Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

NOVA.RS

Kroz Hitnu pomoć bolnice u Tutinu, koji je desetkovan zbog korone, u toku samo jedne smene prođe oko 200 pacijenata...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Скоро пола умрлих у САД су у старачким домовима. Сличне резултате су објавили Холанђани, Немци, Швеђани...

WWW.NYTIMES.COM

The virus has devastated residents and staff members in more than 12,000 long-term care facilities across the country.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Juanito рече

Скоро пола умрлих у САД су у старачким домовима. Сличне резултате су објавили Холанђани, Немци, Швеђани...

WWW.NYTIMES.COM

The virus has devastated residents and staff members in more than 12,000 long-term care facilities across the country.

 

I u Srbiji je slicno. Ako nisu u starackim domovima u pitanju su jako stari ljudi.
U italiji je prosek umrlih 81, znaci da su vecina umrlih jako, jako stari.

Cetvrtina umrlih u Srbiji je valjda iz onog starackog doma u nisu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 28.6.2020. at 11:10, cloudking рече

Ovako bi mozda Andersen zapoceo bajku o srbiji... u stvarnosti adekvatniji izraz bi svakako bio "smrdljiva lazovcina i kriminalac"

Mislio sam u kotekstu korone. Tu ne moze mnogo da laze... mislim .. ako imamo iste obrazce kao u regionu.... logicno je da ne vrda mnogo sto se tice broja zarazenih. Kako vidis, ovde su obrasci slicni. U periodu kada je kod nas bio pad, kod svih je bio pad, kada je kod nas krenuo skok, kod svih je krenuo skok.

Prosto, imas poredjenja da vidis da li laze i koliko laze, u kontekstu korone sigurno laze malo. Valjda si svestan da ja ne volim vucica, samo nema puno smisla prica da preterano smanjuje brojeve.

image.png.e2700704515e4c6b57908fd2f3d3d16a.png
image.png.076410d3e94c03106bf366a749857d8a.png
image.png.1776721a12a23f0918687f331e05987a.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 28.6.2020. at 12:03, Avocado рече

 a ti negiraš da broj kontakata ima ikakav uticaj što je svakako netačno... i evo to i dalje ponavljaš i u ovoj poruci, u rečenici ispod...

Ne negiram. 0 Kontakta svakako smanjuje verovatnocu nego 100 kontakata. Ali to su iracionalne i hipoteticke situacije, sasvim neprimenjive u stvarnom zivotu, samo jednom izadji iz kuce imao si preko 100 kontakata. Tako da broj kontakata svakako moze da se ignorise, za procenu kolike su tvoje sanse da dobijes koronu. 1000 kontakata ili 2000 kontakata ili 3000 kontakata nema veliku razliku.

Kao sto si ti pricao o kockici, izmedju 0 - 100 sansa da dobijes 6 skace na 99 % al posle toga na 200, 300,400, 500 bacnja isto je. Ako moras da bacas kockicu preko 100 puta, nebitno je da li si je bacio 200,300,400,600.

Kao sto rekoh, problem je sto je njegova kompletna postavka o smanjenju kontakata losa za predikciju da li ce nesto da ti se desi.

Sta vise povecava sanse za nesrecan slucaj u saobracaju, broj voznji ili tip voznje? Tip voznji normalno. Sta je bitniji faktor? Tip voznje.

Korona, kao i udes - nije nesto sto se random desava vec je uzrocno posledicno. Ja sam mu samo ilustrovao kockicu da mu objasnim prosecnu sansu u odnosu na ukupnu populaciju.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, haveaniceday рече

Mislio sam u kotekstu korone. Tu ne moze mnogo da laze... mislim .. ako imamo iste obrazce kao u regionu.... logicno je da ne vrda mnogo sto se tice broja zarazenih. Kako vidis, ovde su obrasci slicni. U periodu kada je kod nas bio pad, kod svih je bio pad, kada je kod nas krenuo skok, kod svih je krenuo skok.

Prosto, imas poredjenja da vidis da li laze i koliko laze, u kontekstu korone sigurno laze malo. Valjda si svestan da ja ne volim vucica, samo nema puno smisla prica da preterano smanjuje brojeve.

image.png.e2700704515e4c6b57908fd2f3d3d16a.png
image.png.076410d3e94c03106bf366a749857d8a.png
image.png.1776721a12a23f0918687f331e05987a.png

Ali otkudovaj rast sada kad je leto i temperature ubijajau koronu?!

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, haveaniceday рече

Ne negiram. 0 Kontakta svakako smanjuje verovatnocu nego 100 kontakata.

i 10... i 20... i 30... i 50... i 80... i 90... ne samo 0... svaki broj ispod 100 smanjuje verovatnoću, samo je neki brojevi smanjuju više, a neki manje... što je opet daleko od toga da učestalost ne utiče na verovatnoću...

 

пре 2 часа, haveaniceday рече

Ali to su iracionalne i hipoteticke situacije, sasvim neprimenjive u stvarnom zivotu, samo jednom izadji iz kuce imao si preko 100 kontakata. Tako da broj kontakata svakako moze da se ignorise, za procenu kolike su tvoje sanse da dobijes koronu. 1000 kontakata ili 2000 kontakata ili 3000 kontakata nema veliku razliku.

Kao sto si ti pricao o kockici, izmedju 0 - 100 sansa da dobijes 6 skace na 99 % al posle toga na 200, 300,400, 500 bacnja isto je. Ako moras da bacas kockicu preko 100 puta, nebitno je da li si je bacio 200,300,400,600.

To sam već i napisao (iako nije isto 100 ili 200 bacanja, ali je veoma slično)... međutim, problem je što je tvoja teza nerealna... jer

a) nemaš preko 100 kontakata svaki put kad izađeš iz kuće

i

b) verovatnoća da dobiješ koronu pri svakom kontaktu nije 1/6 kao kod kockice

i to je banalno očigledno jer bi kada bi to poređenje bilo realistično, svako ko je izašao iz kuće bi dobio koronu... a znamo da to nije tačno... 

 

пре 2 часа, haveaniceday рече

Kao sto rekoh, problem je sto je njegova kompletna postavka o smanjenju kontakata losa za predikciju da li ce nesto da ti se desi.

Nije... tvoja postavka o tome da je broj kontakata irelevantan je netačna... i to sasvim očigledno...

 

пре 2 часа, haveaniceday рече

Sta vise povecava sanse za nesrecan slucaj u saobracaju, broj voznji ili tip voznje? Tip voznji normalno. Sta je bitniji faktor? Tip voznje.

Oba povećavaju... tip vožnje je varijabilniji faktor, što takođe nije sporno... niko nije tvrdio da ako smanjiš broj kontakata možeš da opušteno udišeš kašljanje svakog koga sretneš...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, haveaniceday рече

I u Srbiji je slicno. Ako nisu u starackim domovima u pitanju su jako stari ljudi.
U italiji je prosek umrlih 81, znaci da su vecina umrlih jako, jako stari.

Cetvrtina umrlih u Srbiji je valjda iz onog starackog doma u nisu.

Али нису морали да се заразе. Старачки домови широм света очигледно имају системски проблем са дизајном у смислу заштите од оваквих ствари. 

Проблем није само што су умрли. Стари су. Можда би живели још коју годину, можда би умрли убрзо и без короне, ал није то поента. Многи су умрли у ужасним условима, сами, напуштени од стране радника дома. Дешавало се (такође широм западног света) да нађу напуштене домове пуне лешева. То су ствари које нису смеле да се десе у цивилизацији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, fsa рече
ELEMENTAL.MEDIUM.COM

New research on asymptomatic people reveals underlying effects

 

Ja sam nasao jos par clanaka koji obradjuju slicne teme, al nisam smeo da postavljam jer @haveaniceday samo ceka da te zaskoci kako nisi bas mnogo bistar ako mislis da mozes da imas posledice bez simptoma...

Iste ove "lung abnormalities" je opisao i radiolog iz Nisa.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, cloudking рече

Ali otkudovaj rast sada kad je leto i temperature ubijajau koronu?!

To sto ima rasta trenutno ne znaci da temperatura ne ubija koronu.... ne znam sto me pitas takve gluposti.

 

Цитат

Ja sam nasao jos par clanaka koji obradjuju slicne teme, al nisam smeo da postavljam jer

@haveaniceday samo ceka da te zaskoci kako nisi bas mnogo bistar ako mislis da mozes da imas posledice bez simptoma...

 


Pa mislim, zato sto koristim mozak a ne dozvoljavam strahovi i paranoja da me savataju. Ljudi na kojima su nadjene "lung abrnoamlities" su starci kojima 'fali sve i svasta. Apsolutno ne postoji nikakav dokaz da je za to u pitanju korona. I onda neko objavi tu glupost online, to pokupe novinari, provlace to kroz medije kao da je neka bitna vest, a moji prijatelji u to poveruju i nabijaju sebi paranoju.

Kako drugacije da reagujem? Ima 10001 korisnija stvar o kojima mogu da pisu, ali oni pisu bas o ovome jer su djubrad koja znaju da su u strahu velike oci... znaju sta im klikce na linkove....
 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, Juanito рече

Али нису морали да се заразе. Старачки домови широм света очигледно имају системски проблем са дизајном у смислу заштите од оваквих ствари. 

Проблем није само што су умрли. Стари су. Можда би живели још коју годину, можда би умрли убрзо и без короне, ал није то поента. Многи су умрли у ужасним условима, сами, напуштени од стране радника дома. Дешавало се (такође широм западног света) да нађу напуштене домове пуне лешева. То су ствари које нису смеле да се десе у цивилизацији.

Kako nemaju problem kada je guverner New Yorka slao nazad u dom pacijent koji imaju covid da ne bi "opterecivali zdrastveni sistem".... a za sve te smrti normalno krive trampa...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Avocado рече

To sam već i napisao (iako nije isto 100 ili 200 bacanja, ali je veoma slično)... međutim, problem je što je tvoja teza nerealna... jera) nemaš preko 100 kontakata svaki put kad izađeš iz kuće


Naravno da imas. Koliko ljudi se u toku dana uhvati za jedan gelender  u jednoj zgradi... Sve to moze da se racuna u kontakt. On sa obzirom gde zivi i radi ne susrece se sa 100 nego sa par 1000 ljudi dnevno.  Ti isto..

 

Цитат

b) verovatnoća da dobiješ koronu pri svakom kontaktu nije 1/6 kao kod kockice



Da je korona random (kao kockica) bila bi binarna, da\ne. Ali korona nije random i samo poredjenje sa kockickom i gledanje stvarnog zivota kroz random kockicu i nema puno smisla.... zato i kazem da je sofizam. Ja sam taj primer uzeo da bih objasnio nesto sasvim trece a ti si ga uzeo da raspravljamo o stvarnim zivotnim situacijama koje nemaju veze sa "random sansom"
 

Цитат

Oba povećavaju... tip vožnje je varijabilniji faktor, što takođe nije sporno.....

 


Zapravo sto vise vozis - vrlo verovatno smanjujes sansu za udes, jer se ucis i napredujes, instinkti ti se razvijaju. Profesionalni vozaci imaju manje sudara i nezgoda nego neprofesionalni.

Jer to nije stvar random sanse kako si ti postavio. Totalno si pogresno postavio, i sve zato jer si se uhvatio za kockicu koja je random, koju sam uzeo da objasnim neku sestu stvar jer je naprostiji primer.......
 

WWW.TRAFFICSAFETYSTORE.COM

The latest traffic safety news - Who Causes More Car Accidents? The Data May Surprise You from the Safety Resource Center...

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...