Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

 
 
 

BIRN: Srbija prikrivala podatke o številu umrlih in okuženih

 

Balkanska raziskovalna regionalna mreža (BIRN) je na podlagi vpogleda v podatke uradnega srbskega državnega informacijskega sistema Covid19 sporočila, da naj bi oblasti prikrivale dejansko število umrlih zaradi okužbe z novim koronavirusom. BIRN navaja, da je resnično število žrtev do 1. junija 632, kar je za 388 več od uradnih podatkov.

Kot so sporočili iz BIRN, so med vpogledom odkrili razhajanja v javno objavljenih podatkih in podatkih, ki se nahajajo v informacijskem sistemu Covid19. Pod drobnogled so vzeli obdobje med 19. marcem in 1. junijem letos. 

"Podatki o številu okuženih se nahajajo v tabeli, naslovljeni "Poročilo za vlado", izdelani na podlagi omenjenega informacijskega sistema. Tabela vsebuje tri podatke – število testiranih in pozitivnih v zadnjih 24 urah, število umrlih in zasedenost bolniških kapacitet po državi," pojasnjujejo v BIRN

Po njihovih ugotovitvah je bila največja razlika ugotovljena v kliničnem centru Niš, kjer je po uradnih podatkih umrlo 77 pacientov. Podatki iz informacijskega sistema Covid19 pa, tako BIRN, kažejo število 243. Gre torej za kar 166 mrtvih več. Pri tem pa sicer ni jasno navedeno, ali je bila okužba neposreden vzrok smrti

Tako naj bi bilo število v KBC Dragiša Mišović zmanjšano za 55 (39 uradnih smrti, 94 v sistemu Covid19), v KBC Zemun je uradno umrlo 32 pacientov, dejansko število pa naj bi bilo 88, v KBC Zvezdara, kjer uradne številke kažejo 14 smrti, pa naj bi bilo dejansko število 59. V drugih bolnišnicah po državi so bile po ugotovitvah BIRN razlike manjše. Za 29 pacientov glede na podatke, ki jih navaja mreža, ni znano, kje so umrli. BIRN še ugotavlja, da naj bi se dnevno število okuženih gibalo od 300 do 340, kar presega uradne podatke, ki govorijo o nekaj manj kot 100 okuženih.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Поуке.орг инфо рече

Novax Djocovid

Kako je sebe samo ukopao...Sad ima da se nosi sa dvostrukim pritiskom na grenslemovima.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Justin Waters рече

Novax Djocovid

Kako je sebe samo ukopao...Sad ima da se nosi sa dvostrukim pritiskom na grenslemovima.

Не мислим. Просто је човек рекао да не би волео да га неко приморава да се вакцинише и то је то. И шта сад, разболео се и? Његова ствар његов избор. 

Ја не желим да ме неко тера да се вакцинишем нити да седим годину дана у подруму и дишем на цевку. Све у реду, дистанца, маске али брате више не може да се слуша ова прича. Иза сваког угла вреба Драган Ковид Кеба :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Вилер Текс рече

Не мислим. Просто је човек рекао да не би волео да га неко приморава да се вакцинише и то је то. И шта сад, разболео се и? Његова ствар његов избор. 

Ја не желим да ме неко тера да се вакцинишем нити да седим годину дана у подруму и дишем на цевку. Све у реду, дистанца, маске али брате више не може да се слуша ова прича. Иза сваког угла вреба Драган Ковид Кеба :smeh1:

Nisu samo vakcine u pitanju. Komentarisali smo to da mu je izjava bila u nepogodnom trenutku (sa prikrivenom porukom da je protiv vakcina) kad još uvijek ne znamo u kom će pravcu pandemija da okrene, i da li će biti uopšte potrebno da se obavzeno vakciniše, da li će uopšte biti potrebna vakcina. Dalje se izblamirao sa izjavama o molitvi koja pretvara prljavu vodu u pitku i na kraju najviše ovo oko čitave organizacije turnira, može mu se ovo obiti o glavu žestoko. Nije on jedini, ali je glavni odgovorni jer je potegao čitavu ideju u trenutku kada se od sportskih događaja odigravjau samo oni koji "moraju" i koji se drže pod strogim mjerama. Ovo kako je on zamislio humanitarni turnir, sa veselim ljudima, igranje košarke, zabava, koncerti, slikanje, promocija kao da nema nikakve epidemije, sve je super ali nije bilo vrijeme Za vrijeme održavanja turnira u Beogradu, popio je kritiku Njemačke štampe zbog non šalantnog ponašanja..ne drži se distanca, tribine pune, i onda im on odgovori ma nek nas puste kao da mi ne možemo nešto dobro da odradimo...i kako je odradio? Em se sam zarazio kornom, em je moguće da turnir u Zadru, a moža se pokaže i ovaj u Beogradu iznjedre klastere...potpuno nepotrebno i zato kažem, taman i da je najmanje kriv u svemu zbog ovog biti još više omražen na terenima i nosiće se većim pritiskom. Bolje bi mu bilo da se povuče sa svih pozicija osim tenskog igrača, i odgira kako umije i zna da pokuša srušti te rekorde i onda u penziju..i onako ga sigurno ne bi stavili u teniske udzbenike najboljih, ali ovako su samo dobili povod da ga razvuku i rasčereče još više i definitivno i sklone na marginu. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Justin Waters рече

Nisu samo vakcine u pitanju. Komentarisali smo to da mu je izjava bila u nepogodnom trenutku (sa prikrivenom porukom da je protiv vakcina) kad još uvijek ne znamo u kom će pravcu pandemija da okrene, i da li će biti uopšte potrebno da se obavzeno vakciniše, da li će uopšte biti potrebna vakcina. Dalje se izblamirao sa izjavama o molitvi koja pretvara prljavu vodu u pitku i na kraju najviše ovo oko čitave organizacije turnira, može mu se ovo obiti o glavu žestoko. Nije on jedini, ali je glavni odgovorni jer je potegao čitavu ideju u trenutku kada se od sportskih događaja odigravjau samo oni koji "moraju" i koji se drže pod strogim mjerama. Ovo kako je on zamislio humanitarni turnir, sa veselim ljudima, igranje košarke, zabava, koncerti, slikanje, promocija kao da nema nikakve epidemije, sve je super ali nije bilo vrijeme Za vrijeme održavanja turnira u Beogradu, popio je kritiku Njemačke štampe zbog non šalantnog ponašanja..ne drži se distanca, tribine pune, i onda im on odgovori ma nek nas puste kao da mi ne možemo nešto dobro da odradimo...i kako je odradio? Em se sam zarazio kornom, em je moguće da turnir u Zadru, a moža se pokaže i ovaj u Beogradu iznjedre klastere...potpuno nepotrebno i zato kažem, taman i da je najmanje kriv u svemu zbog ovog biti još više omražen na terenima i nosiće se većim pritiskom. Bolje bi mu bilo da se povuče sa svih pozicija osim tenskog igrača, i odgira kako umije i zna da pokuša srušti te rekorde i onda u penziju..i onako ga sigurno ne bi stavili u teniske udzbenike najboljih, ali ovako su samo dobili povod da ga razvuku i rasčereče još više i definitivno i sklone na marginu. 

У принципу се слажем да можда турнир није требао а опет са друге стране све државе су рекле може. Што  се тиче напада на њега од стране западних паметњаковића цитирао бих  Виљушку "...и овако ће да прича да смо је клали". 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U japanskoj studiji 40% ljudi nije imalo nikakve simptome:
 

WWW.THELANCET.COM

Results

Between Feb 11 and Feb 25, 2020, 107 people with laboratory-detected SARS-CoV-2 infection on board the Diamond Princess were hospitalised at the Self-Defense Forces Central Hospital in Japan. Three people were excluded from the study because they withdrew consent and 104 participants were included in the final analysis. Participants were aged 25–93 years, with a median age of 68 years (IQR 47–75), and 54 (52%) were male (table 1). Most participants were from east Asia, predominantly from Japan and China. The observation period ranged from 3 to 15 days (median 10 days, IQR 7–10). Half of the participants had comorbidities (table 1). On the basis of their presentation on the day of admission, 43 (41%) participants who did not have any clinical signs or symptoms were classified as asymptomatic, whereas 41 (39%) were classified as having mild COVID-19 and 20 (19%) as having severe COVID-19. At the end of the observation period, 33 (32%) participants were confirmed as being asymptomatic (table 2), 43 (41%) as having mild COVID-19, and 28 (27%) as having severe COVID-19 (table 3).
Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://www.facebook.com/groups/117202582284906/permalink/552192965452530/

"Moja iskustva sa testiranjem.

Testirali smo se u petak, serološki test. Brzi test, onaj što se čeka jedan sat. Oni koji uzimaju uzorke su OK ljudi, deluje da nisu previše zaštićeni. Svaka im čast, nikakvu primedbu. Rezultat brzog testa će biti u ponedeljak. Ne deluje baš brzo ali OK.

Ponedeljak izdavanje rezultata od 10h do 11h - nije izadavnje ovde, idite pitajte u drugu zgradu.

Druga zgrada, to nije kod nas, idite na glavni ulaz.

Glavni ulaz oprostite ne radi nam internet, dođite kasnije. Kasnije, zašto ste sad došli izdavanje je od 10 - 11h.

Rekli ste da dođem kasnije.

E pa ne radi nam interenet.

Imate li nekog epidemiologa?

Epidemiolozi sada ne rade.

U sred epidemije epidemiolozi ne rade?

Otišli su kući, dođite sutra.

Sutra, kiša pljušti, prva zgrada - nema nikoga ovde idite tamo (pokazuje prstom). Odem "tamo" - mi ne izdajemo rezultate, idite tamo - opet prstom.

Tamo, ljudi čekaju na kiši od 10h do 11h, niko im ne govori ništa. U 10:45h pojavljuje se neka sestra - brzo će rezultati. Proziva, mislim da je 5 bilo pozitivnih (čekaju od 10h po pljusku).

A serološki?

A ne, ovde samo PCR.

Pa gde serološke?

NIje to ovde, idite tamo (gde sam već bio).

Vraćam se tamo.

Rezultati od petka?

Ne radi nam internet, pada kiša.

Vidim da pada kiša, stojim na kiši sat vremena.

Dođite kasnije.

Neki se bune, žure na avion. Ne radi internet.

Molim vas, možete li samo da pogledate da li je rezultat + ili -.

Pristaje vraća se sa jednim nalazom.

A drugi?

Znate li vi koliko je sati? Rezultati se izdaju od 10 do 11h.

Tad mi je pukao film: A na šta vam ja ličim, kosti su mi već mokre od kiše, od 10h stojim po pljusku kao majmun. Donesite rezultat ili se vraćam sa svim novinarima koji postoje u Nišu - delovi mog dranja.

Odlazi i donosi odštampane rezultate (koje navodno ne daju jer ne radi internet i ne mogu da ih odštampaju."

  • Љут 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Вилер Текс рече

У принципу се слажем да можда турнир није требао а опет са друге стране све државе су рекле може. Што  се тиче напада на њега од стране западних паметњаковића цитирао бих  Виљушку "...и овако ће да прича да смо је клали". 

Ako on može da trpi pritisak koji će se sad sigurno uvećati, i da pored toga igra dobro ok. 

Ako se stvaraju antitijela, neće se morati vakcinisati toliko mrskom vakcinom. Makar ga to neće opterećavati. :D

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Изгледа да почиње најгори могући сценарио:

RS.N1INFO.COM

Koronavirusom zaraženo 20 lekara i gotovo 40 medicinskih sestara Opšte bolnice u Novom Pazaru, rekao je njen...
Цитат

Ocenio je da je virus mutirao i rekao da pacijenti, koji su se poslednjih dana javljali za pomoć, imaju znatno težu kliničku sliku.

"Imamo mnogo ozbiljnih pacijenata i zabrinjavajuće je da su svi koji su došli u poslednjih petnaestak dana, ozbiljno iscrpljeni, sa ozbiljnim upalama pluća. Najlakši su oni sa temperaturom, kašljem i malaksalošću", izjavio je Mahmutović.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, GeniusAtWork рече

Изгледа да почиње најгори могући сценарио:

RS.N1INFO.COM

Koronavirusom zaraženo 20 lekara i gotovo 40 medicinskih sestara Opšte bolnice u Novom Pazaru, rekao je njen...

 

 

On 13.6.2020. at 16:34, jovanstanic рече

Verovatno računaju s tim da je virus "oslabio" tj. da su se u populaciji održali sojevi koji se lakše šire tj. oni koji ređe daju teže kliničke slike jer takvi lakše prolaze nezapaženo/neprijavljeno.

Ali ako se relativno brzo zarazi i ostalih 83% stanovništva može se očekivati da bude dovoljno teško obolelih da zdravstveni sistem ponovo dođe u problem. Ali bitno je da se sada održe izbori i ostane na kakvoj takvoj vlasti a ko će od glasača da se prevremeno preseli na groblje posle tih izbora nije bitno. Kao što nije bitno ni sve ono što je pre izbora obećano.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, jovanstanic рече
RS.N1INFO.COM

Zbog pogoršane epidemiološke situacije u Kragujevcu, Krizni štab grada na Lepenici predložiće u sredu gradonačelniku...

 

image.png.977651014919387b44bc2632ed2534cb.png

 

I krenulo je, sada nece niko da pusti glasa oko karantina
@cloudking i ostali ce da cute jer ih vozi paranoja, ima da istolerisu sve

A na televizijama 24 h....... show program :) samo ovaj put 0 opozicije da se suprostavi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...