Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 6 минута, cloudking рече

Te pomocne celije u kojima se cuva genetski materijal muskarca  pa se onda godinama kasnije koristi u nastajanju embriona, gde se one nalaze tacno?

Т   у   п   с   о ;) балкански празилуку , дегутантно  полубиће ;)

То су  генетичке информације, рекох да нису на људима вршени експерименти . 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Папа, ја рекох што рекох, а ви се надајте, немој да ме  квотујете. :)))

  • Оплаках :)) 1

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Justin Waters рече

 Укупан број умрлих не мора апсолутно значити да је нека болест тежа, али поредећи ова два слична вируса, корону 2 и инфлуенцу број умрлих је изузетно важан показатељ. 

 


Ја не знам како ви људи не разумете. Мртве од грипа, и мртве од короне не бројимо на исти начин. Не користимо исте методе.
Констатно се понашате како да су исти стандарди мерења. 

Замисли градиш зграду један стуб мериш на један начин а други од ока...  то је буквално ситуација. 

Ако човек добије шлог, оде у болницу, тестирају га на корону, он премине, воде га као мртвог од короне. 
Ако човек добије шлог, оде у болницу.. никада га не тестирају од грипа, иако је тај шлог потенцијална компликација тог грипа. 

 

Ово је корупција и перверзија науке на много нивоа, а сав здрав скептицизам, неопходан у науци се тотално игнорише. Сви научници који су се усудили да буду скептични се понижавају, цензуриши и исмевају, без обзира на масован кредибилитет који су имали пре тога као епидеомилози или виролози.

такође ми до пре годину дана нисмо имали ИСТЕ АЛАТЕ за борбу против короне као за борбу против грипа. 

И онда поред свега тога користите неке емоционалне термине који могу да значе.. па шта вам се год ћефне.. као што је ”много тежи”... буквално термин може да значи шта год оћеш... не постоје ”тежи и лакши вируси” .. а посебно су МНОГО и МАЛО релативни појмови у односу на шта гледаш.

Зна се које су мере вируса: заразност, смртност, цфр, тежина клиничке слике.







 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Рапсоди рече

И шта ти то говори, да у наци постоји један наратив, који мора да се мантра и шта ти још говори, да ако један тако познат генетичар и доктор има другачије ставове , индикације  и  врло могуће претпоставке  за нека другачија виђења од водећег научног мејнстрима, не значи да је мејнстрим наратив у праву већ да је исполитизован  и у служби неке идеологије а  не да је  и   апсолут .

To nam govori da za razliku od mnogih profesija u nauci zaista postoji sloboda... u svakoj drugoj profesiji bi odavno dobio otkaz... ne bi ga niko držao kao automehaničara da na YT govori da u motoru žive neki mali ljudi koji okreću klipove... ne bi ga niko držao kao električara da na YT priča da struja ima 5 faza... samo ovde ima punu slobodu da van posla baljezga šta god mu padne na pamet i da mu poslodavac ne da otkaz ako se ogradi da univerzitet nema ništa sa budalaštinama koje pripoveda naivnima na YT...

 

пре 3 часа, Рапсоди рече

И не занчи да Терзин није у праву, већ да не може да се избори  са тренутним модним научним трендовима, да не кажем креаторима .

Okolnost da ono što baljezga na YT ne sme da priča studentima upravo znači da nema dokaze za ono što priča. Da ima dokaze, slobodno bi to pričao studentima i kad dobije otkaz dokazao na sudu da im ništa pogrešno nije rekao i da je nezakonito otpušten... ali je mnogo lako baljezgati koješta na YT, a mnogo teško dokazati da je to što baljezga istina...

Šta da ti kažem, ako želiš da veruješ tom nesrećniku, veruj... kao što rekoh, možeš da veruješ i da je mesec napravljen od zelenog sira... samo nemoj da se zanosiš da to ima ikakve veze sa realnošću i naukom...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pulomolog Žujović: Čekam samo da me pozovu da obučem skafander

 

Nikakve mere nisu planirane i ne očekujem da se donesu bilo kakve protivepidemijske mere. Jedino što očekujem jeste trenutka kad će da me pozovu da obučem skafander – kaže za Danas pulmolog Dejan Žujović.

 

Žujović razlog za oklevanje da se uvedu potrebne mere  ali i da se propiše obavezna vakcinacija za određene kategorije stanovništva vidi u činjenici da je dobar deo odluka vezan za pandemiju vođen političkim razlozima.

Od početka Krizni štab deluje kao političko delo. Za to postoje brojni primeri. Uzmite recimo odluku o tome za čije državljane je potreban negativan PCR test prilikom ulaska u Srbiju. Dok građani Bosne i Hercegovine slobodno mogu da uđu u zemlju, državljanima Hrvatske je potreban negativan PCR test iako je situacija u Hrvatskoj daleko bolja nego u BiH– navodi Žujović.

 

Upitan da li razlog za odlaganje novih mera može ležati u činjenici da je ovo predizborna godina, i da vladajuća stranka ne želi da se zamera biračima pred izbore, sagovornik Danasa navodi da smo mi „konstantno u predizbornoj kampanji“.

Kako se situacija bude pogoršavala tako će opet sve više građani biti krivi jer ne poštuju mere, dok niko neće govoriti o odgovornosti Kriznog štaba – ističe Žujović.

Odgovarajući na pitanje zašto se odustalo od uvođenja obavezne vakcinacije za određene grupe stanovništva, te da li i to može biti motivisano političkim razlozima, sagovornik Danasa kaže da je veoma zanimljivo to što ni „pozicija ni opozicija ne dira antivaksere“.

– Svi prave političku kalkulaciju da im se ne isplati da se zamere građanima koji su protiv vakcina, a kojih ima između 10 i 20 odsto. Prosto ne žele da izgube nijedan glas. A to što ćemo padati kao snoplje, nikog nije briga – zaključuje Žujović.

 

Danas je registrovano 921 novozaraženih, dok je još pet osoba preminulo.

Epidemiolog Branislav Tiodorović rekao je da će Krizni štab pooštriti mere kada broj zaraženih pređe 1.000. Kako je rekao za novine Nova, pooštravanje će ići u smeru skraćenja radnog vremena ugostiteljskih objekata i smanjenja broja ljudi koji mogu da se okupe istovremeno na istom mestu.

https://www.danas.rs/drustvo/pulomolog-zujovic-cekam-samo-da-me-pozovu-da-obucem-skafander/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"džabe ste krečili" ali mislim stvarno:

BRANDNEWTUBE.COM

Orwellian newspeak to say the injections destroyed the immune system of those receiving them & therefore people are getting sick with any respiratory virus around and passing it onto the smart...

 

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, dragisa рече

"džabe ste krečili" ali mislim stvarno:

BRANDNEWTUBE.COM

Orwellian newspeak to say the injections destroyed the immune system of those receiving them & therefore people are getting sick with any respiratory virus around and passing it onto the smart...

 

 

Ali:

CDC study shows three-fourths of people infected in Massachusetts covid-19 outbreak were vaccinated but few required hospitalization

WWW.ADN.COM

The findings from the Fourth of July outbreak also showed that vaccinated people had greater protection against severe disease even though they could spread the virus.

 

 

Ova vest, Drasko, zapravo ide u prilog vakcinaciji... naravno kad se objavi u celosti a ne tako propagandno ko ti, u delovima ;)

 

Mene zanima jel si znao za ovaj nastavak vesti ali namerno nisi hteo da ga objavis ili si (kao sto ja inace tvrdim) samo progutao nesto sto ti je neko posalo sa nekog sajta pretrpanog reklamama i automatski kliknuo na like i share? Opet si dozvolio da te izmanipulisu...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"тежи вирус од грипа" 
 

WWW.B92.NET

Delta soj koronavirusa može da ima simptome koji su blaži i obično se ne povezuju s kovidom, zbog čega neki ljudi mogu da zamene bolest sa sezonskim alergijama i ostalim, običnim virusima.

Simptome delta soja lako možete pomešati sa alergijom i prehladom

Delta soj koronavirusa može da ima simptome koji su blaži i obično se ne povezuju s kovidom, zbog čega neki ljudi mogu da zamene bolest sa sezonskim alergijama i ostalim, običnim virusima.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, haveaniceday рече

Ја не знам како ви људи не разумете. Мртве од грипа, и мртве од короне не бројимо на исти начин. Не користимо исте методе.
Констатно се понашате како да су исти стандарди мерења. 

Замисли градиш зграду један стуб мериш на један начин а други од ока...  то је буквално ситуација. 

Ако човек добије шлог, оде у болницу, тестирају га на корону, он премине, воде га као мртвог од короне. 
Ако човек добије шлог, оде у болницу.. никада га не тестирају од грипа, иако је тај шлог потенцијална компликација тог грипа. 

Ово је корупција и перверзија науке на много нивоа, а сав здрав скептицизам, неопходан у науци се тотално игнорише. Сви научници који су се усудили да буду скептични се понижавају, цензуриши и исмевају, без обзира на масован кредибилитет који су имали пре тога као епидеомилози или виролози.

такође ми до пре годину дана нисмо имали ИСТЕ АЛАТЕ за борбу против короне као за борбу против грипа. 

И онда поред свега тога користите неке емоционалне термине који могу да значе.. па шта вам се год ћефне.. као што је ”много тежи”... буквално термин може да значи шта год оћеш... не постоје ”тежи и лакши вируси” .. а посебно су МНОГО и МАЛО релативни појмови у односу на шта гледаш.

А откуд ти уопште идеја да се тако броје мртви, и да то још представљаш као некакав метод, као нешто стандардно прихваћено? 

Већина умрлих од ковида су дошли у болницу са симптомима ковида, повишена температура, кашаљ, тешко дисање и већина их је умрла од гушења, неки од тромбозе која је изазвала мождани или срчани удар, некима су се распали органи. Та изјава да било кога ко је тестиран позитиван и умро штиклирају као корона преминулог је равна оној да било ко је уопште умро од почетка пандемија проглашавају корона преминулим, нигдје везе. 

Алати се нису нимало промјенули осим што имају вакцине. За њих можеш рећи да су једини алати које имамо у односу на годину дана раније. Оно што још имамо је мало боље разумјевање саме болести и како приступити лијечењу нус појава самог ковида, али за сам ковид19 немамо некакав бољи лијек. 

И као што написах, и ако занемариш број мртвих сама чињеница да је толико љекара умрло, познатих личности, читавих породица говори јасно у прилог да је ковид тежа болест од грипа. Не помаже изговор како се у почетку није имало алата у контексту оповргавања тежине ковида, јер да је случај да је ковид исто што и грип, онда би нам алати за грип били довољни што очигледно није био случај. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Рапсоди рече

И шта ти то говори, да у наци постоји један наратив, који мора да се мантра и шта ти још говори, да ако један тако познат генетичар и доктор има другачије ставове , индикације  и  врло могуће претпоставке  за нека другачија виђења од водећег научног мејнстрима, не значи да је мејнстрим наратив у праву већ да је исполитизован  и у служби неке идеологије а  не да је  и   апсолут . И не занчи да Терзин није у праву, већ да не може да се избори  са тренутним модним научним трендовима, да не кажем креаторима .

Пре свега он није уопште познат изван круга поштовалаца његових идеја. Што се тиче мејнстрима управо је супротно. Било који научник је позван да износи и другачије ставове, уколико су методе научно исправне. Наука има своју методологију рада, наука није кад било шта говориш и захтјеваш да се неко усагласи с тобом. Чак и научне хипотезе морају бити методолошки утемељене и смислене, а поготово оне које претендују да оборе врло добро документован феномен. Највећи проблем ликова попут Терзина је што покушавају контрирати јако добро утемељним чињеницама и добро објашњеним стварима. У научним круговима није проблем имати супротно и међусобно искључујуће ставове. Добро је познато рецимо да астрофизичари имају различите хипотезе о поријеклу свемира. Неки тврде да је бинг бенгу претходио колапс претходног свемира кроз црну рупу, други да о бранама које се сударају и креирају нови свемир итд.. Неки тврде да је свемир бесконачан, неки да није...неки да свемир пулсира и да се скупља и шири у интервалима неки само да се шири..Нико им не замјера на таквим ставовима јер говоре стварим које нису толико добро документоване. 

Али кад имамо рецимо добро документовану науку о електромагнетизму, онда када неко дође и баљезга о штетности 5Г такав не може бити другачије означне него шарлатан. Кад имамо добро документовану науку о астрономији, и кад неко дође и тврди да је земља непомична а остала небеска тијела ротирају око ње, такав је шарлатан. Исто је и за генетику, исто је и за еволуцију исто је и за много других добро документованих научних грана. 

Самим тим колико се наука унапређује кроз вријеме говори у прилог томе да нема никаквог мејнстрима који наводно брани нове чињенице. Супротно томе, свако је позван да обори било који тренутно прихваћену научну теорију, закон, хипотезу шта год. То не да није забрањено, него је напротив врло врло пожељно и заправо без тога не било науке, и када би у науци бранили да се обарају теорије онда наука не би дошла до оволиких открића. Била би секта. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, dragisa рече

mh mh jeste jeste.....

:0228_hot:

Pa kako ne razumes (msm starno sam iznenadjen :) ), ako pogledas pravu vest, celu a ne ovu namerno skracenu da se ne vidi citava infomracija kako bi se ljudi obmanuli (jos uvek ne znam da li hteo da odmanes forumase ili su tebe obmanuli a ti po komandi jadan verujes  u sve sto ti bace u facu pa si odma potrcao da s nama podelis) onda vidis da je veoma mali broj vakcinisanih zahtevao IKAKVU bolnicku intervenciju.

E sad zamisli hipoteticki da su svi ljudi vakcinisani. Onda bi kao u masacusetsu jako malo broj ljudi imao komplikacija koje zahtevaju bolnicu respiratore i naravno smrt. Jel znas sta bi to onda znacilo? To bi onda znacilo da smo pobedili koronu i da vise ne moraju da se desavaju IKAKVE mere, ogranicenja ili zatvaranja.  Svi bismo se vratili normalnom zivotu a korona bi zauzela mesto pored gripa kao hronicna sezonska bolest.

Ova vest ide u prilog veckinaciji jer pokazuje da vakcina itekak ostiti od tezih oblika i smrti.

ALi, ti si iz nekog razloga to hteo da sakrijes od nas. I ponovicu- bilo bi lepo bar da znamo koji je motiv iza toga.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

NEsto se izgleda desilo 2020. te...

 

Smrtnost u Srbiji u 2020. godini 12,4% veća od petogodišnjeg proseka

WWW.JUZNEVESTI.COM

Upoređujući otvorene podatke, istraživači Pravosudne baze “Jug” utvrdili su da je smrtnost u Srbiji veća za 12,4 odsto u odnosu na prosečan broj umrlih u periodu od 2015. do 2019. godine. Jedan od...

 

  • Свиђа ми се 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@cloudking Nestorović: "Veće su šanse da umrete od običnog, sezonskog gripa nego od tog koronavirusa, zaista nema nikakvog razloga za ovoliku paniku u čitavom svetu" confused1

https://www.istinomer.rs/facebook-provere/netacne-tvrdnje-da-korona-nije-opasnija-od-gripa/

 

Ako uzmemo da je dvadesetak godina unazad u Srbiji umiralo u proseku 8500 ljudi mesečno ( tj. 102000 godišnje ), porast umrlih u periodu april 2020. - jun 2021. iznosi 27254 više u odnosu na višegodišnji prosek. Koliko se podaci šteluju najbolje pokazuje zvanični podatak da su od kovida od početka epidemije umrle samo 7152 osobe. 

 

44j91c89mok61.jpg

 

https://www.reddit.com/r/serbia/comments/lwcukb/broj_rođenih_i_umrlih_u_poslednjih_20_godina/

 

https://publikacije.stat.gov.rs/G2021/Pdf/G20211203.pdf

 

7.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...