Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Da dosolim malkice :stadaradim:.... ima i ono..... Јер се већ ради тајна безакоња, само док се уклони онај који сад задржава..... pa mozda ono..... i ta prica oko epidemije se mozda koristi kao jedan mali sraf kako bi se uklonio taj koji zadrzava i kako bi napredovala ta tajna bezakonja koja treba na vrhuncu da dovede tog najveceg bezakonika ..... :POPOcorn1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

BRANDNEWTUBE.COM

Shocking claims from French Nobel prize winner Luc Montagnier Philosophers-stone.info Luc Antoine Montagnier is a French virologist and joint recipient, with Françoise Barré-Sinoussi and...

 

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Tumaralo. рече

Nikad nije podjednako kada imaš fiksni porast a ne proporcionalan (zavisno od bogatstva potrošača). Siromašniji slojevi će izađi na ulicu i obući Žuti prsluk. 

Najsiromašnije cena goriva ne tangira direktno... jer nemaju vozilo... tangira ih posredno, kroz opšti pad standarda tj. dizanje cena... a to jeste približno proporcionalno...

Opet, kada se u istoriji desilo da imaš nekakvu ozbiljnu pobunu zato što je neka roba poskupela na globalnom nivou radi većih troškova proizvodnje?

Žuti prsluci su zbog dodatnih poreza, to smo valjda već elaborirali... treba ti neki primer gde je izbila ozbiljna pobuna zato što je neka uvozna roba poskupela zbog povećanja cene proizvodnje te robe... meni nije poznato da se to ikada desilo... opet iz sasvim logičnih razloga... zašto bi se Srbi bunili protiv svoje vlasti jer su Arapi i Rusi digli cenu goriva? Nema nikakvog smisla...

 

пре 4 часа, Tumaralo. рече

Nije nafta bilo kakva roba. 

Nafta je energetska osnova čitavog globalnog ekonomskog sistema.

Takođe, nafta je vezana za USA dolar.

USA kontroliše OPEC tako da se manipulacije cenama koriste u političke svrhe.

Bili smo svedoci 2014. godine, kada je USA uvela sankcije Rusiji da je OPEC pod pritiskom USA preko noći spustio cenu nafte za 70%!

Misliš onda kada je OPEC pokušao da uništi USA shale oil industiju?  :)

Inače, okolnost da najveći kartel proizvođača može da spusti cenu nafte za 70% kad poželi da vodi dumping price war dodatno uništava tvoju tezu da je realna cena nafte daleko veća od tržišne... opet sam debunkuješ svoju hipotezu... 

 

пре 4 часа, Tumaralo. рече

Pored toga što se cenama nafte politički manipuliše (jer vlada politika a ne ekonomija što nas brže vodi u kolaps) dizanje cene od strane proizvođača bi opteritilo čitav postojeći sistem. Međutim, poželjno je opteretiti neke oblasti više a neke manje što se postiže selektivnim nametima i administrativnim zabranama.

Zašto bi se malobrojni izvoznici nafte brinuli što će u drugim državama pasti standard? Zašto bi oni prodavali svoju robu ispod cene koštanja i kojim mehanizmima im to ovi drugi nadoknađuju? Niđe veze...

 

пре 4 часа, Tumaralo. рече

Na primer, potrebno ti je zabraniti da trošiš gorivo kako bi posetio babu u Pirot jer možete da se vidite preko Zooma dok je ok da kombi donese hleb u pekaru.

I to se postiže selektivnom primenom akciza, a ne globalnom pandemijom... to već postoji... poljoprivreda i deo privrede ne plaća akcize kao obični građani, tj. refundiraju ih... opet fejluješ...

 

пре 4 часа, Tumaralo. рече

Iz istog razloga nema smisla da spržiš tone kerozina da bi se slikao na Maču Pikču.

Tako dolazimo do "esencijalnih delatnosti" i "opravdanih razloga" za kretanje.

Da, ali je najmanje "esencijalan".

Pri tome, sve se manje putuje na posao, a oni koji moraju ićiće vozovima i električnim vozilima (koja uglavnom neće biti u privatnom vlasništvu fizičkih lica).

Znaš da je situacija sa naftom loša kada S. Arabija odavno buši na moru, ulaže u zelenu energiju i preduzima ovakve megalomanske, samoubilačke projekte.

Znamo da je situacija sa naftom sve lošija i lošija i da EROI pada... to nije sporno... to se i reflektuje na ceni već decenijama... sporno je to što tvrdiš da je EROI toliko pao da je realna cena tj. cena koštanja proizvodnje nafte daleko veća od tržišne cene i da je to razlog što je neko smislio ili iskoristio pandemiju, kako bi ljudi manje trošili gorivo... za tu tvrdnju ne da nemaš nikakve dokaze, nego uglavnom iznosiš podatke koji te demantuju...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, dragisa рече
BRANDNEWTUBE.COM

Shocking claims from French Nobel prize winner Luc Montagnier Philosophers-stone.info Luc Antoine Montagnier is a French virologist and joint recipient, with Françoise Barré-Sinoussi and...

 

Nisam siguran šta je tako šokantno u ovim tvrdnjama... to isto priča i Geert već neko vreme... jedini "problemčić" za obojicu je što tvrdnja koju iznose - da je masovna vakcinacinacija stvorila neke nove sojeve - jednostavno nije tačna... nemamo izraelski soj... svi sojevi koji trenutno haraju su nastali u zemljama bez masovne vakcinacije... bukvalno baljezganje...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

                                EudraVigilance-5.8.jpg

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bernard Јесте ви плаћени за ту пропаганду, кад са толико упорности копирате линкове и чланке из целог света? Јел стиже бонус ако што више Србаља одустане од вакцинације, шта ли? Ок, нећете да се вакциишете, носите маске, was auch immer, али доста је стварно. Ко неће неће, ко хоће хоће, зар нам треба више било које пропаганде?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Bernard рече

                                EudraVigilance-5.8.jpg

Zar nisi istu ovakvu glupost pokušavao i sa Amerima? :D

U EU svakog dana umre preko 12000 ljudi.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Avocado рече

Najsiromašnije cena goriva ne tangira direktno... jer nemaju vozilo..

Francuski siromasi imaju. 

пре 17 часа, Avocado рече

tangira ih posredno, kroz opšti pad standarda tj. dizanje cena... a to jeste približno proporcionalno...

 

Nije, zato što osnovne namirnice nisu cenovno elastične sa aspekta tražnje.

пре 17 часа, Avocado рече

zašto bi se Srbi bunili protiv svoje vlasti jer su Arapi i Rusi digli cenu goriva? Nema nikakvog smisla...

 

Ako Arapi i Rusi dignu cenu nafte na adekvatan nivo, dolazi do kolapsa. Pa samo cena hrane zavisi 70% od cene nafte. 

Zato je potrebno održavati cenu nafte na poželjnom nivou dok je putem raznih nameta i administrativnih zabrana potrebno uticati na ljude ne troše "neopravdano".

Treba nekako zabraniti odlazak kod babe u Pirot ali da cena hleba ne skoči na 500 din.

U vreme kada je mogao da se izbegne kolaps, nije bilo političara koji bi predložio razumno smanjenje potrošnje fosilnih goriva i usporavanje ekonomskog rasta. Jer bi se pojavio neki demagog i preuzeo glasove. S druge strane, ako bi jedna svetska sila smanjila, druga ne bi pa bi preuzela svetsku dominaciju. 

Poljoprivrednik Karter je kao pokušavao da pozove građane na neku realnu priču ali narod je izglasao glumca Regana i tada je ekipa sa Volstrita dobila širok kez na licu.

Danas je to jedino moguće rešiti putem diktata globalista, kao što se i dešava. Kasno je, tako da će se sve odigrati relativno brzo i bez demokratskog učešća ljudi. Kineski model je novi globalni model.

пре 17 часа, Avocado рече

Misliš onda kada je OPEC pokušao da uništi USA shale oil industiju?  :)

 

Ne, što?

пре 17 часа, Avocado рече

Inače, okolnost da najveći kartel proizvođača može da spusti cenu nafte za 70% kad poželi da vodi dumping price war dodatno uništava tvoju tezu da je realna cena nafte daleko veća od tržišne

Ne, kako?

To govori u prilog da se cenama nafte manipuliše iz političkih razloga i da cene nafte ne odražavaju realno (fizičko, energetsko) stanje stvari.

Zato umesto postepenog spuštanja imamo Reset. Zaspiš u Danskoj, probudiš se u social credit score Kini (noć je period od marta 2020. god do 2030 god, recimo).

пре 17 часа, Avocado рече

Zašto bi se malobrojni izvoznici nafte brinuli što će u drugim državama pasti standard? Zašto bi oni prodavali svoju robu ispod cene koštanja i kojim mehanizmima im to ovi drugi nadoknađuju?

Pa ako nisi primetio, OPEC zemlje i nemaju baš neku nezavisnost niti vlast u korist svog naroda... ili imaju korumpiranu autokratsku vlast koju podržava USA ili popiju invaziju vojske USA.

пре 17 часа, Avocado рече

I to se postiže selektivnom primenom akciza, a ne globalnom pandemijom... to već postoji... poljoprivreda i deo privrede ne plaća akcize kao obični građani, tj. refundiraju ih..

Sada će da se postiže još više.

пре 17 часа, Avocado рече

Znamo da je situacija sa naftom sve lošija i lošija i da EROI pada... to nije sporno... to se i reflektuje na ceni već decenijama... sporno je to što tvrdiš da je EROI toliko pao da je realna cena tj. cena koštanja proizvodnje nafte daleko veća od tržišne cene i da je to razlog što je neko smislio ili iskoristio pandemiju, kako bi ljudi manje trošili gorivo... za tu tvrdnju ne da nemaš nikakve dokaze, nego uglavnom iznosiš podatke koji te demantuju...

 

Podaci su sasvim u skladu sa teorijom.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Tumaralo. рече

Francuski siromasi imaju. 

Žuti prsluci nisu siromasi nego niža srednja klasa...

"Protesti ovaj put isto tako nisu krenuli iz problematičnih predgrađa francuskih gradova nego iz provincije, daleko od velikih gradova. Tamo gde javnog prevoza nema, gde je privatni automobil glavno prevozno sredstvo."

https://www.dw.com/sr/žuti-prsluci-posle-godinu-dana/a-51283313

 

Цитат

Nije, zato što osnovne namirnice nisu cenovno elastične sa aspekta tražnje.

Tako je... ali ako bi u skladu sa tvojim fantazijama došlo do drastičnog povećanja cene goriva, ne bi samo skočila cena osnovnih namirnica već i robe i usluga koje najsiromašniji ne koriste i usled toga bi svima približno isto pao standard... osim bogatima naravno ali tih 1% ništa ne dotiče...

 

Цитат

Ako Arapi i Rusi dignu cenu nafte na adekvatan nivo, dolazi do kolapsa. Pa samo cena hrane zavisi 70% od cene nafte. 

Zato je potrebno održavati cenu nafte na poželjnom nivou dok je putem raznih nameta i administrativnih zabrana potrebno uticati na ljude ne troše "neopravdano".

Treba nekako zabraniti odlazak kod babe u Pirot ali da cena hleba ne skoči na 500 din.

Koliko god da je cena nafte, cena hleba ne može da toliko skoči. Takođe, moje pitanje je bilo zašto bi se proizvođači nafte zbog toga brinuli, kao i (deo koji preskačeš) ko tim proizvođačima i od čega i na koji način nadoknadi razliku?

Da bi tvoja priča imala smisla i da hleb usled šatro adekvatne cene nafte poskupi za 450 dinara, potrebno je da trenutno proizvodnja nafte koja se iskoristi za proizvodnju jednog hleba, košta 450 dinara više nego što je cena te količine nafte.

Kao što "nema besplatnog ručka" tako i ovde neko, nekako mora da tu razliku nadoknadi... te se svodi na isto... da li ćeš da subvencionišeš proizvođača nafte za 450 dinara ili proizvođača hleba za 450 dinara, nema nikakve razlike...

 

Цитат

Ne, što?

Zato što se to desilo, a ne ono što si ti napisao.

 

Цитат

Ne, kako?

Tako što "nema besplatnog ručka" i znamo kako funkcioniše damping. Ti možeš da sniziš svoju cenu do mere da nemaš profit ili da si na gubitku, kako bi u kraćem periodu uništio konkurenta i onda nadoknadio to dizanjem cene, ali to funkcioniše samo ako i dok imaš rezerve da izdržiš taj udarac.

 

Цитат

To govori u prilog da se cenama nafte manipuliše iz političkih razloga i da cene nafte ne odražavaju realno (fizičko, energetsko) stanje stvari.

Ne govori... u pitanju je klasičan damping...

 

Цитат

Zato umesto postepenog spuštanja imamo Reset. Zaspiš u Danskoj, probudiš se u social credit score Kini (noć je period od marta 2020. god do 2030 god, recimo).

Only in your wet dreams...

 

Цитат

Pa ako nisi primetio, OPEC zemlje i nemaju baš neku nezavisnost niti vlast u korist svog naroda... ili imaju korumpiranu autokratsku vlast koju podržava USA ili popiju invaziju vojske USA.

Ovde nije uopšte pitanje da li rade nešto na svoju štetu, nego odakle im pare da to rade? Jer tvoja tvrdnja nije da povoljno daju Amerima (i svima ostalima naftu) nego da je daju drastično ispod cene koštanja. Kad nešto proizvodiš i prodaješ za drastično niže pare od cene koštanja, neko tu razliku mora da plati.

 

Цитат

Sada će da se postiže još više.

Javlja ti se? :)

 

Цитат

Podaci su sasvim u skladu sa teorijom.

:))

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Avocado рече

Žuti prsluci nisu siromasi nego niža srednja klasa...

"Protesti ovaj put isto tako nisu krenuli iz problematičnih predgrađa francuskih gradova nego iz provincije, daleko od velikih gradova. Tamo gde javnog prevoza nema, gde je privatni automobil glavno prevozno sredstvo."

https://www.dw.com/sr/žuti-prsluci-posle-godinu-dana/a-51283313

Cepidlačiš bzv. Svakako, poenta ostaje ista.

пре 8 часа, Avocado рече

Tako je... ali ako bi u skladu sa tvojim fantazijama došlo do drastičnog povećanja cene goriva, ne bi samo skočila cena osnovnih namirnica već i robe i usluga koje najsiromašniji ne koriste i usled toga bi svima približno isto pao standard... osim bogatima naravno ali tih 1% ništa ne dotiče...

 

Da i onda bi bogataš morao da se ograniči na jedno letovanje godišnje umesto dva, i ne bi mogao baš svaki član njegove uže porodice da vozi auto dok bi farmer iz provincije morao da sprži svoju ušteđevinu ukoliko želi i dalje da vozi porodicu na izlet svojim autom marke Renault Clio.

Skroz proporcionalno.

Međutim, uopšte ne negiram da bi se dogodio pad standarda svih slojeva, pa upravo to nijedan političar nije smeo da dozvoli (stado ga ne bi izglasalo). Sad je dogorelo i gledamo posledice.

Svi će da padnu i moraju da padnu, samo će najači udar da osete oni koji su do sada bili ekonomski nezavisni iako ne prebogati.

пре 8 часа, Avocado рече

Takođe, moje pitanje je bilo zašto bi se proizvođači nafte zbog toga brinuli, kao i (deo koji preskačeš) ko tim proizvođačima i od čega i na koji način nadoknadi razliku?

 

Odgovoreno ti je.

Proizvođači nafte nisu nezavisni nego pod kontrolom USA. Proizvođač nafte ima na vlasti prebogatu korumpiranu autokratsku vlast instaliranu od strane USA. Kada bi proizvođač sam upravljao cenama imao bi još veći prihod na dobrobit čitavog naroda. Ovako marionete dobiju vlast i mito od strane USA a za uzvrat prodaju naftu za manji iznos u interesu USA (i ne samo USA nego čitavog globalnog ekonomskog sistema, koji je na nesreću sleteo sa šina).

Pa kada je u istoriji proizvođač primarnih sirovina bio nezavistan od proizvođača tehnologije? Nikad, jer proizvođač tehnologije porobi prvog upravo putem superiornije tehnologije lol.

Eto u skorijoj istoriji Husein je pokušao da vodi nezavisnu naftnu politiku i da pređe na evro a Gadafi je pokušao da kreira Afrički dinar pa da čitava Afrika prodaje naftu za tu valutu. To su bili samoubilački potezi (kao npr. da se baciš pod voz koji je sleteo sa šina).

Gadafi nakon što ga je pregazio voz:

gaddafi_dead_death_photo_10_21_11.jpg.d5803838a30bc7bcbb00f8edec3443b8.jpg

пре 8 часа, Avocado рече

Kao što "nema besplatnog ručka" tako i ovde

Rečeno ti je ko plaća kome ručak. 

Uzgred, čak se i u užbenicima iz Osnova ekonomije javlja OPEC kao primer kartela koji kao i svaki kartel prkosi "zakonima" slobodnog tržišta.

Kada još ubacimo politiku, CIA i vojne intervencije, naše razumevanje postaje potpunije.

пре 8 часа, Avocado рече

Ti možeš da sniziš svoju cenu do mere da nemaš profit ili da si na gubitku, kako bi u kraćem periodu uništio konkurenta i onda nadoknadio to dizanjem cene, ali to funkcioniše samo ako i dok imaš rezerve da izdržiš taj udarac.

 

Tako je kada si klasičan prodavac klasične robe. Ali nije tako kada si korumpirana kraljevska porodica KSA koja se upravo evakuiše u futuristički grad koji će se napajati zelenom energijom dok će se 30 miliona saudijskih Arapa vratiti u tehnologiju iz vremena Muhameda.

пре 8 часа, Avocado рече

Only in your wet dreams...

 

Ne, nažalost :( 

пре 8 часа, Avocado рече

Ovde nije uopšte pitanje da li rade nešto na svoju štetu, nego odakle im pare da to rade? Jer tvoja tvrdnja nije da povoljno daju Amerima (i svima ostalima naftu) nego da je daju drastično ispod cene koštanja. Kad nešto proizvodiš i prodaješ za drastično niže pare od cene koštanja, neko tu razliku mora da plati.

 

Čoveče, oni postavljaju cenu koštanja političko-administrativnim putem a ne putem "nevidljive ruke".

Zato je cena nafte 2014. god bila 120$ u sredu a onda kada je Rusija bila bezobrazna u četvrtak cena nafte je spuštena na 40$ u petak.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, Tumaralo. рече

Cepidlačiš bzv. Svakako, poenta ostaje ista.

Ne ostaje. Poenta ostaje ono što sam ti rekao - rast cene goriva približno isto pogađa sve (osim najbogatijih koje ne pogađa ništa osim komunističke revolucije).

 

Цитат

Da i onda bi bogataš morao da se ograniči na jedno letovanje godišnje umesto dva, i ne bi mogao baš svaki član njegove uže porodice da vozi auto dok bi farmer iz provincije morao da sprži svoju ušteđevinu ukoliko želi i dalje da vozi porodicu na izlet svojim autom marke Renault Clio.

Skroz proporcionalno.

1% bogataša su van svake računice... ali oni su samo 1%...

Mani se priča o ceni nafte za koju bi neko morao da sprži ušteđevinu da ode na izlet i o hlebu od 500 dinara... neozbiljno je čak i za tebe...

 

Цитат

Odgovoreno ti je.

Цитат

Koliko god da je cena nafte, cena hleba ne može da toliko skoči. Takođe, moje pitanje je bilo zašto bi se proizvođači nafte zbog toga brinuli, kao i (deo koji preskačeš) ko tim proizvođačima i od čega i na koji način nadoknadi razliku?

Da bi tvoja priča imala smisla i da hleb usled šatro adekvatne cene nafte poskupi za 450 dinara, potrebno je da trenutno proizvodnja nafte koja se iskoristi za proizvodnju jednog hleba, košta 450 dinara više nego što je cena te količine nafte.

Kao što "nema besplatnog ručka" tako i ovde neko, nekako mora da tu razliku nadoknadi... te se svodi na isto... da li ćeš da subvencionišeš proizvođača nafte za 450 dinara ili proizvođača hleba za 450 dinara, nema nikakve razlike...

Ako ti tvrdiš da si mi na ovo odgovorio trućanjem o kontroli SAD i Sadamu, počeću da sumnjam da troluješ... 

 

Цитат

Rečeno ti je ko plaća kome ručak. 

Aha... samo ne i od čega sve to plaćaju i na koji način nadoknade razliku i zašto to uopšte rade kada umesto cene goriva za iste te pare mogu da spuste cene proizvoda koje bi skočile skokom cene goriva *... jer to što mi je rečeno (Murikanci kontrolišu sve i ko se pobuni gotov je) može da smisli kao "objašnjenje" bilo čega svaka baba na pijaci...

* U stvari za daleko manje para, jer ovako subvencionišu ceo svet jer svi kupuju gorivo po istim cenama, umesto da subvencionišu svoju državu...

 

Цитат

Uzgred, čak se i u užbenicima iz Osnova ekonomije javlja OPEC kao primer kartela koji kao i svaki kartel prkosi "zakonima" slobodnog tržišta.

Kada još ubacimo politiku, CIA i vojne intervencije, naše razumevanje postaje potpunije.

Ako ubaciš i ljude-guštere, onda razumevanje poslovanja kartela postaje još potpunije... i umesto klasičnog i dobro poznatog kartelskog ponašanja dobije neverovatne dimenzije...

 

Цитат

Tako je kada si klasičan prodavac klasične robe. Ali nije tako kada si korumpirana kraljevska porodica KSA koja se upravo evakuiše u futuristički grad koji će se napajati zelenom energijom dok će se 30 miliona saudijskih Arapa vratiti u tehnologiju iz vremena Muhameda.

Što? Jel oni imaju neki magični replikator koji im za razliku od drugih proizvođača omogućava da prodaju robu koju proizvode višestruko ispod cene i da ne gube novac?

Opet prebacuješ na svoje tralala, zli, korumpirani pričice kada poenta nije uopšte o tome... bio dobar ili zao, korumpiran ili nekorumpiran, ako te proizvodnja robe košta 100 dinara, a robu prodaješ za 1 dinar, gubiš 99 dinara koji odnekud moraju da dođu... matematika+fizika... moraš prvo to da rešiš, da bi prešao na sociološka "objašnjenja" fenomena...

 

Цитат

Zato je cena nafte 2014. god bila 120$ u sredu a onda kada je Rusija bila bezobrazna u četvrtak cena nafte je spuštena na 40$ u petak.

To se desilo zato što je prethodni rast cena ojačao poziciju američkih naftnih kompanija, pa je OPEC rešio da ih eliminiše... znam da se ne uklapa u tvoje fantazije, kao što se obično realnost ne uklapa, ali šta da ti radim...

Uostalom znaš i sam... vidim da si guglao, i da si zato preformulisao raniju tvrdnju ("Bili smo svedoci 2014. godine, kada je USA uvela sankcije Rusiji da je OPEC pod pritiskom USA preko noći spustio cenu nafte za 70%!) jer si skontao da je pad cena išao pre sankcija, pa je sad "kada je Rusija bila bezobrazna"... još samo kada bi prihvatio i ostala saznanja do kojih si došao guglanjem, jer nije uopšte teško pronaći objašnjenje za pad cena 2014...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Večne pandemije = večni lokdaunovi.

Baba iz Pirota plače za unucima svojim.

Letovi za Bodrum obustavljeni do daljeg.

Analne, nazalne i venske penetracije pred odlazak u kino.

Dostojanstvenije je ostati u kući sa VR naočalama i istraživati virtuelni svet.

Sve što ti treba naručiš i stiže robotima koji zaobilaze beskućnike. Link

A šta ti treba, odluče algoritam a ne ti.

Deca se u škole ne vraćaju (ionako su sve oblasti na tržištu rada zasićene pri tome automatizacija i AI preuzima sve više i više).

Augmentovani KiborgDrKon poručuje iz svog penthausa u Beogradu na Vodi: "još samo dve nedelje i počinjemo sa popuštanjem mera".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Avocado рече

Ne ostaje. Poenta ostaje ono što sam ti rekao - rast cene goriva približno isto pogađa sve (osim najbogatijih koje ne pogađa ništa osim komunističke revolucije).

 

Ne, zato što cena goriva nije elastična sa aspekta tražnje tako da pogađa više siromašne.

Međutim, moja poenta i jeste da skok cene pogađa sve (samo će siromašniji biti spremniji da izađu na ulice jer njih pogađa više).

Pošto cena goriva pogađa sve slojeve nijedan političar se neće zalagati za postepeno smanjenje privrednog rasta. Nego će, rukovodeći se kratkoročnim interesom, gurati stvari pod tepih tako da će plebs misliti da je sve ok (iako se nalaze u slobodnom padu) dok ne dođe do kolapsa (udarac o patos).

пре 14 часа, Avocado рече

Ako ti tvrdiš da si mi na ovo odgovorio trućanjem o kontroli SAD i Sadamu, počeću da sumnjam da troluješ... 

 

Ne vidiš da se ratovima na Bliskom istoku održava kontrola nad cenama nafte?

Misliš da stavljanje Iraka (koji je počeo da prodaje naftu za evro) pod USA kontrolu nije uticalo na cene nafte? Link

Misliš da uništavanje Gadafija (koji je inicirao stvaranje afričkog dinara) nije uticalo na cenu nafte? Link

пре 14 часа, Avocado рече

ako te proizvodnja robe košta 100 dinara, a robu prodaješ za 1 dinar, gubiš 99 dinara koji odnekud moraju da dođu... matematika+fizika... moraš prvo to da rešiš, da bi prešao na sociološka "objašnjenja" fenomena...

Samo što nije taj odnos u pitanju.

I dalje se prodaje za cenu koja je iznad troškova proizvodnje i generiše se profit (samo bi mogao još veći profit da se generiše da nisu pod pritiskom USA i ostalih potrošača).

Radi se o tome da rast cena ne prati srazmerno rast troškova proizvodnje pa imaš da je proizvodnja 100 din a prodaje se za 120 din. Onda prođe neko vreme pa troškovi skoče na 105 din a prodaje se za 121 din. Pa troškovi skoče na 110 din pa se prodaje za 123 din. Pa troškovi skoče na 115 din a prodaje se za 124 din. Pa troškovi skoče na 120 din a prodaje se za 125 din. Pa troškovi skoče na 125 din pa se prodaje za 126 din.

I onda počne narod da se buni pa ih vojska KSA gađa iz drona.

Zatim nastupaju globalni lokdaunovi.

I na kraju Kolaps.

пре 14 часа, Avocado рече

To se desilo zato što je prethodni rast cena ojačao poziciju američkih naftnih kompanija, pa je OPEC rešio da ih eliminiše... znam da se ne uklapa u tvoje fantazije, kao što se obično realnost ne uklapa, ali šta da ti radim...

 

Mnogo je više profitirala Rusija jer žive samo od toga. Period "Putinovog čuda" je upravo period dok su cene nafte bile visoke dok je trajalo stavljanje Iraka pod kontrolu.

Nije bitno kada su uvedene zvanične sankcije Rusiji, jer ovo sa OPEC faktički jesu sankcije i to najjače i zadate su zbog  rata u Ukrajini i zauzimanja Krima. OPEC manipulacija bila je udarac na Rusiju.

Objašnjenje da je OPEC spustio cene da bi zbrisao američku konkurenciju je dostojno upišavanja od smeha.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Tumaralo. рече

Ne, zato što cena goriva nije elastična sa aspekta tražnje tako da pogađa više siromašne.

Međutim, moja poenta i jeste da skok cene pogađa sve (samo će siromašniji biti spremniji da izađu na ulice jer njih pogađa više).

Pošto cena goriva pogađa sve slojeve nijedan političar se neće zalagati za postepeno smanjenje privrednog rasta. Nego će, rukovodeći se kratkoročnim interesom, gurati stvari pod tepih tako da će plebs misliti da je sve ok (iako se nalaze u slobodnom padu) dok ne dođe do kolapsa (udarac o patos).

Pošto si niže u tekstu "objasnio" da se gorivo i dalje prodaje sa profitom, ne znam kako misliš da dalje ozbiljno razgovaramo o tvojim fantazijama da bi neka "adekvatna" cena goriva izazvala pobunu...

 

Цитат

Samo što nije taj odnos u pitanju.

I dalje se prodaje za cenu koja je iznad troškova proizvodnje i generiše se profit (samo bi mogao još veći profit da se generiše da nisu pod pritiskom USA i ostalih potrošača).

Radi se o tome da rast cena ne prati srazmerno rast troškova proizvodnje pa imaš da je proizvodnja 100 din a prodaje se za 120 din. Onda prođe neko vreme pa troškovi skoče na 105 din a prodaje se za 121 din. Pa troškovi skoče na 110 din pa se prodaje za 123 din. Pa troškovi skoče na 115 din a prodaje se za 124 din. Pa troškovi skoče na 120 din a prodaje se za 125 din. Pa troškovi skoče na 125 din pa se prodaje za 126 din.

I onda počne narod da se buni pa ih vojska KSA gađa iz drona.

Zatim nastupaju globalni lokdaunovi.

I na kraju Kolaps.

Znači cena je i dalje iznad troškova proizvodnje i generiše profit ali iz nekog samo tebi poznatog razloga, bi "adekvatna" cena goriva trebalo da bude takva da hleb košta 500 dinara i da neko sprži celu ušteđevinu na gorivo za izlet kolima... confused1

Lokdaunovi i "Kolaps" nastupaju jer cena goriva pravi profit ali nije onolika koliko ti zamišljaš da bi trebala da bude?  12:smeha::))

Hajde priznaj lepo da troluješ...

 

Цитат

Mnogo je više profitirala Rusija jer žive samo od toga. Period "Putinovog čuda" je upravo period dok su cene nafte bile visoke dok je trajalo stavljanje Iraka pod kontrolu.

Nije bitno kada su uvedene zvanične sankcije Rusiji, jer ovo sa OPEC faktički jesu sankcije i to najjače i zadate su zbog  rata u Ukrajini i zauzimanja Krima. OPEC manipulacija bila je udarac na Rusiju.

Objašnjenje da je OPEC spustio cene da bi zbrisao američku konkurenciju je dostojno upišavanja od smeha.

Naravno da je dostojno upišavanja od smeha ako ne znaš ama baš ništa o američkoj shale oil industriji, ništa o ruskim prihodima od nafte, ništa o OPECu i sve što znaš je "Murikanci kontrolišu sve" i "hleb bi sa adekvatnom cenom goriva koštao 500 dinara"...

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 22.5.2021. at 17:51, Avocado рече

Znači cena je i dalje iznad troškova proizvodnje i generiše profit ali iz nekog samo tebi poznatog razloga, bi "adekvatna" cena goriva trebalo da bude takva da hleb košta 500 dinara i da neko sprži celu ušteđevinu na gorivo za izlet kolima

Cena je iznad troškova proizvodnje ali je ispod cene koju bi mogli da naplaćuju da su slobodni (tj. da vladajućoj kliki ne zavisi opstanak od podrške USA) ili kada bi bila omogućena kupovina i konkurentnim valutama.

Razlika između prodajne cene i troškova proizvodnje naziva se profit.

Troškovi proizvodnje su u porastu ali cene nisu (tj. jesu ali nesrazmerno) te je profit sve niži i niži.  

Zato se kraljevska porodica KSA evakuiše u sajber grad usred pustinje koji će se napajati zelenom energijom.

Taj grad može da primi max 400 000 ljudi što znači da se ostatak Arapa vraća u slavne dane proroka Muhameda.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...