Jump to content

Оцени ову тему


Препоручена порука

Никада нећете бити довољно добри свима. Зато немој ни да се трудите, прави људи ће знати да вас препознају.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

- Најлепши дан?   - Данас

- Највећа препрека?   - Страх

- Најлакша ствар?   - Погрешити

- Корен сваког зла?   - Егоизам

- Најгори пораз?   - Обесхрабрење

- Најбољи професионалци?   - Деца

- Прва потреба?   - Комуницирати

- Највећа срећа?   - Бити користан другима

- Најгора мана?   - Зловоља

- Најопаснија особа?   - Она која лаже

- Најружнији осећај?   - Мржња

- Најлепши дар?   - Опроштај

- Најпотребније?   - Породица

- Најпријатнији осећај?   - Унутрашњи мир

- Најбољи пријам?   - Осмех

- Најбоља медицина?   - Оптимизам

- Највећа снага?   - Вера

- Најлепше на свету?   - Љубав

Мајка Тереза

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Posmatrajte sebe drugacije i cuvajte se onih koji pokusavaju da vam objasne kakvi ste...Misao iz prirucnika... :-D...Zaboravite sve sto znate o Pepeljugi...doradite svoju bajku...Nekada davno zivela je jedna princeza Arsenija...u sumi je srela princa,pozvao ju je da zajedno jasu na njegovom belom konju...ona je rekla ne,zauzeta je,radije bi isla peske...Princ se zaprepastio,nikad u zivotu nije cuo tako nesto...odusevio se,nesto je u njemu puklo,rekao je-moram da ostanem sa njom do kraja zivota...tako su se oni zaljubili,vencali i nestali na konju u magli,ona ga je cesto mucila svojom sujetom i zato su ziveli srecno zauvek...kraj.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Степен разумевања је различит код свакога. Оно што ти ја хоћу рећи вреди само толико колико ти можеш схватити.


 


Руми


Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

12009785_562209223933177_197446676622005

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За стадо, свакако, није добро ако му је пастир - овца.


Гете


Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

The master has failed more times than the beginner has even tried.


 


Врхунски стручњак има много више падова него што почетник има покушаја. 


Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

IMG-20150922-WA0093.jpg

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Trazeci ono sto mi treba, a ono sto ni sam ne znam tacno staje, isao sam od coveka do coveka, i video da svi zajedno imaju manje nego sto imam ja koji nista nemam, i da sam kod svakoga ostavio ponesto od onoga sto nemam i sto trazim.
Ja sam video u cemu je takozvana borbenost nekih "borbenih" ljudi. Oni izmisle svoju "borbu", na silu joj nadju razloge, nadenu ime, i bore se, bez rizika i rezultata, bore se - samo da ne bi morali misliti i raditi.
Cuvajte se ugrozenih ljudi i ljudi koji misle da su ugrozeni. Oni osecaju potrebu da se stite i brane, i zbog toga cesto i neocekivano i podmuklo napadaju.
Vi cete sagoreti brzo i beskorisno. Iza vas ce ostati samo pepeo.
- Ako! Znace se bar da smo bili vatra. A iza vas ce ostati samo balav trag, kao iza puza.
Ivo Andric
"Znakovi pored puta"

 

 

                                     *            *             *

 

 

Kad jedno odredjeno stanje pocne da vas muci, da postaje neizdrzljivo, nemojte stajati u mestu, jer bolje nece biti, jos manje pomisljajte na bezanje natrag, jer se od toga pobeci ne moze. Da biste se spasli, idite napred, terajte do vrhunca, do apsurda. Idite do kraja dok ne dotaknete dno, dok vam se ne ogadi. U tome je lek. Preterati, znaci isplivati na povrsinu, osloboditi se.
To vazi za sve: za rad, za nerad, za porocne navike kojih se stidite a kojima robujete, za zivot cula, za muku duha.

Ivo Andric
Znakovi pored puta

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

unspirational-quotes-9.jpg

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...