Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 5 часа, fsa рече

Pa i u americi je free treatment. Svi starci imaju medicare koji obezbedjuje free treatment.
A u justinov clanak sumnjam da je tacan verovatno je fakenews kao i mnogi drugi slicni na koje sam naletao. Naprimer onaj o milion dolara racuna. Neiskreno podmetanje i spinovanje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Struka je odstupila pred diktatom politike

Kao i obično kada su izlazili u javnost, članovi Kriznog štaba imali su različite stavove i povodom strategije borbe protiv kovida 19 nakon ukidanja vanrednog stanja.

24 Piše: Zoran Radovanović 22. juna 2020. 14.00
  Istinomer  
Struka je odstupila pred diktatom politike 1
Foto: Danas

Jedan je još tada, početkom maja, otvoreno najavio politiku spontanog tihog prokužavanja, drugi je primetio da nije lepo da se to obznani, ali se implicitno složio sa svojim kolegom, pod uslovom da se tome pristupi selektivno (što može da se pravda), a ostali su izbegavali da se izjasne.

Na teško branjivom položaju dokazivanja posvećenosti Kriznog štaba svom poslu ostao je do danas jedan član tog tela, preuzimajući misiju oficira zaduženog za odnose sa javnošću.

On ponavljano upućuje dve poruke: prvo, da Krizni štab zdušno suzbija prenošenje virusa s osobe na osobu i, drugo, da bi, ukoliko bi se situacija pogoršala, blagovremeno primenio odgovarajuće mere. Ni jedno, ni drugo, nažalost, nije tačno.

Prvo, još skoro od početka maja otvorene su sve ustave, kao da se želelo da bujica napravi što veću štetu. Samouvereno je ignorisana abeceda ponašanja u takvoj situaciji, po kojoj se mere zabrane uklanjaju jedna po jedna, s tim da se budno prati efekat svake promene, pa da se, čim učestalost bolesti prestane da opada, ide korak unazad.

Odbačeno je iskustvo drugih zemalja, recimo Austrije, koja je program postupnog olabavljenja režima zabrana razvukla na punih pet nedelja.

Nije toliko problem što su dozvoljeni politički skupovi na otvorenom, koliko što su hiljade ljudi trpane u autobuse i satima transportovane od svojih odredišta do mesta mitinga i nazad. Struka je odstupila pred diktatom politike, pa se iz istih razloga zažmurilo i na sportske priredbe. Navijači su glasači, a njihove vođe su u interesnom amalgamu s vlašću.

Napravimo poređenje sa susednom Hrvatskom. Naši susedi su se neuporedivo uspešnije borili sa kovidom 19, stavili su epidemiju pod kontrolu za samo šest nedelja (mi smo još uvek u svojevrsnom epidemiološkom limbu), zatim su čekali još više od mesec dana, za koje vreme je učestalost novootkrivenih slučajeva bila između nula i nekoliko, pa su tek onda počeli da razmišljaju o vraćanju publike na tribine.

Pritom su rešili da razmak između gledalaca u istom redu bude 1,5 metar, a da u redu ispred i iznad budu popunjena sedišta po tri mesta bočno.

Drugo, neprimereno je (ostanimo na ovom eufemizmu) govoriti o pogoršanju situacije kao hipotetičnom dešavanju u budućem vremenu.

Bolest već danima bukti u više gradova po Srbiji, kovid ambulante su opsednute, infektivne klinike su pune, zdravstveni radnici dobijaju obaveštenja o hitnom premeštaju u kovid bolnice kao o radnoj obavezi, studentski domovi su žarišta zaraze, a ima ozbiljno obolelih studenata u Beogradu i Kragujevcu.

Sva ta narastajuća drama obavijena je zaverom ćutanja. Direktori zdravstvenih ustanova čije ulaze i hodnike opsedaju bolesnici sa simptomima koji podsećaju na kovid 19 tvrde da je situacija normalna i „naivno“ se čude otkud interes novinara za taj, po njima skoro nepostojeći novi virus korona.

Časni doktori dobijaju pretnje svojih pretpostavljenih kada se usude da zavape, tražeći rešenje za svoje pacijente, koji su morali da ostanu nevidljivi do upravo proteklih izbora.

Sada je već vreme da Krizni štab bude vraćen iz hibernacije. Bolest kao pretnja održavanju izbornog cirkusa je otklonjena, ali bi mogla korisno da posluži kao povod za sprečavanje eventualnog okupljanja nezadovoljnih građana.

Autor je epidemiolog, redovni profesor Medicinskog fakulteta u penziji

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dr Dragan Milić o Covid-19: Da li je statistika važnija od bolesnika?

Danas polako izlazi na svetlo dana da su mnoge ustanove i zemlje u svetu svesno prikrivale i lagale o broju obolelih i preminulih od Covid-19 infekcije.

https://novinarionline.com/licnoonline/dr-dragan-milic-o-covid-19-da-li-je-statistika-vaznija-od-bolesnika/?fbclid=IwAR0u2JyFGs7xZYtVHvJRoOsZM-6u1Pibh99g5BleBw3NW_NQsRoX-IAyVmI

https://www.facebook.com/dragan.milic.3597/posts/10217159813896685

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, haveaniceday рече

Naprimer onaj o milion dolara racuna

Evo ti dokaz da pričaš napamet ili se informišeš preko memova i FB grupa. 

Na isti način je članak NYT "fakenews". 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, Justin Waters рече

Evo ti dokaz da pričaš napamet ili se informišeš preko memova i FB grupa. 

Била је вест о овоме негде. Цела вест у чланку је била о томе како је добио рачун од милион долара и онда у последњем пасусу информација како то заправо ни не треба да плати и како је покривено осигурањем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Justin Waters рече

Evo ti dokaz da pričaš napamet ili se informišeš preko memova

 

Jok nego ti citas samo naslove. Cak i u videu kazu "insunrace will take care of entire amount" ... vidis sta ti radi bias?
samo sto je on video koliko kosta njegov boravak u bolnici, al ovi po evropi ne vide. Posto im racun niko nikad ne pokaze pa se tripuju da je "besplatno".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Juanito рече

Била је вест о овоме негде. Цела вест у чланку је била о томе како је добио рачун од милион долара и онда у последњем пасусу информација како то заправо ни не треба да плати и како је покривено осигурањем.

Bas tako. Pise da mu medicare pokriva ceo racun. Al ja imam dunning krugera ono sta znam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 1 сат, Justin Waters рече

Na isti način je članak NYT "fakenews". 

Druze, ako nekom osiguranje pokriva kompletan racun, a ti samo prijavis koliki mu je racun, dok pricas da drugi "lece besplatno" ( ne lece ih besplatno nego i njima osiguranje pokriva racun) - to je fake news.

Osoba u americi, svedskoj, mongoliji, rusiji ili kini - svima osiguranje placa racun. Dok za jedne pricate naraciju da je to lecenje besplatno za ovog dekicu pricate da kosta milion. Sumanjm da za tretman koji bi ovaj dekica dobio u americi racun bio nizi u recimo italiji, svedskoj, holandiji.

Sta je to ako nije vrhunsko laganje i fake news.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, haveaniceday рече

Osoba u americi, svedskoj, mongoliji, rusiji ili kini - svima osiguranje placa racun. 

Ovo nije tačno... 27 miliona amerikanaca nema nikakvo zdravstveno osiguranje i troškove lečenja plaćaju sami, dok ostali plaćaju deo tih troškova

covid treatment cost estimates

https://www.businessinsider.com/coronavirus-covid-19-treatment-testing-costs-2020-3

https://qz.com/1853315/the-cost-of-coronavirus-care-depends-on-where-americans-live/

https://www.kff.org/coronavirus-covid-19/issue-brief/five-things-to-know-about-the-cost-of-covid-19-testing-and-treatment/

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, haveaniceday рече

 

Druze, ako nekom osiguranje pokriva kompletan racun, a ti samo prijavis koliki mu je racun, dok pricas da drugi "lece besplatno" ( ne lece ih besplatno nego i njima osiguranje pokriva racun) - to je fake news.

Osoba u americi, svedskoj, mongoliji, rusiji ili kini - svima osiguranje placa racun. Dok za jedne pricate naraciju da je to lecenje besplatno za ovog dekicu pricate da kosta milion. Sumanjm da za tretman koji bi ovaj dekica dobio u americi racun bio nizi u recimo italiji, svedskoj, holandiji.

Sta je to ako nije vrhunsko laganje i fake news.

Prijatelju, pokušavaš da diskredituješ priču NYT o izbacivanju "manje rentabilnih staraca", sa navodim fakenews računa od milion dolara. Dobio je račun od milion, a ko ga je platio nije relevantno za priču o izbacivanju iz staračkim domova. 

Nije om dobio nikakav tretman, jer lijek za koronu ne postoji. Odležao je 62 dana, gdje su mu samo pola miliona napabričili na ime bolničke sobe. 42000 i nešto na korištenje respiratora, koji sam košta 50000. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

When Janet Mendez, a 33-year-old New Yorker, also nearly died from Covid-19, she learned that surviving a deadly virus wasn’t going to be her only life-altering challenge. Soon after she left the hospital and returned to her mother’s home, her medicals bills started to pile up.

First, a bill for $31,165, the New York Times reported. Then an invoice for an absurd $401,885.57, though the hospital, Mount Sinai Morningside, said it would reduce the bill by $326,851.63 as a “financial assistance benefit”. That still left a tab of more than $75,000.

Mendez was unable to walk, let alone find work. She told the New York Times she was optimistic that her insurance company would cover a large part of the costs, though she had already been on the receiving end of harassing phone calls from the hospital.

She was yet another victim of America’s immoral and Kafkaesque healthcare system.

https://www.theguardian.com/commentisfree/2020/jun/16/coronavirus-hospital-bill-healthcare-america

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Justin Waters рече

Prijatelju, pokušavaš da diskredituješ priču NYT

Naravno lol, zato sto im ne bi bio ni prvi ni poslednji put da lazu...

Dobio je račun od milion, a ko ga je platio nije relevantno za priču o izbacivanju iz staračkim domova. 



Nije za tu pricu al je relevantno za to da ti na svaki clanak koji nesto negativno kaze o americi skaces ko kobac na pile, bez trunke skepticizma.  ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, fsa рече

She told the New York Times she was optimistic that her insurance company would cover a large part of the costs, though she had already been on the receiving end of harassing phone calls from the hospital.

 

I jos jedan primer podmetanja gde osiguranje ili americka drzava pokriju troskove, a ovde predstavljaju kao neku strasnu nepravdu.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, fsa рече

Ovo nije tačno... 27 miliona amerikanaca nema nikakvo zdravstveno osiguranje i troškove lečenja plaćaju sami, dok ostali plaćaju deo tih troškova

 

 

 

Troskove covida sivma placa drzava. Nebitno da li imas osiguranje ili nemas. To je izreceno u paketu pomoci(nekom od nisam siguran kom).

Tih 27 miliona vazi za druge bolesti, ne za covid19 al ono sto zaboravljas jeste da tih 27 miliona uglavnom broje mlade ljude i da je to ispod 8 %  gradjana amerike, i to su uglavnom mladi ljudi koji biraju da nemaju osiguranje. Jer sto da placaju ako su mladi i zdravi.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, haveaniceday рече

Troskove covida sivma placa drzava. Nebitno da li imas osiguranje ili nemas. To je izreceno u paketu pomoci(nekom od nisam siguran kom).
 

Ako je ovo tačno deo troškova ipak plaćaju i sami pacijenti:

 

https://www.nytimes.com/2020/06/14/nyregion/coronavirus-billing-nyc.html

https://siouxlandnews.com/news/coronavirus/patients-get-big-bills-for-covid-19-after-us-gives-billions-to-health-care-providers

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...