Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 1 сат, Bilbija рече

Okupljaju se vec 10 godina a Vucic sve jaci i jaci ...

Mirno mogu da demonstriraju do sudnjega dana... neka ne napadaju prolaznike, ne ruse imovinu i ne ometaju saobracaj ... A da se setaju mogu do mile volje ...

Šefe...u tih 10g. nije bilo epidemie, nije bilo prijetnje ekonomskog kolapsa, nisu ljudi bili ovoliko isfrustrirani samim stanjem i još ih dodatno frustrira ponašanje jednog psihopate. Ova epidemija ima potencijal da napravi dar mar u jednoj Americi, a tek šta može da uradi jednoj maloj Srbiji. Nemoj biti uvjeren da su Vučić i botine neka nepobjediva prepreka. Vučić svakako ako prebrodi koronu čeka zid oko Kosova, tako da mu je sudbina zapečaćena samo je pitanje da li će ranije ili kasnije da siđe sa pozornice. Korona može samo da ubrza taj proces. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, -Владимир- рече

Познајем доста људи који раде у здравству и сви кажу исто. Здравствени систем је пред пуцањем, све болнице у Бг сем ВМА су претворене у ковид болнице , сви капацитети попуњени. И која је реакција јавности ? Прво јуриш на грчку границу да се пређе док је нису затворили а сад се окупљамо да рушимо Вучића . Није било протеста због забране Васкрса али ћемо протестовати јер нам је упропастио викенд. Гори смо од деце. Да ли ћемо икад ишта озбиљно схватити ?  Нек нам је Бог у помоћ. 

I ovako nam je zdravstveni sistem preopterećen, a posle ovih nereda, tek će biti zaraženih. 

To i jeste jedan od ciljeva ovih nasilnika koji ruše Vučića, jer kad ne budu mogli da se leče i ljudi koji nemaju veze sa sinoćnim protestom, lančano će se izazvati i njihov bes. 

Njima je potrebna što veća akumulacija besa i nezadovoljstva, da bi srušili režim i oni došli na vlast. 

Mesecima su stvarani preduslovi, da u Srbiji posle vanrednog stanja, izazovu nerede i nasilnu promenu vlasti. 

Deo njih to radi volonterski, a veći deo je dobro plaćen za to. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Orion рече

I ovako nam je zdravstveni sistem preopterećen, a posle ovih nereda, tek će biti zaraženih. 

To i jeste jedan od ciljeva ovih nasilnika koji ruše Vučića, jer kad ne budu mogli da se leče i ljudi koji nemaju veze sa sinoćnim protestom, lančano će se izazvati i njihov bes. 

Njima je potrebna što veća akumulacija besa i nezadovoljstva, da bi srušili režim i oni došli na vlast. 

Mesecima su stvarani preduslovi, da u Srbiji posle vanrednog stanja, izazovu nerede i nasilnu promenu vlasti. 

Deo njih to radi volonterski, a veći deo je dobro plaćen za to. 

Није теби лако побратиме. Обучавали нас бре годинама какви месеци, јаке паре добили  од циа, фби, мосад.. Али зезнуо си се иницијални план је био да преоптеретимо здравствени систем ал нам је Вучко упрско тактику са дербијем, сплавовима итд.. И рептилијанци владају светом..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, sampaganini92 рече

Не знам шта бих ти рекао, да није било Нога и те шаке ишчашених десничара како ти кажеш све би се завршило као и милион пута до сада. Ако је улица онда је улица. А ако је улица са дугометражним шетњама по ширем центру Бг-а може опет да шета и 50 и 100 и 200 иљада и Вучку мирно дупе. С њима је бар било лако, пусти да шетају причају нема мурије све лепо културица док се народ не умори. Овде је бар неко испровоцирао непрофесионалну, нервозну и бахату реакцију полиције која има потенцијал да вечерас изведе људи више од свих пређашњих протеста. Људи којима није главни проблем полицијски час, него пун крчаг свега.

Само треба у глави преломити да ли је овај узурпирао власт и да ли га онда треба рушити на улици па и насилно (другачије неће) или није? Чисто ето да имамо у виду да има своје фаланге хулигана у цивилу који се батинају с народом. Да ли ти делује да ће тај мирним протестима икад игде да оде. Он је умоболан, мало јача терапија је потребна да Србија оздрави.

Ni ovo što su napravili nije bilo uredu. Prerano je za ovako nešto, zato su ih sinoć počistili jer je ono premali broj ljudi u odnosu na trenutni kapacitet vučićeve policije. Protesti su počeli spontano, i onda su oni kasnije uzurpirali stvar. Kad slušaš stavove Noge i njegovih pulena, jasna je stvar da oni ne mogu i nesmiju biti lideri jer šta god povedu završiće se bezuspješno. Ne možeš sa onakvim stavovima koje oni baštine, a juče su propagirali antivakserstvo u kameru, biti uspješan. Najjupečatljivi mi je bio mladić koji je pominjao cifru od 2 miliona obaveznih vakcina na koronu, iako čak ni psiho nije pominjao 2 miliona vakcine korone, nego protiv gripa, vakcina koja se redovno daje svake sezone osobama na zahtjev i koji spadaju u rizičnu grupu. 

Protesti treba da budu sve masovniji, i da budu istrajni i vremenski dugotrajni. Kad danima, sedmicama, mjesecima bude 100000 hiljada ljudi ispred skupštine tek onda postoji teoretska mogućnost zbacivanja vladajuće garniture. Trenutna situacija, i ponašanje psiha ostavlja mogućnost da će narod dobiti elana za istrajnost, i ovakv poput Noga mogu samo da odmognu, a ne pomognu i bolje im je da se sklone. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вучић се данас у 15 сати обраћа јавности.

Нешто ми се јавља да ће покушати да уведе ванредно стање, а изговор ће бити синоћна дешавања. Са или без скупштине. И онда има одрешене руке и за полицијски час и за све остало што пожели.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, sampaganini92 рече

Није теби лако побратиме. Обучавали нас бре годинама какви месеци, јаке паре добили  од циа, фби, мосад.. Али зезнуо си се иницијални план је био да преоптеретимо здравствени систем ал нам је Вучко упрско тактику са дербијем, сплавовима итд.. И рептилијанци владају светом..

Važno da je tebi dobro. 

Još dok nisu registrovani prvi slučajevi zaraženih virusom, određeni mediji su počeli sa optužbama kako naš zdravstveni sistem nije dorastao problemu. 

Posle su krenule optužbe kako su neozbiljni i kako olako shvataju virus. 

Kad je uvedeno vanredno stanje, pljuštale su optužbe kako su preoštre mere. 

Usledilo je lupanje po šerpama i kršenje mera. 

Kad je ukinuto vanredno stanje, opet optužbe da je prerano relaksiranje mera. 

Važno je samo da si protiv! 

I sad ste kao zabrinuti zbog velikog broja zaraženih ljudi, pa podržavate okupljanje mase, koja će nasilno provaljivati u Skupštinu, napadaju policiju koja je bila potpuno mirna, sve dok nije došlo do nasilja. 

Bacanje baklji, kamenica na policiju. Izvaljivanje saobraćajnih znakova, paljenje policijskih vozila, paljenje kontejnera, rušenje grada. 

Svi vi koji podržavate ove nerede, direktno ste odgovorni za pucanje zdravstvenog sistema. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Opet maske i guzve i frka u smederevu, opet neka psihoza i zurba i nervoza medju ljudima na ulici i svugde,..... meni licno ovo deluje da ce mnogi ljudi psihicki da 'puknu', pa meni je tesko da podnesem ovu klackalicu,..... jos nas Vucko i ekipa prave 'majmunima',..... sve otvorili zbog famoznih izbora,..... i fudb. derbi i proslava zvezdine titule i finale kupa, i Djokovic i tenis, i sve drugo,......mislim da je Vucko to namerno uradio kako bi opravdao izbore ..... da ne pricam kako su organizovali izbore i sanitarnu bezbednost (bio sam kontrolor na izborima,..... recimo, brojanje listica i predsednik komisije broji listice i lize prstice jezikom kako bi lakse brojala listice koje su dirali hiljade ljudi,..... i kaze, pa sta da radim,.... :smeh1:)...... i sad licemerisu kako je narod kriv za vracanje korone,..... oni licemeri koje je razoblicavo Isus,.... su male bebe za Vucka i ekipu i ovaj nas vajni krizni stab,..... daleko im lepa kuca svima,..... da ima neko normalan da dodje na vlast, nego i ova opozicija sva njankava i nikakva,..... tesko nama,....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Avocado рече

Protesti su loši... zbog rizika od zaraze, zbog nasilja... to naravno nije dobro i ja to ne bih radio ali svakako razumem te ljude... to je reakcija na tiraniju... na situaciju gde sve zavisi od kaprica jednog čoveka... koji je zbog želje da brže bolje iskoristi par političkih poena zarađenih tokom epidemije rešio da hitno sprovede izbore... koji je zbog toga umanjivao cifre i opasnost i direktno prouzrokovao drugi talas... nije reakcija na ono što opisuješ ili na to što "nam je upropastio vikend"...

 Имали смо протесте 1од 5 милиона. Имали смо изборе, и ништа није било. И сада, када је најмање време за то, крећу окршаји са полицијом. Нема циља, нема вође иза кога би стали, нема организованог револта,  само изливање накупљеног беса.  И кад се бес искали биће све као раније. И то је та дечија нестрпљивост нашег народа о којој су говорили Јеротић и владика Николај. Све што нам је то донело ових 30 година је долазак све мутнијих и мутнијих ликова на власт.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Orion рече

Svi vi koji podržavate ove nerede, direktno ste odgovorni za pucanje zdravstvenog sistema. 

Ma јашта бре, није ништа до државе ми смо криви... све кул.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Justin Waters рече

Ni ovo što su napravili nije bilo uredu. Prerano je za ovako nešto, zato su ih sinoć počistili jer je ono premali broj ljudi u odnosu na trenutni kapacitet vučićeve policije. Protesti su počeli spontano, i onda su oni kasnije uzurpirali stvar. Kad slušaš stavove Noge i njegovih pulena, jasna je stvar da oni ne mogu i nesmiju biti lideri jer šta god povedu završiće se bezuspješno. Ne možeš sa onakvim stavovima koje oni baštine, a juče su propagirali antivakserstvo u kameru, biti uspješan. Najjupečatljivi mi je bio mladić koji je pominjao cifru od 2 miliona obaveznih vakcina na koronu, iako čak ni psiho nije pominjao 2 miliona vakcine korone, nego protiv gripa, vakcina koja se redovno daje svake sezone osobama na zahtjev i koji spadaju u rizičnu grupu. 

Protesti treba da budu sve masovniji, i da budu istrajni i vremenski dugotrajni. Kad danima, sedmicama, mjesecima bude 100000 hiljada ljudi ispred skupštine tek onda postoji teoretska mogućnost zbacivanja vladajuće garniture. Trenutna situacija, i ponašanje psiha ostavlja mogućnost da će narod dobiti elana za istrajnost, i ovakv poput Noga mogu samo da odmognu, a ne pomognu i bolje im je da se sklone. 

У ком смислу није било у реду? Па сви ти тобож мирни и недесничари грађани који су били окупљени све време су навијали и прижељкивали да ови провале у скупштину. Да се манемо тог лицемерства, кад треба нешто да се покрене исцима онда су добри, кад не успе онда не ваљају. Ово што се десило ће да реанимира начисто мртву опозицију и то само захаваљујући тој шачици десничара. Не да није преурањено, него је одвећ касно. Јер твојом методологијом ама баш ништа нема потенцијал да изеде 100 иљада људи на улицу а камоли да то траје. То све отвара простор, отпорашким методама, упливима страних донација, обучавањима итд.. примењеним у рушењу Милошевића 2000. А то је за згражавање свако. Ово је био најспонтанији могући скуп који нит је био заказан нит игде обзнањен а окупио је десетине хиљада људи.

Друго, тиме што ће да упадну у скупштину заједно с народом не значи да ће он сутра бити лидер ил шта већ. Само треба вратити обрисе парламентаризма у Србији па онда нек бирају људи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, sampaganini92 рече

Ma јашта бре, није ништа до државе ми смо криви... све кул.

Naravno da je i država odgovorna i kriva, ali nije sva krivica na njoj. 

Država je kriva što je u jeku pandemije pustila u zemlju oko 400.000 ljudi, povratnika iz najrazličitijih zemalja, uz obaveštenje da se pridržavaju samoizolacije. Naravno, ogroman broj to nije ispoštovao i imali smo nagli porast zaraženih. 

To je prva ogromna greška. 

Druga greška je što su bili preblagi prema onima, koji su iskoristili epidemiju da rovare, a to su tipa "Ne davimo Beograd" i ostali. 

Treća greška je derbi pred tolikom publikom. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vise od polovine ljudi u italijanskom gradu  Bergamo ima antitela, prelezali su koronu. Sto znaci da je smrtnost mnogo, mnogo manja. 
 

WWW.DW.COM

An antibody test in Italy's former coronavirus epicenter has shown more than half of blood samples contain coronavirus antibodies...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Orion рече

Naravno da je i država odgovorna i kriva, ali nije sva krivica na njoj. 

Država je kriva što je u jeku pandemije pustila u zemlju oko 400.000 ljudi, povratnika iz najrazličitijih zemalja, uz obaveštenje da se pridržavaju samoizolacije. Naravno, ogroman broj to nije ispoštovao i imali smo nagli porast zaraženih. 

To je prva ogromna greška. 

Druga greška je što su bili preblagi prema onima, koji su iskoristili epidemiju da rovare, a to su tipa "Ne davimo Beograd" i ostali. 

Treća greška je derbi pred tolikom publikom. 

Не давимо Београд и остала чуда што су лупала у шерпе сигурно нису били узрок укидања пол часа већ припрема за изборе, ваљда је толико јасно. Држава прави шоу обичан, пар недеља италијански сценарији сви ће да помремо па онда пар недеља све најнормалније али апсолутно као да никад ништа није било па сад опет иде пар недеља веомаа опасне ситуације. Иживљавање чисто. А овај изрод погани што му је случајно промакло да затвори џамије за Бајрам, ал му није промакло да баш ето случајно ти дуги викенд пол часови падну тачно за Васкрс и сад Петровдан. 

Нек је и случајно ал је веома симболично. Као што је Амфилохије напокон обзнанио да је Мило ђавоиман, надам се да ће и овде иситна да исплива.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, haveaniceday рече

Vise od polovine ljudi u italijanskom gradu  Bergamo ima antitela, prelezali su koronu. Sto znaci da je smrtnost mnogo, mnogo manja. 
 

WWW.DW.COM

An antibody test in Italy's former coronavirus epicenter has shown more than half of blood samples contain coronavirus antibodies...

 

"According to Italy's National Institute of Statistics (ISTAT), at the height of the outbreak in March, 568% more people died in Bergamo compared with the 2015-2019 average."

................................

Velika studija Španije o kolektivnom imunitetu nacije pokazala je da samo 5 odsto stanovništa razvilo antitela, što jača dokaze da je tzv. imunitet krda na Covid-19 "nedostižan", objavljeno je u žurnalu "Lancet".

Evropski centar za kontrolu bolesti kaže za CNN da je istraživanje u Španiji, na reprezentativnom uzorku od 61.000 ljudi, najveća studija do sada koja je urađena u nekoj evropskoj naciji.

Bilo je sličnih studija u Kini i SAD, a rezultati su bili isti - populacije i dalje nisu zaštićene uprkos velikom broju obolelih.

- U svetlu ovih nalaza, svaki predloženi pristup postizanju imuniteta krda prirodnom infekcijom ne samo da je neetičan već i neostvariv - rekla je autorka studije sprovedene u Ženevi, Izabela Ekerle, šefica Centra za nastajanje virusnih bolesti.

Štaviše, lekari nisu sigurni da li antitela na korona virus znače da neko ne može ponovo oboleti od virusa SARS-CoV-2, a nije jasno ni koliko dugo antitela štite od virusa.

https://www.telegraf.rs/zivot-i-stil/zdravlje/3210494-spanci-sokirani-evo-sta-je-pokazalo-istrazivanje-o-tome-koliki-je-kolektivni-imunitet-nacije

Šta bi se desilo kada bi polovina stanovništva Srbije bila inficirana uzevši u obzir ono što se desilo u Bergamu?

image.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, fsa рече

Velika studija Španije o kolektivnom imunitetu nacije pokazala je da samo 5 odsto stanovništa razvilo antitela, što jača dokaze da je tzv. imunitet krda na Covid-19 "nedostižan", objavljeno je u žurnalu "Lancet".

Само што за имунитет нису нужна антитетела, постоји и специфични ћелијски имунитет за кога су одговорни Т лимфоцити, а за ове потоње је показано да су бар дупло више присутни у популацији која је прележала ковид од антитела.

Доста више са овим вестима, молим вас. Само постижете контраефекат, ширите непотребну панику насупрот преко потребном опрезу и ширите непотребно безнађе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...