Bokisd Написано Јул 10, 2020 Пријави Подели Написано Јул 10, 2020 Пре сат времена, Volim_Sina_Bozjeg рече Zbrkan si ovde, kao da nemaš izgrađen stav, pa makar bio i pogrešan. Nestvorena blagodat je sam Isus Hristos. Adam je stvoren ni iz čega a ne iz ničeg. Hristos bi na sebe, kao što i jeste primio smrtnu prirodu i uipostazirao je u svoju ličnost. Jasno je da se smrtnost ne povezuje sa padom ili ne, već je ona posledica privođenja iz nebića u biće, koje se tek sa vaskrslim Hristom dovodi i u apsolutnu slobodu večnoga postojanja. Ono što ti govoriš je stvorena blagodat a to je pogrešno, jer je stari Adam umro i u raju kušajući sa drveta poznanja dobra i zla. Tako da je rajsko stanje u stvari zajednica čoveka i Boga koji svako od njih ima ne narušenu slobodu. Te se ima sagledavati duhovna a ne telesni način postojanja. Dakle preko drveta poznanja dobra i zla, vidimo da je smrtnost postojala i u raju, te je sam Gospod rekao: u onaj čas kada kušate plodove sa drveta poznanja, umrećete. Gospod je isterao iz raja Adama i Evu, dok su bili dobrano smrtni i kao takve ih je sprečio da postanu večni u svom padu, jer je tu postojalo i drvo Života. Dar besmrtnosti jeste samo Telo i Krv Bogočoveka a na čoveku je dato da tu besmrtnost primi preko vaskrslog. Čovek je stvoren sa ograničenom slobodom, jer se tek u Hristu ta sloboda oslobađa u eshatonu. Dakle teza da u rajskom vrtu nema smrti je pogrešna. Oke'.....ajd onda da vidimo sta i kako,.... Nestvorena blagodat jeste Isus Hristos, ona svetlost sa Tavora, Bozije nestvorene energije kojom se obozujemo,.... ali, kojom je i ziveo Adam (Eva) u Raju. Adam i stvaranje ni iz cega i nebica,.... razumemo poentu. Mozemo da uzmemo da je smrtnost posledica privodjenja iz nebica u bice, i da Hristos dolazi zbog toga (recimo ako nije bilo pada), ....ali, posebno dolazi zbog te smrtnosti koja se aktivirala padom, jer VSB pricamo onako kako se desilo u real time i istoriji kako je opisano u Postanju...... jer je pre pada ta smrtnost po nasoj stvorenoj prirodi bila 'suspendovana' u Raju i onda je padom coveka smrt usla u ovaj nas svet i nasu prirodu i morao je Hristos da dodje radi nas, kako bi nam pomogao i kako bi nas izbavio od te smrti i smrtnosti i propadljivosti. Stvorena blagodat i kusanje sa drveta poznanja dobra i zla od strane Adama i njegova smrt i pad ? Mislim, VSB, ne mogu ovo bas da povezem kako si postavio stvari,..... zasto, pa zato sto drvo poznanja dobra i zla i plod sa tog drveta jeste dobar i blagodatan,.... ali, problem jeste i zasto je Adam postao smrtan jeduci plod sa drveta poznanja dobra i zla.... jeste zato sto je pre vremena i protiv zapovesti Bozije uzeo i pojeo plod sa ovog drveta .....i zbog toga sto je prvo prekrsio zapovest Boziju i poslusanje Njemu, i zato sto je bio duhovno nespreman za jedenje (duhovnog) ploda sa tog drveta - zato ga je i zadesila smrt i pad. Dok, da je poslusao Boga i da je (duhovno) spreman prisao jedenju sa ovog drveta, ne bi zadobio smrtnost, nego bi dostigao savrsenstvo duhovno i obozenje i tome slicno. Tako da, teza da u Raju nema smrti, .... ipak stoji VSB.... jer, bi onda odgovornost za smrt i truleznost i bolesti i sve ovo sto vidimo u ovom svetu, prebacili na Boga - sto blago receno nije bas okey.... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Edmund Написано Јул 10, 2020 Пријави Подели Написано Јул 10, 2020 пре 6 часа, Bokisd рече Vlada nije vise na forumu pa ne moze da odgovori. Aha, nije tu Dobro, ima dosta pa ne mogu bas sve da citam. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука