Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Пре сат времена, Juanito рече

Кад ми кажу корона је ”само” грип, ја гледам и не верујем. ”Само” грип?! Ја нисам могао данима на ноге, кренуло мало и на плућа, чак ми и Холанђанин преписао антибиотик, то онда говори да су се уплашили.

 

Da, muška gripa je životno opasna bolest! 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, haveaniceday рече

Odvedi je na neku plazu  sram te bilo :)

samo gledaj da bude neka zemlja gde ne hapse zabrinuti politicari za nase zivote kada izadjes na plazu :D

Ја њу да водим? Па због ње смо тамо у задње две године. Да се ја питам, били бисмо на Хавајима. :smeh1: Ал добро, још само мало. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Juanito рече

На крају се испоставило да смо имали озбиљан недостатак витамина D што је урнисало имунитет. Мени негде на средини између ”скоро немаш” и ”имаш довољно”, а њој на ”скоро немаш”. Након терапије витаминима годину дана није било озбиљне прехладе, након неколико година константног прехлађивања. Узимајте, људи, витамин D током зиме, а и целе године ако сте негде одакле је Сунце побегло. 

Ako si na ovo mislio onda kada smo pričali o vitaminima i studijama, onda se svakako nismo razumeli... nije uopšte sporno da se svašta loše može desiti kada nemamo dovoljno vitamina i suplementi su u takvim situacijama neophodni.... sporno je da u situaciji kada nema nedostataka kljukanje vitaminima radi bilo šta osim što imaš malo skuplji urin...

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Juanito рече

Ја њу да водим? Па због ње смо тамо у задње две године. Да се ја питам, били бисмо на Хавајима. :smeh1: Ал добро, још само мало. :)

Ovaj momak je zbog gripe završio tačno prije godina dana u Australiji u bolnici, na momente je gubio i svijest, temperature 40+ itd.  Priča o tom kako je to u Australiji zaglaviti u bolnici i o zdravstvu i zdravstvenom osiguranju uopšte. Kaže na susret s doktorom se moraš naručiti, dobiti termin za appointment, bez toga se obično desi da presjediš cijeli dan u čekaonici i na red dodješ zadnji poslije svih. Zanimljivo da već tada, prije godinu dana, dakle u junu 2019. godine nisi mogao dobiti appointment za susret s doktorom live, osobno već te pitaju hoćeš li telefonski razgovor ili videorazgovor, pregled na daljinu. I tada mu je rekao, to bio htjelo do bolnice s tim skočit .... Inače prije nego što se našaao u bolnici je slučajno kao youtuber snimio video o zdravstvu u Australiji, to je taj ispod ovog u bolnici a na kraju je imao prilike da se sam uvjeri kako to sve izgleda. Ustvari je već 10 godina nadosiguran što znači da osim tog osnovnog zdravstvenog osiguranja ima i svoje extra, lično i zato je imao pravo na nadstandardnu sobu s prozorima, svom mogućom tehnikom i  bio je tamo sam. Poslije je išao pogledati gdje spavaju ti što nemaju extra osiguranje već samo to osnovno a bile su to sve sobe bez prozora, s lošom klimatizacijom i sa po osam kreveta tj. pacijenata u jednoj sobi. Inače kad nemaš extra osiguranje ne možeš izabrati ni doktora, ni bolnicu, ni nikakav termin, za operaciju, preglede i pretrage moraš čekat na listi čekanja a za sve moraš svejedno još nadoplaćivati, za lijekove i službe. A sve je vrlo skupo, inače medicina im je na vrlo dobrom nivou (perfektna kaako reče) ali beznadežno skupa. Kaže u Australiji je naajbolje biti ako je to ikako moguće stalno zdrav a ako neko hoće bolovati nek radije to onda radi u Češkoj. Tako ustvari neki koji imaju hronične bolesti i rade, isplati im se letat do Evrope u Češku kako bi posjetili svog kardiologa, reumatologa i sl. I s tim letom im se to isplati više nego sve to apsolvovat tamo u Australiji. Kaže ako hoćete bolovati raadije ostanite u Češkoj, Australija nije nikako dobro mjesto za tako nešto. Jedno gdje australijsko zdravstveno osiguranje se proplaćuje u punom ili skoro punom iznosu je situacija s ranjavanjima, traumama, lomovima kosti, saobraćajnim nesrećama i sl.  S tim je to još ok, ali sve ostalo što nije tako baš o glaavu i o život se debelo i masno mora priplatiti, zubara da i ne spominjem. Tamo ti uzme 200 dolaara najmanje samo što si uhvatio za kvaku da otvoriš vrata ordinacije. Slično je to i u USA, pokažem vam i to ubrzo.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Avocado рече

Ako si na ovo mislio onda kada smo pričali o vitaminima i studijama, onda se svakako nismo razumeli... nije uopšte sporno da se svašta loše može desiti kada nemamo dovoljno vitamina i suplementi su u takvim situacijama neophodni.... sporno je da u situaciji kada nema nedostataka kljukanje vitaminima radi bilo šta osim što imaš malo skuplji urin...

 

 

Slabo nesto razumevas tudje postove, ja sam odma' razumeo sta je hteo da kaze.
Al sto je babi milo to joj se i snilo, nego je Juanito malo "kredibilniji" i "postovaniji" u drustvu od mene pa ne mozes da mu furas forice "jasno se vidi sta si hteo da kazes" :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Juanito рече

Ја њу да водим? Па због ње смо тамо у задње две године. Да се ја питам, били бисмо на Хавајима. :smeh1: Ал добро, још само мало. :)

Sad ce da porazmisli, da li joj se vise isplati vitamin D ili plazica na havajima. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nakon pisma lekara Infektivne klinike Kliničkog centra u Nišu predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću poslatom prošle nedelje na koje nije odgovorio, ali su dan nakon što je pismo dospelo u javnost i objavljeno odgovorili iz uprave - lekari za Južne vesti sada kažu da su pod pritiskom, da im je zabranjeno da govore javno, ali da stoje iza tvrdnji da je talas epidemije virusa korona u Nišu očigledan. Tvrde da epidemija jača jer veliki broj pacijenata pristiže svakodnevno, a uslovi su sada, kažu, daleko od onih u vreme vanrednog stanja.

 

WWW.JUZNEVESTI.COM

Nakon pisma lekara Infektivne klinike Kliničkog centra u Nišu predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću poslatom prošle nedelje...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Predsednik Sindikata lekara i farmaceuta Rade Panić smatra da se podaci o broju zaraženih koronavirusom i dalje kriju od građana Srbije.

U izjavi za Nova.rs on postavlja pitanje Kriznom štabu – po kojoj odluci se njegove kolege u ponedeljak šalju iz opštih bolnica u kovid centre da zbrinjavaju najteže pacijente?

“Po ovome što se trenutno dešava u bolnicama – anesteziolog iz Kraljeva, Aranđelovca ili Čačka ide u kovid centar u Kragujevac na ispomoć, jer tamo ima previše pacijenata da bi kolege iz Kragujevca mogle da ih zbrinu”, kaže Panić i pita da li se vraća vanredno stanje.

NOVA.RS

Predsednik Sindikata lekara i farmaceuta Rade Panić smatra da se podaci o broju zaraženih koronavirusom i dalje kriju od...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Direktno.rs je pozvao lekar koji je danas otišao u Dom zdravlja na Vračaru, jer je imao simptome koji su ukazivali na koronu. Umesto testa kojim se otkriva bolest, i njemu i svima ostalima je rađen test na antitetela. Prema tvrdnjama ovog lekara, protokol koji se primenjuje je potpuno pogrešan, jer se antitetela pojavljuju tek posle 14 dana! Antitela pokazuju da je neko preležao, a ne da ima koronu!

Da stvar bude gora, puno je ljudi koji su se obratili zbog simptoma koje imaju. Među njima je najviše mladih ljudi koji će za tri dana dobiti informaciju da nisu zaraženi, a do tada virus već može da prouzrokuje ogromnu štetu u njihovom organizmu.

Iz cele Srbije stižu slične informacije kao iz Beograda. Kovid centar na Karaburmi je pun obolelih, baš kao i ostale beogradske bolnice. Priča se da je bolnica "Dragiša Mišović" ponovo pretvorena u kovid bolnicu. Žarište se, osim Beograda, pojavilo i u Novom Pazaru, Nišu, Pančevu... Klinički centri u Nišu i Kragujevcu su prepuni obolelih, a Evropa uvodi obavezni karantin za sve koji dolaze iz Srbije.

 

I dok se sve to dešava u Srbiji - vlast ćuti. Njeno ponašanje umnogome podseća na februarske izjave i postupke. Dr Kisić Tepavčević je otišla toliko daleko da je rekla da utakmica pred 20.000 ljudi nije bila rizik jer se igrala napolju! Pritom, ceo svet zna da je haos u Italiji izazvala upravo jedna fudbalska utakmica odigrana u Milanu!

Na sve to režim je dozvolio i proslavu titule na stadionu "Rajko Mitić", na koju će doći 30.000 ljudi, kao i igranje finala kupa u Nišu. I, naravno, izbore.

Svi koji budu otišli na stadion i koji budu izašli na glasanje izlažu se ogromnoj opasnosti da se razbole. Pitanje je koliko su ljudi svesni toga, jer se pravi brojevi o obolelima očigledno ne saopštavaju. Umesto da javno kaže da se korona vratila, vlast sakriva podatke. Sutra, ako se ispuni samo deo ovih crnih slutnji, znaće se ko je kriv

Obolelima to neće biti nikakva uteha.

https://direktno.rs/korona/282182/korona-svuda-oko-nas.html

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, fsa рече

Antitela pokazuju da je neko preležao, a ne da ima koronu!

Нетачно. IgG показују да је неко прележао, IgM да има тренутно. Али тачно је да треба неколико (не баш 14, мислим Да је мање) дана за производњу IgM, те у првих неколико дана инфекције тест на IgM није поуздан. Ал није ни PCR бриса увек поуздан. Не знам зашто, није баш очекивано, ал другар који ради као лекар у Немачкој је имао негативан PCR неколико дана након појаве првих симптома. Тек је после тога добио позитиван налаз и остао је позитиван подоста након престанка симптома, кад највероватније и није више био заразан. Ни један ни други тест нису 100% поуздани. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, haveaniceday рече

Slabo nesto razumevas tudje postove, ja sam odma' razumeo sta je hteo da kaze.
Al sto je babi milo to joj se i snilo, nego je Juanito malo "kredibilniji" i "postovaniji" u drustvu od mene pa ne mozes da mu furas forice "jasno se vidi sta si hteo da kazes" :))

confused1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Juanito рече

Нетачно. IgG показују да је неко прележао, IgM да има тренутно. Али тачно је да треба неколико (не баш 14, мислим Да је мање) дана за производњу IgM, те у првих неколико дана инфекције тест на IgM није поуздан. Ал није ни PCR бриса увек поуздан. Не знам зашто, није баш очекивано, ал другар који ради као лекар у Немачкој је имао негативан PCR неколико дана након појаве првих симптома. Тек је после тога добио позитиван налаз и остао је позитиван подоста након престанка симптома, кад највероватније и није више био заразан. Ни један ни други тест нису 100% поуздани. 

Bukvalno sam hteo da napisem da antitela mogu da kazu da li neko ima koronu, al mi se smucilo da mi caprkaju po postovima i traze nesto da me isprave sta god napisem. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zemlja mogućnosti i jednake šanse za sve. 

WWW.NYTIMES.COM

Nursing homes across the country are kicking out old and disabled residents and sending them to homeless shelters and...

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

WWW.SCMP.COM

Researchers behind the non-peer-reviewed paper ran antibody tests on samples from hospital workers who were exposed to patients at early stage of outbreak – only 4 per cent had them...

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...