Jump to content

Оцени ову тему


Препоручена порука

FB_IMG_1444407664276.jpg

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

313071026.jpg

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Само онај мрзи непријатеље, ко не зна, да непријатељи нису непријатељи но сурови пријатељи. "


Владика Николај Српски


Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Што год ткаш, везуј концем за небо."


Свети владика Николај Српски


Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Престани да претпостављаш! Почни да размишљаш!

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко срамоти и пребацује своме брату неки грех, неће умрети док он тај грех не учини.


 


Хадис Тирмизи


Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Ко срамоти и пребацује своме брату неки грех, неће умрети док он тај грех не учини.

 

Хадис Тирмизи

 

:good2:  Баш јуче ме ово искуство зауставило на почетку неких осуђујућих, издајничких мисли.  :slavaaa: што ме научи да знам да ме слуша и гледа и зна помисли моје издалека(Псалам 138.2)...и тако ми дао прилику да се припазим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bez obzira da li je to negde zapisano, znam da ću uspeti. 
Ako to nije predodređeno, predodrediću, ili ako nije suđeno, ja ću to da uradim.

Ako stignem do granice, precrtaću je, ako naiđem na kraj, stvoriću od njega početak. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ogledalo

 

Čovek se sa pravom može nazvati ogledalom univerzuma, budući da se u njegovoj svesti mogu reflektovati sve stvari, ali se univerzum ne može nazvati ogledalom čoveka, budući da univerzumu ništa što čovek u njemu vidi ne može pokazati što on jeste.

 

Huj-Neng (638-713)

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све су ивице исте али понори у које скачемо нису једнако дубоки..


Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тако је мало љубави међу људима. Ко уме да воли, неби требало ништа друго да ради.

 

Душко Радовић

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

„Шта значи прелазак из стања заљубљености у љубав? Успешан прелаз из једног стања у друго сведочи о зрелости човека који је спреман да воли и несавршено... Када говорим о овој теми, волим да наведем речи Виктора Игоа: "Највећа срећа живота је убеђење да смо вољени ради нас самих, или још боље, упркос нас самих".

Владета Јеротић

"Gledajući ljude sažali mu se, jer bejahu smeteni i rasejani kao ovce bez pastira."
(Mat. 9, 36)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...