Jump to content

Da li podržavate НАЦРТ ЗАКОНА О ИСТОПОЛНИМ ЗАЈЕДНИЦАМА


dragisa

Препоручена порука

пре 23 минута, Avocado рече

Jok, ja sam daleko više od tebe svestan da je pravoduđe donosilo i da donosi mnogo pogrešnih presuda. Zato sam i pročitao presudu, da bih bar donekle mogao da razmotrim slučaj i da li je sud doneo dobru odluku ili pogrešnu.

Ti nisi pročitao ili se bar ne primećuje, tj. tvoje primedbe su čisto ideološke... jer uopšte ne moraš da pročitaš presudu da bi bolje od sudije znao kako je trebalo presuditi ili da bi bolje od psihijatara koji su pričali sa tim detetom znao šta je u najboljem interesu deteta... što bi čitao presudu kada jednostavno "znaš" da je promena pola loša?

 

Моје мишљење није идеолошко. Идеолошки су судови који доносе овакве пресуде као и стручна лица која су као што Хуан каже све само не стрична. Дуга полова...нема маме и тате и сличне баљезгарије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Juanito рече

Иначе, не знам како се на теми тачно дошло до тог случаја из Канаде, али с обзиром на то да је ово православни форум, ваља нагласити да СПЦ званично не прихвата хомосексуалност, док промену пола званично прихвата ако је медицински оправдана. Мени је овде само, у најмању руку, чудно то са децом и транс идеологијом. Прилично је масовно постало у том делу света, а с обзиром на то да је друштвена клима у вези са транс идеологијом потпуно неспорно тоталитарна, не могу да не сумњам и не тражим бар десет пута више доказа него што би ми обично било потребно да нешто прихватим...

Potpuno te razumem i slažem se u vezi sa totalitarnošću nekih ili većine "trans-ideologa" i podržavam uvek skepsu... samo ne razumem koji bi to bili dodatni dokazi koje bi tražio od tužioca da si sudija u ovom konkretnom slučaju? Evo ti link ka presudi. Tužilac ti je dao svoj iskaz o svom stanju i željama i da je očajan da tretman što pre počne, dostavio je mišljenja i nalaze nekoliko eksperata * - psihologa, psihijatra, pedijatra, endokrinologa, koji potvrđuju da tužilac pati od rodne disforije, da je pokušao samoubistvo zbog toga, da se disforija pogoršava i da se njegov psihijatar i njegova majka boje da će ponovo pokušati samoubistvo ako se hormonski tretman bude odlagao. Tuženi ti je dao svoj iskaz o stanju i željama tužioca i dostavio opšta mišljenja dva eksperta koji se uopšte ne odnose na stanje i situaciju tužioca, već na transrodnost uopšte i rizike hormonske terapije uopšte.

Koji još dokazi su ti potrebni da presudiš? Sa kojim obrazloženjem bi odbio zahtev tužioca?

( * Koristim reč "eksperti" ne kao znak neke naročite stručnosti, to je isto što i veštak kod nas samo što ne mora da ima rešenje države o postavljanju za veštaka, već svako lice koje poseduje stručna znanja može o tome da svedoči kao ekspert (veštak) ako se njegova ekspertiza ne ospori. )

Ono što još ne razumem je šta je čudno u vezi sa tinejdžerima i transrodnošću... ako već prihvataš da neko može da bude transrodan, zar ne bi bilo čudno i neprirodno da se to ne ispolji u pubertetu nego da nekom magijom stoji na holdu dok ne dođeš u godine u kojima ti država daje punoletstvo?

Nije sporno da ima i tinejdžera koji su nesigurni, koji će se istripovati, naročito ako je to moderno i izgleda (po istraživanjima) da takvih koji se posle procedure pokaju ima 1-2%... nek ih je i 10%... ali ne možeš valjda presudu da zasnivaš na tome da ti se javlja da tužilac spada u tih nekoliko % iako su svi eksperti koji su razgovarali sa njim uvereni u suprotno? Zar ne bi to bilo nefer prema jednoj od strana i s obzirom na potencijalni rizik i poprilično neodgovorno?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Вилер Текс рече
пре 1 сат, Avocado рече

po kanadskom zakonu nije nužan ni njen pristanak..

Много добар закон. 

Cak su i bez pitanja i znanja oca samo na osnovu toga sto je dete pitano da li zeli da samo pristane i doneta odluka da moze jer je dete samo pristalo, i jos medijska agresija kroz skole na decu i promovisanje tih homo stvari i transrodno i gender filozofija i slicno i manipulacija na nezreli detinji um i jos uvek neizgradjenja osecanja i psihicku i stabilnu i zrelu licnost. I, onda porodica i otac, nista, kao da ne postoje, da ipak dete moze na kraju krajeva da poprica sa svojima i da se polako donese najbolja odluka za to dete.

Zakon i to sto regulise, meni deluje kao politicke odluke, .... ej, bre, pa mi kao hetero koji smo vecina smo i birali te predstavnike da donose zakone koji brane stvar hetero, a ne da manjina homo kreira nama kroz zakone i skolstvo svoju filozofiju i jos onda na kraju ni roditelji ne mogu da popricaju sa svojim detetom u vezi njegove odluke, nego moze cak i bez znanja roditelja da donosi odluke za sebe.

Jednostavno perverzija sve to, oni misle da smo mi glupi ili naivni ili sta, ili nas smatraju nekim nizim ljudima ili jednostavno imaju politicku i ekonomsku i medijsku moc u rukama i mogu da rade skoro sta hoce.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Juanito рече

Иначе, не знам како се на теми тачно дошло до тог случаја из Канаде, али с обзиром на то да је ово православни форум, ваља нагласити да СПЦ званично не прихвата хомосексуалност, док промену пола званично прихвата ако је медицински оправдана. Мени је овде само, у најмању руку, чудно то са децом и транс идеологијом. Прилично је масовно постало у том делу света, а с обзиром на то да је друштвена клима у вези са транс идеологијом потпуно неспорно тоталитарна, не могу да не сумњам и не тражим бар десет пута више доказа него што би ми обично било потребно да нешто прихватим...

Nisam siguran 100% za promenu pola kako to ide tacno i ako je medicinski opravdana,.... koliko se secam ima nesto o tome kod naseg p.Pavla, ima kod RPC,... Основи социјалне концепције Руске Православне Цркве... treba pogledati sta pise....

AZBYKA.RU

Труд «Основы социальной концепции Русской Православной Церкви». Большинство творений и сочинений нашей Библиотеки можно скачать в форматах...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Bokisd рече

Cak su i bez pitanja i znanja oca samo na osnovu toga sto je dete pitano da li zeli da samo pristane i doneta odluka da moze jer je dete samo pristalo,

Jok, taj deo "bez njegovog znanja" se odnosi na to da su detetu (po njegovom zahtevu) promenili ime u dnevniku i počeli da ga oslovljavaju u muškom rodu... ako je i to bilo bez njegovog znanja...

 

пре 17 минута, Bokisd рече

i jos medijska agresija kroz skole na decu i promovisanje tih homo stvari i transrodno i gender filozofija i slicno i manipulacija na nezreli detinji um i jos uvek neizgradjenja osecanja i psihicku i stabilnu i zrelu licnost.

Ja ne razumem baš te priče o tome kako neko može da izmanipuliše devojčicu da se u ženskom telu oseća toliko loše da pokuša samoubistvo... mada tu pričam iz svog ličnog iskustva... mene nije niko mogao ni u tim godinama da baš toliko izmanipuliše... ako tebe jeste, možda je do tebe...

 

Цитат

I, onda porodica i otac, nista, kao da ne postoje, da ipak dete moze na kraju krajeva da poprica sa svojima i da se polako donese najbolja odluka za to dete.

Taj otac više nije član te porodice... samo praktikuje prava (koja misli da ima) iz sporazuma o razvodu... dete naravno može da priča sa svojim ocem, samo pitanje je koliko želi da priča sa magarcem koji uprkos sudske presude insistira na tome da dete naziva onako kako to dete ne želi... i koji uprkos sudskoj presudi iznosi detalje (pa i sliku deteta) u javnost.

To je ono što je mene najviše iziritiralo... mogu da razumem nekog brižnog oca koji je iz sopstvenih uverenja očajan što ne može da zaustavi svoje dete u takvoj odluci i pokušava i preko suda da to izdejstvuje... ali da kontinuirano, tvrdoglavo, verbalno zlostavlja svoje dete u vezi sa temom povodom koje je dete pokušalo samoubistvo... to može samo potpuni skot. Ovaj deo jeste moje čisto subjektivno uverenje ali zaista ne verujem da se taj čovek bori za svoje dete... već ga je nepovratno izgubio... ali je postao zvezda konzervativaca... good job...

 

Цитат

Zakon i to sto regulise, meni deluje kao politicke odluke, .... ej, bre, pa mi kao hetero koji smo vecina smo i birali te predstavnike da donose zakone koji brane stvar hetero, a ne da manjina homo kreira nama kroz zakone i skolstvo svoju filozofiju

Ja nisam... ja biram svoje predstavnike da donose zakone koji štite sve ljude...

 

Цитат

i jos onda na kraju ni roditelji ne mogu da popricaju sa svojim detetom u vezi njegove odluke, nego moze cak i bez znanja roditelja da donosi odluke za sebe.

Naravno da roditelji mogu da popričaju sa svojim detetom u vezi njegove odluke.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

Jok, taj deo "bez njegovog znanja" se odnosi na to da su detetu (po njegovom zahtevu) promenili ime u dnevniku i počeli da ga oslovljavaju u muškom rodu... ako je i to bilo bez njegovog znanja...

Pise u vesti da je bez njegovog znanja promenjeno ime u dnevniku i da su poceli da ga oslovljavaju u muskom rodu,....pise ovako..... У седмом разреду школа је промијенила име дјевојчице у дневнику не обавјештавајући родитеље и извршила њену „социјалну транзицију“ према савјетима психолога Валаса Вонга, који је дјевојчици у пубертету савјетовао да узима тестостерон.... sad sta to znaci, dete promenilo ime i pol u dnevniku ,on nije znao za tu promenu, ni dete ili zena ili skola nisu mu preneli tu promenu, i zatim je u skladu sa promenom imena pocela i ta socijalna tranzicija u kojoj ucestvuje psiholog, deluje kao da i o tome otac nije bio upoznat, bar na pocetku.

пре 9 минута, Avocado рече

Ja ne razumem baš te priče o tome kako neko može da izmanipuliše devojčicu da se u ženskom telu oseća toliko loše da pokuša samoubistvo... mada tu pričam iz svog ličnog iskustva... mene nije niko mogao ni u tim godinama da baš toliko izmanipuliše... ako tebe jeste, možda je do tebe...

do mene je,... :1321_womens: ,.... i nije do tebe....

Pricamo Avocado o vremenu pre nego sto je dosla do toga da pokusa samoubistvo.....Хугланд је претходно открио да су његовој ћерки у школи приказивали материјале везане за сексуални и полни идентитет познате као „SOGI 123“, у тексту назване „пропагандним снимцима“....  to je samo jedan od propagandnih snimaka, ima jos dosta tih raznih propagandni, koliko secam Kanada je jedna od 'najjnaprednijih' drzava na svetu u toj prici homo jos od pocetka skole....

пре 15 минута, Avocado рече

Taj otac više nije član te porodice... samo praktikuje prava (koja misli da ima) iz sporazuma o razvodu... dete naravno može da priča sa svojim ocem, samo pitanje je koliko želi da priča sa magarcem koji uprkos sudske presude insistira na tome da dete naziva onako kako to dete ne želi... i koji uprkos sudskoj presudi iznosi detalje (pa i sliku deteta) u javnost.

To je ono što je mene najviše iziritiralo... mogu da razumem nekog brižnog oca koji je iz sopstvenih uverenja očajan što ne može da zaustavi svoje dete u takvoj odluci i pokušava i preko suda da to izdejstvuje... ali da kontinuirano, tvrdoglavo, verbalno zlostavlja svoje dete u vezi sa temom povodom koje je dete pokušalo samoubistvo... to može samo potpuni skot. Ovaj deo jeste moje čisto subjektivno uverenje ali zaista ne verujem da se taj čovek bori za svoje dete... već ga je nepovratno izgubio... ali je postao zvezda konzervativaca... good job...

Sta znam, jeste, deluje pomalo agresivno taj otac, na osnovu tog novinarskog teksta, ali ne znamo celu pricu, mozda je covek jednostavno puko jer je video sta mu rade sa detetom i vise ne moze da iskontrolise svoje postupke i postao je toliko ocajan i samim time i malo agresivan , a mozda je i stvarno covek koji ima neki los karakter.

Ali, pricamo o predistoriji tog celog slucaja i tome kako se vrsi homo propaganda.

пре 21 минута, Avocado рече

Ja nisam... ja biram svoje predstavnike da donose zakone koji štite sve ljude...

I ja sam za isto za to,..... ali nisam da vecina trpi da manjina ipak pise zakone koji narusavaju prava te vecine iako je ipak vecina birala te svoje politicke i zakonodavne prestavnike...

пре 23 минута, Avocado рече

Naravno da roditelji mogu da popričaju sa svojim detetom u vezi njegove odluke.

Okey, ali deluje u ovom slucaju da su ipak oca preskocili u odredjenom delu procesu donosenja odluka deteta za promenu pola.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Jokic Z. рече

Hriscanin koji podrzi ovaj nastrani brak nije hriscanin nego HRISCANISTA.

a što bi meni kao hrišćaNIŠTA-i bilo važno da onemogućim nekim pederima ili lezbejkama da pravno uokvire svoj odnos? šta time "dobijamo"? osim da su onda stvarno upravu svi koji nas optužuju za 101 stvar..

dakle po tebi je i patrijarh hrišćaNIŠTA?

 

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Bokisd рече

i zatim je u skladu sa promenom imena pocela i ta socijalna tranzicija u kojoj ucestvuje psiholog, deluje kao da i o tome otac nije bio upoznat, bar na pocetku.

Pa da... iz sasvim očiglednih razloga s obzirom na njegove postupke nakon što je upoznat... pri čemu nije morao da bude upoznat, jer nije staratelj deteta... ono što on poteže je da ima po sporazumu o razvodu pravo da se ne saglasi sa medicinskom procedurom, a socijalna tranzicija nije medicinska procedura.

 

Цитат

Pricamo Avocado o vremenu pre nego sto je dosla do toga da pokusa samoubistvo.....Хугланд је претходно открио да су његовој ћерки у школи приказивали материјале везане за сексуални и полни идентитет познате као „SOGI 123“, у тексту назване „пропагандним снимцима“....  to je samo jedan od propagandnih snimaka, ima jos dosta tih raznih propagandni, koliko secam Kanada je jedna od 'najjnaprednijih' drzava na svetu u toj prici homo jos od pocetka skole....

Sigurno nije pokušao samoubistvo jer mu je neko pustio snimak u kojem se kaže da je u redu biti transgender... pre će biti da je do toga došlo zbog suprotne propagande...

 

Цитат

Sta znam, jeste, deluje pomalo agresivno taj otac, na osnovu tog novinarskog teksta, ali ne znamo celu pricu, mozda je covek jednostavno puko jer je video sta mu rade sa detetom i vise ne moze da iskontrolise svoje postupke i postao je toliko ocajan i samim time i malo agresivan , a mozda je i stvarno covek koji ima neki los karakter.

Ne može da iskontroliše to da se detetu kontinuitano ne obraća na način koji dete iritira?

 

Цитат

Ali, pricamo o predistoriji tog celog slucaja i tome kako se vrsi homo propaganda.

Ne znam kako ovaj deo razgovora ima veze sa nekom propagandom.

 

Цитат

I ja sam za isto za to,..... ali nisam da vecina trpi da manjina ipak pise zakone koji narusavaju prava te vecine iako je ipak vecina birala te svoje politicke i zakonodavne prestavnike...

Naravno, samo ne znam o kakvom narušavanju prava većine pričaš... koja prava su ti narušena ili ugrožena?

 

Цитат

Okey, ali deluje u ovom slucaju da su ipak oca preskocili u odredjenom delu procesu donosenja odluka deteta za promenu pola.

Sasvim očekivano s obzirom na njegove stavove i postupke....

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Avocado рече

To što pitaš jeste dobro pitanje ali ima i ono drugo - dokle sežu prava roditelja?

da se zadržimo na ovom pitanju i ne odlazimo u pretpostavke, dakle do kog starosnog doba roditelj ima pravo da nešto kaže? sa 13 godina kreće sa hormonskom terapijom?

пре 3 часа, Avocado рече

Dete nije po defaultu dovoljno mentalno i emocionalno zrelo da može da otpočne tranziciju pola.... ako se ne varam, kod nas ni punoletna osoba nije po defaultu dovoljno mentalno i emocionalno zrela za to... već to moraju da potvrde i dozvole stručna lica - psihijatri.

aha sad moraju "da potvrde" a kad neka klinka optuži nekog sportistu za maloletnički sex onda se ne postavlja pitanje da li je ona možda ipak bila mentalno i emocionalno zrela. ovakva postavka gde "struka" određuje da li je neko mentalno zreo za sex ili promenu pola je jako opasna i po meni apsolutno obesmišljava bilo kakva pravila (sankcije).

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

uostalom dao bi se čak izvesti i zaključak da je zakon onda potpuno ne utemeljen i pogrešan, jer on apriori polazi od pretpostavki koje se vezuju za uzrast a ispostavlja se da uzrast ne može biti važeći i relevantan već da kod nekog deteta zrelost nastupa sa 11 godina a kod nekog sa 34 godine

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, dragisa рече

da se zadržimo na ovom pitanju i ne odlazimo u pretpostavke, dakle do kog starosnog doba roditelj ima pravo da nešto kaže?

Ima pravo da nešto kaže do svoje smrti (ako nećeš da odlazimo u "pretpostavke" tj, suštinu).

Ako me pitaš do kog starosnog doba bi roditelj trebalo da ima pravo da zabrani medicinsku proceduru koju dete želi i za koju stručnjaci smatraju da postoji ozbiljan rizik po zdravlje ili život deteta ako se ne izvrši, nemam definitivan stav o tome i trebalo bi da dosta razmislim i obuhvatim sve moguće situacije, ali sam bliže tome da roditelj ne bi trebalo da ima to pravo... nekako mi pravo deteta na zdravlje i život preteže nad pravom roditelja da dozvoli intervenciju.

A ako pričamo o ovoj konkretnoj situaciji, gde je u pitanju 14ogodišnje dete i gde majka koja je staratelj takođe želi proceduru, a tome se protivi otac na osnovu klauzule u sporazumu o razvodu, tu nemam dilemu da otac nema to pravo.

 

пре 48 минута, dragisa рече

aha sad moraju "da potvrde" a kad neka klinka optuži nekog sportistu za maloletnički sex onda se ne postavlja pitanje da li je ona možda ipak bila mentalno i emocionalno zrela.

Kod nas se donekle postavlja i to pitanje:

"(4) Neće se kazniti za delo iz stava 1. ovog člana učinilac, ako između njega i deteta ne postoji značajnija razlika u njihovoj duševnoj i telesnoj zrelosti. "

To ne znači da će neko da proceni da je klinka od 10 godina dovoljno zrela za seks, ali zbog te odredbe ne šaljemo u zatvor klince od 15 koji su spavali sa klinkom od 13 godina...

 

пре 48 минута, dragisa рече

ovakva postavka gde "struka" određuje da li je neko mentalno zreo za sex ili promenu pola je jako opasna i po meni apsolutno obesmišljava bilo kakva pravila (sankcije).

Pa vidi, imaš dve opcije - da individualno evaluiraš svako lice ili da arbitrarno postaviš granicu nakon koje se podrazumeva da je neko dovoljno zreo (iako neko ni tad ne mora da bude). Za seks je daleko jednostavnija ova druga varijanta s obzirom na broj i posledice - zato što skoro sva lica kad-tad stupe u seksualne odnose i teško da možeš da nađeš iole značajan broj lica koja bi trpela strašne muke zbog toga što im je uskraćen seks do tada.

Za promenu pola nije potrebna jednostavna varijanta jer se radi o malom broju lica, a nije ni primerena s obzirom na posledice njihovih duševnih tegoba.

Ne znam kako arbitrarna granica može da ima prednost nad individualiziranom procenom osim što je ovo drugo tehnički nezgodno kada govorimo o ogromnom broju ljudi tj. o celokupnom stanovništvu?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, Avocado рече

Isto kao što su u Ustavu i Porodičnom zakonu bračna i vanbračna zajednica izjednačene u pravima, pa u Zakonu o nasleđivanju i brojnim drugim nisu i niko to ne šljivi.

I slično tome kako nije bilo dovoljno da se iz ZPD izbriše pečat nego su na kraju morali da eksplicitno promene svaku odredbu svakog propisa koji pominje pečat da bi mentoli prestali da ga traže.

 

Ах, па тако ми реци онда :D

То си апсолутно у праву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...