Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

@Juanito

Цитат

“Meni ovo deluje kao nova vrsta koronavirusa. Nekako je prošlo nezapaženo da ovaj virus napada mozak, bubrege, testise… Ovo je jedini respiratorni virus koji napada testise. Videćemo kako će ovi mladi ljudi koji su preležali virus regovati na to. Nikada nisam video ovakav virus”, rekao je Nestorović.

Линк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Juanito рече

Ко зна, можда стварно напада мозак и можда је то објашњење за све ово остало што се дешава...

btw stvarno napada psihičko stanje, 16:00, :

 

 

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Coronavirus autopsies: A story of 38 brains, 87 lungs and 42 hearts

What we’ve learned from the dead that could help the living

https://www.washingtonpost.com/health/2020/07/01/coronavirus-autopsies-findings/?fbclid=IwAR2xuwJL0Wfmvu8ap-KVYUPxFUgAsYUyLV7liUGpj4U6y3pfe5H_y1E5QvM

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, dragisa рече

btw stvarno napada psihičko stanje, 16:00, :

Звучи као типични симптоми анксиозности.

Мени је било јако тешко да расчивијам шта ми је дошло од короне, а шта од анксиозности. Оно што са високим степеном сигурности могу да тврдим да је ковид значајно погоршао у односу на анксиозност је ужасно јака главобоља једну или две ноћи (парацетамол помаже и омогућава да заспиш) и поприлично висока малаксалност неколико дана (ту не помаже ништа, чекаш да прође).

Занимљиво је да готово нисам ни имао респираторне симптоме.

Него, ајде у гајбу пива да ће наћи многе од ових ствари и код инфлуенце и многих других вируса, ако крену овако детаљно да копају?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево:

Цитат

Lajić je, povodom vesti da je tročlana porodica u Tutinu preminula od kovida 19, rekao da mu se javio jedan član te porodice koji je laborant i koji ga je zamolio da demantuje tu vest.

Ministar je preneo da mu je taj čovek rekao da njegov otac, koji je imao 89 godina, nije preminuo od kovida, kao ni majka (76), koja je preminula od posledica infarkta.

Od kovida je preminula njegova sestra koja nije živela s njima i koja je bila u bolnici u Novom Pazaru.

Чим чујете овако невероватне весте, сумњајте, људи.

И опет, не поричим да је вирус озбиљан и да треба да се чувамо и нарочито да чувамо старије и слабије. Али опрезно, јако опрезно, са свим овим вестима. Не ширите их олако јер постоји озбиљна вероватноћа да су лажне или делимично лажне. Што је тврдња невероватнија, будите већи скептици и захтевајте веома јаке доказе пре прихватања тврдње.

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vučić večeras saopštava NOVE MERE ZA BEOGRAD, razmatra se i POTPUNO ZATVARANJE GRADA

Blic

 02.07.2020. 10:53

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras će objaviti nove mere za Beograd povodom pogoršanja epidemiološke situacije u glavnom gradu, saznaje "Blic".

Vučić bi nove mere trebalo da saopšti večeras na RTS-u, gde gostuje nakon sastanka Kriznog štaba.

Kako je Blicu nezvanično potvrđeno, razmišlja se o ponovnom uvođenju policijskog časa u večernjim časovima, ili, što je daleko verovatnije, o potpunom zatvaranju Beograda, što će značiti zabranu ulaska u grad i izlaska iz grada.

Podsećamo, juče je na korona virus je testirano 8.626 osoba, 272 bilo je pozitivno, a četiri osobe su preminule. Juče je zabeležen i najveći skok broja pacijenata na respisratorima - sa 42 na 73. Najveći broj zaraženih korona virusom je iz Beograda.

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a juče matursko veče i ogromna gužva ispred jednog restorana...

pretpostavljam da ih je bilo na više mesta...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.BALKANSPRESS.COM

Mnogo mladih ljudi ima upalu pluća iako nije bilo tako u martu, aprilu, maju, virus zaziva teška zapaljenja pluća i napada mlađe ljude, kao da nije isti virus.

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ZENA.BLIC.RS

Od juče, 30. juna, u Beogradu je obavezno nošenje maski u gradskom prevozu i svim zatvorenim prostorima, bez izuzetka. A kakva je situacija na terenu?

Ко нам је онда крив?

  • Свиђа ми се 1

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.DANAS.RS

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras će objaviti nove mere za Beograd povodom pogoršanja epidemiološke situacije u glavnom gradu, javili su beogradski mediji.

Има ли неко и наговештаја шта значи затворити Београд ? И Лазаревац је општина Београда . Шта са онима који из Панчева долазе на рад у Београд...????

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedine zvanične informacije su stigle iz Batuta i one su, kako kaže novinarka Natalija Jovanović, dostavljene BIRN-u. Prema tim podacima u Nišu je od 19. marta do 1. juna preminulo 77 ljudi od virusa korona.

tabelaTabela koja je dostavljena iz kapele

Isti ovaj portal otkrio je da u informacionom sistemu “Batuta”, koji ispunjavaju lekari sa svih kovid klinika u Srbiji, piše da je za isti period u Nišu registrovano 243 mrtvih, što je 166 više od zvanično saopštenog.

U dokumentu koji je dostavljen Južnim vestima, a u kome su podaci o preminulima, piše da je 360 njih sahranjeno kao "zarazno" i to samo u periodu 15. marta do 1. maja. Dokument je iz kapele.

WWW.JUZNEVESTI.COM

Zvaničan podatak koji je Institut za javno zdravlje “Batut” dostavio BIRN-u jeste da je 77 preminulih u KC Niš u periodu od 19. marta...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Рапсоди рече

шта значи затворити Београд ?

to ćemo tek čuti...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, JESSY рече

to ćemo tek čuti...

Ваљда ће моћи аутима да се изађе...или неће :lupaglavu: 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли још има тупсона који верују  да  вирус није лабораторијски изум ? Као да је куга а не вирус . У Новом Пазару и Тутину читаве породице десетковане (ако су инфо тачне).

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...