Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Dr Ivo Udovičić otkrio gde se zarazi većina mladih koji završe na bolničkom lečenju zbog korone.

Bolnice su pune zaraženih koronom, a među njima je najviše nevakcinisanih, mada ima i onih koji su primili vakcinu.

- Situacija je zaista teška, ovakva je praktično od početka septembra i trajaće i u novembru. Nažalost, najviše zaraženih u ovoj bolnici dolazi sa masovnih proslava.Većina mladih ovde, a njih je oko 50 odsto, apsolutno su nevakcinisani, oni su zaista najveći problem jer njihovo lečenje je i najveći problem. I nažalost, kad neko mlad izgubi život, to je najteže. Ima i mladih vakcinisanih, ali njihove kliničke slike nisu ni približne kao kod kliničkih slika mladih nevakcinisanih. Njihova klinička sika je lakša i brzo izlaze iz bolnice - rekao je za TV Prva komandant VMC Karaburma, dr Ivo Udovičić.

 

WWW.BLIC.RS

Dr Ivo Udovičić otkrio gde se zarazi većina mladih koji završe na bolničkom lečenju zbog korone.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prema rečima lekara, više od 90 odsto hospitalizovanih čine nevakcinisani pacijenti, i njihova klinička slika se razlikuje od onih koji iz nekog razloga završe u bolnici, a vakcinisani su.

 

Kako kliničari objašnjavaju, vakcinisani koji završe u bolnici su uglavnom ljudi starije životne dobi koji ili još uvek nisu primili treću dozu, ili pak imaju prirdruženu bolest, a poznato je da je imunitet kod ovakvih pacijenata slab, pa organizam slabije razvije imuni odgovor.

Takođe, stručnjaci podsećaju da je potrebna potpuna vakcinacija, primljene obe doze u vremenski predviđenom roku, kao i treća doza za one koji imaju uslov za svoju buster dozu. Svakako, od vakcinisanih mali procenat završi u bolnici, jer većina prolazi sa lakšom kliničkom slikom koja ne zahteva bolničko lečenje.

 

Izgovori nevakcinisanih i bolan odgovor doktora

Oni koji nisu za vakcinaciju, često kao argument, pak navode da oboljevaju i oni koji su vakcinisani, i da završe i u bolnici, što koriste kao izgovor. Pukovnik dr Ivo Udovičić, direktor KBC Karaburma objasnio je jednom pacijentu razliku između vakcinisanih i nevakcinisanih.

- Skoro sam pričao sa jednim pacijentom koji je vakcinisan i sa drugim koji nije, približnih su godina. Postavio mi je pitanje onaj nevakcinisani, "eto dobio sam koronu, i ovaj cimer pored mene on je vakcinisan, pa i on je odbio koronu". Rekao sam mu, zar ne vidiš razliku, ti si na 10 litara kiseonika, a ovaj vakcinisani je bez kiseoničke potpore, i ima početnu upalu pluća. Vakcinisani samostalno hoda, ustaje, šeta, ruča, odlazi do toaleta, i nije na kiseoničkoj potpori. Zar ne vidiš, kažem ja njemu, da ne možeš ni do toaleta da odeš, malaksao si, slab si, ne možeš ni da jedeš, da piješ, i da se umiješ? - kazao je dr Udovičić za "Blic".

Vakcinisani pacijent će izaći iz bolnice za pet do sedam dana a ti ćeš sigurno ostati još, i pitanje je u kom pravcu će dalje ići tvoja bolest. Eto u tome je razlika, u kliničkoj slici, oporavku, krajnjem ishodu - navodi on.

Prema rečima lekara, vakcinisani imaju lake forme, neko čak nema nijedan simptom. Oni sa lakšom fomrom uglavnom imaju simptome koji podsećaju na prehladu, tada se javlja zapušen nos, blaga temperatura ili prolazna malaksalost. Nevakcinsani, pak imaju mnogo teže simptome, pa mnogi zavšravaju u jedinicama intenzivne nege i imaju teži oblik bolesti.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/zar-ne-vidis-ti-si-na-10-litara-kiseonika-a-on-dise-samostalno-on-ide-kuci-ti-ostajes/pjt6mdd

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Милошшш рече

Слика

Јесам добро схватио? Астра зенека је направила вакцину 2018 године за болест која је настала тако што су људи појели слепог миша 2019? Све је то брале мој један велики биолошко-психолошки рат какав свет до сада није видео.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, Милошшш рече

Nema povrtaka posle Velikog reseta.

Samo što će usavršiti nadzor nepodobnih kroz AI, gedžete, Alexu, skenere raznorazne pa će porodice rastavljati jer je neko od njih "zaražen" i odvoditi ih u logore (koji se uveliko grade npr. u Australiji).

Recimo, ako napišeš na forumu "Klaus Švab je nevaljao deka", stigne ti obaveštenje da ti je nekakav prc test pozitivan i moraš privremeno da budeš izolovan u karantin.

A onda ti se stanje pogoršava sve dok ne budeš prevaspitani leming.

To će biti sve u fullu do 2030.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 часа, fsa рече

@Плаво Небо

WWW.DANAS.RS

Tokom prošle godine u Srbiji postojale su uredno popunjene potvrde o smrti u kojima se kovid kao uzrok navodi u više od deset hiljada slučajeva, dok je zvanično saopštavan daleko manji broj -...
NOVA.RS

Novinarka NIN-a Sandra Petrušić izjavila je večeras u emisiji "Među nama" na televiziji Nova S, da nadležni i dan danas prikazuju netačne brojke o smrtnim slučajevima od...

 

Још немој да се народ лечи од других болести.. Што то не кажу ове ''паметнице''?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Niko nije mogao da pretpostavi ovakav razvoj situacije.

> L O L

WWW.B92.NET

Građani kojima je od revakcinacije prošlo više od šest meseci, a nisu primili treću buster dozu vakcine protiv kovida 19 mogu imati probleme prilikom putovanja u inostranstvo. Naime, očitavanjem...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Плаво Небо рече

Јесам добро схватио? Астра зенека је направила вакцину 2018 године за болест која је настала тако што су људи појели слепог миша 2019? 

Da bre! Napravili ranije i turili datum na pakovanje da bi samo pametni mogli da ih provale...

  • Радостан 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

чиме се служе да народ заплаше :) Ко није боље да не путује.Има сваке две недеље уз плату да примамо вакцине.

 

WWW.POLITIKA.RS

Грађани којима је од ревакцинације прошло више од шест месеци, а нису примили трећу бустер дозу вакцине против ковида 19 могу имати проблеме приликом путовања у...

 

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Плаво Небо рече

Јесам добро схватио? Астра зенека је направила вакцину 2018 године за болест која је настала тако што су људи појели слепог миша 2019? Све је то брале мој један велики биолошко-психолошки рат какав свет до сада није видео.

Није баш да има нешто да се схвата, све пише. Мало теже иде код ових који су паметни, они виде само своју памет.

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...