Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 19 часа, Mikorist рече

Ama potpuno je besmileno. Danas sam sa tri vakcine vakser za godinu dana biću antivakser jer nisam primio osam . Ovome kraja nema :))

I feel the good in you, the conflict...

  • Хахаха 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Avocado рече

Nije jednaka smrtnost, 1972. godine je u SFRJ (mada je sve bilo u Srbiji) od variole umrlo 40 ljudi... tako da je vakcinisanje 18 miliona ljudi zbog "samo" 40 mrtvih sigurno bilo potpuni promašaj...

S tom sitnom razlikom sto je to onda bila bolest koja se neocekivano pojavila, a ovo sad je pLandemija.

Jasno ti je, naravno, da niko i apsolutno niko ovde ne agituje na vakcine kao vakcine (kao civilizacijsku tekovinu), nego na svojtu koja pokusava da preko bolesti od sveta napravi elektronski konclogor. Siguran sam da ti je to savrseno jasno. Stoga je skroz nejasno sto na to zmuris i pricas pricu kao da smo mi neki antivakseri. Strawman? Pogresi covek, sta ces.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Stameni рече

Ovo sve postaje zona sumraka...

Jok, odavno je ovo zona, samo je to sad banalno ocigledno.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Tumaralo. рече

Nemaju Gde Sa Mrtvima 

L    O     L 

L

 

Kaže meni moja žena danas: Ne čitaj više taj internet. Imaš lepe knjige.

Moja žena je jedna mudrica i ima sad lepo da odem da postim od interneta. Šta sam pročitao, ne mogu da se načudim....Pomor u Austriji, kuku lele novinari b92 vele.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Вилер Текс рече

Kaže meni moja žena danas: Ne čitaj više taj internet. Imaš lepe knjige.

Moja žena je jedna mudrica i ima sad lepo da odem da postim od interneta. Šta sam pročitao, ne mogu da se načudim....Pomor u Austriji, kuku lele novinari b92 vele.

Слушај жену... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, obi-wan рече

Jasno ti je, naravno, da niko i apsolutno niko ovde ne agituje na vakcine kao vakcine (kao civilizacijsku tekovinu), nego na svojtu koja pokusava da preko bolesti od sveta napravi elektronski konclogor. Siguran sam da ti je to savrseno jasno. Stoga je skroz nejasno sto na to zmuris i pricas pricu kao da smo mi neki antivakseri. Strawman? Pogresi covek, sta ces.

Najgore od svega je to što njemu zaista nije jasno.

On stvarno misli da ti sada iznosiš teorije zavere.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Вилер Текс рече

Pomor u Austriji, kuku lele novinari b92 vele.

Не веле новинари Б92, они само преносе речи неког нашег који живи тамо. Гарант тамо медији врте такве неке блесаве приче да би оправдали ово ново закључавање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Јанко рече

Не таласај.

Да су дошли у додир са вариолом била би катастрофа. Да дођу у додир са короном.... Па, свакодневно долазимо у додир...

Не знам што ти треба овакво глупирање. Јасно колико је већа смртност прве. 

Oko 20 puta ako gledaš smrtnost po zaraženom... što je sasvim jasno i niko nije ni osporio... isto kao što je jasno i da je od korone oko 250 puta više ljudi umrlo... ali to je iz nekog razloga sporno reći i predstavlja glupiranje...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, GeniusAtWork рече

Не веле новинари Б92, они само преносе речи неког нашег који живи тамо. Гарант тамо медији врте такве неке блесаве приче да би оправдали ово ново закључавање.

Jedna medicinska sestra iz Gornje Austrije opisala je dramatičnu situaciju u bolnicama u toj austrijskoj pokrajini rekavši da se tela preminulih ostavljaju u hodniku zbog prenatrpanosti mrtvačnice.

Ona je dala izjavu za agenciju APA, koja nije otkrila njen identitet, ali je prenela njene reči da je samo za vikend zabeležen "ogroman broj smrtnih slučajeva, pa su kapaciteti mrtvačnice bili prekoračeni".

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=11&dd=17&nav_category=78&nav_id=2058010

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, obi-wan рече

S tom sitnom razlikom sto je to onda bila bolest koja se neocekivano pojavila, a ovo sad je pLandemija.

Otkud znaš da se variola vera neočekivano pojavila?

 

пре 2 часа, obi-wan рече

Jasno ti je, naravno, da niko i apsolutno niko ovde ne agituje na vakcine kao vakcine (kao civilizacijsku tekovinu),

Neki agituju i to... mada naravno ne svi oni koji su protiv vakcina za covid... nisam nikad ni implicirao suprotno...

 

пре 2 часа, obi-wan рече

nego na svojtu koja pokusava da preko bolesti od sveta napravi elektronski konclogor. Siguran sam da ti je to savrseno jasno.

Nije mi to jasno. 

 

пре 2 часа, obi-wan рече

Stoga je skroz nejasno sto na to zmuris i pricas pricu kao da smo mi neki antivakseri. Strawman? Pogresi covek, sta ces.

Uopšte ne znam koji ste sad to "vi"... ima gi ovde razni... ;)

Kad sam tebe nazvao antivakserom? (Ili Janka ako se to na njega odnosilo?)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Avocado рече

Otkud znaš da se variola vera neočekivano pojavila?

Imas neki podatak koji tvrdi suprotno? Ne tvrdim nista, ali poredim pristup ovaj sad sa onim onda. Ovo sad se lako prepoznaje upravo po savrseno nenormalnoj halabuci, koja je tu da promovise strah.

пре 15 минута, Avocado рече

nisam nikad ni implicirao suprotno...

Poredjenje sa variolom nikako ne ide uz ovu recenicu.

пре 15 минута, Avocado рече

Nije mi to jasno. 

Ili ne zelis da ti bude jasno? Ovo je pitanje Moebiusova petlja, ostace bez odgovora; bar za sad.

пре 15 минута, Avocado рече

Kad sam tebe nazvao antivakserom? (Ili Janka ako se to na njega odnosilo?)

Pa nisi direk`no,  ali poredjenje sa variolom neskriveno vuce na tu stranu. Ili mi se to cini? Mozda mi se i cini.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, fsa рече

Jedna medicinska sestra iz Gornje Austrije opisala je dramatičnu situaciju u bolnicama u toj austrijskoj pokrajini rekavši da se tela preminulih ostavljaju u hodniku zbog prenatrpanosti mrtvačnice.

Ona je dala izjavu za agenciju APA, koja nije otkrila njen identitet, ali je prenela njene reči da je samo za vikend zabeležen "ogroman broj smrtnih slučajeva, pa su kapaciteti mrtvačnice bili prekoračeni".

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=11&dd=17&nav_category=78&nav_id=2058010

Цитат

Preminula je 41 osoba zaražena koronavirusom.

Цитат

Jedna medicinska sestra iz Gornje Austrije opisala je dramatičnu situaciju u bolnicama u toj austrijskoj pokrajini rekavši da se tela preminulih ostavljaju u hodniku zbog prenatrpanosti mrtvačnice.

Цитат

Ona je dala izjavu za agenciju APA, koja nije otkrila njen identitet, ali je prenela njene reči da je samo za vikend zabeležen "ogroman broj smrtnih slučajeva, pa su kapaciteti mrtvačnice bili prekoračeni".

Два проблема са овим текстом:

Прво што је бесмислен - мртвачнице препуњене са укупно ~40 мртвих дневно у држави од 10 милиона људи (ено Млађа је горе поставио графикон кретања умрлих). 

Друго, ако се ово горе узме за озбиљно - па то онда значи да вакцине уопште немају ефекта. Ако у земљи са 66% вакцинисаних ти имаш рекордан број новозаражених и уз то толико мртвих да за њих нема места у мртвачницама, шта је тачно поента вакцинисања? И локдауна?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, obi-wan рече

Imas neki podatak koji tvrdi suprotno? Ovo sad se lako prepoznaje upravo po savrseno nenormalnoj halabuci, koja je tu da promovise strah.

Halabuka je sasvim očekivana s obzirom na situaciju... ako je to kriterijum prepoznavanja, nije baš dobar kriterijum... uostalom i 1972. je bila halabuka u SFRJ povodom variole..

 

Управо сада, obi-wan рече

Poredjenje sa variolom nikako ne ide uz ovu recenicu.

Ne znam kako sam navođenjem broja umrlih od variole bilo kome stao na žulj...

 

Управо сада, obi-wan рече

Ili ne zelis da ti bude jasno? 

Zašto ne bih želeo?

 

Управо сада, obi-wan рече

Pa nisi direk`no,  ali poredjenje sa variolom neskriveno vuce na tu stranu. Ili mi se to cini? Mozda mi se i cini.

Ne znam ni zašto ti se to čini...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, GeniusAtWork рече

Два проблема са овим текстом:

 

I naravno problem sa nepoznatim neimenovanim izvorom koji nam iz perspektive prvog lica govori o nečemu o čemu postoje i zvanični statistički podaci. Pomalo liči na antivakcerske 'majkemi' izvore - jedna sestra koja je šurnjaja komšinice moje sestre od tetke mi je rekla da vakcinisani umiru kao mušice, majke mi.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Avocado рече

Oko 20 puta ako gledaš smrtnost po zaraženom... što je sasvim jasno i niko nije ni osporio... isto kao što je jasno i da je od korone oko 250 puta više ljudi umrlo... ali to je iz nekog razloga sporno reći i predstavlja glupiranje...

Pa umrlo je mnogo više i od dijabetesa, svinjskog gripa, raka pluća od cigareta - svake godine od tada...

Pa "nemojte ljudi ko Boga vas molim"... 

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...