Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 34 минута, fsa рече

Taj odgovor od njih nećeš dobiti. 

Претпостављам. Уствари, потпуно је бесмислено улазити у дискусију. Нажалост. Тужно се и беспомоћно човек осећа. Као пред зидом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, МиодрагМ рече

Па у свему овоме и нема баш неке логике, откуд онда у Белорусији где ,, a president in denial of covid-19, how has Belarus ended up with one of the lowest death rates on the continent''?

Zato što u Belorusiji ( baš kao i u Srbiji, Rusiji i još nekim državama ) zvanična statistika o broju umrlih nije tačna, tj. pravi broj umrlih od kovida je nekoliko puta veći. Još na početku epidemije tamošnji lekari i rođaci preminulih govorili su dosta o tome. Po nekim procenama samo od marta 2020. do marta 2021. u Belorusiji je umrlo oko 32000 ljudi više nego u istom periodu prethodnih godina (povećanje od 29%).

пре 58 минута, МиодрагМ рече

Вратити медицину медицинским стручњацима и одузети је од новинара, медија и политичара... 

Колико људи умре од срчаних болести и нико не труби о томе, иако Србија у томе котира врло високо у свету? 

На свјетском нивоу колико само дјеце днвно умире од глади?  Мало ко у медијима или у политици прича о томе? 

Kamo sreće da su odluke donosili medicinski stručnjaci, a ne Tramp, Vučić, Lukašenko, Džonson i dr. pametnjakovići... bilo bi mnogo manje mrtvih i sve bi ovo znatno kraće trajalo.

Još pre par meseci struka je predlagala obaveznu vakcinaciju zdravstvenih radnika i primenu svih drugih epidemioloških mera ( maske, zabrana okupljanja i sl. ) ali odluke donose ljudi kojima su prioritet izbori i ostanak na vlasti a ne dobrobit građana. Zato sada imamo višak od preko 30000 umrlih u odnosu na period pre epidemije i trenutno smo među najugroženijima u svetu.

Zato što država ništa nije preduzela da suzbije epidemiju zarazne bolesti gotovo svi zdravstveni kapaciteti su angažovani u spasavanju zaraženih koji su napunili bolnice. Mnogo lekara i dr. medicinskog osoblja je zaraženo. Nema ko i nema gde da leči obolele od drugih bolesti... sem najhitnijih slučajeva. Kompletan zdravstveni sistem je paralisan. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Tumaralo. рече

Istina je da su svesni da imaju frku sa sprovođenjem, šta god da se odluči, pa neće da se obrukaju i pokažu nemoć.

Jedini ali jedini razlog zašto se ne uvode kovid propusnice su izbori i haos koji bi njihovim uvođenjem nastao.

Neka mi samo neko objasni ČEMU SLUŽI KOVID PROPUSNICA?

Dosta ljudi sa kojima sam razgovarao, a koji su primili vakcinu, su iznenađeni mojom vrlo prostom logikom:

da li vakcina sprečava mogućnost da se zaraziš i oboliš = ne ne sprečava; da li vakcina sprečava da onaj koji ju je primio prenese virus nekom drugom= ne ne sprečava; da li se virus prenosi kontaktom = da prenosi se

pa ZAŠTO onda samo ja koji nisam vakcinisan treba da budem testiran pre nego uđem u javnu prostoriju (kafić/bioskop/teretanu...itd) ako se sada pouzdano zna da i ti kao vakcinisan možeš i da oboliš i da zaraziš drugoga?

dakle postavlja se pitanje čemu kovid propusnice služe? ako je stvarni cilj suzbijanje pandemije a ona se širi i kod vakcinisanih i kod ne vakcinisanih jedini logičan zaključak je da se onda svi testiramo pre korištenja javnog prostora (protiv čega nemam ništa protiv), ovako postavljen koncept gde se samo traži dokaz da si primio vakcinu a pouzdano se zna da ona ne sprečava prenošenje ne samo da je NE LOGIČAN nego je i VRLO OPASAN, jer upravo njim se SVESNO ugrožava zdravlje ljudi.

dakle jedino logično rešenje je da se svi testiramo ako se već testiramo, i rekoh nemam ništa protiv, neobična vremena traže neobične mere, ali ovakvu glupost predlagati kao rešenje je smešno i osuđeno na propast...

e ali zato slušam brnabićku, već počinje narativ kao... kovid propusnice služe samo da bi motivisale građanje da se vakcinišu... e moš misliti i njima je jasno u kakvu glupost srljaju... ali čak i da je tako, da je to način motivacije, ostaje činjenica da njihovim eventualnim uvođenjem vi drugovi svesno ugrožavate tuđe živote, pa ćemo videli ko će se to završiti...

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, fsa рече

Još pre par meseci struka je predlagala obaveznu vakcinaciju zdravstvenih radnika i primenu svih drugih epidemioloških mera ( maske, zabrana okupljanja i sl. ) ali odluke donose ljudi kojima su prioritet izbori i ostanak na vlasti a ne dobrobit građana. Zato sada imamo višak od preko 30000 umrlih u odnosu na period pre epidemije i trenutno smo među najugroženijima u svetu.

a kako objašnjavaš Izrael?

nagli pad i onda nagla poplava obolelih, šta se tu dešava?

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kome nije jasno kako dolazi do favorizovanja određenih sojeva neka pogleda ovaj video, vrlo jasno objašnjeno od a do š, i vrlo logično...

btw ovde se vodila diskusija (u pogrešnom narativu) kako je došlo do Delte ako su svi sojevi postojali još pre vakcinacije....

pa došlo je upravo metodom favorizovanja jer je vakcina "leaky" (bukvalan prevod cureća, odnosno nesposobna da neutrališe, previše specifična... barem ja tako razumem) posebno obratite pažnju na deo od 34:40 pa nadalje. jedno je kako vakcina štiti pojedincaali sasvim je druga priča kako to utiče na kompletnu populaciju i posledičnu proliferaciju određenog soja...

 

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, dragisa рече

kome nije jasno kako dolazi do favorizovanja određenih sojeva neka pogleda ovaj video, vrlo jasno objašnjeno od a do š, i vrlo logično...

btw ovde se vodila diskusija (u pogrešnom narativu) kako je došlo do Delte ako su svi sojevi postojali još pre vakcinacije....

pa došlo je upravo metodom favorizovanja jer je vakcina "leaky" (bukvalan prevod cureća, odnosno nesposobna da neutrališe, previše specifična... barem ja tako razumem) posebno obratite pažnju na deo od 34:40 pa nadalje. jedno je kako vakcina štiti pojedincaali sasvim je druga priča kako to utiče na kompletnu populaciju i posledičnu proliferaciju određenog soja...

Ne može da "dođe" do Delte usled vakcinacije kad je Delta nastala pre vakcina... ne može posledica da se desi pre uzroka... ne mogu tenkovi da budu uzrok propasti Rimskog carstva... hajde bar tako elementarne stvari nemoj da mašiš...

Gert sa onom sličicom i svojom retardiranom pričom pokušava da zbuni ljude kako ne bi primetili da je promašio i pokušava da kao šibicar promeša dve različite stvari - mutacije koje čine virus zaraznijim i mutacije koje menjaju virus tako da ga imunitet stvoren vakcinom ne prepozna... i vrti te kutije šibica sve vreme sluđujući ljude...

On je inicijalno pričao o pojavi sojeva koji će zaobilaziti vakcinu (a to se nije desilo)... i onaj njegov slajd bi mogao da bude ilustracija za to (da nema druge probleme poput ideje da ista količina virusa napusti vakcinisanog i nevakcinisanog, samo su kao različiti)... jer tačno je da vakcine vrše selekciju mutacija koje zaobilaze vakcinu... kao što antibiotici selektuju mutacije bakterija otpornih na antibiotike... kao i sa antibioticima, to ne ide baš tako brzo, već prilično sporo...

Međutim, to nema ama baš nikakve veze sa zaraznošću... zarazniji virus uvek postaje dominantniji sa ili bez vakcina... to je poenta pojma "zarazniji"... znači da se brže širi u populaciji od manje zaraznog... :)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, МиодрагМ рече

Вратити медицину медицинским стручњацима и одузети је од новинара, медија и политичара... 

Колико људи умре од срчаних болести и нико не труби о томе, иако Србија у томе котира врло високо у свету? 

На свјетском нивоу колико само дјеце днвно умире од глади?  Мало ко у медијима или у политици прича о томе? 

Да ли се због срчаних проблема мора водити рачуна о епидемиолошким мјерама?

Да ли је срчано обољење заразна болест?

Да ли се због гладнх широм свијета морају затварати границе, ограничавати кретања, стаљати људе у карантин?

Да ли је глад опште приустна у све и једној земљи свијета?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Tumaralo. рече

Јел неко приметио да је између осталог рекао и ово:

Цитат

Samo prethodne godine je umrlo 10.000 ljudi sa kovidom.

Званичан број је 8100 мртвих од почетка епидемије. Ено га и на сајту министарства здравља.

Значи буквално лажу чим зину ;) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, GeniusAtWork рече

Јел неко приметио да је између осталог рекао и ово:

Званичан број је 8100 мртвих од почетка епидемије. Ено га и на сајту министарства здравља.

Значи буквално лажу чим зину ;) 

Naravno da lažu... to je bilo očigledno od početka epidemije. 

Број умрлих у Републици Србији у периоду јануар−децембар 2020. године износио је 114 954 и, у односу на исти период претходне године, када је број умрлих био 100 963, бележи се раст од 13 991 или за 13,9%.

Број умрлих у Републици Србији у периоду јануар-август 2021. године износио је 82 681 и, у односу на исти период претходне године, када је број умрлих био 70 322, бележи се раст од 12 359 или за 17,6%.

https://www.stat.gov.rs/oblasti/stanovnistvo/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Avocado рече

Ne može da "dođe" do Delte usled vakcinacije kad je Delta nastala pre vakcina... ne može posledica da se desi pre uzroka... ne mogu tenkovi da budu uzrok propasti Rimskog carstva... hajde bar tako elementarne stvari nemoj da mašiš...

pa on upravo tako i rezonuje, nije Delta "došla" ne Delta je postojala pre vakcine

ali je stvar u tome da "curećom" vakcinom dolazi do proliferacije Delte ili nekog drugog soja, jednostavno nije isto da li u "curenju" ima 20% Delte i 80% Vuhana ili u "curenju" imaš 80-90-100" Delte.

dakle toliko o elementarnom razumevanju.

пре 7 часа, Avocado рече

On je inicijalno pričao o pojavi sojeva koji će zaobilaziti vakcinu (a to se nije desilo)...

naravno da se desilo, jer čim imaš bum oboljevanja visokoprocentno vakcinisanog stanovništva (Izrael) na ravno da se može reći da zaobilazi.

da li zaobilazi u potpunosti odnosno da li vakcina i u tim slučajevima nešto odrađuje, to je stvar za diskusiju. ali ovim putem će neminovno doći do onoga što je on upozoravao a to je ultimativna konvergencija osobina virusa koji će na kraju u potpunosti moći da zaobiđe vakcinu.

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Avocado рече

poput ideje da ista količina virusa napusti vakcinisanog i nevakcinisanog, samo su kao različiti

da njegov primer jeste takav da ista količina virusa (reduction 1:10) napusti i vakcinisanog i ne vakcinisanog, ali verujem da je to teorijski model kako bi suština priče bila jasna, da li je taj redakšn isti i kod jednih i kod drugih ne znam, ali je jasna poenta sistema "favorizovanja" nekog soja. 

dakle dinamika ne mora biti kako juj je on predstavio, ali mehanizam koji očigledno postoji a i sam teren pokazuje da postoji (Izrael i oboljevanje mladih) ukazuje da je pitanje vremena kada nas očekuje katastrofa.

dakle zaštita nekih grupa stanovništva da ali masovna vakcinacija ne

  • Свиђа ми се 1

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Avocado рече

zarazniji virus uvek postaje dominantniji sa ili bez vakcina... to je poenta pojma "zarazniji"... znači da se brže širi u populaciji od manje zaraznog... :)

nisam baš siguran da je taj mehanizam tako jednostavan kako ga ti predstavljaš, više verujem njegovom iskustvu iz kojeg objašnjava da zaraznost i dominacija su dve usko povezanje stvari kao i da suboptimalan imuni odgovor dodatno doprinosi cirkulaciji...

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...