Jump to content

Секс пре брака

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 11 минута, Jelena.3 рече

Па сексуални манијак само прича о сексу као да је луд.. не треба ми да легнем у кревет са њим да бих то сконтала.. ? прво је то наравно крио док више није могао... ал’ добро бар не мора више да се фолира ?

To se ne zove manijak već zagoreo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Jecić рече

Има свакаквих типови, ? шта да ти кажем, не наседај на провокацију, далеко је то од твојих прохтева???. А што клетву не разумем? Нико те неће? Који је то резон? Манипулант неки??

Ма човек благе везе нема са мном а залепио се ко крпељ.. 5 бројева сам променила блокирала га на свим друштвеним мрежама и он и даље некако успева да нађе мој број.. језиво..па клетву у смислу нешто није у реду са мном чим ја не желим са њим у кревет а он за себе сматра да је презгодан, набилдован, богат, паметан, кућу, джип, мастер, докторске ма све тип топ.. само што је дечко луд и сотона.. ето само то ??

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Jelena.3 рече

Ма човек благе везе нема са мном а залепио се ко крпељ.. 5 бројева сам променила блокирала га на свим друштвеним мрежама и он и даље некако успева да нађе мој број.. језиво..па клетву у смислу нешто није у реду са мном чим ја не желим са њим у кревет а он за себе сматра да је презгодан, набилдован, богат, паметан, кућу, джип, мастер, докторске ма све тип топ.. само што је дечко луд и сотона.. ето само то ??

Чувај се! Лаку ноћ, одох да спавам. Оладиће се сигурно једног дана??

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Jecić рече

Чувај се! Лаку ноћ, одох да спавам. Оладиће се сигурно једног дана??

Ма то ми је никакво искушење.. ја знам шта тражим ? Оладиће се кад ме буде видео са мужем и једно петоро деце ?? Лаку ноћ

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Jelena.3 рече

И теби добро јутро ? и грешиш, али како хоћеш мисли..

dobro jutro...izvini ali mislim da si trol i da se rugaš nevinosti i čednosti. Oprosti ali bilo je takvih pokušaja i upada i ranije. Čedne cure....pa ne znam izgledaju drugačije, govore drugačije i u mislima su celomudrene... mi koje smo se ložile na Riki Marrtina ili Billy Zane- a.... ode ta čednost...i još ako smo našle nekog ko liči na njih, pa za ruku, pa cmok u obraz....pa tako, kao što kažeš puno momaka...veći greh nego onaj jedan sa kojim bi imala ceo paket.

  • Свиђа ми се 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, sanja84 рече

dobro jutro...izvini ali mislim da si trol i da se rugaš nevinosti i čednosti. Oprosti ali bilo je takvih pokušaja i upada i ranije. Čedne cure....pa ne znam izgledaju drugačije, govore drugačije i u mislima su celomudrene... mi koje smo se ložile na Riki Marrtina ili Billy Zane- a.... ode ta čednost...i još ako smo našle nekog ko liči na njih, pa za ruku, pa cmok u obraz....pa tako, kao što kažeš puno momaka...veći greh nego onaj jedan sa kojim bi imala ceo paket.

Извини али да ли ти видиш шта ти пишеш? Девојчица од 13-14 година није чедна зато што је била заљубљена у Рики Мартина који је у то време био врло популаран и нон стоп на телевизору а при том наравно никада није имала ни дечка... ало о чему ти причаш?? Тај дечко који личи на њега сам тек после пар година упознала значи имала сам 17-18 година и само смо излазили на пиће и причали није било никаквих цмокова.. Нек ти је Бог упомоћ жено..

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Jelena.3 рече

Извини али да ли ти видиш шта ти пишеш? Девојчица од 13-14 година није чедна зато што је била заљубљена у Рики Мартина који је у то време био врло популаран и нон стоп на телевизору а при том наравно никада није имала ни дечка... ало о чему ти причаш?? Тај дечко који личи на њега сам тек после пар година упознала значи имала сам 17-18 година и само смо излазили на пиће и причали није било никаквих цмокова.. Нек ти је Бог упомоћ жено..

e vidiš ovakve stvari se dešavaju kad neko unese sebe kao primer u celu priču... Da smo pričali uopšteno, kao što je trebalo..ova priča bi se mogla i nastaviti...ovako...

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, sanja84 рече

e vidiš ovakve stvari se dešavaju kad neko unese sebe kao primer u celu priču... Da smo pričali uopšteno, kao što je trebalo..ova priča bi se mogla i nastaviti...ovako...

Па нисам приметила да су нешто озбиљно одговарали на ову тему.. наравно да ће свако да прича из свог искуства.. не могу ја да причам из твог искуства јел тако? Постављала сам чак клипове са јутјуба где баш брачни парови причају о томе како су сачували чедност до брака.. нисам приметила да је ико реаговао? Сви су се правили паметни или покушавали да испадну духовити.. ја сам прихватила ту игру што не значи да нисам била озбиљна. Све што сам рекла на овом форуму је истина.. а ко ће шта да мисли мене не интересује.. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Jelena.3 рече

Па нисам приметила да су нешто озбиљно одговарали на ову тему.. наравно да ће свако да прича из свог искуства.. не могу ја да причам из твог искуства јел тако? Постављала сам чак клипове са јутјуба где баш брачни парови причају о томе како су сачували чедност до брака.. нисам приметила да је ико реаговао? Сви су се правили паметни или покушавали да испадну духовити.. ја сам прихватила ту игру што не значи да нисам била озбиљна. Све што сам рекла на овом форуму је истина.. а ко ће шта да мисли мене не интересује.. 

isključi sebe iz priče...elem celomudrenost...pričala si kako su protestanti hardcor---pazi sad ove naše:

 

https://svetosavlje.org/lestvica/34/

 

целомудреност
овај израз има два значења, шире и уже. У ширем смислу, и етимолошки, целомудреност је стање духовног здравља, здравоумље; стање у коме се две душевне силе и способности налазе у складу и природном поретку, те су, на пример, нижи биолошки нагони (нагон исхране, полни нагон и др.) потчињени закону ума, духа. У ужем значењу, целомудреност је стање душевне чедности, чедан однос према полном нагону. То не мора обавезно бити и потпуно уздржање од полне везе (говори се и о целомудрености супруга), јер је целомудреност и у овом смислу пре свега правилан однос између духа и полног нагона, однос у коме дух влада а нагон се покорава духу. Ту је нагон ограничен и регулисан духом, савладан духом. У Лествици је овај израз употребљен у оба значења, но ипак више у овом другом, ужем значењу полне врлине. Код монаха се о целомудрености говори у значењу које покрива не само чистоту од блудних радњи и покрета, већ и чистоту помисли и жеља.

  • Свиђа ми се 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како стећи целомудреност?

Онај ко жели да сачува или задобије целомудреност, не треба да чита сладострасне књиге, да гледа непристојне филмове, треба да избегава такве врсте разговора, слушање непристојних вицева итд. Морамо да чувамо чула, посебно чуло вида, слуха и додира од свега онога што може да изазове пожуду.

Често ђаво убацује помисао о томе како није велики грех погледати или прочитати нешто у вези са блудом, да то није исто као да се чини сам блуд, а значи да то и „није тако страшно“. Међутим ако се човек преда тим предлозима, самим тиме он отвара пут за разбуктавање пожуде у себи и даје ђаволу повоце, којима он може да манипулише човеком.

Такво распаљивање плоти, изазвано читањем непристојних текстова или разговорима или посматрањем таквих слика или бестидним посматрањем другог човека већ доводи до реалних телесних грехова, ако не одмах, онда мало касније када опште расположење човека буде измењено и прожето распламсалом страшћу, којој он тада већ неће моћи да одоли.

Наравно, ако човек једноставно упали шибицу у сену, то још увек није исто што и огромни пожар целог сена, па чак и када човек од те исте шибице запали и следећи сноп сена, то опет није велики пожар и теоретски, у првим тренуцима магновења, могуће је угасити тај снопић сена, не дозволивши да дође до пожара. Међутим, у реалности, знајући све то, ниједан нормалан човек, налазећи се на сену, неће се играти са шибицама и потпаљивањем делова сена. Ризик је исувише велики. А онај који ризикује, ускоро ће се убедити да се пламен шири брже него што је он мислио и да он већ није у стању да га заустави и да је пожар неизбежан.

Мудар човек ће спречити пожар још у фази шибице, штавише, још у фази помисли о шибици. Управо тако и целомудрен човек побеђује блудну страст - не тиме што ће јој дозволити да се у почетку разбукти до невероватних размера да би се потом борио са њом, већ тиме што се труди да тој страсти не дозволи никакав приступ ка свом срцу и што не пушта ниједну кап „горива“ за сладострасне жеље. Најсигурнији начин да се не упадне у провалију је - да се не прилази ивици провалије.

angel

Због тога, као што говори преподобни Јефрем Сирин: „Истински целомудрен је онај који не само што чува своје тело од блуда... него и сваки део свог тела, на пример очи и језик, тај чува целомудреност... у његовом унутрашњем човеку, душевне помисли се не спајају са порочним мислима.“ И свети Игњатије (Брјанчанинов) примећује да прво треба стећи „удаљење ума од блудних помисли и маштања, а срце од блудних осећања и нагона. За тим ће уследити и отуђење тела од телесне пожуде.“

 

 

http://православнапородица.орг.срб/index.php/pravoslavna-porodica/1013-jurij-maksimov-o-celomudrenosti

 

i tako dalje i tako dalje.

 

Jedan veliki starac- svetac je za sebe govorio da je bludnik a 30 godina je živeo u pustinji, ženu nije video. Samo zato što je tu i tamo imao napade demona bluda.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, sanja84 рече

isključi sebe iz priče...elem celomudrenost...pričala si kako su protestanti hardcor---pazi sad ove naše:

 

https://svetosavlje.org/lestvica/34/

 

целомудреност
овај израз има два значења, шире и уже. У ширем смислу, и етимолошки, целомудреност је стање духовног здравља, здравоумље; стање у коме се две душевне силе и способности налазе у складу и природном поретку, те су, на пример, нижи биолошки нагони (нагон исхране, полни нагон и др.) потчињени закону ума, духа. У ужем значењу, целомудреност је стање душевне чедности, чедан однос према полном нагону. То не мора обавезно бити и потпуно уздржање од полне везе (говори се и о целомудрености супруга), јер је целомудреност и у овом смислу пре свега правилан однос између духа и полног нагона, однос у коме дух влада а нагон се покорава духу. Ту је нагон ограничен и регулисан духом, савладан духом. У Лествици је овај израз употребљен у оба значења, но ипак више у овом другом, ужем значењу полне врлине. Код монаха се о целомудрености говори у значењу које покрива не само чистоту од блудних радњи и покрета, већ и чистоту помисли и жеља.

Прочитај целу задњу реченицу.. дакле то се односи код монаха и монахиња. А у браку се то односи на уздржање од полни односа супружника на празнике, црвена слова, и све посне дане и сваки дан пре поста (што је значи сваке среде и петка јер су то посни дани.. а и уторком јер је то дан пре среде- посни дан, четвртка јер је то дан пре петка-посни дан и наравно не у недељу јер је то увек црвено слово.. што значи да у браку можеш само понедељком да имаш односе са супружником и то ако није за време поста или црвеног слова. И када то испуњаваш У БРАКУ онда си целомудрен и у браку.. 

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne, nisi jer ako misliš na komšiju/icu- onda si preljubnik/ca.

 

Inače ne može ponedeljak- po starcu Kleopi, ni subota, ni sreda i petak ni nedelja. Samo utorak i četvrtak...jer zamisli sex se može imati i preko dana , a ne samo uveče.. :) Kaže Otac Kleopa...

 

I sad sve svodimo na sprdnju...ali hajde

  • Радостан 1

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...