Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 5 минута, Avocado рече

Ama baš nikom to nije normalno...

Pa kako to da se događa kad nije normalno? Ko je to smislio, koji pametnjaković? Da li je i njegovo dete ovako maltretirano ? Ovo su sve bolesnici smislili. A ljudi ih slušaju pokorno, veruju bolesnim ljudima, duševnim bolesnicima veruju. 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Милошшш рече

Pa kako to da se događa kad nije normalno? Ko je to smislio, koji pametnjaković? Da li je i njegovo dete ovako maltretirano ? Ovo su sve bolesnici smislili. A ljudi ih slušaju pokorno, veruju bolesnim ljudima, duševnim bolesnicima veruju. 

Da li je normalno ovo i ko je za to kriv?

WWW.VESTI-ONLINE.COM

"Sa više od 8.000 zaraženih dnevno i 40 umrlih, epidemiološka statistika nikad nije bila gora, a crvene zone se ubrzano pune. Nepoštovanje mera i

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Милошшш рече

Pa kako to da se događa kad nije normalno?

Pa zato što je situacija nenormalna... npr. nije normalno da urlajući iskačeš iz kuće kroz prozor... ali je to pametno kada ti kuća gori...

Kad se ti normalno ponašaš u nenormalnoj situaciji, npr. mirno sediš i večeraš dok ti gori kuća, onda si ti nenormalan...

E sad, da li je ovo sa decom zaista dobro i opravdano rešenje, ja zaista ne znam... vidim da ovde ne rade ništa slično i svako malo se vrtić gotovo isprazni na nedelju, dve, jer su sva deca bolesna... s druge strane, pitanje da li je opravdano s obzirom da je negde normalno da vrtićka deca budu često bolesna...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, fsa рече

Da li je normalno ovo i ko je za to kriv?

WWW.VESTI-ONLINE.COM

"Sa više od 8.000 zaraženih dnevno i 40 umrlih, epidemiološka statistika nikad nije bila gora, a crvene zone se ubrzano pune. Nepoštovanje mera i

 

Treba kažnjavati ovakve za širenje panike, šta se ovime postiže. Gde su obdukcije da vidimo ko se upokojio od korone a ko od drugih bolesti. Pravo izveštavanje više ne postoji što se mene tiče, čast izuzecima. 

  • Свиђа ми се 1

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Милошшш рече

Treba kažnjavati ovakve za širenje panike, šta se ovime postiže. Gde su obdukcije da vidimo ko se upokojio od korone a ko od drugih bolesti. Pravo izveštavanje više ne postoji što se mene tiče, čast izuzecima. 

Gde je tebi mozak?! Bolnice su pune zaraženih, desetine ljudi svakodnevno umire, a ti i dalje prosipaš isto sranje. Vi antivakseri ste kancer društva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 28.9.2021. at 9:50, Bokisd рече

Nisam znao da vec ima slucajeva odstete.

Stvarno su razliciti razlozi zasto neko ne zeli da primi vakcinu, i zato i mislim da je mnogo bitno, posto je vakcina jos u fazi ispitivanja i nisu poznata sva nezeljena dejstva, mislim da treba sto vise ispitivati sve ta moguca nezeljena dejstva da bi vakcina bila pouzdanija, ne kazem da je ona sad skroz nepouzdana, ali bi sigurno bilo mnogo bolje za sve da se ispitaju sve moguce nezeljene situacije i da pouzdanost vakcina bude maksimalna, kao sto imamo za lekove zvanicne deklaracije koje maksimalno sto je moguce navode sve pozitivne i negativne strane nekog leka.

WWW.VIENNA.AT

Bis Ende Mai 2021 wurden in Österreich von 16 Menschen nach Coronavirus-Impfungen Anträge zur Entschädigung nach dem Impfschadengesetz eingebracht.

 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Милошшш рече

Treba kažnjavati ovakve za širenje panike, šta se ovime postiže. Gde su obdukcije da vidimo ko se upokojio od korone a ko od drugih bolesti. Pravo izveštavanje više ne postoji što se mene tiče, čast izuzecima. 

Није ширење панике. Погледај Worldometer, јуче смо били 16. а прекјуче 12. у свету по апсолутном броју нових случајева у току дана. Скоро све земље испред нас на листи имају по 10-20-30 и више пута већу популацију од Србије. Онда долазимо ми као аномалија па се онда наставља листа са државама које су исто доста веће од нас.

Имамо катастрофалан број новозаражених дневно и то јесте чињеница.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Avocado рече

 

E sad, da li je ovo sa decom zaista dobro i opravdano rešenje, ja zaista ne znam... vidim da ovde ne rade ništa slično i svako malo se vrtić gotovo isprazni na nedelju, dve, jer su sva deca bolesna... s druge strane, pitanje da li je opravdano s obzirom da je negde normalno da vrtićka deca budu često bolesna...

 

U principu se ne radi ništa slično ni u školama. Nama je eto trenutno u kući kovid i ne možemo ni da pogodimo odakle je, jer sve troje dece u sva tri odeljenja škola u koje idu imaju po nekoliko pozitivnih. Iako bi po zvaničnim preporukama trebalo da se zatvaraju odeljenja nakon dva zaražena deteta, to se u praksi nije uradilo ni u jednom od njih. Deluje kao da je nezvanična strategija što veće prokuženje dece u ovom trenutku.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Otvoreno pismo Ujedinjenih protiv kovida: Hitno zatvoriti sve na četiri nedelje

Udruženje lekara “Ujedinjeni protiv kovida” (UPK) uputilo je otvoreno pismo, kako su naveli, vlastima i građanima Srbije, u kojem su izneti konkretni koraci koje bi trebalo preduzeti u naredne četiri nedelje.

 

UPK u pismu koje je objavljeno na sajtu udruženja navodi da “Krizni štab praktično ne postoji, ministar zdravlja i Vlada ne sprovode nikakve mere zaštite stanovništva“. Za to vreme, ističe UPK, epidemija poprima razmere najgoreg decembarskog talasa sa rekordnim brojem zaraženih od početka pandemije, pri čemu ni broj umrlih ne zaostaje, a vakcinacijom je obuhvaćeno jedva oko 40 odsto stanovništva za osam meseci masovne imunizacije.

„Stanje na terenu je takvo da su bolnice pune, mesta na respiratorima nema, čeka se po celu noć ispred bolnica za prijem“, navedeno je u pismu.

Otvoreno pismo lekara okupljenih u udruženju „Ujedinjeni protiv kovida“ prenosimo u celosti:

„Ako vi možete da ćutite, mi ne možemo. Još u ranu jesen prošle godine napravili smo detaljan predlog plana i programa protivepidemijske borbe po fazama. U martu smo apelovali da zdravlje građana nema cenu i da država napravi jasnu strategiju borbe protiv epidemije, u maju smo apelovali na edukaciju stanovništva po pitanju vakcinacije, u junu smo pozvali zdravstvene vlasti na akciju, u avgustu smo upozoravali na novi peti talas a sve vreme edukujemo građane na temu vakcinacije i odgovaramo na sva pitanja i nedoumice građana.

Konstantno, uporno i argumentovano iznosimo svoja stručna mišljenja u etar, u prazno, kome? U državi Srbiji postoji druga agenda koja nema za cilj zaštitu njenih građana. Po ko zna koji put, ističemo nužnost sledećih koraka:

1. Po modelu koji smo predložili pre godinu dana nalazimo se u katastrofalnoj epidemiološkoj situaciji i stav UPK je da je u ovom trenutku i pod ovakvim okolnostima hitno potrebno zatvaranje svih objekata koji nisu neophodni na najmanje četiri nedelje. Nakon tri nedelje ponovo proceniti situaciju i odlučiti da li da se mera nastavi ili postepeno popušta po predloženom modelu nivoa. Crni nivo zatvaranja objekata između ostalog znači:

  • da su obustavljeni svi masovni skupovi
  • zabranjeni događaji (muzika, sport, zabava, umetnost…)
  • proslave dozvoljene za najviše četiri zvanice (venčanja, slave, rođendani)
  • potpuno zatvoreni svi ugostiteljski objekti (sem rada za dostavu na kućnu adresu)
  • zabrana svih sportskih aktivnosti u zatvorenom, na otvorenom najviše dve osobe na rastojanju
  • u javnom prevozu popunjenost kapaciteta najviše do svakog drugog sedećeg mesta uz korišćenje više vozila i apel da se koristi samo ako je nužno
  • sahrane samo uz prisustvo uže porodice
  • kompletna nastava onlajn sem vrtića za decu roditelja esencijalnih zanimanja
  • rad od kuće što je više moguće, ako nije moguće onda jedna osoba na četiri kvadratna metra
  • boravak u kući što je više moguće, bez poseta i okupljanja koja nisu neophodna
  • tržni centri i prodavnice kompletno zatvoreni, sem prehrambenih prodavnica, apoteka i benzinskih stanica koje moraju da limitiraju broj kupaca.

2. Obavezna vakcinacija svih radnika u zdravstvu, prosveti, policiji, vojsci, javnim službama… tokom te četiri nedelje, u skladu sa Zakonom o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti, koju smo predlagali još u januaru. Posebno uvesti da se u javnom sektoru primene sankcije za one koji ne poštuju ovu obavezu.

3. Zahtev Javnom Servisu (RTS) da u saradnji sa Katedrama za imunologiju medicinskih fakulteta i Društvom imunologa Srbije, napravi obrazovni program usmeren prema različitim uzrastima u cilju podizanja svesti o značaju vakcinacije po modelu koji smo postavili.

4. Obustaviti sistematsko sejanje nenaučnih stavova preko prorežimskih medija i pozvati medije na odgovornost prema građanima u smislu ukidanja senzacionalističkih sadržaja kada se radi o pandemiji.

5. Da profesionalne i staleške organizacije (SLD, LKS, odgovarajuća strukovna udruženja), kao i pet Medicinskih fakulteta, njihove katedre, naučna veća i drugi organi, postave pitanje odgovornosti svojih članova, koji sumnjama, izvrtanjem činjenica, ksenofobijom i idejama o svetskoj zaveri direktno ugrožavaju zdravlje građana.

6. Da Krizni štab preuzme odgovornost za tekući epidemijski talas, poštuje naučna saznanja, bez kalkulacija o političkim efektima preduzetih mera, uz uvažavajnje iskustva drugih evropskih zemalja, čije su protivepidemijske mere pokazale svoju delotvornost.

7. Zahtevamo da Ministarstvo zdravlja i Institut “Batut” redovno stavljaju na uvid javnosti ažurirane podatke o obolevanju i umiranju od kovida-19, posebno po vakcinalnom statusu i tipu vakcina, na isti način kako se to čini u celom civilizovanom svetu. I to smo već tražili, nekoliko puta.

8. Da se dozvoli INEP-u i IMI-ju da stručnoj javnosti dostave na uvid podatke od javnog značaja (zaštiti posle druge doze i, posebno, o opadanju titra antitela tokom vremena po vrsti vakcine) u skladu sa važećim zakonskim aktima.

9. Da se poveća kapacitet za testiranje i praćenje kontakata, ustanovi trijažni pozivni centar kao što je UPK već predlagao kako bi se smanjio pritisak na ambulante i domove zdravlja i ljudi poštedeli višesatnog čekanja u redovima.

10. Da se postavi pitanje odgovornosti organa i pojedinaca zbog krivičnog dela ponavljanog nepostupanja po zdravstvenim propisima u toku epidemije (čl. 248 Krivičnog zakonika), što se posebno odnosi na lekare na vakcinalnim punktovima koji odvraćaju građane od vakcinacije mimo protokola.

11. Da se osmisli dugoročni način funkcionisanja obrazovanja tako da se zaštite đaci i studenti, a da se ne ugrožava njihovo obrazovanje i mentalno zdravlje.“

Otvoreno pismo potpisali su Izvršni odbor i Savet udruženja lekara “Ujedinjeni protiv kovida”.

Više vesti o kovidu-19 i posledicama pandemije u zemlji i svetu čitajte na stranici Koronavirus.

https://nova.rs/vesti/politika/milan-st-protic-kao-niko-do-sada-opisao-vucica/?ref=fbnova&fbclid=IwAR3wyxf_be8i0irkrIzcIfx_BtYuFkeJG4bu_23h-xfnTm9EuhiZapHYOGg

 

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

PRAVO NA IZBOR DA UMREM, I DRUGE POVUČEM ZA SOBOM
Argument prava na slobodan izbor ne potežu samo iskreni liberali, već i kojekakvi foliranti i zamešatelji kako bi proturali „slobodan lov slobodne lisice nad slobodnim kokama u slobodnom kokošinjcu“. Braneći preimućstvo da zgrće profit, duvanska industrija argumentiše da svakome treba ostaviti slobodu da sam za sebe odluči da li će pušiti ili ne. Međutim, slobodu i racionalnost izbora umnogome kompromituje agresivna marketinška mašinerija, uopšte uticajnost duvanskih kompanija, kao i adiktivnost pušenja. Nadrilekar Alen Azarić, poput drugih šarlatana, neumorno ponavlja da se bori za to da ljudi imaju pravo na izbor lečenja. Ipak, nesrećnici koji mu se obraćaju najčešće nisu u poziciji da trezveno razmišljaju, već se radi o očajnicima u potrazi za slamkom spasa. Perjanica antivakcinalnog pokreta u Srbiji dr Jovana Stojković zagovara pravo na izbor i informisani pristanak u pogledu vakcinacije. Stojković, naravno, ne osporava nauku otvoreno, ali kada kaže da „mi ne pozivamo nikog da se ne vakciniše, samo želimo slobodu izbora“, ona zloupotrebljava liberalistički argument, jer zapravo jasno sugeriše da se ne treba vakcinisati, zato što su vakcine pogubne. Pri tom, nevolja nije tek u previđanju opsega slobode pojedinca, na šta podseća i klasična liberalistička krilatica „pravo da mašem šakom završava tamo gde počinje tuđ nos“. Otud se sloboda izbora ne može odnositi i na vakcinaciju jer se ona počesto tiče ne samo našeg zdravlja, već i tuđeg. Nevolja je, naime, i u mogućnosti da sami sebi ispesničimo nos, jer je veliko pitanje da li pojedinac uopšte najbolje zna šta je najbolje za njega.
U svim tim slučajevima negira se naučni konsenzus – danas pouzdano znamo da je pušenje štetno, da Azarićeva „prirodna medicina“ ne leči rak, da vakcine ne samo da nisu štetne, već predstavljaju jedno od najznačajnijih medicinskih otkrića ikada. Ističe se da su „mišljenja i dalje podeljena“, da je potrebno da se „čuje i druga strana“, da se „otvori diskusija“, dakle muti se voda predstavljanjem naučnog konsenzusa kao kontroverze. Na nesreću, pseudonaučne i antinaučne koještarije neretko su privlačnije od nauke, manje intelektualno zahtevne, a više emocionalno prijemčive (šta da misli laik sluđen i zastrašen antivakcinalnom kampanjom koju promovišu i sami lekari?). Te se besmislice zasnivaju na prigodnim pričicama, anegdotama, a ne na temeljnoj ali suvoparnoj statistici i naučnom metodu, napokon jer govore ono što ljudi žele čuti. Takoreći, formulacijom Anatola Fransa – šta može hladna i gola istina protiv blistavih čari laži?! I u toj dubiozi, umesto da država čvrsto i neselektivno prigrli nauku i paternalistički zakloni građane, ona ih prepušta sebi, da u ovim stvarima sami za sebe odlučuju. Ostaje im, pri tom, dilema ili da se priklone nauci, ili da sami pokušaju da odgonetaju i istraže. A „istraživanje“ se tu obično svodi na gledanje određenih dokumentaraca, emisija i videa na Jutjubu, iščitavanje jasno profilisanih blogova i razgovore sa istomišljenicima. U skladu sa tzv. konfirmacijskom pristrasnošću, ovi „istraživači“ traže informacije koje će potkrepiti njihove unapred donete stavove, dok se oglušuju o kontradokaze, pa nimalo ne čudi što svi ti nezavisni i slobodni mislioci – misle isto. Međutim, uprkos svima onima koji su superiorno „obavili istraživanje“, koji „misle svojom glavom“, koji su otvorili oči, uzeli crvenu umesto plave pilule poput Nea iz Matriksa, koji „ne prihvataju sve šta im se servira“ i „ne veruju slepo zvaničnoj verziji“, to zapravo nije nimalo lako. Štaviše, za većinu ljudi, koji nemaju vremena, volje i stručnosti, to nije ni moguće. Naprosto, koliko samo sujete i budalastosti je potrebno pa da pomislimo da ćemo se usputnim informisanjem na internetu više približiti istini nego što to uspeva čitava naučna zajednica svojim višedecenijskim, rigoroznim naporima?! „Istraživači“ doduše mogu priznati da su naučnici kvalifikovaniji i pozvaniji od njih, ali da su potkupljeni, ućutkani, da su deo svetske zavere, pa nama laicima ne preostaje ništa drugo nego da sami probamo doći do istine. Ovo tumačenje, međutim, opovrgava ne samo odsustvo bilo kakve intelektualne skromnosti kod “istraživača“, jer oni ne traže, već su pouzdano u posedu apsolutne istine, nego i činjenica da nauka danas premda dobrim delom tržišno orijentisana, pa i zloupotrebljivana, svejedno i dalje zavređuje naše poverenje. Njeni plodovi to nedvosmisleno potvrđuju.
243442708_3080554042225997_5264328859463
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, МиодрагМ рече

Врло разуман, и свакако исправан став,  професорке Медицинског факултета: 

Ne, njeni stavovi nisu ni razumni ni ispravni jer nisu naučno potkrepljeni i suprotni su od onoga što se na medicini uči. Evo šta o njenom "nastupu" kažu njene kolege lekari:

https://www.facebook.com/groups/117202582284906/posts/846732655998558

 

Inače, ova gospođa je potpisnica sramne peticije protiv vakcinacije dece od koje se ZVANIČNO OGRADIO Medicinski fakultet u Beogradu tj. 33 od 34 člana katedri za mikrobiologiju i imunologiju

http://med.bg.ac.rs/?p=23468&fbclid=IwAR1DeoKdjm2n124v7IIwLZUE2ALtQMwj2qDMxot-UUBvPP4GdM-0iaGxffo

https://www.facebook.com/groups/726037641656028/posts/913983046194819/

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, fsa рече

Ne, njeni stavovi nisu ni razumni ni ispravni jer nisu naučno potkrepljeni i suprotni su od onoga što se na medicini uči. Evo šta o njenom "nastupu" kažu njene kolege lekari:

https://www.facebook.com/groups/117202582284906/posts/846732655998558

На овом линку не видим ниједног колегу лекара...  и не бих даље да читам линкове за групе које се као баве науком и раскринаквају ,,псеудонауку'' професора београдског Медицинског факулзтета ...  ( паметном доста!) 

Нека педијатар који предложи родитељу да му вакцинише дете од 12. година потпише да одговара за евентулани проблем изазван вакцином и све ће бити другачије.  Али, авај,  педијатри то избјегавају, као и држава, као и произвођачи вакцина, нико није одговоран за евентулне посљедице!

Нико ко форсира вакцинацију деце неће да  преузме одговорност,  зашто? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Je*ala vas ta vakcina. Majka mi je dobila vakcinu, i sad je umrula. Od kad je dobila Johnson, samo joj je bilo gore, i sad eto umrula je... 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...