Jump to content

Kupiti ili živeti u iznajmljenom stanu?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, AnaLaz рече

Занимљив комшилук ми је био у Земуну у тзв. "Циганским рупама". :smeh1:

Крајње егзотичан потес земунске равни :))) На њега се наслања "Мајмуњак". Потес, један од многих где је вучи обећао станове за восјку

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 107
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 3 минута, Милан Ракић рече

Крајње егзотичан потес земунске равни :))) На њега се наслања "Мајмуњак". Потес, један од многих где је вучи обећао станове за восјку

Радила сам, имеђу осталог, баш у некој пекари, у "војним зградама" био локал доле код ОШ Гаврило Принцип. 

Не одбаци ме од лица Твога и Духа Твога Светога не одузми од мене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Предраг М рече

? у центру Бг нит купити нит изнајмити. Кућа у околини Бг, у кругу од 50ак км је по мени и за моје потребе најидеалније решење. Ако се питање односи конкретно на стан у центру и на то да ли купити или изнајмити стан. У сваком случају боље је и економски исплативије и стабилније имати своју некретнину. 

Sad sam htela da kažem. Mladenovac nije daleko, a za čas se stigne u Bg. Cene iznajmljivanja I kupovine se baš razlikuju od Bg. Recimo. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Много ми се свиђа код @Сања Т. Миран крај, тишина, лепо двориште пуно цвећа. Предивно, Сања. :sunce:

Не одбаци ме од лица Твога и Духа Твога Светога не одузми од мене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, AnaLaz рече

Много ми се свиђа код @Сања Т. Миран крај, тишина, лепо двориште пуно цвећа. Предивно, Сања. :sunce:

Da, mirnije za život koliko hoćeš. 

E sad, jedino manje mesta za šetanje i manji izbor sporta za rekreaciju...

(A ti dođi opet, ne čekaj na mene❤️

  • Радостан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најбоља солуција је живети у својој кући. Не у стану. По мени. И то на селу. Можеш да имаш своју башту, свој воћњак.., деца имају где да трче, да се играју, а да родитељи не размишљају да ли је неки наркоман бацио шприц иза клупе у парку. А шта је потребно за напред наведено из наслова.. сигурност, финансијска сигурност. Да породица може да ради и да заради. Не да преживљава. А у Србији сигурно није сигурно узети кредит, а камоли да постоји могућност куповине кешом неког стамбеног простора. Дакле, ко има могућности боље је да размишља о куповини неке окућице на селу него стана. Моје мишљење. Наравно, укуси су различити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Милан Ракић рече

преко пута позоришта

'Ајде ти мени друже, ако те пут нанесе опет у Краљево, јави се па да одемо до Париза :drugarstvo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Сања Т. рече

Sad sam htela da kažem. Mladenovac nije daleko, a za čas se stigne u Bg. Cene iznajmljivanja I kupovine se baš razlikuju od Bg. Recimo. 

Наравно, кућа од 100м2 са плацем од 10а у околини Бг је отприлике 30.000€. Тих 30ак км до центра Бг аутомобилом се пређе за исти временски период колико и градским аутобусом из неког приградског насеља /миријево, вишњица, миљаковац, видиковац итд/. питање је само и шта испуњава наше прохтеве? ја сам навео ове информације јер је то нешто што мени одговара, више ме ништа не везује пословно за Бг тако да мени наведена прича испуњава све моје прохтеве и жеље. Изнајмљивање стана у Младеновцу је стварно много исплативије него било где у Бг а постоји и редован превоз и стиже се до центра за 50ак минута. Опет кажем потребе и жеље су нам различите а мој приоритет је да се склоним из бетона и из стана. ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Плаво Небо рече

'Ајде ти мени друже, ако те пут нанесе опет у Краљево, јави се па да одемо до Париза :drugarstvo:

Desna vizura u traverzi - pogleda sa terase tog stana gde sam živeo, upravo je gledala na Pariz i njegovu baštu.

A u tom Parizu, tada, bejahu momačke krigle od tri litre zapremine. Sa dve ručke i (u načelu) vrlo dovoljne za večernje momačko poselo.

Kad me put nanese, obećajem kolega, idemo dobiđemo Pariz i proverimo da l' još uvek u ponudi postoje ti "mehovi" orijaških dimenzija prepuni začudno udivitelnog hlebnog nektara...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Плаво Небо рече

Најбоља солуција је живети у својој кући. Не у стану. По мени. И то на селу. Можеш да имаш своју башту, свој воћњак.., деца имају где да трче, да се играју, а да родитељи не размишљају да ли је неки наркоман бацио шприц иза клупе у парку. А шта је потребно за напред наведено из наслова.. сигурност, финансијска сигурност. Да породица може да ради и да заради. Не да преживљава. А у Србији сигурно није сигурно узети кредит, а камоли да постоји могућност куповине кешом неког стамбеног простора. Дакле, ко има могућности боље је да размишља о куповини неке окућице на селу него стана. Моје мишљење. Наравно, укуси су различити.

:skidamkapu:

Не одбаци ме од лица Твога и Духа Твога Светога не одузми од мене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Предраг М рече

Наравно, кућа од 100м2 са плацем од 10а у околини Бг је отприлике 30.000€. Тих 30ак км до центра Бг аутомобилом се пређе за исти временски период колико и градским аутобусом из неког приградског насеља /миријево, вишњица, миљаковац, видиковац итд/. питање је само и шта испуњава наше прохтеве? ја сам навео ове информације јер је то нешто што мени одговара, више ме ништа не везује пословно за Бг тако да мени наведена прича испуњава све моје прохтеве и жеље. Изнајмљивање стана у Младеновцу је стварно много исплативије него било где у Бг а постоји и редован превоз и стиже се до центра за 50ак минута. Опет кажем потребе и жеље су нам различите а мој приоритет је да се склоним из бетона и из стана. ?

Imam kolegu koji živi u ovakvoj varijanti u Ralji, okolina Bg. Ne dopada mu se. Kaže da stalno ima nekog posla oko kuće, nikad kraja. Naporan komšija takođe koliko se sećam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Srdjan Kotur рече

Imam kolegu koji živi u ovakvoj varijanti u Ralji, okolina Bg. Ne dopada mu se. Kaže da stalno ima nekog posla oko kuće, nikad kraja. Naporan komšija takođe koliko se sećam.

слажем се са тобом. неко је већ рекао на овој теми колико је битно при избору обратити пажњу и на комшилук јер ти може буквално живот загорчати. Да знам где је Раља и сигурно је да око куће и око дворишта увек има нешто да се ради но мени то не представља сметњу. У овој варијанти око избора куће или плаца постоји толико детаља и ситница на које треба обратити пажњу тако да ту не треба брзати са одлуком никако. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Srdjan Kotur рече

Imam kolegu koji živi u ovakvoj varijanti u Ralji, okolina Bg. Ne dopada mu se. Kaže da stalno ima nekog posla oko kuće, nikad kraja. Naporan komšija takođe koliko se sećam.

Ni meni se ne sviđaju kuće...bar ne velike. Uložiš silne pare, vreme, emocije, poslu nikad kraja, potomci se opuste zbog veličine prostora, zasnuju svoje porodice, sklepavaju, proširuju bez namere da odu...a koliko god kuća bila velika, ne može se širiti u beskraj da bi zadovoljila potrebe cele familije. Na kraju se često desi da se isposvađaju najbliži oko nasledstva ili se proda bud zašto jer ih ima mali milion. 

Kuća sa dvorištem je meni lepa zamisao ako ima dovoljno prostora da svi imaju svoju teritoriju, ali ne toliko da deca tu zasnivaju svoje porodice. Volela bih da odu na svoje i da se posećujemo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...