Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 36 минута, Dragi рече

Pre ću nju da slušam nego tebe, molekularni biolog Sylvia Kerschbaum-Gruber, medicinski univerzitet Beč, danas u austrijskim vestima.

https://tvthek.orf.at/live/ZIB-Nacht/14137332

Dobro, ona kaže da genska vakcina (nem. gen-basierte Impfung), kao, nije gen-terapija, jer samo privremeno menja naš gen. Aha. Samo privremeno - na koje vreme? dan, dva, godinu, deset, doživotno? - nama se menja i manipuliše nam se genetika. Ali to nije genska terapija. Nije objasnila zašto nije genska terapija ako se, iako navodno samo privremeno, menja genetika.

I dalje se palis na ove stupidne zaveroloske sajtove sa video "dokazima"? :D 

Mada iskreno nisam znao da vakcina zparavo menja nase gene. A koje gene menja? I kako? (ako pricaju na klipu o tome ne znaci mi puno jer  ne znam svapski. Ako znas ti reci)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Dragi рече

Pre ću nju da slušam nego tebe, molekularni biolog Sylvia Kerschbaum-Gruber, medicinski univerzitet Beč, danas u austrijskim vestima.

https://tvthek.orf.at/live/ZIB-Nacht/14137332

Dobro, ona kaže da genska vakcina (nem. gen-basierte Impfung), kao, nije gen-terapija, jer samo privremeno menja naš gen. Aha. Samo privremeno - na koje vreme? dan, dva, godinu, deset, doživotno? - nama se menja i manipuliše nam se genetika. Ali to nije genska terapija. Nije objasnila zašto nije genska terapija ako se, iako navodno samo privremeno, menja genetika.

Ne znam nemački ali nema šanse da molekularni biolog kaže da vakcina menja (bilo kako pa i privremeno) našu "genetiku"... to može da kaže samo neko ko nema ni osnovna znanja o tome i ko, ako upotrebimo analogiju genoma sa knjigom, zamišlja kao da u našem organizmu postoji samo jedna "knjiga", a ne da u svakoj ćeliji postoji po jedna... tako da pretpostavljam da pogrešno interpretiraš šta je zapravo rekla... 

Takođe, da te ne zbuni ni to, ove vakcine (kao i većina virusa) ti ne diraju knjigu, niti uopše ulaze u sobu u kojoj se čuva knjiga (nukleus ćelije), nego koriste skenere, štampače i struju iz predsoblja da odštampaju svoje knjige.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Avocado рече

Ne znam nemački ali nema šanse da molekularni biolog kaže da vakcina menja (bilo kako pa i privremeno) našu "genetiku"... to može da kaže samo neko ko nema ni osnovna znanja o tome i ko, ako upotrebimo analogiju genoma sa knjigom, zamišlja kao da u našem organizmu postoji samo jedna "knjiga", a ne da u svakoj ćeliji postoji po jedna... tako da pretpostavljam da pogrešno interpretiraš šta je zapravo rekla... 

Takođe, da te ne zbuni ni to, ove vakcine (kao i većina virusa) ti ne diraju knjigu, niti uopše ulaze u sobu u kojoj se čuva knjiga (nukleus ćelije), nego koriste skenere, štampače i struju iz predsoblja da odštampaju svoje knjige.

 

Na 5:37 na snimku koji sam stavio baš tako to kaže. Menja nam se genom, ali ne dugotrajno, i zato, kao, to nije genska terapija i ne treba da se plašimo da se vakcinišemo. Pitaj one koji znaju nemački. a sam Svetosavac, ja ne lažem, barem ne svesno :coolio:

https://at.linkedin.com/in/sylvia-kerschbaum-gruber-b3a41313b

Dakle, menja nam se genom, genetika nam se manipuliše; sada da li dugotrajno ili ne po ovome pitanju smo veoma oprezni i ne verujemo da je sve poznato. I nije da ne verujemo, nego znamo da dugotrajne posledice nisu poznate - odakle na ovo kratko vreme, i na eksperimentalnu vakcinu koja sada dolazi do kraja jer dobila je dozvolu za godinu dana, sad u decembru je kraj, a još nisu podneli zahtev u EU da se dozvola produži. Da, da...

Nema čipovanja, nema marsovaca, nema Bill Gates'a ili Jevreja, i ove priče ne služe jednoj zdravoj kritici i disputu oko ovih vakcina protiv korona virusa. Ali da se ipak svom silom teramo na jedan ne dovoljno provereni genetski vakcin je, za moj pojam, demokratski veoma diskutabilno.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, cloudking рече

Apsolutno si u pravu. U slucaju da si se izolovao od drustva i zivis svoj samoodrzivi zivot daleko od zajednice.

Ali ako zelis da zivis  u kolektivu sto nije nikakvo pravo niti te iko na to primroava onda ces morati da postujes zajednicka pravila.

Mozes ti i da kazes "ko zeli da nosi svuda sa sobom licnu kartu nek nosi ko nece ne mora" i zaista ako zivis sam i izolovan, mozes da se setas po svom imanju bez ikakve licne karte kolko ti volja... ali ako zelis da zivis u zajednici, mi clanovi zajednice volimo taj stepen sigurnosti da znamo koliko nas ima, kako se zovemo i sta radimo jedni medju drugima...

Sad se samo postavlja pitanje. Da li zelis da zivis u koletivu ili ne?  ZIvot  u kolektivu nije nikakva obaveza niti neotudjivo pravo. Slobodan si da biras.

PS. Zackoljica je u tome sto u slucaju licne karte cak i ako zivis sam i izolovan, OPET moras da je imas... pa mi je cudno da vam to drzavno nasilje i povreda integriteta ne smeta bas mnogo?

PPS. Obavezne vakcinacije nece biti sigurno ali kovid pasosa i slicnih ograncienja sigurno hoce. Sto znaci da u tom scenariju nisi u obavezi da se vakcinises ako neces i sve sto treba da radis jeste da zivis izolovano i da ne posecujes mesta koja zahtevaju potvrdu o imunizaciji a koju clanovi kolektiva zahtevaju jer veruju da ce tako biti sigurniji.

A ako mislis da je to neka nebuloza, opet nista strasno, pokrenes politicku kampanju i u normalnim zemljama (koje nisu srbija) ukolik osakupis dovoljno istomisljenika imas prezentovanu vrlo jasnu i lepu mogucnost da ta pravila politicki promenis.

Ali kuknjavom po internetu nista od toga ne biva... zapravo kuknjava je nacin na koji avaksi kazu "hocemo da nas neko tretira  ko princeze i da nam se udovoljava jer smo glupi i nismo u stanju bas da ukapiramo kako funkcionise svet oko nas"

Ко каже да ја не мислим да су личне карте можда фашистичка глупост? Но, ипак је то небо и земља. Стављати супстанце у себе, и носити документ не може да се пореди. Ношење документа не крши телесни интегритет. А тим стварима за колективе може да правдаш било шта. Да ли би се ти можда бунио, сутра да буде предуслов за добијање личне карте то да си гласао за Вучића? Значи, ако хоћеш да живиш у колективу, мораш да гласаш за Вучића. И заиста, ако живиш сам, и изолован, не мораш да гласаш за Вучића. Знаш, живот у колективу није никакво право... Једноставно, када човек не прихвата неке базичне поставке, основна људска права, све се може оправдати.

Како се било шта мења било где? Хм, па сила Бога не моли. Сва политичка моћ долази  из цеви пиштоља, како је рекао Мао. Тако да ја не верујем нешто у могућност успеха било каквих кампања, све ми је то лудост. Успешне кампање воде се уз инсајдерску подршку у политичком врху. Само упозоравам људе. Држава која има моћ да те натера да тураш у себе неку супстанцу, има моћ сутра да те натера било шта.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, mirko1929 рече

И нацисти, и комунисти су убијали по закону. Но није ствар у убијању. Док су дошли до убијања, радили су свашта друго, исто тако по закону, што држава не би требала да има уопште право да ради.

 

Ма не говорим о маскама, и индивидуалним актима насиља. Него кажем нема држава право да те на силу натера да се вакцинишеш. А маске су чиста култура. То је код нпр. азијата нормално, невезано за COVID, кад си болестан да носиш маску да не би заражавао друге. Генерално за разне ствари мислим да треба да се интегришу у културу подизањем свести, али да не треба нужно да буду све законски дефинисане.

Држава има право да пропише неке санкције за невакцинисане ако јој ми дамо то право. Многе болести су искорењене вакцинама, то ти не смета вероватно. 

П.С. много шириш на споредне теме. Надам се да ниси дошао да тролујеш на теми о опасном вирусу, то би било баш јадно.

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Dragi рече

Pre ću nju da slušam nego tebe, molekularni biolog Sylvia Kerschbaum-Gruber, medicinski univerzitet Beč, danas u austrijskim vestima.

https://tvthek.orf.at/live/ZIB-Nacht/14137332

Dobro, ona kaže da genska vakcina (nem. gen-basierte Impfung), kao, nije gen-terapija, jer samo privremeno menja naš gen. Aha. Samo privremeno - na koje vreme? dan, dva, godinu, deset, doživotno? - nama se menja i manipuliše nam se genetika. Ali to nije genska terapija. Nije objasnila zašto nije genska terapija ako se, iako navodno samo privremeno, menja genetika.

Dragi, i da zna nemački odgovorio bi ti isto. A to da su mRNA vakcine genska terapija to znamo još od maja meseca prošle godine. Ništa strašno, drago mi je da si to objavio, samo nastavi.

  • Свиђа ми се 1

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Reakciju grupe "Nauka" na polemiku između profesora Zorana Radovanovića i dr Lenke Tenžere u listu Danas

Izmišljotine protiv vakcinacije

Aleksandar Ivković  21.09.2021. 13:58

 

Grupa lekara i ostalih napisala je i objavila pamflet protiv vakcinacije. Na opšte iznenađenje na taj pamflet je reagovao samo prof. dr Zoran Radovanović, potpuno opravdano i prilično umereno i odmereno, kako i dolikuje profesoru Medicinskog fakulteta.

 

Ono što je zaista poražavajuće je da nije usledila reakcija Ministarstva zdravlja (dobar deo potpisanih je zaposlen u državnim institucijama), nije bilo reakcije Medicinskog fakulteta (jedan deo potpisanih radi tamo) i, ono najvažnije, nije reagovala Lekarska komora, ali od njih smo navikli da drže glavu u pesku. Reagovale su dve katedre Medicinskog fakulteta i vidimo, sada, udruženje „Ujedinjeni protiv kovida“.

Da se ne bismo ponavljali, želimo da ukažemo na neke bitne stvari.

 

Ta grupacija lekara tvrdi da se bave medicinom zasnovanom na dokazima. Ne postoji grupacija koja je dalja od toga – uostalom, neka daju dokaze za svoje tvrdnje, pre svega za tvrdnju da virus SARS-CoV-2 nije izolovan. Kolika je to besmislica jasno je svakome ko ima imalo znanja ili pristup internetu.

Neka objasne kako se vakcine Sinofarm i Sinovac proizvode od umrtvljenih virusa ako oni nisu izolovani? Zatim, kako je urađeno nekoliko miliona sekvenciranja genoma virusa koji nije izolovan i tvrdnje da PCR test nije specifičan za SARS-CoV-2? Dokažite.

Ukoliko tvrdite da se bavite medicinom baziranom na dokazima onda znate način – postoji baza podataka u kojoj je više od 2,7 miliona linkova, izvora, sekvenci. Želite li reći da su sve to falsifikati, laži, izmišljotine? Dokažite da su čitav svet, sve medicinske institucije, laboratorije, organizacije, lekari, biolozi, virusolozi, epidemiolozi, infektolozi i radiolozi u jednoj velikoj zaveri koju ste, eto, vi otkrili. No, bojimo se da kada neki tvrde kako je čitav svet u zaveri protiv njih to ima jedno drugo ime.

Najglasnija u branjenju stava da zaraza treba da se širi je gospođa koja je homeopata. Kako bismo razjasnili u čemu greši, osim u svojoj prozarazaškoj kampanji, objasnićemo osnove homeopatije.

 

Prevodeći knjigu Vilijama Kulena, dr Samuel Haneman je naišao na citat da kora drveta iz roda cinchona ima antimalarijsko dejstvo, te je u svom prvom i jedinom pokušaju da se zaista bavi naukom rešio da pojede malo te kore. Rezultat je bio trovanje kininom, aktivnim sastojkom kore koji je zaista antimalarik, ali se odavno ne koristi u lečenju malarije zbog previše neželjenih efekata i male efikasnosti.

Dr Haneman je na ovaj način došao do osnovnog principa homeopatije – slično leči slično, dakle, supstance koje izazivaju simptome nalik nekom oboljenju, leče to oboljenje!? Dr Haneman je počeo da svojim pacijentima za kašalj propisuje ipekak, za šarlah beladonu, a za prehladu arsenik.

Problem u njegovom pristupu brzo se manifestovao u vidu umrlih pacijenata, no nakon što je otrovao nekoliko ljudi Haneman ipak nije želeo da odustane od, naizgled, genijalne ideje. Bez ikakve osnove je u svoju hipotezu ugurao novo pravilo: što se neka supstanca više razredi, to postaje potentniji lek.

O kom nivou razređivanja ovde zapravo govorimo? Prosečan homeopatski „lek“ razređen je do nivoa 30C. To znači da uzmemo 10 ml vode i dodamo 1 ml aktivnog sastojka, onda to što dobijemo opet razredimo u razmeri 10:1 i tako 30 puta.

Rezultat je taj da prosečan homeopatski „lek“ ima aktivne supstance koliko i kap u okeanu. Tu besmisao homeopatije ne prestaje, ide se mnogo dalje – jedan od „lekova“ napravljenih od guščije jetre je toliko razređen da bi u njemu postojala jedna kap aktivne supstance u sferi veličine Sunčevog sistema!

Postoji još jedan pokazatelj namerne manipulativnosti promotera homeopatije. Ukoliko, po njihovoj tvrdnji, voda pamti sve sa čim je došla u kontakt, zar ne bi sva voda na planeti bila lek za sve bolesti? I tu su se homeopatski „stručnjaci“ dosetili – pravilo 10! Ne može samo da se promućka. Kada se priprema homeopatski preparat, besomučnim razređivanjem mora da se mućka 10 puta napred-nazad, 10 puta levo-desno i 10 puta gore-dole, inače ritual neće biti uspešan. Deluje smešno, nažalost nije.

 

Homeopatija je, dakle, ništa drugo nego teatralni placebo – ljudima se daju šećerne pilule od strane nekoga ko se fotografiše sa stetoskopom u belom mantilu. Oni na kratko pomisle da im je bolje jer misle da su uzeli lek, ali bolest neometano napreduje. Nema nikakvih kvalitetnih naučnih istraživanja koja sugerišu da homeopatija ima bilo kakvo terapijsko dejstvo.

Nema čak ni razumno objašnjenog načina na koji bi uopšte mogla da leči bilo šta, međutim, može da nanese ogromnu štetu. Opasnost šarlatana nije u tome što će nekoga da prevare za par stotina evra, opasnost je u odlaganju lečenja.

Ljudima se savetuje da prekinu medicinske terapije jer su u njima „hemikalije“ i da ne koriste ništa kao lek za ozbiljne bolesti. Na kraju kada dođu kod lekara, bolest je previše uznapredovala i bude kasno.

Tekst Lenke Tenžera jedna je velika logička greška. Osoba koja se aktivno (na više nivoa) bavi homeopatijom, nemajući argument za odbranu svoje delatnosti upada u logičku grešku pozivanja na autoritet, jer, zaboga, viđene osobe se takođe bave homeopatijom.

Po drugi put upada u logičku grešku pozivanja na brojnost, ređajući osobe i institucije kojima je zaštitni znak homeopatija, po principu „ja tebi serdare a ti meni vojvodo“.

Nažalost, to još uvek nije validan argument za postavljanje homeopatije na pijedestal koji samo Tenžera vidi. Jedan od kvalifikovanih kritičara homeopatije, a teško može da mu se ospori ta kvalifikovanost, je Edzard Ernst, čovek izložen homeopatiji tokom detinjstva, studija, prakse kao mlad lekar i profesure komplementarne medicine na Univerzitetu u Ekseteru.

 

Predlažemo gospođi Tenžera da iščita njegovu knjigu „Homeopathy – The Undiluted Facts“ i sazna sve detalje koje nije na vreme naučila, a ni shvatila, sudeći po medicinskoj nepismenosti njenog pisanja.

Uzgred, ironično je to da se, iako se savremena medicina promenila do neprepoznatljivosti, homeopatija, sa svojim korenima u alhemiji i metafizici, nastavlja da praktikuje upravo onako kako je to bilo u vreme Hanemana, pre više od dve stotine godina.

Zašto onda toliko uporno šire izmišljotine protiv vakcinacije? Naziremo da je razlog upravo u mRNA (iRNK) tehnologiji koja može biti spas protiv malignih bolesti, kao i autoimunih bolesti. Ukoliko nauka uspe u tome, prostor za prodaju šarlatanskih besmislica se smanjuje.

Što se tiče mišljenja drugih o homeopatiji, navešćemo stav Ruske akademije nauka: „Homeopatija je opasna pseudonauka koja ne deluje.“

Ne vidimo potrebu za dalju raspravu sa osobom koja širi prozarazašku propagandu, sve je rečeno.

U ime Grupe Nauka dr Aleksandar Ivković, lekar specijalista radiologije

 

(Grupa „Nauka“ okuplja oko 18.000 ljudi sa prostora bivše Jugoslavije. Tu se nalaze ljudi različitih obrazovnih profila od naučnika, preko promotera nauke do ljubitelja nauke iz svih oblasti)

https://www.danas.rs/dijalog/reakcije/izmisljotine-protiv-vakcinacije/?fbclid=IwAR2mbFaP5c0xvOVJwss53U7vS8l1p39e06IVaO2II7gBYfJCO16HYeAJ2jY

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Милошшш рече

 

Federal Govt Whistleblower Goes Public with Secret Recordings: ‘Government Doesn’t Want to Show the [COVID] Vaccine is Full of Sh*t’; ‘Shove’ Adverse Effect Reporting ‘Under the Mat’

covid thumb part 1

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

«ЉУДИ СУ ОБАВЕЗНИ ДА СЕ ВАКЦИНИШУ!»: МИТРОПОЛИТ ЈУВЕНАЛИ – О ВАКЦИНАЦИЈИ ПРОТИВ COVID 19
Митрополит Крутитски и Коломна Јувенали подржао је вакцинацију против коронавируса, изјавио је то у интервјуу за «Радио 1» и другим подмосковским медијима. «МИСЛИМ ДА ОНИ ЉУДИ КОЈИ СЕ МОГУ ВАКЦИНИСАТИ МОРАЈУ БИТИ ВАКЦИНИСАНИ! Јер кроз ово, особа чува не само своје здравље, већ и штити друге људе од инфекције. СЛАВА БОГУ ШТО ПОСТОЈИ ТАКВА МОГУЋНОСТ» - рекао је митрополит Јувенали.
Он је додао да је вакцинација већ одавно уобичајен део живота и да нема разлога да се одупремо. «На крају крајева, одавно смо навикли на вакцинацију. На пример, из године у годину увек сам се вакцинисао против грипа. То је постало нешто свакодневно. И од ове страшне болести, наравно, морамо се вакцинисати», - нагласио је Јувенали.
 
Став Цркве о вакцинацији (РПЦ)
Вакцинација је благослов
„Научници и лекари који улажу значајне напоре да превазиђу последице и спрече даље ширење коронавирусне инфекције КОВИД-19, која је однела животе многих људи, заслужују дубоку захвалност и поштовање <...>. Данас, као и у прошлости, захваљујући напретку медицинске науке, укључујући и област превенције вакцина, постало је могуће спречити и смањити ширење многих болести, ублажити патње које људима доносе, смањити морталитет и продужетак животног века. Многе епидемије познате у прошлости су нестале, укључујући у то примену вакцина против одговарајућих болести “,- речено је у завршном документу округлог стола „Вакцинација: етички аспекти у светлу православног вероучења “.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1220158835151554&id=100014723475780

Link to comment
Подели на овим сајтовима

МИТРОПОЛИТ МЕСИНИЈСКИ ХРИЗОСТОМ - ВАКЦИНАЦИЈА ТРЕБА ДА БУДЕ ОБАВЕЗНА ЗА СВЕ
Уверење да би вакцинација требало да постане обавезна за целокупно становништво и свештенике изразио је митрополит месинијски Хризостом у једној од грчких радио станица, пише Orthodox Times.
„Обавеза мора имати заједничку примену за цело друштво. Нико не може бити искључен, чак ни свештеници, јер смо сви подложни опасностима COVD-19. Ово би требало да се односи на целу популацију. Сваки члан друштва мора бити вакцинисан како се смрт и уништење не би проширили", рекао је митрополит, истичући да вакцинација не крши права појединца. „Индивидуално право се цени када поштујем другу особу и када не узрокујем да друга особа умре. Морамо се вакцинисати да бисмо прекинули ланац смрти. Суочени са дилемом живота или смрти, нећемо примењивати Устав .“
МИТРОПОЛИТ ХРИЗОСТОМ СЕ ПОСРЕДНО СЛОЖИО СА СТАВОМ РУСКЕ ЦРКВЕ КОЈА КАО „ГРЕШНИКЕ“ КАРАКТЕРИШЕ ОНЕ ЉУДЕ КОЈИ ОДБИЈАЈУ ДА СЕ ВАКЦИНИШУ: „Грех је када човек изазове смрт - то се односи на сопствени живот и на животе наших ближњих. Свако од нас мора да одреди свој однос према ближњем “, рекао је он, напомињући да су они који негирају вакцинацију грешни у моралном смислу. Према његовим речима, већина митрополита подржава ове напоре, јер је вакцинација средство за спасавање живота свих људи.
Такође је нагласио да Црква може само да покуша да убеди оне који одбијају вакцинацију кроз своје учење и личним контактом свештенства са верницима да "иза вакцина не стоји ништа метафизичко, нема сујеверја или теорија завере". Он је, међутим, додао да свуда у свим областима постоје порицања и вакцина и спровођења мера.
„Забрињава то што многи млади људи који су под овим велом завере и сујеверја неће бити вакцинисани. Ово је веома опасно за цело друштво “, рекао је митрополит Хризостом.
Упитан о ставу свештеника са Крита, који одбијају да причешћују вакцинисане, он је објаснио да „нико нема право да искључује верника из тајне светог причешћа, био он вакцинисан или не. Таинство, учешће и присуство (У Цркви) нема никакве везе са овим животом.''
„Они који то раде одговорни су Богу, Цркви и свом епископу“, закључио је он.
Пред другим медијима, митрополит Хризостом је изјавио да је Црква од самог почетка заузела исправан и уравнотежен став о потреби вакцинације:
“ВАКЦИНАЦИЈА ЈЕ ЕТИЧКИ ЧИН И ЧИН ОДГОВОРНОСТИ ПРЕМА НАШИМ БЛИЖЊИМА. СВЕ ШТО ЈЕ ПОВЕЗАНО СА ЗАДОВОЉЕЊЕМ НАШЕ ИНДИВИДУАЛНОСТИ И МОЖЕ ИЗАЗВАТИ СМРТ ИЛИ УНИШТЕЊЕ НАШИХ БЛИЖЊИХ, ЈЕСТЕ ГРЕХ ЗА ЦРКВУ. ИМА ЛИ ВЕЋЕГ ГРЕХА НЕГО ДОПРИНЕТИ СМРТИ БЛИЖЊЕГ? (…) ОНО ШТО ЦРКВА МОЖЕ УЧИНИТИ ЈЕ ДА ПОДИГНЕ СВЕСТ КОД ЉУДИ ДА СЕ ВАКЦИНИШУ."
Митрополит Хрисостом: “Ваксинацията трябва да бъде задължителна за всички”
Християнство.бг
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...