасе Србе.

    “Живимо у времену када наше односе са Русијом критикују многи. Ипак, ми одговарамо да никада нећемо против Русије, која је увек била наша подршка и нада, посебно када смо били под Отомаском чизмом”, рекао је Иринеј.

     

    Он је нагласио да је сарадња руске и српске православне цркве на нивоу дубоке историјске повезаности два народа.

    “Ми морамо да запамтимо да смо Словени. Још у 12. веку почела је сарадња наших цркава. Од тада наши односи само су јачани”, рекао је Иринеј.

    РТ




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 1 минут, Grizzly Adams рече

    А што би неко улазио у савез са Србијом, леба ти? Посебно нека велика сила... :)

    Ми смо жива комедија...

    Друже, свако може да уђе са нама у савез ако иа неки интерес. А то што ти потцењујеш свој народ и државу, посебна је прича. Има један термин за то зове се дух самопорицања. Не кажем да смо идеални, али можемо ми да задивимо свет, више пута смо то у историји урадили.

    А то да смо ,,комедија", праве од нас комедију, они би хтели да ми то будемо, али само ми одлучујемо да ли јесмо то или нисмо. Како одлучимо, тако ће нам и бити. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Grizzly Adams рече

    А што би неко улазио у савез са Србијом, леба ти? Посебно нека велика сила... :)

    Мора да су чуле белосветске банде
    да имамо златна Срца
    па их ваде
    да их пресаде у сопствене груди
    не би ли и они били људи (...)

     

    пре 2 минута, Grizzly Adams рече

    Ми смо жива комедија...

    Ми смо полужива трагикомедија....

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Православни Србин рече

    Друже, свако може да уђе са нама у савез ако иа неки интерес.

    А који интерес може да има велика сила да уђе у савез са пропалом државом у којој се једва преживљава?

    пре 1 минут, Православни Србин рече

    А то што ти потцењујеш свој народ и државу

    Напротив!

    Ти подцењујеш свој народ и државу тиме што мислиш да нам је једина могућност да скинемо гаће и покоримо се некој "великој сили". Ја верујем у свој народ, да је способан да сам себи створи бољи живот. Само треба да се ослободи тих заблуда и крене да ради.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Grizzly Adams рече

    А који интерес може да има велика сила да уђе у савез са пропалом државом у којој се једва преживљава?

    Па шта твоје решење друже? Да пропаднемо, да нестанемо? То је твоје решење које проповедаш? Ти си тај који потцењује свој народ будући да га називаш пропалим, не ја. Ја верујем да Срби и Србија нису пропали, и верујем да ће успети да обнове и сачувају своју државу. Верујем у Бога и у свој народ. Били су Срби и у тежим ситуацијама, па нису пропали.

    пре 4 минута, Grizzly Adams рече

    Напротив!

    Ти подцењујеш свој народ и државу тиме што мислиш да нам је једина могућност да скинемо гаће и покоримо се некој "великој сили". Ја верујем у свој народ, да је способан да сам себи створи бољи живот. Само треба да се ослободи тих заблуда и крене да ради.

    Извини, нисам ја нашу државу назвао пропалом, већ ти. 

    Ја никада ово нисам рекао, не измишљај. Никада нисам рекао да треба било коме да се ,,,покоримо", поготово нисам рекао да нам је то једина могућност. Ти друже, једноставно измишљаш.

    Рекао сам само да сваки народ тражи увек савезнике и рекао сам да и Србима треба савезник. Савезник, а не окупатор. Савезнику не треба да се покороваш, уколико он није ,,западни партнер" који нам отима територију, пљачка државу, подржава лопове на власти и буквално тражи од нас да му се покоримо, и духовно и у сваком смислу.

    И причати о томе да неко прича да треба да се ,,покоримо Русији", у ситуацији кад се од нас тражи покоравање, али буквално покоравање али не од Русије, већ од стране Запада-по мени је то подмукла замена тезе. И мислим да си превише острашћен кад говориш о Русији, не знам зашто је то тако, али изгледа ми да је тако.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 15 минута, Kristijan рече

    Увек сматрам да је боље да радимо на себи, да покушамо да нађемо инспирацију уместо да се вазда ослањамо на неког другог.

     

    Наравно да треба да радимо на себи, својој држави и њеном уређењу. То је што се тиче наше унутрашње политике, да се духовно, национално и државотворно обновимо, да створимо сређено друштво, уништимо криминал, побољшамо свој живот. То је питање унутрашње, и оно је апсолутно на нама.

    Али, буди реалан, у спољној политици, без ослањања на неку другу велику силу, не можеш да егзистираш. У спољној политици свако тражи неког савезника, то је једноставно златноп правило спољне политике.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Много сте се распричали па ћу зато да скратим. Погреши човек па и држава. Али једно је сигурно, запад се међусобно још горе гложио па је сада уједињен као некакав чопор - док се наши Руси једва сналазе како да се позиционирају. Зато гледајте и уживајте, долази ново доба ,,братства и јединства'' са Русима.

    Свет је данас толико другачији од пре само четврт века. Какав потенцијал има Азија и део Европе тек ћемо видети.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 13 минута, Православни Србин рече

    У спољној политици свако тражи неког савезника, то је једноставно златноп правило спољне политике.

    Можеш савезништво да правиш са Румунијом, Македонијом и другим државама које од прилике са истим улогом могу да уђу у игру. Империји се само нудиш као вазал, и ту нема алтернативног тумачења. То није разлика у номенклатури, то је суштинска разлика.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Kristijan рече

    Можеш савезништво да правиш са Румунијом, Македонијом и другим државама које од прилике са истим улогом могу да уђу у игру. Империји се само нудиш као вазал, и ту нема алтернативног тумачења. То није разлика у номенклатури, то је суштинска разлика.

    Значи, Израел је вазал Америке, а ми смо били руски вазал током балканских ратова? Неће бити да је тако. Није ти то реална поставка. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    @eлТорнеро, @Православни Србин,

    Одговорио је Милан Ракић, извин`те морала сам да се окренем себи и запржим  чорбаст пасуљ... :)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Kristijan рече

    Империји се само нудиш као вазал, и ту нема алтернативног тумачења.

    Краљевина Србија није била вазал Царевине Русије.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Да би се уопште расправљало на ову тему, прво треба да се раздвоје две ствари:

    - Љубав према руској култури, цивилизацији и народу и осећај заједништва са њима због исте вере, сличности у језику, историје, итд.

    - Одушевљавање фиктивним романтичарским делузијама о "братском народу" који само мисли о нама по цео дан и, најгоре од свега, путинофилија - идолатријски однос према Владимиру Путину као челичном вођи са полубожанским атрибутима који ће нас чврстом песницом спасити од свих зала и показати Западу њиховог бога и макар им мало вратити мило за драго због свега што нам се издешавало задњих деценија.

    Ово прво је здраво и нормално, ово друго није.

    А што се тиче савезништава - мала земља попут нас мора да има савезнике, све друго води у сигурну пропаст. Не можемо ми да се ослонимо искључиво на себе, свет тако не функционише. Али та савезништва морају исто тако да буду заснована на реалним политичким могућностима и интересима, не фантазијама у нечијим главама. Иначе ћемо опет да извучемо дебљи крај шта год да се буде дешавало у овом делу света.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    @Православни Србин @елТорнеро Имате ви право на своје мишљење, немам ја ништа против тога. Само кад се дође дотле да се сравњују рачуни онда се види која је природа таквог односа. Може на корицама да пише шта год хоћеш, али је важно оно што је између корица.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Наравно да је свако идолопклонство неприхватљиво па и према Путину или Русији. И сам сам више пута то критиковао, тако да...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...