Jump to content

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 5 минута, Стаљиново унуче рече

Не подржаваш али би да будепш шатро помиритељ када је коначно неко скупио храбрости да се супротстави ,и зато ти прочитај добро шта сам ја написао о тој тактици дошо неко са стране па ајмо да буде мир. ;)

Ко је рекао да буде мир? Збиља не читаш нити схваташ. Рекао сам - нека им суде и пресуде ако имају кривицу, али је срамота овако јавно се међусобно блатити и "чупати за косе". Срамота њихова и наша. Какве везе има са хришћанством оно брдо увредљивих епитета које је о. Петар изговорио?  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Milan Nikolic рече

Своно брдо, где је то?

Била је грешка у писању. Није било тешко препознати. Зависило је само од добре воље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Родољуб Лазић рече

Ко је рекао да буде мир? Збиља не читаш нити схваташ. Рекао сам - нека им суде и пресуде ако имају кривицу, али је срамота овако јавно се међусобно блатити и "чупати за косе". Срамота њихова и наша. Какве везе има са хришћанством оно брдо увредљивих епитета које је о. Петар изговорио?  

"Мислим да је врло близу време да верујући народ упути апел својим архијерејима и јерејима на обе завађене, а могло би се рећи и зараћене, стране да се више не срамоте недоличним понашањем и писањем, а да све поуке о смирењу, молитви, вери, а нарочито љубави (и према непријатељима) упућују до даљег самима себи." 

Родољубе, врни се ти на оно пшто сам ја теби написао па ми објасни што их браниш? Што се не држиш онога Како сејеш тако жањеш? А ти добро знаш да је Атанасија све ово посејао.и понашањем пре и сад. Ал ај да будемо француска собарица па ко Амери када Шиптари убију Србе позивамо ОБЕ СТРАНЕ ДА СЕ УЗДРЖЕ ОД РЕАКЦИЈЕ

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Родољуб Лазић рече

Какве везе има са хришћанством оно брдо увредљивих епитета које је о. Петар изговорио?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Родољуб Лазић рече

 

 

пре 26 минута, Стаљиново унуче рече

"Мислим да је врло близу време да верујући народ упути апел својим архијерејима и јерејима на обе завађене, а могло би се рећи и зараћене, стране да се више не срамоте недоличним понашањем и писањем, а да све поуке о смирењу, молитви, вери, а нарочито љубави (и према непријатељима) упућују до даљег самима себи." 

Родољубе, врни се ти на онопшто сам ја теби написао па ми објасни што их браниш? Што се не држиш онога Како сејеш тако жањеш? А ти добро знаш да је Атанасија све ово посејао.и понашањем пре и сад. Ал ај да будемо француска собарица па ко Амери када Шиптари убију Србе позивамо ОБЕ СТРАНЕ ДА СЕ УЗДРЖЕ ОД РЕАКЦИЈЕ

 

Леп дан ти био

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Родољуб Лазић рече

Рекао сам - нека им суде и пресуде ако имају кривицу, али је срамота овако јавно се међусобно блатити и "чупати за косе". Срамота њихова и наша. Какве везе има са хришћанством оно брдо увредљивих епитета које је о. Петар изговорио?  

То је поента који ти нећеш да схватиш. Једно је некога осудити за неправославно учење или понашање, а друго је пљувати, вређати, понашати се нехришћански. А тога има на обе стране. Зато би апел био упућен обема странама. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вукашин рече

Tačno sam znao da će tema da se pretvori u ovo što čitam.

Niko se nije dotakao da izanalizira napisano.

А шта је то? Јел теби неко брани да анализираш? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ни мени не прија такав тон, али верујем да љубитељи Тасе имају желудац - не само за Тасу.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ćiriličar рече

Навијачима Звезде и Партизана се може опростити таква крајња необјективност и пубетертска навијачка напаљеност, јер је то само фудбал и игра, али једном епископу, па макар епископу Мргуду Мргудовићу у пензији, тешко. Мада Таса још од раније периодично и циклично млатара разноразне глупости, он је панагириком свом помахниталом духовном сину, америчком уставном пучисти и чистачу пентагонско-фанарских лакираних ципелица – епископу Максиму, крајње озбиљно почео да се представља као крајње неозбиљан и духовно врло неуравнотежен и нестабилан човек. Човек коме треба хитна Божија али и братска помоћ за повратак истинољубљу и спуштање навијачке острашћености кроз враћање из стања дреке са трибина фудбалског меча и кафанског лумпераја на стање смиреног и иоле културног хришћанског разговора.

Ево, анализирај нпр. ово.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ćiriličar рече

Оно што се после свега само од себе намеће као закључак свакоме ко има више од три грама мозга и два милиграма савести, јесте да је Максим своје прорачунато лупање по дивизијама једним делом писао по директним Тасиним сугестијама и саветима. То што учитељ не би да пише, да се не замери Цариграду или Москви, или пак српској црквеној јавности, то ће писати Нарцис са коврџавим увојцима теолошке извитоперености Максим. Како другачије објаснити да после свега, по речима духовно просутог владике Атанасија Јефтића, пентагонски уставни пучиста Максим од еволуције јесте, ни мање ни више, “похвала целог православља”! Сувише је провидно да би било случајно. Максим у нечему изгледа само дође као нека млађана пешадија несмиреног пензионера еп. Атанасија Јефтића, која кад бива покошена првим рафалом аргумената, после изласка на терен медијске и духовне битке, одмах бива збрињена и брањена Тасином хитном медијски-медицинском помоћју и овенчана Тасиним панагиричним венцима.

Или ово. Баш ме занима твоја анализа. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Родољуб Лазић рече

То је поента који ти нећеш да схватиш. Једно је некога осудити за неправославно учење или понашање, а друго је пљувати, вређати, понашати се нехришћански. А тога има на обе стране. Зато би апел био упућен обема странама. 

Тога нема нма "стеранама"него је неко то константо чинио и сада када се коначно туче његовим оружјем ти глумиш умпрофор.Стајеш између да се онај ко је ово све започео опорави,Само да те питам када онда да очекујемо Олују?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драгојло пролупо дибидус! 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...