Jump to content

Politicke (ne)prilike u Srbiji

Оцени ову тему


cloudking

Препоручена порука

Piše Dejan Žujović: Dominion

Ovih dana iz nekog razloga pažljivo pratim srpske medije. Ne saznajem ništa novo. Ništa lepo se neće dogoditi. Teoretičari zavere, uvek dobro obavešteni, čekaju slike sina. Krvavih ruku, sa leševima pod nogama. Čeka se taj momenat. Da se dupetom ne mrdne, da se mozak ne uključi, a da se prigrabi sve za sebe. Koliko god pričao da sam na strani Luke Skywalkera, ne mogu da ne poštujem Dart Vadera. Njegovu mračnu silu. Svestan sam te snage, koliko god da je ne volim. U takvom razmišljanju mi pada na pamet nešto što sam kao klinac mnogo voleo. Dominion/Mother Russia, hit grupe Sisters of Mercy, sa albuma Floodland, iz 1988. godine. U to vreme njihov pevač je predlagao predaju Zapadnog Berlina Rusima. Da li je vreme da dignemo ruke od opozicionog rada i priznamo „realnost na terenu“?

 

Bogomoljka i ja smo vršnjaci. Od studentskih dana smo imali različite poglede na život. U stvari, na sve. Ja nisam bio student generacije, niti najbolji student u istoriji fakulteta. Nije bio ni on, ali dobro zvuči glupacima. Dok je on pratio Šešelja i Tomu, ja sam pratio ideju. Ideju slobode i normalnog društva. Bez mržnje prema drugom čoveku zbog porekla, vere ili boje kože. Dok se on zaklinjao da će se radikali osvetiti Evropi i Americi, ja sam putovao tim delovima sveta. Upoznavao kulture i polako shvatao kako svet funkcioniše. Da je često forma važna, a ne suština.

Možete da ga mrzite. Ali morate da ga poštujete. Ako nema tog poštovanja u vama – nikada ga nećete pobediti. Morate da poštujete njegovu političku visprenost. Ako tražite dobrog čoveka – idite u crkvu, neko reče. U politici ga ne tražite. Čekam trenutak da opozicioni lideri shvate da govorom mržnje prema njemu ništa ne postižu. Iznošenje njegovih nepodopština ostavlja narod ravnodušnim. Taj narod je pušten devedesetih da mulja na sitno, ne bi li preživeo i slabo reaguje na pljačku budžeta, paljenja interesantnih lokacija, lažne diplome. Možeš i tanjir sa ručkom da mu izmakneš, samo bi treptao i slegao ramencima…

Možda je došlo vreme da zaronimo u programe svojih organizacija. Da ponudimo alternativu. Da svojim stavom pokažemo da smo drugačiji. Da vlast nije primarni cilj, već reforma ovog uništenog društvenog sistema. Postavljenje pravila igre za narednih sto godina. Da pokažemo stav. Da li ste primetili da niko iz opozicije ne spominje kovid-19? Jedna od najgorih pošasti od Drugog svetskog rata zadesi društvo, oni pričaju o minutaži na RTS-u. Zašto? Kalkulišu. Računaju da 10-20% našeg društva čine protivnici vakcina i negatori epidemije. Ne žele zameranje i gubitak potencijalnih glasova. Ispijač rujnog vina kod Bogomoljke se još i buni zbog privođenja vedete tog anticivilizacijskog trenda. To nije ponašanje lidera kome je stalo do ovog društva.

 

Ako već nemate želudac da budete veća džukela od džukele, probajte nešto drugo. Pokažite šta znači lepo lice Srbije. Šta znači biti kulturan, principijelan, onaj koji se zalaže za institucije. Pažljivo birajte saradnike. Da vam se ne ponove Mali, Vesić, Čomić, Bakarec, Beba Popović, Čeda, Čanak… (dopiši po slobodnoj volji) Pokažite da možemo da imamo nadu. Dokažite da nismo svi isti.

Ne zapinjite u prazno. Neće Vinča da obori ovo zlo. Pa ti ljudi su slali toliko naroda u klanicu, bez treptaja oka. Stanove sređivali dok su Spartanci na Košarama creva prosipali. Ali tako lako viknu i dalje „Živela Srbija!“. Živela. Jer da nije takva kakva je, poništavali bi karte po šinobusima, donosili bi burek šefovima, bili anonimusi kakve ih je Tvorac i projektovao. Večito zavidnih i gladnih pogleda. Ljubomorni na tuđe znanje ili kulturu. Talog društva. Živela. Vama još kratko…

https://nova.rs/kolumne/pise-dejan-zujovic-dominion/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 3 минута, Вилер Текс рече

А какви су они који се грозе везе власти и навијачких група а радо би волели да користе навијачке групе као 5.октобра? Како њих назвати?

Troleri? Flejmeri? Satiricari? Podjebavachi? Provokatori? :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, fsa рече

OK, moguće je da je to u pitanju u konkretnom slučaju

U sustini jeste, ja kao navijac partizana sam to ispratio, to skandiranje je pocelo jos pre par godina i to su inicirali neki neutralni navijaci partizana sa nekih foruma kojima se smucilo da Vucko toliko forsira zvezdu, e sad, to je Vucko prepoznao kao nesto sto moze negativno da se odrazi na njegovu medijsku i politicku popularnost i tako je u sustini nastao Velja Nevolja i Aca Mutavi koji su to nezadovoljstvo medju navijacima partizana na stadionu i halama trebali da sprece.... itd,.... nastavak znamo....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

U sustini jeste, ja kao navijac partizana sam to ispratio, to skandiranje je pocelo jos pre par godina i to su inicirali neki neutralni navijaci partizana sa nekih foruma kojima se smucilo da Vucko toliko forsira zvezdu, e sad, to je Vucko prepoznao kao nesto sto moze negativno da se odrazi na njegovu medijsku i politicku popularnost i tako je u sustini nastao Velja Nevolja i Aca Mutavi koji su to nezadovoljstvo medju navijacima partizana na stadionu i halama trebali da sprece.... itd,.... nastavak znamo....

Ali nije li onda logicnije da skandiranje motivisano tim problemima dolazi iskljucivo sa juzne tribine a ne sa neutralnijih istoka i zapada gde ipak sede normalniji i obicniji ljudi umesto hardkor navijaca...?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, Bilbija рече

Pa naravno, to je taj opozicioni profil .. primitivni, vulgarni, agresivni, pijani ... I nisu za bolje od pijanih navijaca. doduse oni su ih i doiveli na vlast 5. oktobra upoadom u Skupstinu, paljevinom i kradjom slika i nametsaja iz Skupstine. 

Jok, vlast je promenilo 2,4 miliona građana Srbije koji su na izborima glasali protiv tvog ljubimca, a zatim i u priličnom broju izašli na ulice kada ljubimac nije hteo da prizna poraz... zapravo suština je bila u tome što su i vojska i policija odbile da zaštite tiranina i nisu dozvolile da njih upotrebi kako bi prekrojio volju građana...  bilo je tu i navijača kao i svih ostalih građana... ali ako je vama lakše da fantazirate kako su navijači nekog doveli na vlast, samo izvolite... nije preterano gluplje od ostalih nebuloza koje pišete... tu vam je negde domet...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

Jok, vlast je promenilo 2,4 miliona građana Srbije

Колико њих је дошло 5. октобра испред скупштине?

Који број њих који су дошли је имао националистички став а који број њих је имао став Соње Бисерко?

Колико њих би се залетело да се навијачи нису залетели?

Колико од свих који су се залетели на полицију су били против Слобе јер су сматрали да је издао Србе а колико њих јер су сматрали да нам треба хашка правда?

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Вилер Текс рече

Колико њих је дошло 5. октобра испред скупштине?

Који број њих који су дошли је имао националистички став а који број њих је имао став Соње Бисерко?

Колико њих би се залетело да се навијачи нису залетели?

Колико од свих који су се залетели на полицију су били против Слобе јер су сматрали да је издао Србе а колико њих јер су сматрали да нам треба хашка правда?

 

Dzaba objasnjavas, nije u stanju da ukapira i zivi u svetu bajki koje mu plasiraju N1, Pescanik i drustvo...

I koliko je njih upalo i kralo po Skupstini? :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bilbija рече

Dzaba objasnjavas, nije u stanju da ukapira i zivi u svetu bajki koje mu plasiraju N1, Pescanik i drustvo...

Једино што је тачно рекао је да полиција и војска нису желели да интревенишу. Дакле војска и полиција стајали по страни (скоро) и трећа сила, навијачи извели главни удар. Е после кад су се досовци уплашили да их навијачи могу скинути са власти кренули су у кампању  "дивљаци". 

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Вилер Текс рече

Једино што је тачно рекао је да полиција и војска нису желели да интревенишу. Дакле војска и полиција стајали по страни (скоро) и трећа сила, навијачи извели главни удар. Е после кад су се досовци уплашили да их навијачи могу скинути са власти кренули су у кампању  "дивљаци". 

 

Ali sada su im opet "slatki" kada skandiraju Vucicu pederu ...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bilbija рече

Ali sada su im opet "slatki" kada skandiraju Vucicu pederu ...

 

И заборављају да им неће поћи за руком да их опет превеслају, јер навијачи не љубе аутошовинистичку опозицију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Вилер Текс рече

И заборављају да им неће поћи за руком да их опет превеслају, јер навијачи не љубе аутошовинистичку опозицију.

To koga ljube navijaci smo videli u skorasnjim "Belivuk" dogadjanjima.. ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Вилер Текс рече

Једино што је тачно рекао је да полиција и војска нису желели да интревенишу. Дакле војска и полиција стајали по страни (скоро) и трећа сила, навијачи извели главни удар. Е после кад су се досовци уплашили да их навијачи могу скинути са власти кренули су у кампању  "дивљаци". 

 

Navijaci ko navijaci, samo im kazes "ako jurisate na skupstinu, mozete da iznesete sta god ocete iz nje" i eto ti citava armija. 

Zato su iz skupstine iznoseni televizori i stolice a ne slike i umetnine koje vrede sto puta vise :D... sta zna desnicarsko neobrazovano krme :)

ps. Umetnine su uglavnom unistene tada. Sto zapravo i jeste jedan od dokaza da su u skupstinu usli (i) navijaci :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, cloudking рече

Ali nije li onda logicnije da skandiranje motivisano tim problemima dolazi iskljucivo sa juzne tribine a ne sa neutralnijih istoka i zapada gde ipak sede normalniji i obicniji ljudi umesto hardkor navijaca...?

Pa jeste trebalo bi, ali vidis onda zasto je instaliran Velja Nevolja na jug da zameni navijace i da juri sve one koji skandiraju Vucko seceru, ta jurnjava traje vec godinama ali tek sad isplivava u javnost, zato je verovatno i ubijen onaj navijac Kica Alkatraz jer je hteo da formira novu frakciju na stadionu.

Kao sto su vodje sa severa postali Vuckovi gradjevinari po Srbiji, verovatno onih tamo pola kranova na BG na vodi treba da se oboje u crveno belo.... :smeh1: .... tako je resio trenutni mir medju delijama i grobarima,..... samo sto nije se nadao da ce partizanovi neutralci sa istoka i zapada da postanu 'huligani'....:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, GeniusAtWork рече

Зато што само тешки психички болесници могу да се зајебавају са тиме што је неки лудак улетео колима у масу и убио једну особу и ранио више њих, и да онда они сад треба њему да плате за оштећења на ауту и да су сами криви јер су стока што нису били на тротоару. Је л' ово стварно ниси знао док ти сад нисам написао?

Човек је написао своју фикцију, која се није десила и вероватно се никада неће ни десити, за разлику од Билбијиног зајебавања са убиством које се јесте десило. Капираш разлику између форумског пискарања и злочина који се јесте десио?

И лепо сам ти рекао - ако верујеш да он позива на насиље, зашто му онда не верујеш када у следећој реченици пише да не подржава такво насиље и да се нада да се неће десити?

Ми сви овде смо неколико анонимуса који пискарамо по форуму. И све што се пише је само форумска расправа и ништа више. Је л' сад треба да вадим постове шта сте ти и Билбија писали о Клауду, нпр, и да вриштим због тога? И уопште о "екипи" овде која се не слаже са вама?

Ко што рекох - ово је форум. Има нас неколико активних и пар десетина гостију који можда ово читају. Тешко може да се пројектује на Србију и на реалност.

Ја се јасно сећам када му је ово било смешно. Није био нешто гласан против тог насиља. Ни против 10001 инстанце насиља према трамповим гласачима које сам му показивао.  И ја сада треба да верујем да сутра дан, ако Вучић изгуби власт, и рецимо крену да млате људе... наприме Милана Николића неко крене да млати.. да ће он да се умша и да каже ”људи није ово у реду” ? Још би се смејао.... 100 % 

 


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Вилер Текс рече

Колико њих је дошло 5. октобра испред скупштине?

Ne znam... recimo preko 100.000...

 

пре 2 часа, Вилер Текс рече

Који број њих који су дошли је имао националистички став а који број њих је имао став Соње Бисерко?

Ne znam... ali znam da je bilo tačno 100% onih koji ne dele tvoje trenutne političke stavove, tipa "bolje da ostane loš vladar, nego da neko drugi dođe"...

 

пре 2 часа, Вилер Текс рече

Колико њих би се залетело да се навијачи нису залетели?

Skoro svi koje poznajem, a koji su bili tamo.... (ona manjina zbog koje stoje reči "skoro" su klinci i žene koji su bili tamo)

 

пре 2 часа, Вилер Текс рече

Колико од свих који су се залетели на полицију су били против Слобе јер су сматрали да је издао Србе а колико њих јер су сматрали да нам треба хашка правда?

100% onih koji su se zaleteli na policiju su bili protiv Slobe, 5. oktobar nema veze sa Haškim tribunalom...

 

Цитат

Једино што је тачно рекао је да полиција и војска нису желели да интревенишу. Дакле војска и полиција стајали по страни (скоро) и трећа сила, навијачи извели главни удар. Е после кад су се досовци уплашили да их навијачи могу скинути са власти кренули су у кампању  "дивљаци". 

Samo neko ograničene inteligencije i obrazovanja bi situaciju u kojoj je na vlast došao onaj ko je pobedio na izborima mogao da nazove državni udar...

Navijači jesu pomogli u odbrani narodne volje tako mrske svakom idiotu koji se vodi onim "država, to sam ja"...  ali kao deo mnogo veće mase...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...