Jump to content

Однос хришћанства према хомосексуалности

Оцени ову тему


Ronald

Препоручена порука

пре 21 минута, Предраг М рече

ако код хомосексуалаца постоји свест да су огреховљени и ако искрено теже ка преумљењу и покајању, мислим да их треба причешћивати јер у путиру се налази тај универзални лекић.

Хајде да о овако озбиљним стварима не дајемо лична мишљења. Ово, по мени, није ни за појединачног духовника, па ни епископа појединца, неко за саборну одлуку или помесне Цркве или васколике Цркве. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, ana čarnojević рече

Ja svojim ocima citala ovde na Poukama svestenik kaze da dozvoljava da prilaze.

Hvala Bogu pa su milostiviji od svoje pastve. Obicna homofobija I nista drugo. To sto se prodaje kso duhovnost je presmesno.

Pa vidis da te oci lazu...

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Desiderius Erasmus рече

Ok, ali ovo je dobrovoljno. ;) 

Dobrovoljni su i neki sado-mazo odnosi koji dovode do ozbiljnih povreda i smrti, ali su i dalje ilegalni u većini civlizovanih država u svetu... Ne možeš da pristaneš da te neko ozbiljno povredi, kupi ti bubreg, itd.

Dobrovoljno je onaj mučenik koga je Peranović ubio lopatom bio tamo - ispada da je bolje bilo da je ostao narkoman do kraja života, bar uz kvalitetan i čist dop, duži i lepši bi mu bio život...

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Desiderius Erasmus рече

Ako zaista tako govore, bojim se da greše. Lucifer nije pao zato što je bludničio, nego zato što se pogordio. Gordost je najveći greh.

Ne bato moj. Blud je No. 1.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Paradoksologija рече

Dobrovoljni su i neki sado-mazo odnosi koji dovode do ozbiljnih povreda i smrti, ali su i dalje ilegalni u većini civlizovanih država u svetu... Ne možeš da pristaneš da te neko ozbiljno povredi, kupi ti bubreg, itd.

Dobrovoljno je onaj mučenik koga je Peranović ubio lopatom bio tamo - ispada da je bolje bilo da je ostao narkoman do kraja života, bar uz kvalitetan i čist dop, duži i lepši bi mu bio život...

Šta znam, čisto sumnjam da su ovi elektrošokovi, u onoj studiji koju sam naveo (koja je rađena na Zapadu, dakle, u nekoj civilizovanoj zemlji), toliko jaki da mogu da povrede. Verovatno te samo malo pecnu, zbog negativnog uslovljavanja. 

Eno, na VMA i depresiju leče elektrošokovima. A, epilepsija se odavno leči stimulacijom vagusa, isto pomoću struje.

Ne možeš to porediti sa Peranovićem.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Desiderius Erasmus рече

Ne slažem se.

Нико се не слаже са оним што му не одговара.

У сваком случају заборавио си да је Луцифер био анђео а не човек, тј није био телесно већ духовно биће. Код духовних бића не постоји полнист и телесност као код људи, или код Грка у њиховој митологији. Па тако и појам пада нема исто значење код анђела и људи. 

Људима је дата полност и телесност ради размножавања, као и сексуална страст, тј блуд. Која је регулисана црквеним браком, а осуђена када је ван брака.

Према томе Блуд је а људе NO. 1.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Flojd рече

Нико се не слаже са оним што му не одговара.

У сваком случају заборавио си да је Луцифер био анђео а не човек, тј није био телесно већ духовно биће. Код духовних бића не постоји полнист и телесност као код људи, или код Грка у њиховој митологији. Па тако и појам пада нема исто значење код анђела и људи. 

Људима је дата полност и телесност ради размножавања, као и сексуална страст, тј блуд. Која је регулисана црквеним браком, а осуђена када је ван брака.

Према томе Блуд је а људе NO. 1.

Nemam ja neki problem sa bludom, na drugim poljima kuburim. 

Gordost je, prijatelju, najgora. Hrista nisu bludnici predali da se razapne, nego gorde vladike, sa gordim patrijarhom na čelu. 

 

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Flojd рече

Нико се не слаже са оним што му не одговара.

У сваком случају заборавио си да је Луцифер био анђео а не човек, тј није био телесно већ духовно биће. Код духовних бића не постоји полнист и телесност као код људи, или код Грка у њиховој митологији. Па тако и појам пада нема исто значење код анђела и људи. 

Људима је дата полност и телесност ради размножавања, као и сексуална страст, тј блуд. Која је регулисана црквеним браком, а осуђена када је ван брака.

Према томе Блуд је а људе NO. 1.

На доста места има код светитеља да је гордост већи грех од блуда и од многих других. Јер човек може да се смири кад сагреши неким грехом, а кад се горди сматра да је већи од других, да је светитељ, осуђује итд. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Родољуб Лазић рече

Пријатељу, то си ти себи објаснио, а нећеш да слушаш оно што је истина. Христос каже да је грех ако неко погледа са жељом на жену, али није рекао ништа за истополце, па ти извлачиш закључак да то није грех. Стварно смешно! Грех је погледати страсно, али није грех имати истополног партнера! Како да не! Па ап. Павле у посланицама, па сви Св. Оци. Па 3 канона, 2 св. Василија (7. и 62.) и један, 4, св. Григорија Ниског. И плус Стари Завет. Али не, ти би да кројиш Цркву по својој мери, на основу мита о урођености хомосексуалности, што никоме у Цркви није било знано, јелте, па је имала погрешан став да је х. грех. И да видиш чуда, ту "истину", коју нико у Правосл. Цркви не зна, знају неке протестантске заједнице. Њима је "Дух Свети" објавио истину, па имају управо став о хомосексуалности какав теби треба. Па онда дозвољавају и истополне бракове и остало из геј агенде. Па би било упутно, пошто је већ код њих истина, да се не мучиш овде са нама бандоглавим православним мрачњацима који се упорно противе истини. Одеш лепо у истиниту протестантски цркву и живиш пун духовни живот. 

Да, стари нису знали оно што је данас познато, нису грешили, али су једноставно размишљали у категоријама онога доба. Сада је грех пружати отпор промени која је утемељена у чињеницама које мењају резоновање. 

Није истина да то нико не разуме у Православљу, напротив, отварање је почело. 

Не идем нигде ван Православне Цркве, јер ван Ње нема спасења. Мораћете да ме трпите да вас тело Цркве не би избљувало ван, у зону мржње и лажи, где је плач и шкргут зуба. 

 

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Desiderius Erasmus рече

 Znaš ono "muško i žensko stvori ih...".

Па не знам оно... И мог партнера и мене је створио Бог. 

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...