Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

On 23.10.2021. at 12:38, Марко Холцлајтнер рече

- шта у себи садрже? (пословна тајна)

Није тајна. Има све црно на бијело:

Фајзер, Модерна, Џ&Џ, АстраЗенека, АЗ Ковишилд, Спутњик, Синофарм

Ето и овако сваки пут поставим линкове ка садражају вакцина, и мрмоти се напросто ућуте. Немају ријеч да кажу у вези састава јер се разумију у биохемију ко моја баба у право. Комплетна нада код оваквих питања је утемељена на премиси да се састав вакцина наводно крије, и да је то та једна велика завјера оверлордова да потрују људе и сведу их на "златну милијарду". 

Велика је и неисказана тајна, зашто мрмоти мисле да се састав вакцина крије? Имаш ли одговор на ово питање?

On 23.10.2021. at 12:38, Марко Холцлајтнер рече

- какав имуно ефекат дају?

Не знам шта значи уопште "Имуно ефекат" то је непознат медицински термин. Можда си мислио какав утицај на имуни систем имају? Сваки човјек је засебна јединка. НА молекураном нивоу, нико неће исто реаговати на вакцину. Неки, тј већина ће имати 0 симптома, неки ће имати благе симптоме, у виду црвенила око убода, температуре, малаксалости итд...и у јако ријетким случајевима тешки исходи. Има рецимо овдје код АстраЗенеке сажето и разумљиво објашњено у вези тежих компликација око АЗ вакцине. 

On 23.10.2021. at 12:38, Марко Холцлајтнер рече

- да ли човек треба да буде у карантину тј негативан на болест за коју се вакцинише?

Са медицинске тачке не треба. Са политичке је могуће. 

On 23.10.2021. at 12:38, Марко Холцлајтнер рече

- од прве до друге дозе да ли треба да буде у карантину или да се строжије оридржава могућности од инфекције?

Треба да се строжије придржава кретања  ради спречавања могућег било каквог разболијевања. Свака болест ослаби имуни систем који се активира ради борбе са узрочником, и у том момету одговор тијела на вакцину може бити лошији. 

On 23.10.2021. at 12:38, Марко Холцлајтнер рече

- од друге дозе колико треба да прође да би имао имуноглобулине?

- да ли би требало да уради тест на имуно глобулине IgG након друге дозе и након колико дана?

Зависи од човјека до човјека, и вакцине коју прима. Рецимо у мом случају, 1.5 мјесец након прве дозе АЗ ковишилд, имао сам око 5000 Ау/мл на референтну вриједност од 50. Пораст сигурно није линеаран, дакле организму треба времена да реагује тако да је отприлике сигурно седмицу најмање потребно да се крену развијати у довољној количини, док након друге дозе треба проћи бар 2 седмице за врхунац када је њихов број највећи након чега ће кренути падати. Мени су сад тренутно на 1800 АУ/мл на референтну вриједност од 50, а друга доза је била 5 јуна. Значи мало јаче од 4 мјесеца. До краја 6 ће скоро нестати и онда је вријеме да се размишља о бустеру евентуално, али о том потом..Имају и Т и Б ћелије чије дејство још није јасно утврђено јер није прошло довољно времена. 

On 23.10.2021. at 12:38, Марко Холцлајтнер рече

- да ли се приликом вакцинисања првом и другом дозим радила аспирација вакцине?

Једна од изгледа главних компликација долази управо јер су мимо препоруке произвођача да се приликом вакцинисања ради аспирација, СЗО и CDC донели супротну препоруку да се не ради!

Због чега је важна адпирација? Важна је јер се тим поступком, након инвазивног медицинског поступка убадањем игле у делтоидни мишић, део шприца којим се убризгава повлачи мало уназад да би се видело да ли је погођен крвни суд ако се јави крв у вакцини. Тада се та вакцина одбацује и примењује се нова. Нежељени ефекти су многи и учестали ако се убризга садржај у крвоток (миоперикардитис нпр.) Такође један од показатеља је да човек има "метални" осећај у устима неких десетак секунди од неправилног убризгавања. Бол и осећај отечености у рамену (колико сам схватио) је нормална појава.

Зашто се неради аспирација приликом вакцинисања? Навидно да се пацијент неби дуже од потребног стресирао по приликом вакцинације

Видео линк о томе где је човек младих година професионални спортиста добио миоперикардитис након (вероватно) неправилног убризгавања друге дозе.

https://youtu.be/H7inaTiDKaU

Аспирација има везе са било каквим ињекцијама. Овдје се потпуно беспотребно ставља у контекст саме вакцине, и проблеми који могу проистећи из неправилног убода, људима се у подсвјест прености лажна информација да им се проблем могу јавити због саме вакцине. То је стандардна метода мрмота. О потреби за аспирацијом се води дебата али ни изблиза врућа нити толико значајна, јер практчно сваки дан се милиони ињекција дају пацијентима широм свијета, и свакако да се дешавају комплиакције али не у толиком броју да би то представљало горући проблем. 

Не крају у овој студији рецимо на основу обрађених података закључују да апсирација није потребна код интрамускуларног убода, или поткожног убода, док се код интраваскуларног препоручује да се обрати пажња прво на лијек који се даје и нус појаве прије него се ради аспирација. 

Вакцине се дају интрамускуларно врло танком иглом и са малом количином течности да све траје 1 секунду. Не знам ко може бити под стресом (претпостављам да га мрмоти сами измишљају) јер више боли убод комарца него игла вакцине. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Justin Waters рече

Није тајна. Има све црно на бијело:

Фајзер, Модерна, Џ&Џ, АстраЗенека, АЗ Ковишилд, Спутњик, Синофарм

Ето и овако сваки пут поставим линкове ка садражају вакцина, и мрмоти се напросто ућуте. Немају ријеч да кажу у вези састава јер се разумију у биохемију ко моја баба у право. Комплетна нада код оваквих питања је утемељена на премиси да се састав вакцина наводно крије, и да је то та једна велика завјера оверлордова да потрују људе и сведу их на "златну милијарду". 

Koliko njih bi samo na osnovu hemijskog sastava uspelo da prepozna o čemu se ovde radi... :)))

245073130_10224737798299601_196688205247

Link to comment
Подели на овим сајтовима

SVEŠTENICI OBAVEZNO DA SE VAKCINIŠU: Mitropolit Ilarion pozvao RPC da uvede pravilo o imunizaciji

 

MITROPOLIT Ilarion Alfejev, predsednik Odeljenja za spoljne crkvene odnose RPC smatra da je neophodno vakcinisati sveštenike protiv korona virusa, piše RIA Novosti.

- Ja lično smatram da bi vakcinacija trebalo da bude obavezna za sveštenoslužitelje, pošto je duhovnik u stalnom kontaktu sa velikim brojem ljudi – osim, naravno, kada postoje medicinski razlozi da se čovek ne imunizuje. Ali u našoj crkvi, kao i u državi postoji pristup da vakcinacija nije obavezna - rekao je Alfejev u emisiji "Crkva i svet" na TV kanalu "Rusija 24".

On je naglasio da crkva ne vodi posebnu statistiku o vakcinaciji među sveštenicima i parohijanima.

- Mislim da je procenat vakcinisanih sveštenoslužitelja isti kao generalno u društvu. I, koliko mogu da vidim, postoje dve grupe: polovina ljudi je ili vakcinisana, ili spremna da bude vakcinisana, ili su bili bolesni, pa imaju dovoljnu količinu antitela. A druga polovina su oni ljudi koji iz nekog fundamentalnog razloga ne žele da se vakcinišu - dodao je vladika.

https://www.novosti.rs/planeta/svet/1048105/svestenici-obavezno-vakcinisu-mitropolit-ilarion-pozvao-rpc-uvede-pravilo-imunizaciji

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Милошшш рече

Мора се укључити и духовна компонента у све одлуке. 

Da li i kada ti pregori osigurač od 10A, uključuješ i duhovnu komponentu u odluku da li da ga zameniš osiguračem od 6 ili od 20A (jer samo takve, u kući, imaš)? Ili se spakuješ i odeš da kupiš odgovarajući od 10A?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Branka62 рече

Da li i kada ti pregori osigurač od 10A, uključuješ i duhovnu komponentu u odluku da li da ga zameniš osiguračem od 6 ili od 20A (jer samo takve, u kući, imaš)? Ili se spakuješ i odeš da kupiš odgovarajući od 10A?

Uključujem u sve što radim. 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

NE ŽELIM VAKCINU, ALI MORAM DA RADIM:

Obavezna kovid propusnica u Italiji podstakla nevoljne da se vakcinišu, broj zaraženih pada

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

RTS u Madridu: Veliki odziv na vakcinaciju vraća u Španiju život pre korone

Veliki odziv građana da se vakcinišu vraća život u Španiji kao pre korone. Polako se ukidaju restriktivne mere, a čak 87 odsto njih je komplento vakcinisano. Taj broj svrstava je u zemlje niskog rizika. Ekipa RTS-a proveravala je kako izgleda život Madriđana.

Španija je u martu premašila prag od 70.000 preminulih od kovida 19, a danas može da se pohvali da je zemlja niskog rizika, u proseku imaju 40 obolelih dnevno na 100 hiljada stanovnika

Za osam meseci, od kada je počela vakcinacija, prvom dozom vakcinisano je 90 odsto stanovnišvta, a 87 odsto njih je kompletno vakcinisano. To pokazuje koliko su Španci disciplinovani, a maske se ne skidaju ni u redu za igre za sreću.

 

WWW.RTS.RS

Veliki odziv građana da se vakcinišu vraća život u Španiji kao pre korone. Polako se ukidaju restriktivne mere, a čak 87 odsto njih je komplento vakcinisano. Taj broj svrstava je u zemlje niskog...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Branka62 рече

Da li i kada ti pregori osigurač od 10A, uključuješ i duhovnu komponentu u odluku da li da ga zameniš osiguračem od 6 ili od 20A (jer samo takve, u kući, imaš)? Ili se spakuješ i odeš da kupiš odgovarajući od 10A?

Вероватно стави ексер уместо осигурача јер не треба веровати електричарима. Корпорације електроматеријала контролишу медије.

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...