Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

WWW.POLITIKA.RS

Водећи амерички стручњак за заразне болести др Ентони Фаучи изјавио је да није уверен да се вирус корона природно развио и затражио отворену истрагу о пореклу вируса који...

 

Samo što je američki DrKon kanalisao novac ka Vuhan laboratoriji... kako da se ne prozbori nešto o tome?

Jel nadzirao kako se troši novac? Jel ispitao da li su uslovi u laboratoriji bezbedni? 

Ovo bi bio razlog da se čovek u najmanju ruku povuče i provodi više vremena sa unucima.

Međutim, kao i naš DrKon, ovaj čovek je provereno korumpiran i radiće sve šta mu kažu Overlordi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 24.5.2021. at 19:33, Tumaralo. рече

Cena je iznad troškova proizvodnje ali je ispod cene koju bi mogli da naplaćuju da su slobodni (tj. da vladajućoj kliki ne zavisi opstanak od podrške USA) ili kada bi bila omogućena kupovina i konkurentnim valutama.

Razlika između prodajne cene i troškova proizvodnje naziva se profit.

Troškovi proizvodnje su u porastu ali cene nisu (tj. jesu ali nesrazmerno) te je profit sve niži i niži.  

Zato se kraljevska porodica KSA evakuiše u sajber grad usred pustinje koji će se napajati zelenom energijom.

Taj grad može da primi max 400 000 ljudi što znači da se ostatak Arapa vraća u slavne dane proroka Muhameda.

Krenuo si od toga da su troškovi proizvodnje nafte toliko porasli da bi adekvatna cena goriva uzrokovala da hleb košta 500 dinara i da potrošiš ušteđevinu na izlet kolima, te da je zbog toga izmišljena pandemija, kako ljudi ne bi trošili gorivo, a stigao do toga da i sa ovom cenom postoji profit, samo je niži nego što je bio... :)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U Srbiju stigla poslednja isporuka kineskih vakcina
Na beogradski aerodrom "Nikola Tesla" jutros je sleteo avion sa pola miliona doza vakcina kineske kompanije Sinofarm. Reč je o poslednjoj, osmoj isporuci kineskih vakcina, koju su zajedno dočekale predsednica Vlade Ana Brnabić i ambasadorka Kine u Srbiji Čen Bo.
Kina je Srbiji isporučila ukupno 4.200.000 doza vakcina protiv kovida-19, od kojih je 200.000 doza kineska vojska donirala srpskoj vojsci.
Ana Brnabić se zahvalila Kini i ambasadorki Čen Bo i istakla da je Sinofarm pokazao pouzdanost kakvu niko nije mogao da očekuje.
Premijerka je rekla i da Srbija trenutno ima dovoljno vakcina da vakciniše još 500.000 – 600.000 ljudi. „Dakle, u ovom trenutku da ne dobijemo nijednu drugu dodatnu vakcinu mi imamo vakcina da vakcinišemo 3.115.000 ljudi“, navela je Brnabić.
Ambasadorka Čen Bo je izjavila da će Kina i Srbija nastaviti „zajedničku borbu“ u oblasti vakcine i borbu protiv epidemije koronavirusa, bez obzira na to što je danas stigla poslednja isporuka vakcina kineskog Sinofarma.
"Mogu reći da je Sinofarm ispoštovao sve ugovorene obaveze i sve poslao u dogovorenom roku. To pokazuje da su Kina i Srbija čelični prijatelji", naglasila je ambasadorka.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 26.5.2021. at 9:32, Avocado рече

Krenuo si od toga da su troškovi proizvodnje nafte toliko porasli da bi adekvatna cena goriva uzrokovala da hleb košta 500 dinara i da potrošiš ušteđevinu na izlet kolima, te da je zbog toga izmišljena pandemija, kako ljudi ne bi trošili gorivo, a stigao do toga da i sa ovom cenom postoji profit, samo je niži nego što je bio... :)

Ne nego sam od starta govorio da cena nafte ne odražava verodostojno energetsku situaciju, tj. da rast i opadanje tih cena nije u vezi sa energetski efikasnom vs energetski neefikasnom eksploatacijom (a posebno ne na duži rok gledano). 

Adekvatna cena bi bila ona koja bi pratila troškove proizvodnje i srazmerno rasla.

Ovako raste nižom stopom ili čak opada zavisno od politike.

Kraljevska porodica KSA neće reći "dragi naši podanici i dragi narodi celoga sveta, mi iz godine u godinu generišemo niži i niži profit od nafte jer troškovi eksploatacije rastu, pripremite se dobro."  Nego će reći "ide nam bolje nego ikad, nemate razloga za brigu" dok grade gigantski sajber bunker usred pustinje.

Uskoro ćemo postati svesni da ekonomski sistem koji je moglo da toleriše profesiju "tiktoker" nije bilo održivo na duži rok.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 22.5.2021. at 11:08, Tumaralo. рече

Sve što ti treba naručiš i stiže robotima koji zaobilaze beskućnike. Link

Ovaj nema zakat upgrade...

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Tumaralo. рече

Ne nego sam od starta govorio da cena nafte ne odražava verodostojno energetsku situaciju, tj. da rast i opadanje tih cena nije u vezi sa energetski efikasnom vs energetski neefikasnom eksploatacijom (a posebno ne na duži rok gledano). 

Adekvatna cena bi bila ona koja bi pratila troškove proizvodnje i srazmerno rasla.

Ovako raste nižom stopom ili čak opada zavisno od politike.

Kraljevska porodica KSA neće reći "dragi naši podanici i dragi narodi celoga sveta, mi iz godine u godinu generišemo niži i niži profit od nafte jer troškovi eksploatacije rastu, pripremite se dobro."  Nego će reći "ide nam bolje nego ikad, nemate razloga za brigu" dok grade gigantski sajber bunker usred pustinje.

Uskoro ćemo postati svesni da ekonomski sistem koji je moglo da toleriše profesiju "tiktoker" nije bilo održivo na duži rok.

Nisam baš razumeo jer početak "Ne nego..." implicira da sam nešto netačno napisao ali u nastavku se ne navodi šta je netačno... šta više, nastavak predstavlja isti backpedaling koji sam opisao... od aktuelne, trenutne, dramatične nestašice goriva (osim preskupog), zbog koje nestašice se izmišljaju mere da spreče trošenje goriva si došao do toga da je "problem" to što proizvođači zarađuju manje nego što su zarađivali i što će jednog dana zbog toga doći do problema... nebo i zemlja...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

WWW.RTV.RS

Na hiljade demonstranata besnih zbog ograničenja povezanih sa pandemijom koronavirusa protestovalo je danas ispred sedišta Evropske unije u Briselu i...
 
Sve zavisi protiv čega se demonstrira. :))
 
 
COLORADOSUN.COM

As protests against racism and police violence swept across the country, drawing massive crowds into the streets amid a pandemic, public health officials worried about what the overall impact would be. Would these...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Интернет научници када је Трамп причао о томе како је вирус можда из лабораторије "НЕМА ШАНСЕ ЗНАМО МИ ЛУПА ГЛУПОСТИ"

Интернет научници сада "Па доброо можда је ипак из лабораторије ... раде они то са вирусима убрзано их мутирају да би имали спремне терапије " 

хахах која кома.... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 22.5.2021. at 14:19, Tumaralo. рече

Ne, zato što cena goriva nije elastična sa aspekta tražnje tako da pogađa više siromašne.

Međutim, moja poenta i jeste da skok cene pogađa sve (samo će siromašniji biti spremniji da izađu na ulice jer njih pogađa više).

 


Цена горива не погађа све исто јер гориво није свима једнако неопходно. Прво сваки скок цена првенствено највише погађа потрошачки класу, дакле од оних најсиромашнијих до ниже средње класе. Вишу средњу класу онако, ђене ђене, они имају пара за нове аутомобиле који нпр мање троше. 

Такође цена горива много више погађа људе који живе ван градова којима бицикле и јавни превоз нису опција. 

само да подсетим @Avocado када прича о расту цене горива, да је протест у паризу кренуо од људи са периферије чији су животи поприлично ојађени ценом горива док су ти повећање подржавали баш они из средње класе који се возикају бициклама по паризу. 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Млади мушкарци у Израелу добили миокардитис после Фајзерове вакцине:

WWW.POLITIKA.RS

ТЕЛ АВИВ – Израелско министарство здравља је у уторак објавило да је открило мањи број упала срчаног мишића код млађих мушкараца који су добили вакцину компанија...

 

 

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

OHRABRUJUĆI REZULTATI STUDIJE: Ljudi koji su imali blage simptome korone imaju doživotni imunitet

 

WWW.NOVOSTI.RS

JEDNA studija je prvi put pokazala da se kod ljudi koji su imali blagu kovid infekciju proizvodi tip imunih ćelija koje su sposobne da dugovečno stvaraju antitela protiv korona virusa.

 

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...