Jump to content

Hrvatski mediji o dešavanjima u SPC: Porfirije preko bota Injca želi postati patrijarhom

Оцени ову тему


Препоручена порука

@Августин Мени није јасно много тога, од Америчког устава пре ове промене, дал су они били аутономни или нису? 

Максим је излетео напоље са ПБФ због кварења учења и то је завршена прича која ми је јасна. Али ту Амфилохије и Атанасије нападају два Иринеја фалсификатима. Зато бих волео да се направи неко сучељавање на ТВ Храм а да је Ђуровић водитељ. Иначе тешко можемо схватит њихове разлоге

Разумем да Митрополија ЦГ приморска хоће да канонизује Његоша на нивоу Митрополије и то су урадили. Па сад хоће на ниво целе СПЦ како год и ту користе тезу прејемства воље народа. Али фалсификују вољу народа за те сврхе (као на примеру сабора у Жичу), од Боке, Цетиња па надаље, прилично покварено. Већина Цетиња је прешла у расколничку Цркву са доласком Амфилохија и Дедеића. Његош је ипак доказано убица деце, жена, стараца из проруске породице Радоњић. Није битно питње русије колико духовно питање, Код Руса на које се позива Амфилохје, се тавки примери никад не канонизују. То је посебна прича о Митрополији ЦГ приморској и Београдским неким фацама у СПЦ које су Бушатлију сада прогласили за наследника династије Црнојевић супротно истини порекла те шиптарске породице која је владала ЦГ вијалетом, ранијем укидању Михољског збора после великог рата. Не мислим да је то национална подела, већ неки потези нису часни и истинити. Иду низ длаку оној комунистичкој политици радније као и Миловој данас. 

један серијал на ТВ Храм би био потребан да се само они дефинишу. Па посебно за америчке расколнике, па остаје онда Атанасије који ми је енигма у свему томе0703_read

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Аристарх рече

@Августин Мени није јасно много тога, од Америчког устава пре ове промене, дал су они били аутономни или нису? 

Максим је излетео напоље са ПБФ због кварења учења и то је завршена прича која ми је јасна. Али ту Амфилохије и Атанасије нападају два Иринеја фалсификатима. Зато бих волео да се направи неко сучељавање на ТВ Храм а да је Ђуровић водитељ. Иначе тешко можемо схватит њихове разлоге

Разумем да Митрополија ЦГ приморска хоће да канонизује Његоша на нивоу Митрополије и то су урадили. Па сад хоће на ниво целе СПЦ како год и ту користе тезу прејемства воље народа. Али фалсификују вољу народа за те сврхе (као на примеру сабора у Жичу), од Боке, Цетиња па надаље, прилично покварено. Већина Цетиња је прешла у расколничку Цркву са доласком Амфилохија и Дедеића. Његош је ипак доказано убица деце, жена, стараца из проруске породице Радоњић. Није битно питње русије колико духовно питање, Код Руса на које се позива Амфилохје, се тавки примери никад не канонизују. То је посебна прича о Митрополији ЦГ приморској и Београдским неким фацама у СПЦ које су Бушатлију сада прогласили за наследника династије Црнојевић супротно истини порекла те шиптарске породице која је владала ЦГ вијалетом, ранијем укидању Михољског збора после великог рата. Не мислим да је то национална подела, већ неки потези нису часни и истинити. Иду низ длаку оној комунистичкој политици радније као и Миловој данас. 

један серијал на ТВ Храм би био потребан да се само они дефинишу. Па посебно за америчке расколнике, па остаје онда Атанасије који ми је енигма у свему томе0703_read

Ako разумеш да су неки на вези са НАТо службама све ће Ти бити јасније.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Жељко рече

Hrvatski mediji o dešavanjima u SPC: Porfirije preko bota Injca želi postati patrijarhom

 

Kako naš portal saznaje iz krugova bliskih SPC-u...

:)) :)) Још да бискупи цркве у Орвата покрену петицију па да чорба буде запржена.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Ćiriličar рече

@Жељко Игнац...видиш да сам био у праву...и Орвати те са Бебом Поповићем пореде :))  :)) :)) :)) :))

 

Беба Игнацио Лојола

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Аристарх рече

Његош је ипак доказано убица деце, жена, стараца из проруске породице Радоњић.

Нисам чуо за ово...имаш неки линк да не пишеш, ако немаш - појашњење, плиз.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Аристарх рече

Ђуровић им је Пеницилин

Ја сам једно педес' пута написао на форуму: "(...)иако се слажем са неким ставовима, не слажем се са методама".  Видевши све око ПБФоваца, нема другог метода осим падреовог...једино можда да је појачао дозу. Дакле, коригујем ставове по том питању...али добро је да се видело ко је ко. Леле...

@Zoran Đurović, треба да "вакцинишеш" и студијске програме, катедре (потребе којих нема и непотребне којих има), те литературу. Посо' остављен на пола је гори него да није ни започињан. Кад је бал нек' је макенбал.

Ја трубим овде онтологија у магазу турила етику...готово је, на тапету је зизјулаштина; на тапету је онтологија на упштрб етике; на тапету је личност која потискује Суштину; другости смо сити сви. Деца нису читали Црњанског, Достојевског, српски језик не знају; не знају класике а тамо уче каталогизацију екуменских разговора. Имамо 3 професоре ТРИ философије, а довољан је један професор-сарадник.

Пример: имамо професора-сарадника Ломпара за византологију и средњовековну Србију, а тројицу философа. Шта ако су се и сами програми баждарили према професорима? Или, пример: Борис Брајовић, поп из Подгорице, нема теолошко образовање био је декан у Фочи, професор у Фочи, професор у Подгорици, професор у Никшићу и професор у Источном сарајеву.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@АвгустинСкривено је од нас, колико снаге имају анти-српски свештеници и монаштво у Митрополији на донешење одлука, који су постављени од ЦГ службе кој аима УДБУ у коренима. Ја се питам дали Амфилохије својевољно напада бриселски споразум КиМ, где није предвиђена независност шиптара, већ само интеграција Срба у Српске институције и одржавање статуса који КиМ већ има у уставу. Дал канонизује његоша сам или му неко то захтева, дал он сам има виђење да је Бушатлија потомак Црнојевића или му то неко сугерише, дал намерно не обнавља Михољски због и зграду Митрополије што је био циљ Срба пре и разлог сукоба Срба са Петровићима... Суштински секта унутар СПЦ се назире.

Кажу неки да је НАТО... ово, оно. Али ја мислим да се неки људе роде као опасност за себе и своју околину, илити баксуз како народ каже. не морају да буду агенти. Зашто би НАТО узео комунистичку политику. Рецимо на примеру Украине имамо јавности предочена документа да су бивши КГБ обавештајци Руског етничког порекла након распада СССР-а покренуи причу Украинске Православне Цркве као националне Цркве за све Православце у Украину, па је то Украинска Председница са плетеницама а литванског порекла најжешће бранила и довела до фазе у коју Порошенко касније прави аутокефалију са фанарима. У Мирашеву расколничку Цркву, је први испред Цркве сахрањен Јово Капичић, бивши начелник логора за испирање мозга у Југославију и обавештајац који је био-антиСтаљиниста и заговорник те идеје. Он је рекао да Српски етнос Црногораца постоји само као братски однос, да Срби и Црногорци нису исти народ. да је Србија анексирала ЦГ, не помиње анексију Боке, не помиње легитимност скупштине ПОдгориче у свету... Зато по мени НАТО ту не игра никакву улогу, јер Мило не би оволико лобирао код НАТО сила за њихову политику, као и код Фанара призна Мирашеву Цркву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ćiriličar рече

@Zoran Đurović, треба да "вакцинишеш" и студијске програме, катедре (потребе којих нема и непотребне којих има), те литературу. Посо' остављен на пола је гори него да није ни започињан. Кад је бал нек' је макенбал.

Све ће ићи по реду. Ако ме не закољу у међувремену. 

пре 6 минута, Ćiriličar рече

Борис Брајовић

На дотичног не бих коментарисао... Тај да ме избегава у широком луку. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Ćiriličar рече

Нисам чуо за ово...имаш неки линк да не пишеш, ако немаш - појашњење, плиз.

чланак има референце и САНУ и других неких аутора па и Ђиласа што ми се не свиђа али рецимо један од потомака је постао Академик и написао је студију на основу архивске грађе...

Иначе Његош је посебан био тип, имашп сличних случајева колко хоћеш. НЕ сад убиства, али фалсификовања, крађе, продаја црквене имовине римокатолицима тако где је Православље апсолутна већина. И то је продавао централне објекте-манастире од пре немањића... Није морао да их прода, да није хтео0703_read.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Аристарх Svakako da si dosta u pravu ali i ja sam.Ti koji su budale postaju i NATO agenti.Сећам се када се појавио Горбачов и кад се видело да уништава СССР питао сам једног пријатеља да ли је дотични будала или издајник.Он ми је одговорио да је и једно и друго јер само будала може бити издајник.То се може односити и на ове домаће издајнике.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

На дотичног не бих коментарисао... Тај да ме избегава у широком луку.

Само сам га узео за негативан пример...а што га не волеш...бап је леп и способан. Човек је философ, и способан је...предавао на 4 факултета истовремено, а уз све то био и декан на једном, и имао парохију...а и роторичар је добар. Сад си љубоморан гарант...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Ćiriličar рече

Или, пример: Борис Брајовић, поп из Подгорице, нема теолошко образовање био је декан у Фочи, професор у Фочи, професор у Подгорици, професор у Никшићу и професор у Источном сарајеву.

Брајовићи су српско презиме у ЦГ. Нису они арбанаси или поарбанашени преко климентизације или дукађинизације законски по Леки... колоко сам успео сад да видим порекло...

рекох ја, мора суочаљавање на ТВ Храм да се направи у виду серијала који не би био фазон није се ништа десило, па ћемо опет деценије да проведемо разглабајући у Цркви ко кога лаже. Амфилохије или Патријарх. И која је улога Атанасија, јели он волонтерски учествује не знајући шта се дешава, или има дијагнозу "опасан за себе и своју околину".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Ćiriličar рече

Само сам га узео за негативан пример...а што га не волеш...бап је леп и способан. Човек је философ, и способан је...предавао на 4 факултета истовремено, а уз све то био и декан на једном, и имао парохију...а и роторичар је добар. Сад си љубоморан гарант...

Зезај слободно:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...