Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 8 минута, Tumaralo. рече

@Avocado

Hhaah, a pazi veštinu "razume u realnost". :))

Mogu misliti koliko je zbunjen lemmus koji je verovao da će se na jesen "sve vratiti u normalu"

Na jesen?

Kad sam bio toliko optimističan?

 

пре 8 минута, Tumaralo. рече

i da kovid-tirani nikada neće uslovljavati "ključne stvari" svojim idiotskim propusnicama.

Pa ne uslovljavaju i dalje... mada se dosta zaoštrilo i ne znam da li bi sad bio spreman da ponovim tu prognozu... ali jedina ključna stvar za tebe koja ti je uskraćena je što te nisu pustili na Bajagin koncert... :) jel ima neka druga?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

Od svih drugih... tj.od bilo koga ko nije toliko specijalan da istovremeno tvrdi da proizvođači goriva trenutno ostvaruju profit i da je "realna" cena goriva takva da ti trebalo potrošiti ušteđevinu za odlazak na izlet. Nije uopšte teško biti normalniji od toga. :)

Nije teško ni biti toliko normalan da pročitaš članak o tome kako je jedan mali operater el. energije pukao jer je zaključio sporazume po nižoj ceni, a onda je cena porasla, pa da ne počneš da baljezgaš o EROI, nekakvim restrikcijama, i to večnim... za sve to je potrebno da budeš baš specijalan... :)

 

 

1626810742003.jpg.7014fd3870b5fc4f72f2e56fab3f3ddb.jpg

 

Pukao je prvi u nizu a poskupljenja su na makro nivou.

Kako očekuješ da se sa tobom ozbiljno razgovara kada jednostavno ne kapiraš EROI i kada je za tebe WEF counrty club a Great reset "teorija zavere"*.

*od strane IRG ustanovljeno je da ovu sintagmu i dalje neironično koriste samo totalni imbecili

 

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Tumaralo. рече

 

1626810742003.jpg.7014fd3870b5fc4f72f2e56fab3f3ddb.jpg

Tiplična reakcija za nekog takvog psihološkog stanja...

 

пре 9 минута, Tumaralo. рече

Pukao je prvi u nizu a poskupljenja su na makro nivou.

Pa? Kakve to ima veze sa okolnošću da baljezgaš o restrikcijama?

 

пре 9 минута, Tumaralo. рече

Kako očekuješ da se sa tobom ozbiljno razgovara kada jednostavno ne kapiraš EROI

Možeš uvek da probaš i da ispadneš smešan kao svaki put kada smo o tome razgovarali... zato si promenio taktiku i rešio da unapred proglasiš sebe kao nekog ko kapira i mene kao nekog ko ne kapira i da tako izbegneš blamiranje... 

Simpatična taktika... verovatno i pali kod onih sa sličnim kognitivnim sposobnostima kao tvojim...

 

пре 9 минута, Tumaralo. рече

i kada je za tebe WEF counrty club a Great reset "teorija zavere"*.

*od strane IRG ustanovljeno je da ovu sintagmu i dalje neironično koriste samo totalni imbecili

Naravno... svi koji veruju u tupave teorije zavere bi bili oduševljeni kada bi taj pojam prestao da se koristi... žao mi je ali još jednom moram da te obavestim da se realnost ne prilagođava tvojim viđenjima realnosti... mora da ide obrnuto da bi bio normalan...

  • Не свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, sanja84 рече

@Рапсоди ne pravdaj se nevaspitanku I nasilniku. 

Не правдам се, да је насилник и неваспитанко јесте и више од тога. Ковид није нимало наивна ствар да се олако прича о томе по принципу рекла казала.Јавност је подељена, струка је подељена. Од сада ћу само читати, јер ипак немам проверене информације. А шта су проверене информације питам се и сама и коме веровати не знам више, поверења мало у кога имам, све може да се излажира. 

  • Свиђа ми се 1

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Рапсоди рече

Не правдам се, да је насилник и неваспитанко јесте и више од тога. Ковид није нимало наивна ствар да се олако прича о томе по принципу рекла казала.Јавност је подељена, струка је подељена. Од сада ћу само читати, јер ипак немам проверене информације. А шта су проверене информације питам се и сама и коме веровати не знам више, поверења мало у кога имам, све може да се излажира. 

Sama si rekla ovo je forum, kao kafana iza ćoška gde ljudi ćaskaju. Neki to preozbiljno shvataju i uzimaju za pravo sebi svašta. Ni ja neću više ništa pisati. Čovek izgubi mir tako. Uživaj. Svako dobro. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Рапсоди Direktor Kliničko-bolničkog centra (KBC) Zemun Dragoš Stojanović izjavio je danas da se u toj ustanovi dnevno pregleda između 150 i 170 kovid pacijenata i da se od 10 do 20 odsto njih prebacuje u kovid bolnice. Stojanović je za Radio-televiziju Srbije rekao da na preglede podjednako dolaze i mlađi i stariji, a oko 80 odsto pacijenata nisu vakcinisani protiv korona virusa. https://www.danas.rs/drustvo/kbc-zemun-od-10-do-20-odsto-pregledanih-prebacuje-se-u-kovid-bolnice/

 

Doktor Aleksandar Stojanović, direktor doma zdravlja Dr Milutin Ivković.       - Virus sada deluje i na stomačne probleme. Moj apel je već dva dana da svi pacijenti koji osete bilo kakve tegobe ne čekaju po dva, tri dana da ih to prođe kod kuće, već da dođu u dom zdravlja koji je prva linija fronta kovida - rekao je on, rekavši da je 90 odsto tih ljudi koji dolaze pozitivni zapravo nevakcinisani građani. Što se smrtnosti tiče, 95 odsto umiru nevakcinisani. https://www.blic.rs/vesti/drustvo/kovid-je-opet-mutirao-dr-stojanovic-upozorio-na-nove-simptome-zaraze-ljudi-misle-da/t4peph0

 

Zamenik direktora Kliničko-bolničkog centra "Dr Dragiša Mišović" Predrag Savić - što se tiče starosno strukture nema bitnijih promena u odnosu na prethodne talase, ali da je sada preko 85 odsto na bolničkom lečenju nevakcinisano.https://www.politika.rs/sr/clanak/489160/Vecinu-bolnickih-kapaciteta-u-Beogradu-zauzimaju-nevakcinisani

 

 

Ovo je nešto starija vest: 

- Ponovo apelujem na vakcinaciju, jer je to najvažniji korak za imunizaciju građana. Antivakseri uporno vode svoje kampanje, ali brojke jasno govore, 80 odsto ljudi u kritičnom stanju su nevakcinisani - rekao je za Alo! dr Savić. https://www.alo.rs/korona/srbija/545273/zabrinjavajuce-dr-savic-za-alo-o-novom-talasu-korone-80-odsto-teskih-pacijenta-su-nevakcinisani/vest

 

 

U Beogradu je 80 odsto bolničkih kapaciteta popunjeno nevakcinisanim pacijentima, izjavio je danas komandant vojne kovid bolnice „Karaburma” pukovnik doktor Ivo Udovičićhttps://www.blic.rs/vesti/beograd/misovic-u-potpunom-kovid-sistemu-85-odsto-pacijenta-na-lecenju-su-nevakcinisani/cc06elh

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Avocado рече

Pa? Kakve to ima veze sa okolnošću da baljezgaš o restrikcijama?

 

Ne mogu da ti pomognem da sabereš 2 i 2, u ovom stadijumu znamo to više nije stvar obrazovanja nego neurofiziologije.

Šta ćeš kad si hopeless lemmus pa su ti potrebni razni đerleci da bi se orijenitsao.

пре 4 минута, Avocado рече

Možeš uvek da probaš i da ispadneš smešan kao svaki pit kada smo o tome razgovarali... zato si promenio taktiku i rešio da unapred proglasiš sebe kao nekog ko kapira i mene kao nekog ko ne kapira i da tako izbegneš blamiranje... 

 

Kakva "promena taktike"? Tako to izgleda kada si dezorijentisani lemmus pa ne znaš gde biješ, gde da trčiš, šta se dešava?

Pa ti si demonstrirao na ovoj temi nebrojeno puta da veze nemaš s mozgom, samo što si natprosečno drzak pa ne možeš da priznaš, eventualno malo odremaš u svojoj jazbini pa nastaviš da leminguješ.

Čak i cloud i fsa mogu makar posredno da pokažu da su pogrešili a ti si nesposoban i za tako nešto (što smo objasnili u psihološkoj studiji Avocada u ključu evolutivne psihologije.)

пре 6 минута, Avocado рече

Naravno... svi koji veruju u tupave teorije zavere bi bili oduševljeni kada bi taj pojam prestao da se koristi... žao mi je ali još jednom moram da te obavestim da se realnost ne prilagođava tvojim viđenjima realnosti... mora da ide obrnuto da bi bio normalan...

:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Рапсоди Ista je situacija i u svim drugim gradovima širom Srbije. Mogu da navedem bar još 10 članaka gde ljudi koji rade u tim bolnicama imenom i prezimenom potvrđuju da većinu čine nevakcinisani. Isto je i ovde u Nišu, lično znam lekare koji rade sa kovid pacijentima. Ja ne verujem da svi oni lažu već da dezinformacije dolaze sa druge strane. 

Vidim da razumeš u čemu je problem sa iznošenjem neproverenih informacija. Ipak ovo nije "samo forum", već mesto gde neki ljudi koji su u nedoumici dolaze po prave informacije od kojih će im sutra možda zavisiti život.

Izvinjavam se na grubim i uvredljivim rečima koje sam ti uputio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Милошшш рече

Слика може припадати 2 особе и текст који гласи „BOLNICA ZADAR Kirurginja dr. Natalija Lučev: Najviše bolesnika je cijepljeno, ali to ne smije u javnost Nakon prosvieda sve više liječnika istupa u javnost da bi otkrili istinu. Piše: PARAF Jam nica CARBONATED NA BAL BALMINERAL WATER“

WWW.PARAF.HR

Jutrošnji prosvjedi pred hrvatskim bolnicama motivirali su brojne liječnike da istupe u javnosti.  Jedna od njih je i ugledana abdominalna

 

 

FAKTOGRAF.HR

Zadarska kirurginja Natalija Lučev tvrdi da je većina oboljelih od Covida-19 primila cjepivo. Iz bolnice nam je potvrđeno da to nije točno.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, fsa рече

Izvinjavam se na grubim i uvredljivim rečima koje sam ti uputio.

Примљено...и ја се извињавам  теби. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Tumaralo. рече

Ne mogu da ti pomognem da sabereš 2 i 2, u ovom stadijumu znamo to više nije stvar obrazovanja nego neurofiziologije.

Pa naravno da ne možeš da pomogneš bilo kome kada misliš da je 2+2=63

Da je ono što misliš tačno mogao bi da objasniš... pošto su ti ideje nebulozne ne možeš nikom da pomogneš da ih spozna... a pošto ja nisam neko ko će da se skloni u fazonu "pusti nesretnika, vidiš da mu nije dobro", već ti svaki put lepo objasnim gde grešiš, sad si rešio da se i ne upuštaš u diskusiju... već odmah samo konstatuješ kako ja nemam pojma, i kako si ti genije... ti si u pravu "po defaultu"... :D

Elem, da te opet resetujem... kada smo pričali o EROI, lepo sam ti objasnio da znamo još odavno da EROI pada, da još odavno zbog toga cene goriva i gasa rastu (iako tehnologija i efikasnost napreduju) i da je zato ideja da je zbog visokog EROI izmišljena pandemija da bi ljudi manje trošili gorivo izuzetno glupa... tako da bi restrikcije zaista bile skroz u skladu sa tvojom pričom... a povećanje cene u skladu sa mojom... problem (za tebe) je što (kao i obično) realnost je u skladu sa onim što ja pričam, a ne u skladu sa onim što ti baljezgaš... cene su porasle, nema nikakvih restrikcija, možeš da trošiš i struje i goriva do mile volje, samo je skočila cena... (i to najverovatnije ne toliko zbog EROI već zbog drugih okolnosti)...

I naravno, cene nisu toliko skočile da neko mora da potroši ušteđevinu da bi otišao kolima na izlet... kao što si "prognozirao"...

 

пре 5 минута, Tumaralo. рече

Šta ćeš kad si hopeless lemmus pa su ti potrebni razni đerleci da bi se orijenitsao.

Što je specijalcu milo, to mu se i snilo... 

 

пре 5 минута, Tumaralo. рече

Kakva "promena taktike"? Tako to izgleda kada si dezorijentisani lemmus pa ne znaš gde biješ, gde da trčiš, šta se dešava?

Pa ona koju sam ti opisao... da ne ulaziš u raspravu, nego unapred sebe proglasiš "pobednikom" rasprave... probaj da sričeš dok čitaš, nekima pomaže...

 

пре 5 минута, Tumaralo. рече

Pa ti si demonstrirao na ovoj temi nebrojeno puta da veze nemaš s mozgom,samo što si natprosečno drzak pa ne možeš da priznaš, eventualno malo odremaš u svojoj jazbini pa nastaviš da leminguješ.

Toliko veze nemam da si primoran da isključivo laješ?  :))

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...