Jump to content

Међународни апел православних академских теолога Светом Синоду Српске Православне Цркве у заштиту академске мисли

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 5 минута, Магдалена рече

Тврдош је уточиште проверено и сигурно.

To ti kažem. Nema od Bačke do Jadrana ni sigurnijeg, ni bližeg utočišta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bonsenjo рече

Da prijavite backog birajte 1, da prijavite sekretara birajte 2, da prijavite igumaniju birajte 3, da prijavite patrijarha birajte 4, da prijavite Vucica birajte 4

Вама је све шала а ситуација је веома озбиљна.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Вукашин рече

Ma da, kad malo bolje razmislim logično je da monasi iz Bačke zovu manastir u Hercegovini. Koga imaju bližeg?

Блиц, Данас...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Талични Том рече

А, где је ту в. Димитрије? Зашто сте њега изоставили? И какве везе са Тврдошем има в. Максим?

Иначе, сигуран сам да би својевремено знатно мање монаха и монахиња избегло из Епархије рашко-призренске да је у њој био неко други администратор, а не в. Атанасије (Јевтић). Тек о томе можемо да рзглабамо до касно у ноћ...

Управо то. 

Годинама се дешавају проблеми и годинама се долази код Атанасија. Владика Димитрије тек годину дана. А владика Максим је Тасино чадо и Тврдошки монах. Помажу колико могу и како могу. На разне начине а утеха је веома битна, јер људи губе веру у Бога, у живот, у Цркву. Деца не желе да се причешћују, питају се зашто то нама владика ради. Онда се радују кад их неко воли и разуме. Та лица су у грчевима и дубоком болу. Летос сам видела неколико. И од срца ми је жао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Вукашин рече

To ti kažem. Nema od Bačke do Jadrana ni sigurnijeg, ni bližeg utočišta.

Вероватно и нема, јер неће нико да се бори са Бачким и да се ћера месецима због неког попа или монаха.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Талични Том рече

Блиц, Данас...

Онима који страдају не треба популација и тираж у новинама, њима је потребна првенствено утеха Цркве. Подршка, лепа реч, утеха.

Ником не пада на памет да иде у Блиц, да се на тај начин ћера са Епископом. То је сулудо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Магдалена рече

Деца не желе да се причешћују, питају се зашто то нама владика ради.

Јел' то монахињина деца не желе да се причешћују?

Појасни како нису хтела да се причешћују? Отимају се док их вуку ка Чаши!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Магдалена рече

Онима који страдају не треба популација и тираж у новинама, њима је потребна првенствено утеха Цркве. Подршка, лепа реч, утеха.

Ником не пада на памет да иде у Блиц, да се на тај начин ћера са Епископом. То је сулудо.

Па зашто се, онда, в. Максим ћерао са Епископом Иринејем? И зашто в. Иринеја развлаче по Блицу, кад онима који страдају не треба популација  и тираж у новинама?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ромејац рече

Јел' то монахињина деца не желе да се причешћују?

Појасни како нису хтела да се причешћују? Отимају се док их вуку ка Чаши!

Вама Бог нека помогне на Вашем неразумевању, у питању су свештеничка деца...губе веру. Јер мало дете не може да разлучи да владика и Бог нису исто. Деци је владика појам Господа, љубави, топлине и онда кад крену страдања они мисле зашто нам то чини Бог и владика?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Магдалена рече

Јер мало дете не може да разлучи да владика и Бог нису исто

Djeca misle da je backi u putiru...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Магдалена рече

Вама Бог нека помогне на Вашем неразумевању, у питању су свештеничка деца...губе веру. Јер мало дете не може да разлучи да владика и Бог нису исто. Деци је владика појам Господа, љубави, топлине и онда кад крену страдања они мисле зашто нам то чини Бог и владика?

Појасни како нису хтела да се причешћују? Отимају се док их вуку ка Чаши! Или како?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Талични Том рече

Па зашто се, онда, в. Максим ћерао са Епископом Иринејем? И зашто в. Иринеја развлаче по Блицу, кад онима који страдају не треба популација  и тираж у новинама?

Владика и владика то је друго. А владика и монах, владика и свештеник то је други пар опанака.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bonsenjo рече

Djeca misle da je backi u putiru...

Не него се саблазне, не воле Бога јер страдају пуно страдају. А Бог је у чаши а њима је Бог владика...ето философија детета...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...