Jump to content

Anksioznost


Препоручена порука

Ljudi koji veruju,odnosno drže do nekih vrednosti koje su hrišćanske,lakše razumeju jedni druge. Nekome ko na seks može da gleda kao na vrstu terapije,relaksacije,ili nekog samopotvrđivanja u smislu neke sopstvene vrednosti o poželjnosti,ili superiornosti,teže može da razume ovu prvu perspektivu.jer kada bi je razumeli već bi doveli u pitanje ovu drugu. Neko ko ne vidi seks kao vrstu terapije ili način relaksacije,niti priliku za samopotvrdjivanje,nego važan deo odnosa sa osobom koju voli,muškarac ženu ili obrnuto,time potvrđuje vrednost koju za njega ima seks,i koji deli samo sa voljenom osobom,a ne sa kim stigne. Ljudi različitih perspektiva i prioriteta mogu da razgovaraju i da dele mišljenje,nije obavezno i da se razumeju,svako uživa u svom izboru,bez pretenzija da menja nekog drugog niti da mu nameće svoje vrednosti,samo pojašnjava svoje prioritete i vrednosti.:dobro:

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 187
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Некад не вреди причат.

Имајте на уму да смо читани, тако се и понашајте.

 

п.с.

Депресија пролази као и свака болест, не плашите се.

  • Свиђа ми се 1

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, ana čarnojević рече

Juanito znas i sam da Maslov ne gresi, bez hrane, vode i sna se fizioloski ne moze, bez seksa se moze.

Ali gde je tu radost :smeh1:?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Ne znam da li je povezano sa temom, ali imam utisak da mi roditelji nedovoljno poducavamo svoju decu od malena, kako da se nose sa anksioznoscu, te da oni nespremni zagaze u adolescenciju gde ih doceka brdo zivotnih prepreka sa kojima se slabo hrvaju… a da ne govorimo o konfliktnim situacijama. Naravno, sve je to zivot I sticanje iskustva, ali da ne bi generaliizovali stvari, mislim da ako smo prezastitili svoju decu u detinjstvu, da smo otvorili put anksioznosti u njima, a sto se kasnije suocavaju sa realnim problemima - teze ce se nositi sa tim licnim frustracijama, panicnim napadima  I sl...

Takodje, imajuci u vidu, da prosecni tinejdzeri nemaju bas izgradjen odnos sa Bogom, vera im nije primarna u tom nekom zivotnom dobu, njima naprosto ne mozemo ukazivati da je tu Lek, pred njima, samo da krenu u Crkvu I tome slicno. Ja iskreno zelim mladim majkama, roditeljima uopste da dobro razmisle o tome sta I kako ugradjujemo u svoju decu, da bi lakse I bezbolnije sazrevali, a samim tim se I pravilno odnosili sa svojim slabostima, citaj, anksioznost Itd. Svakako da to nije lako, ali u tome lezi ta nasa odgovornost pred Bogom I svojim najblizima, pa kako ko se snadje u svemu tome... Bas treba posvetiti puno paznje mladim bracnim parovima koji su pred vratima roditeljstva...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Milica Bajic рече

Обратила сам ти се управо зато што је јавна дискусија у питању и зато што не би требало да буде исмевања у ћошку. 

 

Javna je diskusija ali nije "ismevanje u ćošku". Daleko bilo. Pogledaj gore još jedared. Ali je itekako gnušanje spram fantazmagorija i "recepata" za sve & svja koje poturaju ovde obožavaoci lika und nedela Buljoljuba Podmačnog. To je bila poenta moje replike (pohvale, ajd) ani č. na njen ansver Ani B. I ništa drugo, jedino to. 

 

пре 2 часа, Milica Bajic рече

 

Други разлог је зато што је ово конкретан пример везан за тему. Дакле твој топао савет је да, у случају кад се осећам анксиозно, забијем главу у песак? Ко у оном вицу - Докторе боли ме кад пипнем. - Па немојте пипати!

 

Nisam ti dao nikakav savet, pogotovo ne "topao" (gde ti to vidiš, hm? ne učitavaj). Ali ako baš `oćeš, savetujem ti (i ostalima dakako), evo sad, da potražiš stručnu pomoć umesto da se zamajavaš šarlatansko-magijskim invokacijama bilo kakvog i bilo kojeg entiteta ("stvarnog" ili umišljenog, kakogod). 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, ana čarnojević рече

 

draga molim te, stvarno te molim da prestanes da prepodobises po temama.

ti si lik kome je Miroljub Petrovic super. da li stvarno mislis da ikome znaci nesto sto ces da kazes na ovu i slicne teme?

prelepa si zena, pametna, daj se malo prizovi pameti. to kako ti i mali Perica zamisljate veru je stvarno super sik. i tebi ce biti lakse.

Hvala :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Ekatarina_mala рече

Moj popa kaže da se anksioznost javlja zbog greha.  A pazi nije o. Joil. :) I mnogi oci pričaju tu priču...

Na Ostrogu je sveštenik ispovedao jednu ženu nekih pola sata, svi čekamo u redu...te će jedna baba, mora da je ova mnogo grešna, kad se ovliko ispoveda. :)

Tako da taj kult greha vs Božije milosti ... me ponekad zbunjuje. Ali živim i dalje. :)

A šta ljudi očekuju u crkvi? Ja sam se kstila kao beba, tad nisam ništa očekivala, pa ne znam šta se očekuje od crkve za nekog ko kasnije u životu ulazi u crkvu.

Znas kako, najlakse je aksioznost prepisati grijehu jer su svi gresni u svakom trenutku. Medjutim aksioznost ima i svoju psihobiolosku komponentu koja nije vezana za grijeh.

Bio sam na Ostrogu mnogo, mnogo puta i provodio dosta vremena tako da sam manje ili vise sve vidio, ali i religija hriscanska jasno odvaja depresiju od zaposednutosti. Depresiju ne pripisuju grijehu.

Nije to vezano kad se neko krstio jer ima mnogo ljudi, uglavnom se krstte kao bebe ali postaju svjesni i privuceni Hristom tek kasnije. Mnogi ocekuju vece ispunjenje, lakse nosenje sa pritiskom itd., i ako to ne nadju onda cesto postanu isfrustrirani, ali i ljuti.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 28.3.2019. at 15:09, Flojd рече

Depresivnost se prvenstveno ogleda u tugaljivom, disforičnom raspoloženju, zatim u obeshrabrenosti, gubitku volje, energije, ali i neretko poremećaju sna, apetita, kao i u pojavama različitih telesnih simptoma. Sa druge strane, anksioznost podrazumeva nešto širi spektar ispoljavanja koja mogu biti ilustrativno sažeta u tri misaone imenice – opšta uznemirenost, preterana zabrinutost i iracionalan..

koje ovo pisao treba mu oduzeti diplomu

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Ekatarina_mala рече

Moj popa kaže da se anksioznost javlja zbog greha.

Pogresno.

E, sad, da si neki svetitelj i da imas ,,besplatnu blagodat" onda ne bi bilo problema, bio bi ,,jaci" od prirode, al' aj budimo realni.

Te i takve izjave su stetne i date su iz neznanja.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Иван ♪♫ рече

E, sad, da si neki svetitelj i da imas ,,besplatnu blagodat" onda ne bi bilo problema, bio bi ,,jaci" od prirode, al' aj budimo realni.

Cak i da ovako uzmemo, starac Tadej koji je imao kao malo ko razumijevanje blagodati je imao totalnih psihickih propadanja. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ronald рече

Cak i da ovako uzmemo, starac Tadej koji je imao kao malo ko razumijevanje blagodati je imao totalnih psihickih propadanja. 

Pa nije propadao psihicki, bio je slab telesno, preopterecen i napet.

Takodje, sto se blagodati tice, nije ni tvrdio da je ima, sta vise za tzv ,,besplatnu blagodat" kaze da se brzo oduzima. Ne postoji permanentni raj na zemlji, najcesce je borba...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Иван ♪♫ рече

Pa nije propadao psihicki, bio je slab telesno, preopterecen i napet.

Takodje, sto se blagodati tice, nije ni tvrdio da je ima, sta vise za tzv ,,besplatnu blagodat" kaze da se brzo oduzima. Ne postoji permanentni raj na zemlji, najcesce je borba...

Ja koristim termin propadanje psihicki jer je on tvrdio da je imao dva puta nervni slom, ali to je malo nejasan termin jer se cesto preklapa sa tezom depresijom.

Slazem se on je objasnjavao blagodat na nacin kako je on zadobijao i gubio i kako je nije lako zadrzati. Nije tvrdio da je ima, ali iz njegovog razgovora o blagodati to se podrazumijevalo, zato je bio mnogio cijenjen medju asketama i u Rusjji i na Svetoj Gori. Starac Tadej je rekao da je vidio blagodat samo kod jednog monaha ali kod mnogo mirjana.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...