Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Debunk of Wodarg (na nemačkom, opet )

 

(Već postaje komično ovo potezanje & rastezanje sirotog Wodarga na svakih 7-8 stranica)

...

"Укратко: Цар је го!"

Nije. Ako je neko go, Wodarg je go.

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobra vijest, fenomenalna:

OILPRICE.COM

Russian Oil CEO Igor Sechin recently said that oil prices will reach $60 once enough US production is forced off the market, but...

As soon as U.S. shale leaves the market, prices will rebound and could reach $60 a barrel, Rosneft’s Igor Sechin said recently. 

Kao i ovo:social

WWW.BARRONS.COM

Russia’s oil companies, a mix of state and privately-owned entities, have their own cushions against an oil price crash.

Rusi neće odustati od pumpanja nafte, dok ne unište ili makar obogalje američku industriju škriljaca. S obzirom da su američki dugovi dobrano zasnovani i na proizvodnji nafte iz škriljaca, ovo bi moglo imati i sekundarne efekte na ostale dijelove američke ekonomije. Fed će imati danonoćno posla da štampa dolare da pokrije gubitke. 

Nafta je danas probila donju granicu od 20 dolara po barelu, kreće se kao apsolutnom istorijskom minimumu, i trajaće izvjesno vrijeme, još naročito ako misteriozna uloga S.Arabije koja također preplavljuje tržište naftom ostane na snazi. Svijet će se lakše oporaviti u recesiji. 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ау,у Италији се  дигла прашина око овог снимка из 2015..."браћа" кинези...:0212_rolleyes:

 

 

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.POLITIKA.RS

Код шест корисника из Дома за старе „Доживети стоту” у Земуну, директорке ове установе социјалне заштите и једне...

"Kод шест корисника из Дома за старе „Доживети стоту” у Земуну, директорке ове установе социјалне заштите и једне медицинске сестре, потврђен је вирус ковид 19, али овај објекат у Шилеровој улици и даље ради и у њему се тренутно налази 19 корисника. О тим бака и декама претходних дана даноноћно је бринуо само један мушкарац, који иначе није медицински радник, већ волонтер, и то зато што су сви остали запослени у самоизолацији.

Тај човек раније није био у контакту ни са ким из ове установе, па је зато и ангажован као помоћ, што је за „Политику” потврдила Тања Митровић, главна медицинска сестра дома „Доживети стоту”, која је и сама од 25. марта у самоизолацији.

– Наш волонтер је на ивици снаге, он је тамо фактички живео дан-ноћ, помагао корисницима, делио им оброке... Због тога смо и послали молбу министарству за рад, с питањем да ли они могу да нам нађу неки стручни кадар, док не изађемо из самоизолације. Помоћ је коначно стигла, па одсад у дому ради и и млада медицинска сестра – открива Митровићева. Она подсећа да је вирус корона најпре констатован код директорке дома која је од 21. марта на Инфективној клиници у Београду.

– Од тада сви који смо били у контакту с њом, и особље и корисници, морамо бити у самоизолацији, најмање 14, а можда по новим правилима и 28 дана. То је велики проблем за цео наш дом, јер он и даље мора да ради и у њему је смештено 19 корисника – наводи Митровићева."

 

Od 21.marta do danas jedan volonter na 19 korisnika doma????

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Зосима рече

Ау,у Италији се  дигла прашина око овог снимка из 2015..."браћа" кинези...:0212_rolleyes:

Ovo je da se smrzneš...Taman komentarišem, kako u svom zlu su krenuli da ruše povjerenje koje su Kinezi počeli sticati zbog humanitarne pomoći, tako što su izmislili priče o navodnim lošim maskama i netačnim testovima, sad puštaju i ovu priču koja je totalno izmišljena: 

Istraživanje gdje je protein uzet iz slijepih miševa i ubrizgan u poznati SARS virus i ispitan na miševima, je publikovan u časopisu:

WWW.NATURE.COM

Lab-made coronavirus related to SARS can infect human cells.

i ovdje

Rađen u University of North Carolina at Chapel Hill, u SAD. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Dimitrije рече

@Justin Waters  kažu da je na dnevnom nivou više 25 mil barela nego što je potrebno, i da će to tako da bude još dugo

Pa biće...za nas obične potrošače je to dobro, i za većinu svijeta da se izbavi iz recesije. Biće dobro i za Kinu, Rusi su izbalansirali budzet i imaju zlatne rezerve tako da sad mogu da pucaju iz teškog naoružanja. 

Ovo neodgovara američkim naftašima, niti Saudijskoj Arabiji. Jedino ne mogu dokučiti zašto su Saudijci uprli da se takmiče s Rusima ko će više preplaviti tržište, kada njima odgovara barel tek oko 80$.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Tanja M 

пре 11 минута, Tanja M рече
WWW.POLITIKA.RS

Код шест корисника из Дома за старе „Доживети стоту” у Земуну, директорке ове установе социјалне заштите и једне...

"Kод шест корисника из Дома за старе „Доживети стоту” у Земуну, директорке ове установе социјалне заштите и једне медицинске сестре, потврђен је вирус ковид 19, али овај објекат у Шилеровој улици и даље ради и у њему се тренутно налази 19 корисника. О тим бака и декама претходних дана даноноћно је бринуо само један мушкарац, који иначе није медицински радник, већ волонтер, и то зато што су сви остали запослени у самоизолацији.

Тај човек раније није био у контакту ни са ким из ове установе, па је зато и ангажован као помоћ, што је за „Политику” потврдила Тања Митровић, главна медицинска сестра дома „Доживети стоту”, која је и сама од 25. марта у самоизолацији.

– Наш волонтер је на ивици снаге, он је тамо фактички живео дан-ноћ, помагао корисницима, делио им оброке... Због тога смо и послали молбу министарству за рад, с питањем да ли они могу да нам нађу неки стручни кадар, док не изађемо из самоизолације. Помоћ је коначно стигла, па одсад у дому ради и и млада медицинска сестра – открива Митровићева. Она подсећа да је вирус корона најпре констатован код директорке дома која је од 21. марта на Инфективној клиници у Београду.

– Од тада сви који смо били у контакту с њом, и особље и корисници, морамо бити у самоизолацији, најмање 14, а можда по новим правилима и 28 дана. То је велики проблем за цео наш дом, јер он и даље мора да ради и у њему је смештено 19 корисника – наводи Митровићева."

 

Od 21.marta do danas jedan volonter na 19 korisnika doma????

očito ništa ne funkcioniše

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.SRBIJADANAS.COM

Izlazak iz stana samo uz radni nalog. Dopremanje namirnica, bez mogućnosti naručivanja nepotrebnih stvari. Druga opcija -...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како изгледа кад у Србији сумњаш да си ти или неко твој заражен и позовеш неки од посебних бројева за то:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, GeniusAtWork рече

Како изгледа кад у Србији сумњаш да си ти или неко твој заражен и позовеш неки од посебних бројева за то:

ovo je pakao

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...